Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: instalace do stolního počítače HP Pro Desk  (Přečteno 954 krát)

evunia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
instalace do stolního počítače HP Pro Desk
« kdy: 25 Června 2021, 16:51:14 »
Dobrý den,
jsme dlouholetými uživateli Linuxu, máme i dostatečné zkušenosti s instalací. Zakoupili jsme v tomto měsíci nový PC HP PRO Desk již s instalovanými Windowsi a po pár dnech jsme si nainstalovali nejprve ZORIN a před pár dny Ubuntu. Při startu se nám neustále objevuje hláška ERROR COMMUNICATION TO TPM CHIP. Občas Zorin ani nenaběhl, až po několikerém restartu. Po těchto problémech jsme přešli k instalaci Ubuntu. Při instalaci se nám ani nepřepsal  celý disk, jak jsme zadali, rozdělil se nám na dva oddíly - máme ted Zorin a Ubuntu. Hláška s errorem přetrvává. Změnil se nám i obraz k horšímu a to máme 1.5 roku starý monitor. Volala jsem na podporu HP řekli mi, že je to nejspíš tím, že chip nepodporuje Linuxi, je prý nastaven na Windows, další varianta je možný problém s obrazovkou. Prosím o radu, zda je nějaká možnost jak na našem PC Linuxi bez problému používat? A jak Ubuntu nainstalovat tak, aby jsme tam měli pouze Ubuntu, přestože jsme je instalovali na celý disk.
Předem díky za odpovědi.  Eva
« Poslední změna: 25 Června 2021, 17:09:16 od evunia »

CyberCodeDroid

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re:instalace do stolního počítače HP Pro Desk
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2021, 17:58:38 »
BIOS a tam zkusit vypnout TPM pokud tuhle moznost mas.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
Re:instalace do stolního počítače HP Pro Desk
« Odpověď #2 kdy: 25 Června 2021, 23:31:26 »
...bo tpm zabranuje instalaciu ineho os,a ma pristup aj na web...potom este dalsie hokuspokusi spravis,aj vo win...a stane sa zazrak...dost som uz o tom napisal na web....a opakovat to stale nebudem... :-X :-X :-X

evunia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:instalace do stolního počítače HP Pro Desk
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2021, 08:52:12 »
Díky za reakce. Znova jsem celé ubuntu naistalovala a vše se nakonec zadařilo a funguje bez hlášky s errorem. Bylo špatné nastavení v Biosu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.