Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s JAVA programy pod Ubuntu 21.10  (Přečteno 1340 krát)

Roddney

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 362
Problém s JAVA programy pod Ubuntu 21.10
« kdy: 31 Října 2021, 00:58:52 »
Dobrý den,
mám takový problém. Používám stahovací programy JDownloader 2 a Free Rapid Downloader 0.94. Oba tyto programy jsou velmi užitečné, ale bohužel běží v JAVA prostředí. Zkoušel jsem OpenJDK a nyní mám i Oracle JAVA 17 a u všech těchto prostředí se mi stává, že po uřčité době po spuštění stahovacích aplikací zamrzá celé Ubuntu a musí dojít k tvrdému restartu (ikdyž na přehrávání hudby to vliv nemělo). Nejdříve jsem si myslel, že jde o problém Free Rapid Downloaderu, protože se jedná o opravdu starý program. Ale stejný problém nastal u JDownloaderu 2, takže problém musí být jinde. Má někdo podobný problém? Nebo se s tím setkal a popřípadě se mu to podařilo vyřešit? Díky za odpověď

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 476
Re:Problém s JAVA programy pod Ubuntu 21.10
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2021, 07:39:01 »
...uz je na case,aby si vykrocil dopredu......
https://xtremedownloadmanager.com/

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Problém s JAVA programy pod Ubuntu 21.10
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2021, 12:46:32 »
Dobrý den,
mám takový problém. Používám stahovací programy JDownloader 2 a Free Rapid Downloader 0.94. Oba tyto programy jsou velmi užitečné, ale bohužel běží v JAVA prostředí. Zkoušel jsem OpenJDK a nyní mám i Oracle JAVA 17 a u všech těchto prostředí se mi stává, že po uřčité době po spuštění stahovacích aplikací zamrzá celé Ubuntu a musí dojít k tvrdému restartu (ikdyž na přehrávání hudby to vliv nemělo). Nejdříve jsem si myslel, že jde o problém Free Rapid Downloaderu, protože se jedná o opravdu starý program. Ale stejný problém nastal u JDownloaderu 2, takže problém musí být jinde. Má někdo podobný problém? Nebo se s tím setkal a popřípadě se mu to podařilo vyřešit? Díky za odpověď

Tyto programy spolehlivě běží pouze na javě 8 která je stále aktualizovaná (8u311 19/10/2021). Takže ji použij https://www.java.com/en/download/manual.jsp (stáhni verzi pro linux x64)
Postup "instalace":
Vytvořit složku
Kód: [Vybrat]
/usr/lib/jre/java-8-oracle
Rozbalit do ní stažený archiv jre-8u311-linux-x64.tar.gz
Nastavit java_home:
Kód: [Vybrat]
export JAVA_HOME=/usr/lib/jvm/java-8-oracle
Verzí javy můžeš současně mít kolik chceš - jejich výpis zobrazíš pomocí:
Kód: [Vybrat]
sudo update-alternatives --list java
A přepínat mezi nimi (nastavit která bude výchozí):
Kód: [Vybrat]
sudo update-alternatives --config java

Krom toho můžeš určit se kterou verzí (javy) se bude která aplikace spouštět. (nastavíš to ve spouštěcím skriptu aplikace):
Kód: [Vybrat]
## pro FRD
"/cesta/ke/složce/kde/je/java" -jar "/cesta/k/frd.jar"
## případně pro jd2
"/cesta/ke/složce/kde/je/java" -jar "/cesta/k/jd2.jar"

## složka s javou pak může být kdekoli, klidně i jako podsložka FRD či JD2


Druhou možností je instalace balíku openjdk8 pomocí Synaptic.
Přepnutí atd. stejné viz výše.

Třetí možností je javu rozbalit do podsložky ve FRD nebo JD2 a nastavit aby se používala. Pak jsou tyto verze plně přenosné (mají svoji javu "přibalenou" s sebou) a běží nezávisle na tom zda v systému nějaká java je či není...


PS: FRD má ještě jednu novější verzi http://wordrider.net/download.php?file=FreeRapid-1.0beta.zip která umí běžet i na javě 9
« Poslední změna: 31 Října 2021, 14:54:24 od juwa2 »

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Problém s JAVA programy pod Ubuntu 21.10
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2021, 08:13:49 »
Kedze Java je momentalne jazyk v ktorom travim asi najviac casu, tak mozem za seba povedat, ze to nevyzera na problem Javy. Skus skontrolovat dmesg a logy.

Dobrý den,
mám takový problém. Používám stahovací programy JDownloader 2 a Free Rapid Downloader 0.94. Oba tyto programy jsou velmi užitečné, ale bohužel běží v JAVA prostředí. Zkoušel jsem OpenJDK a nyní mám i Oracle JAVA 17 a u všech těchto prostředí se mi stává, že po uřčité době po spuštění stahovacích aplikací zamrzá celé Ubuntu a musí dojít k tvrdému restartu (ikdyž na přehrávání hudby to vliv nemělo). Nejdříve jsem si myslel, že jde o problém Free Rapid Downloaderu, protože se jedná o opravdu starý program. Ale stejný problém nastal u JDownloaderu 2, takže problém musí být jinde. Má někdo podobný problém? Nebo se s tím setkal a popřípadě se mu to podařilo vyřešit? Díky za odpověď

https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.