Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP  (Přečteno 10101 krát)

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« kdy: 22 Března 2006, 10:23:29 »
Ahoj,

pouziva nekdo v Ubuntu Dapper Drake nastaveni site pres DHCP?

Po tydnu (v podstate bezproblemove) prace na Ubuntu Breezy jsem se rozhodl nainstalovat Ubuntu Dapper, protoze obsahuje nektere veci ktere potrebuji a ktere v Breezy jeste nejsou.

Instaloval jsem Dapper Drake z Flight 5 CD, nejdena se tedy o upgrade z Breezy, Bohuzel po startu systemu nefunguje sit, ktera se konfiguruje pres DHCP. Vsechna nastaveni se zdaji OK, v System->Administration->Networking je karta uvedena jako "Active", je nastavena jako "Default Gateway Device". Pro uplnost jeste obsah /etc/network/interfaces:
Kód: [Vybrat]
# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
#  Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8169 Gigabit Ethernet (rev 10)
auto eth1
iface eth1 inet dhcp
V System->Administration->Network Tools je u karty uvedena jen IPv6 konfigurace, radek IPv4 zcela chybi. Dokonce nestaci /etc/init.d/networking restart, musim dat "stop" a pak "start" nebo dhclient3 eth1, pak se teprve spravne nacte nastaveni z DHCP serveru a sit se rozjede.

Na ubuntuforums.org jsem nasel nekolik podobnych dotazu, zatim bez nejake jednoznacne odpovedi...
http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=146196
http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=147065
http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=146330
http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=134145

edit: vypada to na ohlaseny bug: http://bugzilla.ubuntu.com/show_bug.cgi?id=13497

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #1 kdy: 22 Března 2006, 14:02:01 »
Také to mám přes dhcp, ale fachá to bez problémů...Instalováno DD Flight 4 se všemi upgrady (naposledy včera večer...) J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Vojtin

  • Host
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #2 kdy: 23 Března 2006, 10:00:16 »
Mě taky nefunguje síť po restartu, dělám to stejně. Je to přeci jenom beta a tak nemají něco vychytanýho, jaký pouříváte jádro? Mam takovej pocit, že před upgradem na 19 to nedělalo. Nezkoušel jsem ještě nahodit starší jádro.

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #3 kdy: 23 Března 2006, 10:14:47 »
Dnes jsem aktualizoval Dappera a DHCP jede normálně.
Kubuntu forever :-)

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #4 kdy: 23 Března 2006, 10:27:38 »
Citace: Vojtin
...jaký pouříváte jádro?
Chova se to stejne s jadrem 2.6.15-18-386 i 2.6.15-19-386. Spis bych to videl na nejaky problem v baliku dhclient3. Mam nainstalovane vsechny dostupne aktualizace, problem se nemusi projevovat vsude, treba se to tyka jenom nekterych sitovych karet. Sice by se to dalo vyresit pevnym nastaveni IP konfigurace, ale doma potrebuji jina nastaveni nez v praci (je to notebook ktery s sebou vsude taham).

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #5 kdy: 23 Března 2006, 12:39:39 »
Jádrem to nebude, mám nejnovější, měl jsem i ty starší a prostě to jede...J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Vojtin

  • Host
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #6 kdy: 23 Března 2006, 23:36:25 »
JJ jádrem to neni. Až do (myslim) uterní aktualizace mi šla síť bez problému.

luposovs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #7 kdy: 24 Března 2006, 12:21:47 »
No a mne to pres dhcp zaclo slapat od utery az,do ty doby jsem musel jak sem vlez do gnome sit ozivit.
OS Ubuntu Edgy Eft-Window manager Beryl,komunikator Google Talk a Gajim.

