Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dogma, že to co pochází z Číny je šmejd.  (Přečteno 5681 krát)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Dogma, že to co pochází z Číny je šmejd.
« kdy: 29 Května 2023, 07:17:01 »
Ano něco šmejd skutečně je, ale nekvalitních věcí z Číny je dnes už málo. To platilo hlavně v 90. letech.

Toto zaklínadlo používají hlavně majitelé českých e-shopů, kteří tahají veškeré zboží z Číny (nikde ve světě už se skoro nevyrábí) a tady to prodávají za dvojnásobek až několikanásobek původní ceny a vymlouvají se, že prý poskytují na zboží záruku, jsou rychlí, zaměstnávají lidi a kdesi cosi.

Vždycky se podívejte, kolik stojí ono zboží na čínském e-shopu,  třeba na Aliexpressu a kolik stojí tady.
Garantuju vám, že je to naprosto stejné zboží !
« Poslední změna: 29 Května 2023, 07:25:52 od Dr Fuss »

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Dogma, že to co pochází z Číny je šmejd.
« Odpověď #1 kdy: 29 Května 2023, 07:36:26 »
A co ma tento prispevok s Linuxom a OSS?
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Dogma, že to co pochází z Číny je šmejd.
« Odpověď #2 kdy: 29 Května 2023, 07:41:49 »
Co společného ? Třeba že tu každou chvíli někdo píše, že Flash disk z PRC, Made in China je šmejd !

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3549
Re:Dogma, že to co pochází z Číny je šmejd.
« Odpověď #3 kdy: 29 Května 2023, 09:05:52 »
Tak ono se tu hlavně píše o tom, že disk objednaný z Alíku nebo Wishe apod. je šmejd. Jinak víme, že se v Číně vyrábí prakticky všechny ..

Je to prostě o zdravém rozumu - jsou věci, které si normálně z Alíka kupuji, jsou věci, které si tam prostě koupit nelajznu a u ostatních je třeba posoudit podezřelost poměru cena/výkon, mrknout na recenze atp. ..

Mám čerstvě jeden hezký příklad, že jako alternativa je Alík super. Koupil jsem si v českém elektru pokojovou TV anténu Sencor se zesilovačem cca za 400,- (od zajímavé a celkem hezké zástupkyně vedoucího jsem dostal 10% slevu ještě) a chytil jsem na plný výkon jen jeden multiplex a ještě se to sekalo. Koupil jsem si asi za 80,- placatou anténu vyrobenou jen z plastu a alobalu a k tomu asi za 40,- zesilovač se stejným ziskem, jako ten Sencor, což se ale ukázalo jako zbytečná investice, protože na placatou anténu z Alíka chytám všechno i bez něj. Ale vůbec mě to v tomto kontextu neštve ..
« Poslední změna: 29 Května 2023, 09:07:35 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Dogma, že to co pochází z Číny je šmejd.
« Odpověď #4 kdy: 29 Května 2023, 09:45:42 »
Co společného ? Třeba že tu každou chvíli někdo píše, že Flash disk z PRC, Made in China je šmejd !


Ak niekto instaluje Ubuntu z vadneho USB a nefunguje mu to, vtedy komentar, ze ten flash disk je vadny je v poriadku a k teme. Vylev z cista jasna o nejakych dogmach je offtopic.

Flash disky a ine datove media su jednym z najcastejsie podvodnikmi zneuzivanymi artiklami. Preto sa kupa USB disku od nahodneho predajcu na Ali* neodporuca. Prepisat firmware, aby ukazoval nerealne hodnoty je banalita.



https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Dogma, že to co pochází z Číny je šmejd.
« Odpověď #5 kdy: 29 Května 2023, 11:46:29 »
Znám. Flash 2TB za 50 kč... li-ion články 18650 s kapacitou 9 600 mAh za 70 kč. Jenže to každému soudně uvažujícímu už musí být podezřelé...

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re:Dogma, že to co pochází z Číny je šmejd.
« Odpověď #6 kdy: 29 Května 2023, 12:41:00 »
Odjakživa je určitý styl podnikání založen na neznalosti, podvodu. Nic nového pod sluncem.
A setkáváš se s tím víceménně denně.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Dogma, že to co pochází z Číny je šmejd.
« Odpověď #7 kdy: 30 Května 2023, 17:21:58 »
Určitě bude úplně super 2 TB flashdisk za $1.49 USD, to mi nabídl alík včera 😂 Nebo 2.5 Gbit 8 portový switch za $4.99 USD, taky bude jistě skvěle fungovat 😂 Nebo androidí telefony od čínských výrobců (snad s výjimkou One+), ty jsou taky skvělé, bez aktualizací, plné reklam a často i malwaru, prostě Čína se jednoznačně vyplatí 😂

Jinak teda na alíku nakupuju dost často, naposledy door/window senzory a fungují skvěle, kus za $2.99 USD nebo pouzdro MagSafe pro můj iPhone za $0.29 USD a funguje a na rozdíl od pouzdra z Alzy za pětikilo se ani po půl roce neloupe. Takže ano, ne všechno z Číny je šmejd, ale většina toto splňuje...

mikasa23

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Dogma, že to co pochází z Číny je šmejd.
« Odpověď #8 kdy: 21 Července 2023, 06:15:04 »
Nesouhlasím s tím, že každý výrobek z Číny není dobrý; existuje mnoho vysoce kvalitních a spolehlivých produktů vyrobených v Číně.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.