Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak zrychlit NextCloud  (Přečteno 1076 krát)

mepp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Jak zrychlit NextCloud
« kdy: 24 Června 2021, 20:22:12 »
Mám na dediku Nextcloud, žádné dělo to není ale na toto to stačí. Když se kouknu na zatížení, tak se fláká i když Nextcloud pracuje. Co mě ale trápí je rychlost synchronizace. Než se něco z compu na dedik začne přenášet tak se složky synchronizují a trvá to ukrutně dlouho. Přitom žádná velká data to nejsou, je to cca 27 giga a cca 200k drobných souborů. Je nějaká cesta jak to zrychlit? Aktuálně než se to přechrousta a začne nahrávání nových dat tak to trvá zhruba hodinu a půl.

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Jak zrychlit NextCloud
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2021, 15:57:33 »
Mám jen drobnou zkušenost s NextCloudem, ale první bych se podíval na nastavení webserveru (Apache nebo Nginx?) a PHP (FPM pool?).  Určitě jako první bych zjišťoval, kde je úzké hrdlo. Tipnul bych to na obecný problém ne specifický pro NextCloud, takže nějaký povolený počet spojení/procesů, paměťové limity v PHP, limit na upload na jedno spojení apod.

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Jak zrychlit NextCloud
« Odpověď #2 kdy: 25 Června 2021, 16:00:47 »
Teď jsem si ještě vzpomněl, že v nastavení NextCloudu je základní diagnostika, která minimálně pár věcí umí zkontrolovat. Myslím, že mi jednou poradila třeba nastavení memcache.

mepp

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re:Jak zrychlit NextCloud
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2021, 08:59:39 »
Diagnostiku jsem dělal aj pozvyšoval dle návodů co šlo, ale protože tu dlouho nikdo neodpovídal tak jsem googlil a googlil :-) A Nextcloud má u velkého množství souborů 2 velké problémy. Jedna je synchronizaci, což řeším, já a druhá v samotném způsobů odesílání. Kdy, když máš velké množství souborů tak se odesílají po jednom za sebou a je to ukrutně pomalé (údajně). Tak daleko jsem se pořádně nedostal.

Takže je otázka zda je pro mne NextCloud vhodný... Potřebuji synchronizovat hodně dokumentů  a souborů mezi 2 compy a myslel jsem, že toto bude řešení. K těm dokumentům potřebuji přímo (tudíž žádný zip apod)..


 

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Jak zrychlit NextCloud
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2021, 13:07:33 »
Pak je to asi otázka použitého klienta. Jestli používat integrace v DE (GNOME?), oficiálního klienta nebo něco na WebDAV.

Podle toho, jak často se soubory mění nebo jak počítače běží/neběží zároveň můžou být alternativy od obyčejného rsyncu po třeba https://syncthing.net/.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.