Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Brožurka Ubuntu  (Přečteno 16539 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #25 kdy: 27 Dubna 2007, 20:12:17 »
Já bych také klidně pomohl, ale až po 22. květnu...

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #26 kdy: 27 Dubna 2007, 20:28:47 »
To ale preci nevadi kdokoliv by mel pravo se svobodne pridat a nebo odejit. Kdyz budu mit chvilku zkusim neco naplacat. Treba format, podrobnejsi obsah a tak, at se rozjede nejaka debata. Jinak Filip Tomanec v prvnim prispevku nema vubec spatny ten obsah. Jen mam stejne strach ze to bde spise promo material protoze protahnout uplnyho BFU vsema kulisarnama instalace a pouzivani Ubuntu by vydalo na vic nez brozurku.

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #27 kdy: 27 Dubna 2007, 23:09:06 »
... proč si myslíš, že by BFU měl umět sám nainstalovat OS?

... Je sice pravda, že většina BFU si NĚJAK "umí nainstalovat wokna", ale jak? ... to už je otázka (většinou je výchozí user s právy admina, o nastavení firewallu se také nemá cenu bavit, atd. ...)

... už jsem pár malých firmiček překlopil na Linux a i "padesátileté tetky" bezproblémově pracují v OO, s Firefoxem, Thunderbirdem, Gaimem... a je jim úplně jedno, že to běží na Linuxu (jen říkaly, že ty Windows jsou nějaké jiné, hezčí).. BFU zajímají především APLIKACE a ne OS... "tetkám" akorát chybělo to jejich A:, C: :)
« Poslední změna: 14 Října 2007, 15:11:31 od Anna Taliánová »

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #28 kdy: 28 Dubna 2007, 01:31:29 »
Protoze to bude delano i pro normalni lidi, ne jen pro lidi co k tomu sednou ve firme, a ti si to musi umet nainstalovat. Tihle lide klidne mohou byt BFU. Kazdy byl nekdy BFU nez sedl k pocitaci a zjistil ze ho to bavi a chce vedet vic. Nebo spis aspon teda podle me ucelem te brozurky by melo byt nastinit i to jak se Ubuntu instaluje. Vysvetlit nejzakladnejsi pojmy a rict kde hledat dal informace.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #29 kdy: 29 Dubna 2007, 16:34:02 »
Zájem je. Bylo by fajn, kdyby někdo znalý založil patřičnou stránku (strukturu) na wiki, abychom do toho mohli každý vkládat své moudrosti. Zadní stránku bych si představoval takto: http://getthetruefacts.com/fd/data/ubuntu-pricucka/xubuntuf_popisky.png
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #30 kdy: 29 Dubna 2007, 16:46:59 »
Já chápu, že na to spěcháte, ale uvědomte si, že to není nejjednodušší projekt. Budou na něj zapotřebí peníze (a ne málo), bude se okolo toho točit hodně lidí... Také máme ještě co projednávat - tisknout sami/oslovit nakladatelství, ... - z těchto důvodů bych to nechal až na dobu, kdy bude vytvořeno připravované občanské sdružení.
« Poslední změna: 14 Října 2007, 15:04:59 od Anna Taliánová »

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #31 kdy: 29 Dubna 2007, 18:14:21 »
Citace: drat
....protahnout uplnyho BFU vsema kulisarnama instalace a pouzivani Ubuntu...
...obávám se, že "všema kulišárnama" to opravdu nepůjde... na toto jsem narážel =)... od toho nechť je toto fórum

2 Vojtěch  Možná bych ty sekundární náklady spojené s tiskem nejprve přesunul na usery = PDF verze...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #32 kdy: 29 Dubna 2007, 19:48:34 »
Citace: Jony
2 Vojtěch  Možná bych ty sekundární náklady spojené s tiskem nejprve přesunul na usery = PDF verze...
Ono nejde jen o tisk. Pokud by měla být brožura na nějaké úrovni (a to bude muset, aby pomohla spíše než uškodila), tak bude zapotřebí profesionální grafika a rozhodně stylistická, jazyková a formální korektura (a to není levná záležitost).