Newkiller

  • Host
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #8 kdy: 25 Března 2006, 09:38:23 »
mě dhcp nejde u skoro žádného distra (jediné distro na kterém šel net s dhcp byl puppy linux)
prostě si to nějak nerozumí z dhcp serverem mého routeru
nenajde to dns servery ale přitom to při instalaci píše že to nastavilo síť přes dhcp router mám ASUS TI4631
vyřešil sem to tak,že sem vypojil kabel od routeru z síťovky a síť (ip adresy a dns) nastavil ručně po instalaci :)

webbot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #9 kdy: 26 Března 2006, 11:55:10 »
S tim problemem jsem se taky setkal

U bezneho startu se to neprojevuje, jen nekdy u restartu - mozna na to maji vliv aktualizace - ale kdyz si to tak preberu, tak restartuji jen kvuli aktualizacim.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #10 kdy: 26 Března 2006, 12:49:43 »
Já používám router SMC Barricade Wireless Broadband Router a opravdu zatím nikdy se mi nevyskytly problémy s DHCP. Zkuste mrknout do nastavení vašich routerů podle manuálu, zdali tam na něco není zapomenuto (možná by stačilo doplnit některé volitelné parametry, např. jméno domény dhcp, jen tak jsem střelil).
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Vojtin

  • Host
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #11 kdy: 26 Března 2006, 13:56:16 »
neni to hw zalezitost, vecer to slo a a druhej den rano ne.

geoRG77

  • Host
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #12 kdy: 26 Března 2006, 13:57:44 »
Není to notebook Asus? Síťovky na nich totiž někdy po restartu z Windows nefungují korektně, zkus čistý start linuxu...

viz tato citace z Asus M6Va fóra:
Citace: "chr0ust"
Citace: "Sislik"
btw, pri prebootovani ze SUSE Linux 10 do Win XP SP2 ENG mi nefungoval Ethernet do doby ne jsem notebooka vypl a zapl
To mi dela ted taky! Mam Mandrake 2005 LE. Kdyz resnu booka z5 do woken, tak my to hlasi, ze sitovy kabel je odpojen! Zkousel jsem vsechno mozny, ale jediny co na to plati je vypnout nb  :x

luposovs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #13 kdy: 26 Března 2006, 16:31:51 »
No uz mne to dela zas musim abych nerestartoval misto dhcp kliknout na static vratit dhcp a jede
OS Ubuntu Edgy Eft-Window manager Beryl,komunikator Google Talk a Gajim.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #14 kdy: 26 Března 2006, 17:38:22 »
No a zkoušeli jste na routeru nastavit něco jako Fixed mapping, tzn. že pro určitou mac adresu síťovky přidělí určitou IP adresu? Pokud ovšem něco takového ten router umí. Měl by, je to obvyklá záležitost. Tato direktiva by mohla být řešením.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

luposovs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #15 kdy: 26 Března 2006, 20:44:58 »
Router je kilometr ode mne
OS Ubuntu Edgy Eft-Window manager Beryl,komunikator Google Talk a Gajim.

Vojtin

  • Host
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #16 kdy: 04 Dubna 2006, 22:18:24 »
Ještě pořád přetrvával problém se startem sítě. Došlo to tak daleko, že jsem dnes nemohl nahodit síť vůbec. Nepomáhalo nic. Pořád se objevovala nějaká chyba /etc/resolvconf.....Tak jsem si řekl, že tento balíček (resolvconf) odinstaluju a nainstaluju ho z cd. Po odinstalování mi síť naběhla a po restartu běhá též... Takže ho zatím ani instalovat nebudu :) K čemu tento balíček je? Umim najít jeho popis, ale je v aj :(

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #17 kdy: 05 Dubna 2006, 08:04:14 »
Tento balicek zprostredkovava pristup k DNS sluzbam. Jinak receno umoznuje preklad nazvoslovnych adres na adresy IP. Jeste jinak receno pokud do prohlizece napises www.google.com, pak resolvconf zpracuje pozadavek, zepta se DNS serveru uvedenych v /etc/resolv.conf na IP adresu nazvoslovne adresy napr. 64.233.183.147, kterou preda prohlizeci, jez se bude snazit ziskat obsah www stranek prave odtud.

