Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Devuan a libreoffice backports  (Přečteno 1667 krát)

HonzaD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 524
    • VoIP a internetová komunikace
Devuan a libreoffice backports
« kdy: 25 Listopadu 2021, 10:22:39 »
Narazil jsem na problém :

root@devuan:~# apt install libreoffice/chimaera-backports
Načítají se seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí… Hotovo
Načítají se stavové informace… Hotovo
Vybraná verze „1:7.2.2-1~bpo11+1“ (Devuan Backports:4.0/stable-backports [amd64]) pro „libreoffice“
Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete
nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že
vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty.
Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci:

Následující balíky mají nesplněné závislosti:
 libreoffice : Závisí na: libreoffice-core (= 1:7.2.2-1~bpo11+1) ale 1:7.0.4-4+deb11u1 se bude instalovat
               Doporučuje: libreoffice-nlpsolver ale nebude se instalovat
               Doporučuje: libreoffice-report-builder ale nebude se instalovat
               Doporučuje: libreoffice-script-provider-bsh ale nebude se instalovat
               Doporučuje: libreoffice-script-provider-js ale nebude se instalovat
               Doporučuje: libreoffice-script-provider-python ale nebude se instalovat
               Doporučuje: libreoffice-sdbc-mysql ale nebude se instalovat
               Doporučuje: libreoffice-sdbc-postgresql ale nebude se instalovat
               Doporučuje: libreoffice-wiki-publisher ale nebude se instalovat
               Doporučuje: libreoffice-java-common (>= 1:7.2.2~) ale nebude se instalovat
E: Nelze opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.


Nevím jestli existuje nějaká cz devuan komunita/forum kde by byly hodný na lamy, tak to zkouším tady :D
Nebo existuje nějaké repo? Nevím jestli fungují v devuanu ppa :D
Zkoušel jsem flatpaky, ale v devuanu stable jsou krapet zastaralý a je tam problém s chybou a snapy se mi instalovat nechtělo :D
Mám devuan s LXDE pro jednoho seniora na slabším PC.. A potřebuju tam mí aktuální prohlížeče (brave i ubuntuzilla ok :D) a kancl ostatní je ok zastaralý- stable :D

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Devuan a libreoffice backports
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopadu 2021, 10:27:57 »
Není náhodou řešením to celé přeinstalovat na Lubuntu (https://lubuntu.me/downloads/ resp. https://cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/)?

Chtít extra repozitáře typu PPA + aktuální verze sw v něčem, co je v podstatě okrajová záležitost, asi z prostého selsko-matematického pohledu nedává smysl.

LO lze nainstalovat i přímým stažením a samostatnou instalací (notoricky známý link https://cs.libreoffice.org/download/download/), podobně i Firefox a Brave atd., ale pak už to je prostě krok mimo automatické aktualizace systému via apt.
« Poslední změna: 25 Listopadu 2021, 10:36:19 od JirkaZ »

HonzaD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 524
    • VoIP a internetová komunikace
Re:Devuan a libreoffice backports
« Odpověď #2 kdy: 28 Listopadu 2021, 00:11:18 »
Lubuntu má prostředí LXQE
Já chtěl prostředí LXDE
A chtěl jsem si vyzkoušet jak chodí linux bez systemd a jak je to použitelný (dřív jsem používal debian stable, backporty a přidaná repa).
Aktuální FF jsem vyřešil ubuntuzillou.
Ale Libre ne a ne :D
Tak jsem tam stáhl z ofiko webu jak jste psal ale bez aktualizací :(
Museli se stáhnout a rozbalit deb balíčky (gz,tar a instalovat apt *.deb najednou).
Funguje to no :D Ale bez update..
Předtím ten člověk kterému jsem to instaloval měl mint a klekl disk.
A musím říct že mint mate vypadá dost lépe.. :)
Nevím jak v devuanu nastavit autoupdate pro všechny repa (s tím konfuiurákem unattended-upgrades si prostě nerozumím).
V mintu je spoustu věcí vyřešených a aktualizace větiny programů jsou OK z repa updates (ne všechno je i tak úplně aktuální).

Akle obecně se osvědčila https://sourceforge.net/p/ubuntuzilla/wiki/Main_Page/ :D

Možná by byl použitelnější devuan unstable nebo testing..
Ten Devuan je zase o něco rychlejší (start na plotnovém disku) a bere méně RAM

Ale do budoucna to vidím na dekstop na mint. Není dokonalý (zálohování systému má lépe řešený přes grub silverblue nebo suse přes BTRFS - jde dát starší verze z grubu, v případě mintu se k zálohám člověk dostane jen přes live linux).


Stejně věřím že někomu fungují flatpaky i ve stable devuanu bez potíží :D pochlubí se někdo? :D
« Poslední změna: 20 Dubna 2022, 23:41:35 od HonzaD »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Devuan a libreoffice backports
« Odpověď #3 kdy: 28 Listopadu 2021, 09:59:01 »
Na Mint foru je mozna nejkdo, kdo uziva Devuan. Nicmene by mel vychazet primeji z Debianu, tak mozna forum Debianu ? ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Devuan a libreoffice backports
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2021, 12:11:59 »
LXQt lze doinstalovat i do Ubuntu, viz např. https://www.tecmint.com/install-lxqt-desktop-in-ubuntu-fedora/ nebo https://linuxconfig.org/how-to-install-lxqt-desktop-on-ubuntu-20-04-focal-fossa-linux a jinde.

Abych opustil zavedený systém originálních a PPA repozitářů (ať už pro *buntu, nebo Debian atd.) a zejména funkční správu via apt ve prospěch nějakého vzhledu, to bych asi musel zahodit mozek.

Všechny věci mají nějakou prioritu a např. funkčnost stojí o mnoho výše než nějaká pofidérní a značně subjektivní estetika (jakkoliv dnešní globalizační úlety to vnucují právě naopak).

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Devuan a libreoffice backports
« Odpověď #5 kdy: 01 Prosince 2021, 12:47:36 »
Pro LO doporučuji použít tento PPA (pro všechny verze UBU) místo toho vestavěného. :)
Kód: [Vybrat]
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa
sudo apt-get update

Pak bude nejnovější verze LO dostupná přes Update manager nebo Synaptic v rámci běžných updatů.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Devuan a libreoffice backports
« Odpověď #6 kdy: 01 Prosince 2021, 15:07:49 »
Si tam muze pridat debianovy repa - mel by z neho Devuan primo vychazet ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.