Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Změna chování apt u 22.04 (PhasedUpdates)  (Přečteno 2067 krát)

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Změna chování apt u 22.04 (PhasedUpdates)
« kdy: 12 Ledna 2023, 11:26:08 »
Viz tento dotaz a jeho zodpovězení níže (klíčové slovo je PhasedUpdates).

Ještě že to lze vypnout, zase je to postup typu "my víme, co je pro vás nejlepší".
« Poslední změna: 12 Ledna 2023, 11:28:04 od JirkaZ »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Změna chování apt u 22.04 (PhasedUpdates)
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2023, 13:03:10 »
Tak logiku to ma.Ae vnimam to jako, ze misto aby si dali majzla, nesili to horkou jehlou a radne otestovali, tk to zase prenesou jako prudu ja uzivagele.
Dalsi krok aby Ubuntu bylo druhy Windows - coz uz je cim dal vic - ale zase po te horsi strance - to dobre ne a ne prebrat ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Změna chování apt u 22.04 (PhasedUpdates)
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2023, 14:52:28 »
Toho jsem si prvně všimnul už před více jak rokem:
Když otevřu synaptic, "visí" tam pár balíků označených k instalaci, ale update-manager  si jich (prý zatím) nevšímá. To mi bylo divné a tak jsem se dopátral k příčině viz ty výše zmíněné "phased-updates".
Ale na rozdíl od jiných věcí, mi to nevadí, naopak to pokládám za docela rozumné (= pustit to do řádné aktualizace až později, až se příp. vychytají problémy).
V podstatě to samé se dá nastavit ve zdrojích SW.  Nazývá se to "proposed".  A je na každém, zda si to zapne či nikoli. Default však je "vypnuto".

Aby nedošlo k nedorozumění:
Postup v tom článku ale phased-updates  vypíná = funkcí (proposed)  jakoby zapíná. Takže kdo si to vypne, ten dostane všechny nevyzkoušené balíky ihned. , tj. jako by si zapnul "proposed"... :-\

Proto důrazně doporučuji phased-updates nevypínat!
Pak balíky označené k aktualizaci (co "visí" v synapticu a co si jich zatím update-manager nevšímá) budou po určité době přesunuty do řádné fronty  k aktualizaci a jejich instalace již proběhne standardním způsobem (=automaticky).
Doufám, že to pochopil i @ventero  :)...
« Poslední změna: 12 Ledna 2023, 18:44:11 od juwa2 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3547
Re:Změna chování apt u 22.04 (PhasedUpdates)
« Odpověď #3 kdy: 13 Ledna 2023, 09:15:10 »
Dát zabrat, ale pochopit já. A pak pochopit, že velká zbytečná duševní práce, když já vlastně vypínat komplet aktualizace a aktualizovat jednotlivá potřebná pár balík rúčo  ;D

Vlastně jsem v Xubu neaktualizoval půl roku nic - ani ten Firefox. Používám teď velmi konzervativně - s repy neexperimentuji a navštěvuji úzký okruh internet. stránek: Banky, ČD, RJ, Email, Vodafone a max. IDOS. Ty se dají považovat za bezpečné a dostatečně chráněné.
Vlastně používám Xubu na bankovní transakce a na brouzdání a blbosti používám Win. Pokud něco zkouším nejspíše tady kvůli fóru (na nějaký článek už to dlouho nevypadalo a zatím nevypadá), tak mám vždycky nějaký repas na prodej, kde picnu malý SSD a tam během pár minutek nainstaluji Xubu a můžu zkoušet ..
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.