Docela se divim, ze sit po jeho odinstalaci beha. Mam zkusenosti spise s tim, ze DNS server uvedeny v /etc/resolv.conf na prvnim miste je nedostupny a cely PC je pak priserne pomaly, neb na kazdy pozadavek ceka napred na timeout z 1. DNS a teprve nasledne se zepta dalsiho serveru, ktery jeho pozadavku (mozna) vyhovi.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Vojtin

  • Host
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #18 kdy: 05 Dubna 2006, 16:22:57 »
Díky
No, ale net funguje a je rychlej, ping na google je cca 135ms

radin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 245
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #19 kdy: 05 Dubna 2006, 19:24:08 »
Nemyslim, ze by za to mohl router. Vcera jsem nainstalil Drapera na cisty disk, sit byla OK i po restartech. Pak jsem to na 2 hod. vypnul, po dvou hodinach zapnul a vse bylo OK. Rano jsem to zapnul a nic. Sit sice jela, ale nikam jsem se nedostal, jako by chybel DNS. Jeste jsem pingnul na branu providera (pres router), to slo, ale uz jsem nemel cas. Ted jsem to zapnul a zas to jede normalne. Pred tim jsem mel Brezy a vzdy to bylo OK. Soucasne ho mam na stolnim PC a tam to taky jede normalne. Router od instalace pred pul rokem vubec nevypinam ani jsem s nim nic nedelal. Tak jdu patrat dal.
Nobody is perfect!

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #20 kdy: 29 Dubna 2006, 13:46:57 »
Vidím, že se problém projevuje u několika užívatelů. Mohl by prosím někdo z vás co nejdříve oznámit chybu na Launchpad a přidat co nejvíce podrobností, a ti ostatní by ji buď potvrdili a nebo vytvořili nové oznámení o chybě, pokud se jim projevuje jinak? Je důležité, aby se chyby oznamovaly a byly opraveny co nejdříve (ještě před RC vydáním). A také je důležité, aby byly oznamováni těmi uživateli, kterým se skutečně projevuje, a byli tak dostupní vývojářům pro jejich případné další otázky. Předem děkuji.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #21 kdy: 29 Dubna 2006, 16:20:49 »
No tak i mně se dneska, podotýkám poprvé vůbec, po ranních updatech a pozdějším vypnutí počítadla stalo, že jsem nemohl do sítě po zapnutí. Zkusil jsem tedy mérknout ve správě do sítí a protože tam nebylo nikdy vytvořeno alespoň jedno síťové připojení, vytvořil jsem tedy jmenovitě nové s parametry defacto stejnými jako vytvořil instalátor. Tedy ETH0 s DHCP, což v mém případě ani jinak nejde. Po následném restartu již vše normální.
Nevím, zdali to byla náhoda, ale spíše ne, páč to nikdy ještě neudělal. Všiml jsem si totiž, že i když si sám vytvořím určitý typ síťového připojení pod určitým jménem, tak toto se po opětovném spuštění správy sítě nezobrazí, i když síť běží. Toto je myslím chyba. Nejspíše kolem tohoto problému se to odehrává. On musí zobrazovat podle jakého pravidla, které jsem si předem vytvořil se bude připojovat.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #22 kdy: 29 Dubna 2006, 17:30:35 »
Citace: GlidingFLY
Toto je myslím chyba.
Tak ji oznamte! Jinak se používání vývojové testovací verze Ubuntu míjí účinkem.

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #23 kdy: 29 Dubna 2006, 20:04:12 »
Je mi líto, ale neumím anglicky natolik, abych mohl přesně formulovat v čem si myslím, že vidím chybu. A systémem "It do not go net after last update..." to jak sám nejlépe víte nejde. Uvítal bych, kdyby tato podobně vypadající podezření na chyby v systému, které se tu ve fóru objeví, někdo dobře anglicky mluvící sebral, přeložil a nahlásil. Nakonec se dá mnohem lépe vyformulovat podezření chybu s více podobných hlašení a tím odfiltrovat občasné výstřiky beznaděje těch, kdo si je vyrobí sám.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Nefunguje sit po restartu - problem s DHCP
« Odpověď #24 kdy: 29 Dubna 2006, 20:42:29 »
Ja sem tam sesmolil neco za sebe, jak mi nechodi sit, snad se to da pochopit https://launchpad.net/distros/ubuntu/+bug/42111

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.