Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: OpenShoot - Střih videa jsem používal několik let. Ve verzi Ubuntu 20.04 nechodí  (Přečteno 10710 krát)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Dobrý den

OpenShoot - střih videa jsem používal několik let. Ve verzi Ubuntu 20.04 mi nechodí ani náhodou. Ve verzi 16.04 chodil k plné spokojenosti. Ač jsem ho přeinstaloval je to to samé. Zdechne, jak mile dám importovat soubor videa a zůstane trčet. Ani se neobjeví náhled onoho, snad staženého souboru videa.  Mohu jen pohybovat myší po ploše. Nic víc. Neštěstím je, že s novou verzí Ubuntu je i nová verze Open Shoot, takže nelze příčinu zjistit. Poradí někdo něco ?
« Poslední změna: 29 Srpna 2022, 16:02:05 od Dr Fuss »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Která verze nechodí? Že bys to sem třeba napsal... :-\
1. Spustit z terminálu - vypíší se případné chyby. Nemáš to náhodou nainstalované jako snap?? - Pokud ano, použij normální verzi odsud
https://cs.openshot.org/ppa/

2. Nebo použij Appimage https://github.com/OpenShot/openshot-qt/releases/download/v2.6.1/OpenShot-v2.6.1-x86_64.AppImage

3. V případě, že nepojede, můžeš zkusit starší verzi (Appimage) odtud https://github.com/OpenShot/openshot-qt/releases
« Poslední změna: 16 Července 2022, 05:33:19 od juwa2 »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro juwa2:  Bylo to 2 x nainstalováno ze standartní záložky Software. Je tu ještě další problém - s terminálem. Ve verzi Ubuntu 16.04 jsem v terminálu rozkliknul ikonku Soubor a nabízelo mi to (mimo jiné) Paste a já mohl vložit příkaz - obsah nabraný do schránky přes Ctrl-C  Tady, (nejspíš) aby autoři zmátli uživatele, (jinak si to nelze zdůvodnit) zase  vypadá terminál docela jinak. Tuhle možnost - Paste - vložit už takto nenabízí. (Ještě by si uživatelé mysleli že nedochází ke změnám a "vylepšením" Ubuntu. Jsou to takové změny pro změny, které jsem zde už několikrát popsal). Prosím tě nepiš mi že jsem blbej! Nemáš pravdu. Linux je pro lidi kteří s ním tráví dny i noce a neustále se v něm rejpou. Ne pro uživatele, kteří v něm chtějí pracovat - mají ho jako cestu, nikoliv jako cíl !
« Poslední změna: 17 Července 2022, 07:45:34 od Dr Fuss »

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
...no tak to mas blby...bo tu namiesto paste je vlozit...a je to pod oknom upravit,alebo komplikovane to mozes robit s mysou,také pravé klikki... ::) ::) ::)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Pro juwa2:  Bylo to 2 x nainstalováno ze standartní záložky Software. Je tu ještě další problém - s terminálem. Ve verzi Ubuntu 16.04 jsem v terminálu rozkliknul ikonku Soubor a nabízelo mi to (mimo jiné) Paste a já mohl vložit příkaz - obsah nabraný do schránky přes Ctrl-C  Tady, (nejspíš) aby autoři zmátli uživatele, (jinak si to nelze zdůvodnit) zase  vypadá terminál docela jinak. Tuhle možnost - Paste - vložit už takto nenabízí. (Ještě by si uživatelé mysleli že nedochází ke změnám a "vylepšením" Ubuntu. Jsou to takové změny pro změny, které jsem zde už několikrát popsal). Prosím tě nepiš mi že jsem blbej! Nemáš pravdu. Linux je pro lidi kteří s ním tráví dny i noce a neustále se v něm rejpou. Ne pro uživatele, kteří v něm chtějí pracovat - mají ho jako cestu, nikoliv jako cíl !

1. Především neodpovídáš na co jsi tázán: O jakou verzi Openshotu se jedná a o jaký druh instalace jde (.deb nebo snap).
Odinstaluj to a použij .appimage viz výše.

2. Do terminálu se příkazy (obsah schránky) odjakživa vkládají pomocí shift+ins
« Poslední změna: 18 Července 2022, 02:03:31 od juwa2 »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
V současném době se nejedná o žádnou verzi. Všechno jsem odinstaloval. Nebo mám schraňovat nefunkční věci ? Je mi jedno jestli to bude od Petra nebo od Pavla. Především to musí fungovat.
« Poslední změna: 18 Července 2022, 20:33:36 od Dr Fuss »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro ikx. A za půl roku bude zase ledacos jinak. (Přece by lidi řekli že "vývoj" Ubuntu nepokračuje. Takovýhle kosmetický změny, ať si Canonical nechá. Tyto a jiné podobné změny SW akorát znechucují uživatele protože jim kradou čas.

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
Citace
V současném čase se nejedná o žádnou verzi.
...jedna sa...verzia 2.x.x nefunguje,ale 2.y.y funguje...

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro ikx: Jak je od sebe rozeznám. Dočtu se to někde v About ?

