Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Antivir  (Přečteno 6316 krát)

Brzda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Antivir
« kdy: 24 Dubna 2007, 22:14:13 »
Jaky je nejlepsi antivir pro linux na kontrolovani windows oddilů??

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Antivir
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2007, 22:19:55 »
Pouzivam jiz nekolik let na mailserveru a fileserveru Kaspersky Antivirus pro Linux, naprosta spokojenost. Neni nejlevnejsi, ale za kvalitu se vyplati si priplatit.

Brzda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Antivir
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2007, 22:23:57 »
Citace: lukas.svoboda
Pouzivam jiz nekolik let na mailserveru a fileserveru Kaspersky Antivirus pro Linux, naprosta spokojenost. Neni nejlevnejsi, ale za kvalitu se vyplati si priplatit.
A neco za darmiko by nebylo? :)

drat

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 394
Antivir
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2007, 22:32:22 »
Free verze AVG + dalsich x antiviru. Osobne moc s nimi zkusenosti nemam ale u AVG je zaruka ze budou vychazet aktualni updaty.

Lako

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Antivir
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2007, 23:29:41 »
Vo windowse som pouzival Avira Antivir. Bol som s nim velmi spokojny. Existuje aj jeho linuxova varianta, ktoru sice odskusanu nemam, ale ako vravim, s win verziou som bol maximalne spokojny.

http://www.avira.com/en/pages/index.php

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Antivir
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2007, 00:00:42 »
Citace: Brzda
A neco za darmiko by nebylo? :)
ClamAV

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Antivir
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2007, 07:59:21 »
A opravdu je v linuxu potřebný antivir?

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Antivir
« Odpověď #7 kdy: 25 Dubna 2007, 08:37:24 »
Citace: Radix
A opravdu je v linuxu potřebný antivir?
Ano je! Ale iba na kontrolu windowsovych diskov :)
Vo Win pouzivam ClamWin, takze by som asi tiez pouzil ClamAv v linuxe, keby bolo treba. Pripadne dobre vysledky mam aj s AVG Free.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Antivir
« Odpověď #8 kdy: 25 Dubna 2007, 09:17:07 »
Citace: Radix
A opravdu je v linuxu potřebný antivir?
Citace: Brzda
Jaky je nejlepsi antivir pro linux na kontrolovani windows oddilů??
Prectete si, na co se puvodni tazatel ptal.

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Antivir
« Odpověď #9 kdy: 25 Dubna 2007, 09:37:49 »
Díky za upzornění, špatně jsem to četl.

Misa09

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Antivir
« Odpověď #10 kdy: 06 Října 2007, 18:44:22 »
Ja sem zkousela nainstalovat ten ClamAV ze synaptiku ale neslo mi nahlasilo mi to ze se to uplne nepovedlo, co sem udelal spatne?

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Antivir
« Odpověď #11 kdy: 06 Října 2007, 18:55:01 »
Prvně jste špatně udělal to, že jste sem tu hlášku nenapsal. Také napište, jak a podle čeho jste instaloval.
Baba Jaga nám totiž věšteckou kouli ukradla. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Misa09

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Antivir
« Odpověď #12 kdy: 07 Října 2007, 11:13:57 »
Aha, ja se omlouvam, sem myslela že to bude třeba to že sem si nenainstalovala nějakej zdroj nebo jak se tomu říká, už sem to rozjela teda ja ne ale kamarád, jenže ho furt nemůžu otravovat a zase mam problem, potřebovala bych ten program spustit, on to dělal nějak přes terminál ale já vůbec nevím jak... Já si s počítačem moc nerozumím, tak nechci jen něco zkoušet abych si ho nepokazila úplně...

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Antivir
« Odpověď #13 kdy: 07 Října 2007, 11:21:01 »
Nejsem si jist, ale ClamAV tuším je pouze do konzole. Takže ho musíte z ní pustit. Ale divím se, že se tím zabýváte. Moc lidí tu antivir nemá...
Kamarád vám to měl vysvětlit než odešel. Takže ho klidně otravujte. Jistě bude rád, když se o něj ženy zajímají. :D

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Re: Antivir
« Odpověď #14 kdy: 25 Prosince 2007, 10:07:28 »
Aha, ja se omlouvam, sem myslela že to bude třeba to že sem si nenainstalovala nějakej zdroj nebo jak se tomu říká, už sem to rozjela teda ja ne ale kamarád, jenže ho furt nemůžu otravovat a zase mam problem, potřebovala bych ten program spustit, on to dělal nějak přes terminál ale já vůbec nevím jak... Já si s počítačem moc nerozumím, tak nechci jen něco zkoušet abych si ho nepokazila úplně...
Zkus si F-PROT antivir v Ubuntu k odvirování partition Windows. Instaloval jsem jako laik a hned napoprvé OK.  :) Zde je návod:
http://www.abclinuxu.cz/blog/regine/2007/12/24/204737

Dokonce mi našel vir ve stažené poště, který Avast Home "neviděl". :o
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

Pavol XV

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • http://zaweli.yw.sk/
Re: Antivir
« Odpověď #15 kdy: 25 Prosince 2007, 11:32:33 »
no ja pouzivam na kontrolu windowsovych aplikacii Avast pre linuxhttp://www.avast.cz/cze/download-avast-for-linux-edition.html, ale najprv sa musi zadarmo zaregistrovat lebo bez kluca sa nespusti.
Aktualizacie virusovej databazy su dost caste.
Da sa spustit aj v grafickom rezime a to prikazom avastgui
\\_|_/ Pavol XV <O>   U804-64b (Ubuntu8.04-64bit)

rottingchrist

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Antivir
« Odpověď #16 kdy: 23 Února 2009, 22:47:42 »
nainstaloval jsem si Virus Scanner (clamTk virus scaner) primo z podpory a nevim jak udelat aktualizaci? poradi nekdo? pise mi to ze : jen uzivatel root muze provadet aktualizaci. diky petr

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Antivir
« Odpověď #17 kdy: 24 Února 2009, 07:56:24 »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Antivir
« Odpověď #18 kdy: 24 Února 2009, 08:24:34 »
Aha, ja se omlouvam, sem myslela že to bude třeba to že sem si nenainstalovala nějakej zdroj nebo jak se tomu říká, už sem to rozjela teda ja ne ale kamarád, jenže ho furt nemůžu otravovat a zase mam problem, potřebovala bych ten program spustit, on to dělal nějak přes terminál ale já vůbec nevím jak... Já si s počítačem moc nerozumím, tak nechci jen něco zkoušet abych si ho nepokazila úplně...

měl jsem pocit, že existuje něco jako clamgtk, což je grafická nadstavba nad clamav, ale teď jsem našel jen clamtk... což je sice to samý, ale asi to nebude vypadat tak dobře...


Ander

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: Antivir
« Odpověď #19 kdy: 24 Února 2009, 18:49:19 »
Aha, ja se omlouvam, sem myslela že to bude třeba to že sem si nenainstalovala nějakej zdroj nebo jak se tomu říká, už sem to rozjela teda ja ne ale kamarád, jenže ho furt nemůžu otravovat a zase mam problem, potřebovala bych ten program spustit, on to dělal nějak přes terminál ale já vůbec nevím jak... Já si s počítačem moc nerozumím, tak nechci jen něco zkoušet abych si ho nepokazila úplně...

Pouzivat konzoli neni potreba. Nainstaluj si balicek nautilus-clamscan. Kdyz pak budes chtit zkontrolovat nejaky soubor nebo adresar v Nautilu, tak na nej kliknes pravym tlacitkem a vyberes Scan for viruses ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.