Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu a NVIDIA  (Přečteno 1433 krát)

6205

  • Host
Kubuntu a NVIDIA
« kdy: 11 Dubna 2007, 11:56:08 »
Zdravim,

Doteraz som dlhodobo pouzival Ubuntu, ale zo zvedavosti som sa rozhodol vyskusat Kubuntu s ktorym mam problemy s mojou NVIDIA kartou. Je to GeForce FX6200 AGP.

Po naistalovani Kubuntu + vsetky aktualizacie a restart, som rutinne povolil Universe repozitare a naistaloval nvidia-gxl driver + zavislosti. Po restarte X servera mi rovnako ako v Ubuntu system nenabehol v spravnom rozliseni 1280x1024 mojho 17" LCD monitora SONY, ale rovnako ako v Ubuntu iba v 1024x768.

Povedal som si ze zeditujem Xorg (rutina), urcite tam tie rozlisenia budu jednoducho chybat tak ako v Ubuntu, ale Ooops, v Kubuntu vyzera Xorg uplne inac ako v Ubuntu.
V skratke - je to jeden velky bordel. V Ubuntu som mal pekne jeden riadok za druhym s rozliseniami pre kazdu farebnu hlbku. Stacilo dopisat do kazdeho riadku len 1280x1024, ctrl+alt+backspace a bolo.

V Kubuntu je riadok len jeden, rozlisenia v nom neidu po poradi ale su poprehadzovane a este je tam aj refresh rate frekvencia. Skusal som tam pokusne dopisat 1280x1024@60Hz alebo 75Hz, ale po restarte X sa nic neudialo. Tak som to vymazal a v KDE nastaveniach v administratorskom rezime zmenil typ monitora na iny podobny. Potom mi sidce dovolil okrem ineho aj 1280x1024@75Hz ale cele to je nejake divne...Ked sa odhlasim zo systemu preblikne mi obrazovka a KDM je stale v  povodnom 1024x768. Ked sa opatovne prihlasim, zase preblikne a nabehne do mnou nastaveneho rozlisenia 1280x1024.

Viem mi niekdo poradit co stym. Rad by som to cele mal korektne nastavene v nativnom 1280x1024, KDM aj KDE desktop bez preblikavania.

Dakujem.

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Kubuntu a NVIDIA
« Odpověď #1 kdy: 11 Dubna 2007, 12:18:27 »
Hmm, to je zvláštní, nevím, proč by se měly xorg.conf pro Ubuntu a Kubuntu lišit, je to tentýž systém, jen s jiným desktopem. Nezkoušel jsi to konfigurovat tím nvidiáckým grafickým toolem? Protože ten právě překope celý xorg.conf. Zkus se podívat na nějaké dřívější backupy xorg.conf, jak vypadají.
Kubuntu forever :-)

6205

  • Host
Kubuntu a NVIDIA
« Odpověď #2 kdy: 11 Dubna 2007, 13:50:31 »
Xorg som editoval beznym sposobom "sudo kate (namiesto gedit) /etc/X11/xorg.conf"
V terminali vypisal hromadu chyb ale potom to otvoril. Neviem co stym chce byt...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.