Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Brožurka Ubuntu  (Přečteno 16538 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Brožurka Ubuntu
« Odpověď #50 kdy: 18 Ledna 2008, 17:23:30 »
Forbidden

You don't have permission to access /chumbaba/index.php/Main/UbuntuPrirucka on this server.

Apache/2.2.3 (Debian) DAV/2 SVN/1.4.2 PHP/5.2.0-8+etch7 mod_ssl/2.2.3 OpenSSL/0.9.8c mod_perl/2.0.2 Perl/v5.8.8 Server at getthetruefacts.com Port 80

Asi napiš přímo Filipovi - v profilu má jabber...

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Brožurka Ubuntu
« Odpověď #51 kdy: 13 Května 2008, 07:43:34 »
Právě před rokem jsem instaloval našim a kamarádovi ubuntu. od té doby se čas od času ptají po nějaké brožurce. Ubuntu byl první operační systém, který v praxi používali a ocenili by (a samozřejmě i zaplatili) nějakou příručku. Psalo se tady na fóru o knížce Jakuba Luckého, kterou měl vydat Cpress, ale nějak to utichlo. Jakpak to vypadá s tím sešitkem, který připravuje Filip?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Brožurka Ubuntu
« Odpověď #52 kdy: 13 Května 2008, 11:19:44 »
Právě před rokem jsem instaloval našim a kamarádovi ubuntu. od té doby se čas od času ptají po nějaké brožurce. Ubuntu byl první operační systém, který v praxi používali a ocenili by (a samozřejmě i zaplatili) nějakou příručku. Psalo se tady na fóru o knížce Jakuba Luckého, kterou měl vydat Cpress, ale nějak to utichlo. Jakpak to vypadá s tím sešitkem, který připravuje Filip?
Nevím jak ten sešitek, ale od Vojtěcha Trefného je tu příručka pro HH v pdf.
http://wiki.ubuntu.cz/U%C5%BEivatelsk%C3%A1%20p%C5%99%C3%ADru%C4%8Dka

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Brožurka Ubuntu
« Odpověď #53 kdy: 13 Května 2008, 12:25:46 »
Díky za odkaz. O sešitku vím. Ale byl velký zájem (ze strany našich) o nějakou pěknou barevnou knížku. A vím i minimálně o 2 dalších, co by si koupili :).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Brožurka Ubuntu
« Odpověď #54 kdy: 13 Května 2008, 16:22:01 »
Co se týče brožurky, tak to bude taková malá deseti (dvanácti?) stránková knížečka o formátu CD a bude to spíš reklamní věc. Stádium je takové, že je hotový text a dodělává se grafická podoba.

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Brožurka Ubuntu
« Odpověď #55 kdy: 14 Května 2008, 11:36:01 »
mega kniha


a k vytisknuti nebo k dodavanym CD
takovy ten obal ve predu...Tak aby to melo vice stran a na velke prvni strane by bylo- logo ubuntu a vlastne kdyz to toevres obal vyndas tka by mel vice stranek kde by byly jiz zminene veci-zaklady,odkazy na wiki atd - pocjopil jsem to spravne?
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Brožurka Ubuntu
« Odpověď #56 kdy: 14 Května 2008, 11:44:23 »
mega kniha


a k vytisknuti nebo k dodavanym CD
takovy ten obal ve predu...Tak aby to melo vice stran a na velke prvni strane by bylo- logo ubuntu a vlastne kdyz to toevres obal vyndas tka by mel vice stranek kde by byly jiz zminene veci-zaklady,odkazy na wiki atd - pocjopil jsem to spravne?

Pokud jsem správně pochopil, co jsi pochopi, tak jsi to pochopil správně ;)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Brožurka Ubuntu
« Odpověď #57 kdy: 17 Května 2008, 20:39:06 »
Příručku jsem s laskavou pomocí řady lidí dokončil a následně poslal p. Kopáčkovi, aby udělal profesionální grafiku. Takže se to s ní konečně začalo vyvíjet slibně.

Současnou verzi příručky stáhnete z http://wiki.ubuntu.cz/Příručka.
« Poslední změna: 17 Května 2008, 20:43:40 od Tomáš Pikálek »
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Brožurka Ubuntu
« Odpověď #58 kdy: 20 Května 2008, 12:48:01 »
Dnes mi do práce přišel časopis Computer a je tam annonce na knížku o Ubuntu od Jakuba Luckého.
K objednání na knihy.cpress.cz (ale tam jsem zatím nic nenašel).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Brožurka Ubuntu
« Odpověď #59 kdy: 20 Května 2008, 14:10:44 »
Moje "tajné zdroje informací" říkají, že kniha půjde do tisku koncem tohoto nebo během příštího týdne, a že do "oběhu" se dostane na přelomu května a června, nejpozději první červnový týden...

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Brožurka Ubuntu
« Odpověď #60 kdy: 12 Června 2008, 12:11:57 »
Knížka  o ubuntu konečnš vyšla (konkrétně pro HH 8.04). Díky všem, co se na ní podíleli. Více na
http://www.root.cz/zpravicky/vysla-prvni-ceska-kniha-o-ubuntu/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.