Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Sloučení .ts  (Přečteno 21193 krát)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #50 kdy: 25 Prosince 2021, 22:04:06 »
Je možné někde ty 3 původní (míněno ze settopboxu) soubory vystavit, abych to (případně i někdo jiný) mohl zkusit sám?

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #51 kdy: 25 Prosince 2021, 22:34:01 »
https://www.giveawayoftheday.com/video-split-trim-2-8-8/
...este 10 hodin to mas zadarmo!!!... :o :o :o potom za 39,90 Káčées...

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #52 kdy: 26 Prosince 2021, 09:48:47 »
"V počítači lze přehrávat normáně i když už to není H.265, ale H.264"

Ak to v počítači funguje dobre, tak tie videá sú zlúčené v poriadku. Bude to zrejme problém STB, buď to urobili naschvál, alebo výkon toho STB nezvládne načítávať 3GB súbory.  Asi by to chcelo mať takúto mašinku https://manualzz.com/doc/22196644/iptv-network-encoder-hde  :)
« Poslední změna: 26 Prosince 2021, 10:22:28 od zeleno »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #53 kdy: 26 Prosince 2021, 10:46:20 »
Ano - uvazuji podobne a proto ta otazka, zda je posun zvuku plus nebo minus - napadl me problem s vykonem HW STB, ktery nezvlada dostatecne rychle dekodovat obe stopy zaroven. Pak by mohlo pomoci snizeni bitrate jako soucast procesu slouceni.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #54 kdy: 26 Prosince 2021, 13:50:25 »
Zdravím.
Jak jsem již uvedla v PC (VLC)) funguje zvuk i video jak má. V STB EMOS to nejede vůbec - restart atd. V technisatu video začátkem bez problémů a zvuk jde si 3 vteřiny před videem, jako u předešlých prográmků. Nevím, možná STB technisat výkonově nestíhá, ale při přehrávání nahrávky z ČT1 (H.265) to funguje normálně a to u všech tří STB i když jsou soubory (složeny ze tří) větší - cca 3.1 GB. Soubor z videoredo měl 2.8 GB mkv a stejně tak v .ts. V koncovce mp4 měl jenom 2.6 GB, ovšem v STB se chovaly všechny koncovky stejně jak je výše popisováno. Ještě malý postřeh technisat, čím více byla pohádka u konce, tím více zlobilo i video. Ke konci pohádky dokonce místy kostičkovalo - respektive mizelo, což trochu zase nahrává vaší úvaze. Ale zase když z nahrávky ČT odstraním různé souborky a texťáky tak že zůstane jen videi 0.000.ts, 0.001.ts, 0.002.ts, tak ji mohu přehrávat bez problémů ve všech zařízení co doma máme, akorát že pohádku musím 3x pustit.  :-\
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #55 kdy: 26 Prosince 2021, 17:19:00 »
Jeste bych na to zkusil jit jinak. Prevest nejprve jednotlive .ts soubory - zkusit je zvlast prevedene, zda jdou spravne a pokud ano pak sloucit az ty prevedene casti a opet vyzkouset.

Popis projevu vad pusobi tak, ze je to otazka operacni pameti toho STB a jeji spravy stran FW.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #56 kdy: 26 Prosince 2021, 20:49:23 »
Každé STB si pri uložení súborov zakóduje aj sériové číslo prehrávača, preto to nejde v inom STB. Keď tie informatívne súbory odstrániš, potom to ide prehrať všade, ale asi chýbajú informácie pre konvertovanie súborov. Bolo by dobre vedieť, aké sú tie .ts súbory, či v mpeg-2, mpeg-4, alebo H.264, možno by bolo vhodné ich uložiť v rovnakom formáte. https://postimg.cc/Y4WyrWZq
Len pre informáciu, je to takýto STB https://www.satelitneprijimace.sk/dvb-t2-h-265-hevc/technisat-digipal-t2-c-dvr-antracit-sleva-na-rozbaleny-kus/

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #57 kdy: 26 Prosince 2021, 23:32:07 »
Ventero zkusit se má prý všechno, abych nezemřela hloupá.  :D
Jenže to také záleží na vás jak silný máte nervy se mnou.
zeleno ČT se chlubí že vysílá v rozlišení 1080p a je nutný STB který zvládá h.265, pokud jsem to správně pochopila. Dále mi bylo řečeno že převod na h.264 je určitá degradace. Ale to by se dalo tolerovat, snad to nebude zas tak znatelný. Řekla bych že jsou ve formátu mpeg-2 víz obr.
Jinak STB je to přesně on i barva souhlasí i když nás stál 1400 kč, ale byl nový nerozbalený.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #58 kdy: 27 Prosince 2021, 12:42:25 »
Ak budeš mať čas, vyskúšaj tento program https://ulozto.sk/file/YFPdgkS2SuWN/anymp4-mts-converter-rar#!ZGH2ZwR2AGx4AGZ1ZJRlBQuzZJAvLx5KqIAwD3WWEyHlG2ZkMN== a zlúč tie súbory do mpeg2.ts, mpeg4.ts, h.264.ts, ale aj prevedˇdo rôznych formátov  mkv 264, mkv 265, mkv 4K a podobne.  Tie dobré nervy budeš potrebovať aj ty.  :)
Ešte by bolo dobré vyskúšať na nahrávanie iné USB2, USB3, SD kartu.