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
Citace
1. Především neodpovídáš na co jsi tázán: O jakou verzi Openshotu se jedná a o jaký druh instalace jde (.deb nebo snap).
Odinstaluj to a použij .appimage viz výše.
...tu mas riesenie...appimage poznas???...vies spustit???... :o :o :o
https://apprepo.de/

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Pro ikx: Jak je od sebe rozeznám. Dočtu se to někde v About ?

No a kde jinde??
Stáhni .appimage (viz výše) a máš to vyřešené - s takovou hovadinou se nemůžeš tak dlouho párat...
« Poslední změna: 19 Července 2022, 10:33:31 od juwa2 »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro juwa2.    appimage...  Co to je zase tohle za zvrácenost. Jak a pomocí čeho se to instaluje ?

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Pro juwa2.    appimage...  Co to je zase tohle za zvrácenost. Jak a pomocí čeho se to instaluje ?

https://en.wikipedia.org/wiki/AppImage
To se právě že neinstaluje....
Stáhnout  > nastavit spustitelnost > spustit - hotovo, aplikace běží....

Už s tím dej doktore pokoj - řešení máš!  >:(
A jestli je ti zatěžko řešit/zjistit si aspoň základní věci, raději se oddej do lůna Redmondského - tam za tebe budou myslet jiní (i ta "líheň" bude dle mého úsudku stejná)..  :)
« Poslední změna: 19 Července 2022, 10:47:18 od juwa2 »

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
...najjednoduchsie veci,su najzlozitejsie...alebo len tak  sa tvária...je to moje zistenie,ziadny murfi...

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro juwa2: No tak dík za radu..  dpkg, apt, snap a ještě tohle do baráku. A tu spustitelnost nastávím čím a kde ?

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Nechci ležet v Ubuntu od rána do večera. Pro mé je to cesta.. Nikoliv cíl. Už vím proč Linuxy mají tak malý okruh uživatelů. Ťuky ťuky ťuk a zase ťuk, ťuky ťuky ťuky ťuk...  A pořád hledačka - bádačka a ťuky ťuky ťuk..

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
...fussi...a ta cesta kam vedie???...totiz ciel si este neprezradil...a sme nesmierne zvedavy... :o :o :o...cestu nezvládas,tak ciel nedosiahnes... ;D ;D ;D
« Poslední změna: 19 Července 2022, 21:21:55 od ikx »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
A tu spustitelnost nastávím čím a kde ?

Kód: [Vybrat]
chmod +x soubor
A Doktore, tyto elementární věci  by sis přeci mohl zjistit/vygooglit  sám, to by snad ještě nemuselo být nad tvoje mentální síly - co ty na to? :-\

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro juwa2: Rád si nechám poradit od odborníka. To má hned větší váhu.. Dík 😀

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Pro juwa2: Rád si nechám poradit od odborníka. To má hned větší váhu.. Dík 😀

Ještě taková drobnost:  Pokud ti zde někdo něco poradí, je přece elementární slušnost (už kvůli ostatním) sem napsat výsledek.
Například:
"Ano, tento postup mi pomohl/nepomohl - předmět mého dotazu je/není tímto vyřešen, předmětná aplikace už jde spustit/běží bez problému. Závada byla v tom a v tom".

Snad tě v mládí doma naučili nějaké té slušnosti, co ty na to, Doktore??... ;)
« Poslední změna: 22 Července 2022, 13:41:08 od juwa2 »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro juwa2: Jestli nejsem starší než ty ? A jak to, že nevíš že jsem na zahradě 7km od domova kde mám pouze tablet - moralisto. Ty jsi ten poslední kdo mi bude kázat o morálcle ! Raději venku nepohazuj co ti od ruky upadne. Začni u sebe ! 😀
« Poslední změna: 23 Července 2022, 22:15:05 od Dr Fuss »

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
...zhrnutie-7km od domu,v zahrade vsetky ludské vlastnosti sa stracaju,aj slusnost...
...rekapitulacia-to,čo neni,to sa nemože stratit...!!!

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Pro ikx:. Hele... další cucák co mi káže o morálce..

ikx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
...pre fuss...vekom prichadza mudrost...u teba len ten vek prichadza... :o :o :o

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Jsem rád že jsem zůstal takový jako jsem byl vždycky. Že jsem zůstal sám sebou, že jsem nepřevlékl kabát jako to udělala většina lidí po převratu 1989 kterým začala spousta věcí smrdět a začali se vydávat za kohosi lepšího. A to se mám proto, abych uspokojil ego juwa2 pobalit a vratit se domů ze zahrady, kde v létě dělám spoustu jiné rozdílné manuální práce, kde spím, abych to, co mi poradil briskně odzkoušel na počítači, aby věděl jak to dopadlo ?  😀 Chlapci chlapci ! Taky trochu přemejšlejte. Moc vám to panelákovým typům nejde ! Myslím si že nejsem jediný, kdo výsledek neoznámil včas. Jsou tu i tacínco ho neoznámí nikdy ! Až nastane ta chvíle kdy to odzkouším, dám vědět.
« Poslední změna: 23 Července 2022, 23:00:53 od Dr Fuss »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.