Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: wifi přijímač  (Přečteno 2068 krát)

swede

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
wifi přijímač
« kdy: 26 Července 2021, 19:14:53 »
Dobrý den,
pánové a dámy. Nedaří se mi s nějakým wifi přijímačem z Číny. Tenda, ale pokud vím, je tam
Realtek r8168.
LIve fungovalo, ale po instalaci a restartu naběhne jen, když ho vyndám a zasunu zpátky. V tomto případě je to nepříjemná činnost. Ovladače, které jsem našel googlem, nepomáhají.
Budu rád za každou radu

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:wifi přijímač
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2021, 21:31:41 »
To nebude problém ovladače, ale spíše někde kolem udev nebo tak něco - tedy v samotném systému.
Zkus vždy dát podrobnější info - aspoň výpis z terminálového příkazu
Kód: [Vybrat]
inxi -F
Jinak ale zkusím od boku možně navést ze starších případů:
Tyto zařízení se poslední dobou dělají jako 2v1 tedy jako v základě wifi, ale také jako emulovaná CD jednotka pro jednodušší instalaci ovladačů na Win. A jde o to, že Linux to neumí vyhodnotit jako obojí a primárně to připojí jako tu pam. jednotku.

Tedy zkus pohledat tímto směrem nebo počkej, jestli někdo zkušenější zde si nevzpomene lépe a neporadí přesněji.
« Poslední změna: 26 Července 2021, 21:39:01 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:wifi přijímač
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2021, 21:39:37 »
Po úvaze se nabízí jako možné řešení v podobě skriptu po spuštění, který zařízení odpojí a připojí. V případě výše popsaného správně připojí. Opět nevím jak - ještě jsem to neřešil, ale je to směr pro samostudium.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Bystander

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:wifi přijímač
« Odpověď #3 kdy: 30 Července 2021, 21:51:53 »
Dobrý den,
pánové a dámy. Nedaří se mi s nějakým wifi přijímačem z Číny. Tenda, ale pokud vím, je tam
Realtek r8168.
LIve fungovalo, ale po instalaci a restartu naběhne jen, když ho vyndám a zasunu zpátky. V tomto případě je to nepříjemná činnost. Ovladače, které jsem našel googlem, nepomáhají.
Budu rád za každou radu

Zdravím,
radu nemám, ale zato mám obdobný problém. Koupil jsem přes Alzu TP-LINK TL-WN822N a rovněž jsem to řešil vysunutím.  Nyní jsem přešel na vypínaní stroje hlavním vypínačem, není to dvakrát elegantní, ale jedině tak to funguje   :-\

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:wifi přijímač
« Odpověď #4 kdy: 30 Července 2021, 22:08:42 »
Takze zjistit rozdil mezi tim a onim typek vypnuti, na rozdilovku napsat skript a pak vytvorit spoustec pro provedeni skriptu a nasledne vypnuti. To by mohla take byt cesta ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

zkusebak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
Re:wifi přijímač
« Odpověď #5 kdy: 31 Července 2021, 09:11:44 »
Pokud ten wifi dongle potřebuje vypnout napájení, aby se poté inicializoval správně, tak ti nepomůže žádný script. Zařízení v USB se dá SW odpojit, ale potom se stejně musí vytáhnout a znovu připojit.
Všechny USB porty by nemusely mít při uspání nebo vypnutí trvalé napájení, někdy se to dá změnit v BIOSu nebo na starších deskách bývaly jumpery.

Jinak r8168 je podle Googlu Gigabit Ethernet Controller.

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:wifi přijímač
« Odpověď #6 kdy: 31 Července 2021, 09:21:44 »
Ak wifi potrebuje k správnej činnosti po reštarte, alebo zobudení systému vypnúť napájanie, tak driver k tomu písal trotl. Wifi čip je poskladaný minimálne z dvoch vecí. RFIC (tuner) a BBP (BaseBand procesor). Každú vec je možné resetnúť osobitne zápisom príslušného bitu do registra chipsetu a vyvolať tak výrobcom preddefinované hodnoty. Vypnúť napájanie je ale potrebné vtedy, ak driver z nejakého dôvodu crashne. To sa dá dohľadať v logu. Tak či tak je to problém drivera.
« Poslední změna: 31 Července 2021, 09:47:37 od West »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:wifi přijímač
« Odpověď #7 kdy: 31 Července 2021, 12:19:50 »
Koukam, ze se tady dohadujeme sami ..
Jako botovy dotaz to vsak nevypadalo :)

Je to mozne, aby to bylo driverem, ale prvne bych zjistil, zda to neni ta varianta s tou emulovanou jednotkou, coz uz je popsany i reseny problem v Lin. Staci to dat do Win a zjisti se hned, jestli se jedna o kombo nebo cisty wifi kolik.

Pak bych teprve po potvrzeni nebo vylouceni koumal dal.
« Poslední změna: 31 Července 2021, 12:25:51 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:wifi přijímač
« Odpověď #8 kdy: 31 Července 2021, 12:29:11 »
Prečo, že sami?
Veď z toho by malo byť jasné, že treba hladať driver, ktorý funguje.
To môže byť ale dosť obtiažne pretože aj ten istý driver nemusí fungovať správne po aktualizácii systému.
V bezdrátovom API nl80211/cfg80211 sú dosť časté zmeny na ktoré musia programátori drivera pohotovo reflektovať.
Existuje možnosť, že driver ešte nie je opraveny, tudíž riešenie nemusí existovať, teda okrem inej wifi karty.
« Poslední změna: 31 Července 2021, 12:33:30 od West »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:wifi přijímač
« Odpověď #9 kdy: 31 Července 2021, 14:46:01 »
Proc sami? Protoze od zadani dotazu nemame jedinou reakci tazatele ...
Za me to jasne neni - ze je to driverem je jedna z moznosti a treba zjistit, kde je pricina a kudy se ubirat.
A v tomto smeru nemame zatim zadnou spolupraci ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

West

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 404
Re:wifi přijímač
« Odpověď #10 kdy: 31 Července 2021, 16:00:56 »
Aha tak, no nevadí, veď ďakuje za každú radu, takže si určite poradí aj bez interakcie. Zrejme mu to tak vyhovuje. Mne to neprekáža.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.