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1734
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #59 kdy: 27 Prosince 2021, 13:18:12 »
Ještě malá poznámka k těm settopboxům po stránce hw:

prakticky bez výjimky (a to i u tzv. značek) jde o ošizené čínské šmejdy, které například nemají korektně vyřešené chlazení procesoru (ale ani ničeho dalšího), zejména při vyšší zátěži se přehřívají a výpadky funkce i z tohoto důvodu jsou docela běžné... Životnost pak už vůbec nekomentuju.

Materiály k příp. studiu:

https://en.wikipedia.org/wiki/High-temperature_operating_life

https://en.wikipedia.org/wiki/Electrolytic_capacitor#Lifetime

atd.

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #60 kdy: 27 Prosince 2021, 14:50:37 »
zeleno, co to je za prográmek když po stažení mi to ukazuje příponu .rar? A navíc mám problém s otevřením.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #61 kdy: 27 Prosince 2021, 15:13:03 »
Treba to len rozbaliť, vo windowse treba doinštalovať program WinRar https://ulozto.sk/file/4s4LiDwE/winrar-cz-exe#!ZJAyBGR2AmHmMwZ0Lwp3AwZjLzH4MRI3ETyBL3y1A0b2K2IxAt==
alebo si naištaluj Totalcommander, ten má zabudovaný winrar, takže kedˇv ňom otvoríš súbor.rar, tak ho rozbalí a to, čo uvidíš, prekopíruj niekde inde do adresára a je to. https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/prace_se_soubory/souborove_manazery/windowscommander/
« Poslední změna: 27 Prosince 2021, 15:18:37 od zeleno »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #62 kdy: 27 Prosince 2021, 18:21:53 »
Ventero zkusit se má prý všechno, abych nezemřela hloupá.  :D
Jenže to také záleží na vás jak silný máte nervy se mnou.
zeleno ČT se chlubí že vysílá v rozlišení 1080p a je nutný STB který zvládá h.265, pokud jsem to správně pochopila. Dále mi bylo řečeno že převod na h.264 je určitá degradace. Ale to by se dalo tolerovat, snad to nebude zas tak znatelný. Řekla bych že jsou ve formátu mpeg-2 víz obr.
Jinak STB je to přesně on i barva souhlasí i když nás stál 1400 kč, ale byl nový nerozbalený.

Jaký (video) a (audio) kodek je v tom kontejneru (TS, MKV, AVI, MP4....) ti řekne užitečný prográmek MediaInfo
Pouze z "Vlastností" souboru to nezjistíš...

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #63 kdy: 27 Prosince 2021, 20:53:59 »
zeleno"
Tak jsem zkoušela konvertovat 1 díl .ts na .mkv, výsledek se zvětšil z 1,1 GB na 1,7 GB - viz obr 1 a 2. PC konvertoval tento díl 2,5 hodiny kdy jel procesor permanentně na 100%. Výsledné video v PC nemá časově posunutý zvuk, ale video cca po třech vteřinách kostičkuje a mizí. Pokud se video ukáže, kvalita je znatelně horší jak u SD. V STB je situace stejná, ale navíc nejde zvuk.

juwa 2 - viz obr 3
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #64 kdy: 27 Prosince 2021, 21:20:08 »
1. Vytluč si z hlavy konvertování - vždy převáděj pouze kontejner (TS >> MKV). A protože se nejedná o konverzi (reencoding), ale pouze remux, je to hotové skoro hned a nestojí to žádné syst. prostředky. Streamy uvnitř kontejneru zůstávají přitom stejné, tudíž to nemá žádný vliv na kvalitu čehokoli....

Konvertují se pouze kodeky (mpeg2 > h264, ac3 > mp3 atd.). To naopak dlouho trvá (i násobek délky videa) a žere syst. prostředky). Rovněž každá konverze pochopitelně snižuje kvalitu. Takže zásadně nekonvertovat, pokud to není nezbytně nutné...

