Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 3 distribuce linuxu na 1 notebooku, jak na to ?  (Přečteno 1545 krát)

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
3 distribuce linuxu na 1 notebooku, jak na to ?
« kdy: 22 Března 2022, 07:43:18 »
Zdravím , mám na notebooku nainstalován linux Mint na 1 TB HDD, a Ubuntu na 256 GB SSD , chtěl bych ten 1 TB HDD roždělit na půlku a nainstalovat tam 3 distribuci linuxu . Jak na to ? Na správu disků mám program Gparted . Ten 3 linux by měl být linux Fedora nebo OpenSUSE nebo Manjaro . Díky

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:3 distribuce linuxu na 1 notebooku, jak na to ?
« Odpověď #1 kdy: 22 Března 2022, 10:13:55 »
Máš to v EFI nebo MBR?
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:3 distribuce linuxu na 1 notebooku, jak na to ?
« Odpověď #2 kdy: 22 Března 2022, 10:37:01 »
Ten 1TB HDD je určitě SMR (byl jistě levný.. :-\). A tudíž na OS naprosto nevhodný. Hodí se pouze na data.
Pořiď si SSD. Nebo dej všechny OS na ten stávající SSD a HDD si nechej čistě na data.

P.S. Ještě neumíš pořádně nainstalovat jeden systém a už se chceš pouštět do tripebootu, už vidím jak tu brečíš že to nebootuje, co máš s tím dělat..
« Poslední změna: 22 Března 2022, 10:39:33 od juwa2 »

Fitness

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Re:3 distribuce linuxu na 1 notebooku, jak na to ?
« Odpověď #3 kdy: 22 Března 2022, 11:06:25 »
Díky, máte pravdu Juwa2 , ještě neumím pořádně s linuxem, tak mi budou 2 linuxy stačit . Omlouvám se a díky .

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:3 distribuce linuxu na 1 notebooku, jak na to ?
« Odpověď #4 kdy: 22 Března 2022, 12:18:45 »
Tak ono to není tak složité, ale je třeba se dobře v tom orientovat. A základ je znát rozdíl mezi UEFI a BIOS a vědět v čem máš instalováno.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.