Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chrastenie a "roztahovanie"pri audio suboroch  (Přečteno 1017 krát)

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Chrastenie a "roztahovanie"pri audio suboroch
« kdy: 18 Dubna 2007, 16:55:17 »
Zdravim!
Zakladam temu pretoze si uz skutocne neviem rady. Pred par dnami mi to pri prehravani audio suborov zacalo divne chrastit. Uz predtym to vsak nebolo bezproblemove. Audio subor sa v niektorych pasazach spraval ako stara magnetofonova paska...cize sa roztahoval a pod. Viem ze mi teraz pravdepodobne zacnete radit aby som stisil PCM alebo sa spytate aku mam zvukovku...predtym vsak upozornenie ze  pouzivam Ubuntu a vlastne Linux ako taky 5 dni. To znamena:

1.nemam sajn co je to PCM a ako sa reguluje
2.nemam sajn aku mam zvukovku a ani paru o tom kde to v Ubuntu zistim

prosim pomozte. uz 5 dni sa prekusavam Ubuntu..vela som sa naucil ale este stale je to vela a nechcem sa Linuxu vzdat. Windows no more!

vopred dakujem
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Chrastenie a "roztahovanie"pri audio suboroch
« Odpověď #1 kdy: 18 Dubna 2007, 23:46:56 »
takže pôvodne zvuk išiel dobre? niekde sa to tu tuším rozoberalo, aj keď neviem či sa to aj vyriešilo :). už som unavený, tak možno zajtra sa na to pozriem. ale teda čo viem pomôžem:

1. otvorte terminál a zadajte "alsamixer" - pcm už hádam bez problémov nájdete. je fajn sa s alsamixerom pohrať, má dosť nastavení, tak možno niekde tam je zakopaný pes.
2. ak používate ubuntu: systém > správa > správca zariadení, tam nájdete akú máte zvukovku.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.