2. MediaInfo se instaluje přidáním přísl. repozitáře (PPA).
Kód: [Vybrat]
wget https://mediaarea.net/repo/deb/repo-mediaarea_1.0-19_all.deb
sudo dpkg -i repo-mediaarea_1.0-19_all.deb
sudo apt-get update
sudo apt-get install mediainfo-gui

V případě nesplnitelných závislostí (v běžných verzích Ubuntu prakticky vyloučeno) lze použít verzi appimage která se neinstaluje, pouze se souboru nastaví spustitelnost a spustí se.
« Poslední změna: 27 Prosince 2021, 21:28:55 od juwa2 »

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #65 kdy: 27 Prosince 2021, 21:49:30 »
...mohlo by sa polozit otazka filozofického charakteru-má vobec zmysel nahravat z telky???...ked vsetko je na nete,aj filmy,ktoré este nevysli...najst spravnu stranku na nete zabere minimum...mat spravny stahovaci program...dokonca mat doma telku,je zbytocnost...je to moj osobny názor na trapenie s .ts file... :o :o :o

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #66 kdy: 27 Prosince 2021, 22:19:20 »
Je to ono?
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #67 kdy: 27 Prosince 2021, 23:43:56 »
MediaInfo praví, že to je typický záznam z STB, z programu ČT.
Jedná se tedy o videokodek HEVC + několik audiokodeků (aac + ac3). To vše zabaleno v kontejneru TS.

Kontejner můžeš remuxnout na MKV a odstranit přitom nepotřebné streamy. Rovněž můžeš upravit A/V sync (posuv).
To je vše. Jakákoli konverze streamů (např. HEVC > H264) je zdlouhavá/zbytečná, nic kromě ztráty času a zhoršení kvality nepřinese.

Jinak já tyto streamy edituji (střih, spojení) běžně (Avidemux nebo VideoRedo). Přehrávání bez potíží v:
PC + NTB
STB (ze ktrého se nahrávalo)
Další dva různé STB
Dvě různé TV

Víc toho doma nemám...
« Poslední změna: 27 Prosince 2021, 23:51:37 od juwa2 »

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #68 kdy: 28 Prosince 2021, 07:20:46 »
juwa 2
Jestli sis nevšiml, od začátku dotazu mi jde o sloučení, spojení třech stejných souborů tak aby kvalita zůstala na stejné úrovni jakou vysílá ČT, a abych nemusela pohádku v průběhu 3x pouštět. Víc nic. Jakým způsobem to bude provedeno mi až tak nezáleží, pokud to jde uskutečnit doma z PC. Zatím jak vidíš je má snaha neúspěšná, v ostatních zařízeních mi to jede (nejede) špatně. Avidemux, ani videoredo to nezvládne. Aspoň mě výsledné video z videoreda jede dobře pouze v PC. Možná něco dělám špatně, ale nevím co. Začínám si myslet že zdánlivě jednoduché spojení třech stejných souborů tak aby zůstala možnost je pouštět i v ostatních zařízení, až tak jednoduché nebude.

ikx
Až někde na netu najdeš možnost stáhnout pohádky ve kvalitě co vysílá ČT, dej prosím odkaz.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 472
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #69 kdy: 28 Prosince 2021, 08:23:30 »
...v akej kvalite vysiela čt???...ja telku nemám...

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #70 kdy: 28 Prosince 2021, 10:18:18 »
koukni na včerejší příspěvek  22:19:20, tam to je detailně uvedené.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #71 kdy: 28 Prosince 2021, 11:15:58 »
Jana:
Zkus to udelat, jak jsem psal - to by prave ukazalo nebo vyloucilo chybu konverze ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #72 kdy: 28 Prosince 2021, 13:11:48 »
Ventero:
Máš na mysli tuto větu?
Citace
Prevest nejprve jednotlive .ts soubory - zkusit je zvlast prevedene, zda jdou spravne a pokud ano pak sloucit az ty prevedene casti a opet vyzkouset.
Zkus upřesnit co myslíš tím „převést“?  Jde ti o remux, nebo o konverzi videa - (vysvětleno juwa 2 Včera v 21:20:08)
Zkusit mohu cokoli.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Jana

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 525
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #73 kdy: 28 Prosince 2021, 14:12:12 »
zeleno:
odzkoušela jsem program který jsi mi doporučil k otestování. Nahrála jsem si krátké video na ČT aby se čas konvertu zkrátil. Vyzkoušela jsem snad všechny přípony které program nabízí a výsledné video bylo u všech  stejně znatelně zdegradovaný. Ostatní nahrávky, tedy ne z ČT se projevily bez problémů.
Ubuntu 16.04 LTS 64bit

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Sloučení .ts
« Odpověď #74 kdy: 28 Prosince 2021, 15:06:34 »
Ciste konverze - vem ten jednotlive .ts a po jednom je preved v nejakem konverteru (tipy tu mas) na mp4 nebo mkv. Pak zkus prehrat ten soubor vsude mozne, zda je synchro dobre. Paklize ano, tak zkus sloucit tyto konvertovane soubory a znovu vyzkouset.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.