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #33 kdy: 29 Dubna 2007, 20:47:38 »
Citace: vojtech.t
Citace: Jony
2 Vojtěch  Možná bych ty sekundární náklady spojené s tiskem nejprve přesunul na usery = PDF verze...
Ono nejde jen o tisk. Pokud by měla být brožura na nějaké úrovni (a to bude muset, aby pomohla spíše než uškodila), tak bude zapotřebí profesionální grafika a rozhodně stylistická, jazyková a formální korektura (a to není levná záležitost).
Já vám učiním velmi slušnou cenovou nabídku. ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #34 kdy: 29 Dubna 2007, 20:52:44 »
Citace: Petr Tomeš
Citace: vojtech.t
Citace: Jony
2 Vojtěch  Možná bych ty sekundární náklady spojené s tiskem nejprve přesunul na usery = PDF verze...
Ono nejde jen o tisk. Pokud by měla být brožura na nějaké úrovni (a to bude muset, aby pomohla spíše než uškodila), tak bude zapotřebí profesionální grafika a rozhodně stylistická, jazyková a formální korektura (a to není levná záležitost).
Já vám učiním velmi slušnou cenovou nabídku. ;)
Budeme o tom uvažovat :D.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #35 kdy: 29 Dubna 2007, 20:55:33 »
Citace: vojtech.t
Citace: Petr Tomeš
Citace: vojtech.t
Ono nejde jen o tisk. Pokud by měla být brožura na nějaké úrovni (a to bude muset, aby pomohla spíše než uškodila), tak bude zapotřebí profesionální grafika a rozhodně stylistická, jazyková a formální korektura (a to není levná záležitost).
Já vám učiním velmi slušnou cenovou nabídku. ;)
Budeme o tom uvažovat :D.
Jistěže budete. Jinak byste museli členům vysvětlovat, proč zbyteně platíte dlahého korektora...

Smix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #36 kdy: 29 Dubna 2007, 21:01:28 »
Citace: Stanislav Hoferek
jinak ja myslim, ze je to vytecny napad... jenom ze vytlaceni co i 4 strany farebne neni tak zcela zdarma... :(
přeci není problém při tisku říct, že chceme tisknout černobíle ne ?
Main (NB1) : Fujitsu-Siemens 1536 NB Intel CoreDuo 2x1.6 Ghz, ATI Mobility Radeon x1400 256 MB, 1024 MB RAM, 120 GB S-ATA (8.04)
Desktop : Intel Celeron 2,6GHz, ATI Radeon 9600 Sapphire Special FireBlade Edition, 512 MB RAM, 200 GB S-ATA (8:04)
NB2 : Fujitsu-Siemens 2040 NB Intel Pentium M 1.6 GHz, Intel integrated GC, 512 MB RAM, 60 GB (7.10)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #37 kdy: 29 Dubna 2007, 21:04:36 »
Citace: Smix
Citace: Stanislav Hoferek
jinak ja myslim, ze je to vytecny napad... jenom ze vytlaceni co i 4 strany farebne neni tak zcela zdarma... :(
přeci není problém při tisku říct, že chceme tisknout černobíle ne ?
To bude opravdu reprezentativní vzhled...

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #38 kdy: 29 Dubna 2007, 21:07:45 »
Můj osobní názor je, že drtivá většina lidí tu brožurku nepotřebuje. Projekt Ubuntu jde směrem, aby prostě nebyla potřeba. V další verzi bude instalace ještě více zjednodušena. V programech také většinou nepoužíáte nápovědu - až kdž ji potřebujete. V tu chvíli by ji měli použít i užiavtelé a ne duplikovat její smysl vytvářením nějaké brožurky. Co by pak měl lověk všhnosledoat? Wiki? Fórum? FAQ? Já si to představit nedovedu. Já rozumím, že vycházejí tituly pro začátečníky v různých oblastech. Ale Ti skuteční začátečníci ty knížky nečtou, nemají na to čas a neumí si to ani najít. Cesta, kdy zaátečníkům Linux někde naisntaluje a předtaí, se mi zdá jako mnohem efektivnější, rychlejší a lepší než připravování a organizování a následné studování příručky.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #39 kdy: 29 Dubna 2007, 21:08:31 »
Když se raději lépe přeloží programy a rozšíří počet přeložencýh řetězců, pomůže to mnohem lépe, než taková příručka.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #40 kdy: 29 Dubna 2007, 21:32:18 »
No, pokud bude brožurka v prodeji někde v knihkupectvích, pak je to pro Ubuntu velká šance...
Pokud se bude dodávat až k CD, bude to jen ušetření práce nám tady na fóru


