Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Moderní Ubuntu 32 bit  (Přečteno 2506 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Moderní Ubuntu 32 bit
« kdy: 09 Ledna 2022, 13:17:37 »
Chci si opět vytvořit "servisní" flešku s nainstalovaným univerzálním Ubuntu. Aby šlo spustit i na šrotech, musí být 32 bit. Doporučte nějakou 32 bit modernější odnož. Díky
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Moderní Ubuntu 32 bit
« Odpověď #1 kdy: 09 Ledna 2022, 13:32:13 »
Zatím vítězí Lubuntu 18.04.5 LTS (Bionic Beaver) 32-bit PC (i386) desktop image https://cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/18.04/release/lubuntu-18.04.5-desktop-i386.iso
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Moderní Ubuntu 32 bit
« Odpověď #2 kdy: 09 Ledna 2022, 16:49:40 »
Určitě. A není problém mít na té flešce 18.04 i 14.04 zároveň. Jinak ale 32bit jsou opravdu šroty - těžko se ještě setkat s něčím, co by nemělo CPU pro 64bit.
Též MX by nemusela být špatná volba - ten je v základu bohatší na nástroje a nebo Slax - ale ten by jsi si zase musel vypiplat do svého švýcara, nicméně by zabral polovic.
Jinak jsem koukal, že Canonical také převzal dementní politiku a chybí třeba u Xubu starší podverze ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Moderní Ubuntu 32 bit
« Odpověď #3 kdy: 09 Ledna 2022, 17:59:16 »
Určitě. A není problém mít na té flešce 18.04 i 14.04 zároveň. Jinak ale 32bit jsou opravdu šroty - těžko se ještě setkat s něčím, co by nemělo CPU pro 64bit.
Též MX by nemusela být špatná volba - ten je v základu bohatší na nástroje a nebo Slax - ale ten by jsi si zase musel vypiplat do svého švýcara, nicméně by zabral polovic.
Jinak jsem koukal, že Canonical také převzal dementní politiku a chybí třeba u Xubu starší podverze ...

  • dvě servisní distra mít nechci
  • na chalupách máme 32 bity
  • MX se mi nelíbí
  • Slax rozvíjet nechci, na flešce je místa dost
  • starších podverzí Xubu škoda, ale mám šanon s CD :-)
Už to jede, ale díky.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Moderní Ubuntu 32 bit
« Odpověď #4 kdy: 09 Ledna 2022, 18:12:38 »
CD chce tak do 5ti let přepálit - výpalka rychle degradují samovolně. Kdyžtak tě požádám, ať mi nějaké někam lupneš do oblaku.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Moderní Ubuntu 32 bit
« Odpověď #5 kdy: 09 Ledna 2022, 18:43:19 »
CD chce tak do 5ti let přepálit - výpalka rychle degradují samovolně. Kdyžtak tě požádám, ať mi nějaké někam lupneš do oblaku.

Ubuntu 7.10? :-) Napiš o co máš zájem a prdnu iso na uloz.to.
« Poslední změna: 09 Ledna 2022, 18:47:10 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Moderní Ubuntu 32 bit
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2022, 19:40:52 »
Tak daleko si netroufnu :-) Díky každopádně a příležitostně využiji. Jde mi vždy o jedničkové podverze a poslední podverze.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

math29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Re:Moderní Ubuntu 32 bit
« Odpověď #7 kdy: 09 Ledna 2022, 22:28:43 »
Citace
Ubuntu 7.10? :-) Napiš o co máš zájem a prdnu iso na uloz.to.
Tak toto je iná nostalgia. A máme  :) Bol to môj prvý linux..

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Moderní Ubuntu 32 bit
« Odpověď #8 kdy: 09 Ledna 2022, 22:39:28 »
To se nemůžu měřit - já začal Lubuntu 13.10  :)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

math29

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Re:Moderní Ubuntu 32 bit
« Odpověď #9 kdy: 09 Ledna 2022, 23:43:03 »
Nepovedal by som.. Ja som iba používateľ  :)
Bol som na Ubuntu kým neprišlo Unity. To bola pre mňa obrovská katastrofa. Živelná pohroma  :D Vtedy som na mojom starom šrote skúšal všetko možné (aj Lubuntu) niekto mi poradil Mint MATE to mi vyhovovalo tak som prebehol. A potom po zmene šrotu za lepší šrot  :D naspäť na Ubuntu Mate (už našťastie bolo) s tým že som si nechal aj Mint MATE.
Na tých šrotoch ani nie je problém nejaký nenáročný linux ale spustiť level internet expert - naraz YT, FB a Gmail tak to ide do kolien už pri dvojkombinácii z nich.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Moderní Ubuntu 32 bit
« Odpověď #10 kdy: 10 Ledna 2022, 08:35:12 »
Presne - problem je az na netu s cimdal prokomplikovanym a prezabordelenyma (hlavne reklamy) strankama, s ne moc koncepcnimi skripty stranek a v narocnosti novodobych kodeku. Jinak jsou porad pouzitelne i dost stare masiny.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

zeleno

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 416
Re:Moderní Ubuntu 32 bit
« Odpověď #11 kdy: 10 Ledna 2022, 10:27:50 »

rumany

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re:Moderní Ubuntu 32 bit
« Odpověď #12 kdy: 10 Ledna 2022, 18:47:35 »
Já začínal Slaxem na flashce, potom kubuntu 12.04, dále mageia , PCLOS, manjaro, Fedora. A několik dalších menších dister na zkoušku. Nyní už hodně dlouho MXLinux, a naprostá spokojenost.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.