Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linux a hry - zlepšení a rozšíření  (Přečteno 8459 krát)

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Linux a hry - zlepšení a rozšíření
« kdy: 22 Prosince 2021, 17:46:16 »
A vypadá to, že do popředí jde Arch /SteamOS) s KDE, který byl vybrán pro herní konzole Deck:
https://www.svethardware.cz/z-linuxu-se-pomalu-stava-os-skutecne-vhodny-i-pro-hrani-her/56683
« Poslední změna: 22 Prosince 2021, 21:53:10 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Linux a hry - zlepšení a rozšížení
« Odpověď #1 kdy: 22 Prosince 2021, 20:12:41 »
V životě jsem krátce zkoušel hrát asi tři počítačové hry:

poprvé na ZX Spectrum (název už si nepamatuju), pak na PC Prince of Persia a následně Neverhooda.

Ne, fakt mi počítačové hry nechybí. A to jsem jich více či méně vzdáleně viděl moře.

Jinak bych si opravil to kojenecké šišlání v titulku ;-)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Linux a hry - zlepšení a rozšížení
« Odpověď #2 kdy: 22 Prosince 2021, 20:42:32 »
V životě jsem krátce zkoušel hrát asi tři počítačové hry:

poprvé na ZX Spectrum (název už si nepamatuju), pak na PC Prince of Persia a následně Neverhooda.

Ne, fakt mi počítačové hry nechybí. A to jsem jich více či méně vzdáleně viděl moře.

Jinak bych si opravil to kojenecké šišlání v titulku ;-)

Mě hry nikdy nebavily - nudily mě, stejně jako seriály typu "Hra o trůny", "House of Cards" a další. Zkrátka mi to nic neříká, nebavím se u toho, nudí mě to k smrti a nechápu, co na tom kdo vidí...
Asi jsem divnej, ale vůbec mě to nevadí, ba naopak, jen se chechtám těm, co to žerou a ještě za to platí, všelijaké ty Netflixy atd...
PS: V kině jsem byl naposled r. 1992 a vůbec mi to od té doby nechybí, klidně se bez toho dalších 30++ let obejdu.... ;)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1756
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Linux a hry - zlepšení a rozšížení
« Odpověď #3 kdy: 22 Prosince 2021, 21:00:52 »
V životě jsem krátce zkoušel hrát asi tři počítačové hry:

poprvé na ZX Spectrum (název už si nepamatuju), pak na PC Prince of Persia a následně Neverhooda.

Ne, fakt mi počítačové hry nechybí. A to jsem jich více či méně vzdáleně viděl moře.

Jinak bych si opravil to kojenecké šišlání v titulku ;-)

Mě hry nikdy nebavily - nudily mě, stejně jako seriály typu "Hra o trůny", "House of Cards" a další. Zkrátka mi to nic neříká, nebavím se u toho, nudí mě to k smrti a nechápu, co na tom kdo vidí...
Asi jsem divnej, ale vůbec mě to nevadí, ba naopak, jen se chechtám těm, co to žerou a ještě za to platí, všelijaké ty Netflixy atd...
PS: V kině jsem byl naposled r. 1992 a vůbec mi to od té doby nechybí, klidně se bez toho dalších 30++ let obejdu.... ;)

Ale tak zase ten Neverhood byl pěknej, nicméně hodnotil jsem to spíš jako umělecké dílo (ve smyslu nápaditosti a co ta plastelínová animace musela dát práce)...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Linux a hry - zlepšení a rozšíření
« Odpověď #4 kdy: 22 Prosince 2021, 21:57:30 »
Citace
Jinak bych si opravil to kojenecké šišlání v titulku ;-)
No tak nemám na klávesnici české znaky, tak se občas useknu ...

Neverhood byl myslím na PS a byl graficky opravdu zajímavě zpracovaný.

Osobně mě také hry nechytly - max. jsem si rád někdy zahrál s klukama bojovky-střídačky Hogs of War na PS2 a kultovní Worms Armageddon nejprve na PC a pak i na PS2
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.