Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční scanování EpsonDX6000 v KUBUNTU  (Přečteno 2473 krát)

Hetzer Jaroslav

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Nefunkční scanování EpsonDX6000 v KUBUNTU
« kdy: 13 Dubna 2007, 18:51:42 »
Dobrý den,

mohl by mi někdo prosím poradit jak zprovoznit scanner na multifunkčním zařízení EPSON DX6000.Tisk jsem nastavil na CUPs,ten funguje v pořádku,ale nepodařilo se mi zprovoznit ani KOOKA ani XSane a ani Iscan,který je přímo od Epsonu.Hlásí to Bad Device,invalid or uninitialized input device 169.

Děkuji za radu..

Potkan007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: Nefunkční scanování EpsonDX6000 v KUBUNTU
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2007, 09:36:11 »
Jsem na tom uplne stejne (akorat s tim rozdilem ze mam CX5400), odzkousel jsem ty same programy. Poradi nekdo???

DoctorM

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Nefunkční scanování EpsonDX6000 v KUBUNTU
« Odpověď #2 kdy: 16 Února 2008, 12:25:19 »
Mám obdobný problém (DX8450) ; "sane-find-scanner" nic nenajde.  V dokumentaci "man sane-usb" jsem našel toto:

Citace
...
LIBUSB
       SANE  can  only  use libusb 0.1.6 or newer. It needs to be installed at build-
       time. Modern Linux distributions and other operating systems come with libusb.
...

V mém Ubuntu Gutsy Gibon je ale pouze balík libusb-0.1-4 ... Takže to tedy máme smůlu?
« Poslední změna: 16 Února 2008, 12:46:20 od DoctorM »

Radius

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
    • CZT
Re: Nefunkční scanování EpsonDX6000 v KUBUNTU
« Odpověď #3 kdy: 19 Února 2008, 17:28:02 »
no, nepotesim Vas....

mam ten samy problem, jenze s Canon mp360, tiskne (generic ovladace, ale tisk temer nepotrebuji), neskenuje :( (to je spatny, to potrebuji) a proste nikde se nedozvim co a jak, jenom jsem se dozvedel, ze linux a skener zatim moc ne :(

tyhle programy zkusim, ale ja spis myslel ze to bude jako ve Win XP, nejdriv skener uvidi a pak lze skenovat temer na vsem....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.