Ad překlady: Já sám se učím anglicky docela dlouho a řekl bych, že jí poměrně ovládám (sledování filmů a čtení knih je pro mě relativně bezproblémové pro pochopení děje) ale netroufl bych si dělat v překladatelském týmu. Obrázkovou příručku k instalaci a základní práci s Ubuntu bych ale zplodit dokázal poměrně bez problémů (až na problém časový), a domnívám se, že takových lidí je tady mnohem víc...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #41 kdy: 29 Dubna 2007, 21:40:04 »
Pokud se někdo rozhodne tomu projektu věnova, tak mu bránit nemůžu, nechci ani nebudu. Lepší něco než nic. Já vím, že když je v ocbhodech vidět Mandriva, že by blo pěkné tam vidět i Ubuntu. Ale většina lidí k Ubuntu přijde přes kamarády nebo linuxové portály, resp. přes Shipit, je opradu otázkou, kolik lidí by to oslovilo v obchodech. Chtělo by to udělat průzkum trhu a opravdu rozvážt, jak by to mělo vypadat, aby to nebyl propadák.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #42 kdy: 29 Dubna 2007, 22:35:50 »
S tím, že knížka pro začínající uživatele nemá smysl nemohu souhlasit. Teď o víkendu jsem předával nainstalovaný ntb kamarádovi a další sestře a rodičům. žádný z nich nemá zkušenost s PC (rodiče vůbec, kamarád IQ 151 a sestra jen tak trošku). První otázka byla: je k tomu nějaký návod pro začátečníky? Odpověděl jsem, že bohužel zatím ne. Ne všichni začátečníci nečtou manuály. O tom jsem se přesvědčil u kamaráda a tatíka, kteří se museli sžít (i přes počáteční odpor) s mobilním telefonem a pilně si nastudovali manuál a vůbec jsem jim nemusel věnovat drahocenný čas. Ptali se jen na nějaké "špeky". On ten, kdo s počítači začíná a je jedno, zda s Windows nebo Linuxem, těžko bude prohledávat wiki, fórum apod. V tomhle mají Windows určitou výhodu - dostupné manuály. Stačila by určitě pro začátek v PDF (v barvě). Tisk by byl na každém. Tatík teď bude muset do knihovny vrátit knížku "Začínáme s PC", která je kompletně o Windows :).
« Poslední změna: 14 Října 2007, 15:04:18 od Anna Taliánová »

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #43 kdy: 01 Května 2007, 15:48:27 »
Tak, pro velký zájem jsem zřídil wikistránku ke spolupráci na přiručce:
http://getthetruefacts.com/chumbaba/index.php/Main/UbuntuPrirucka . (Nevím, jestli to má smysl tady, ale nebyla to práce.)
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

anicka

  • Host
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #44 kdy: 22 Září 2007, 15:23:04 »
Má ještě smysl řešit téma "Brožurka Ubuntu", když nakladatelství Computer Press vydá knihu o Ubuntu? :-) Případně označit toto téma jako [vyřešeno]...? Díky. :-)
« Poslední změna: 16 Října 2007, 00:40:39 od Anna Taliánová »

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #45 kdy: 22 Září 2007, 22:15:04 »
Ano, myslím, že má. Jde o jiný projekt, jinak licencovaný a s jinou cílovou skupinou. (A přece ty 4 hodiny práce nezahodím!)
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Brožurka Ubuntu
« Odpověď #46 kdy: 23 Září 2007, 11:22:47 »
Souhlas s Filipem. Nevidím důvod něco rušit, pokud je čas a nálada. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Brožurka Ubuntu
« Odpověď #47 kdy: 25 Října 2007, 16:51:36 »
A jak to vypadá Filipe?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Brožurka Ubuntu
« Odpověď #48 kdy: 28 Října 2007, 08:35:30 »
S brožurkou to vypadá vcelku dobře, akorát jsem s ní delší dobu nehnul. Sepsal jsem skoro všechno, co bych v ní chtěl mít a je volně k úpravám na http://getthetruefacts.com/chumbaba/index.php/Main/UbuntuPrirucka.

Nyní je potřeba:
1) Abych dokončil obsah a doplnil vlastními screenshoty.
2) Aby ji kriticky pročetlo několik lidí, opravovali chyby a doplňovali text.
3) Abychom se dohodli, jaký desigh, formát, papír, náklad atd. použijeme.
4) Abychom našli co nejlevnější a nejpoužitelnější tiskárnu (tj. firmu, ne přístroj :)), která to vytiskne, a zadali jí to.
« Poslední změna: 28 Října 2007, 11:11:41 od Anna Taliánová »
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: Brožurka Ubuntu
« Odpověď #49 kdy: 18 Ledna 2008, 14:57:20 »
Forbidden

You don't have permission to access /chumbaba/index.php/Main/UbuntuPrirucka on this server.

Apache/2.2.3 (Debian) DAV/2 SVN/1.4.2 PHP/5.2.0-8+etch7 mod_ssl/2.2.3 OpenSSL/0.9.8c mod_perl/2.0.2 Perl/v5.8.8 Server at getthetruefacts.com Port 80
« Poslední změna: 18 Ledna 2008, 15:34:31 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.