Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linux problikávání a zvláštní boot  (Přečteno 2030 krát)

LinuxackyUzivatel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Linux problikávání a zvláštní boot
« kdy: 25 Února 2022, 18:36:55 »
Zdravím,
jsem linuxový nováček a nainstaloval jsem si na svůj laptop Linux. Bohužel mám dva problémy:
1. Boot se podaří z nějakého důvodu až když vlezu a vylezu z UEFI, jinak jen
nekonečně nabíhá
2. V některých případech mi obrazovka problikne, jako kdyby se restartoval ovladač GPU nebo něco, dělá to když použiju klávesy pro ovládání zvuku a podobné a také když se pokusím použít něco od Microsoftu jako Teams nebo dokonce webový Bing (ne že bych ho používal, přišel jsem na to náhodou)
Zajímavé je, že to nedělá v live-usb, jen při už nainstalovaném systému. Původně jsem měl KDE Neon, ale jelikož jsem si myslel, že ty problémy způsobuje on, tak jsem přešel na Kubuntu, oboje nejnovější verze, aktualizovaný software mám, v nastavení v sekci pro vyhledávání ovladačů mi píše, že to nic nenašlo.
Můj laptop je Lenovo Ideapad s130-14IGM, prosím řeči o tom, že je to šrot a podobně si nechte, pro mé účely naprosto dostačuje.
Děkuji za případnou pomoc.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Linux problikávání a zvláštní boot
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2022, 09:45:39 »
Zdravím,
jsem linuxový nováček a nainstaloval jsem si na svůj laptop Linux. Bohužel mám dva problémy:
1. Boot se podaří z nějakého důvodu až když vlezu a vylezu z UEFI, jinak jen
nekonečně nabíhá

Chybně nainstalovaný systém.  Zjistil bych, zda board spolehlivě podporuje legacy a přeinstaloval na legacy. Jinak nainstalovat znovu pořádně do uefi.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.