Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu nejde vypnout po instalaci fglrx  (Přečteno 1637 krát)

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Kubuntu nejde vypnout po instalaci fglrx
« kdy: 27 Dubna 2007, 11:43:37 »
Tak jsem si nainstaloval novou verzi Kubuntu a doufal jsem že vyřeší tenhle problém, ale nepomohlo to

Provedl jsem instalaci, nainstaloval jsem jádro i386 a ovladač GK (ati ani radeon nefungují). Po restartu mi sice všechno funguje, ale pokud chci počítač vypnout nebo restartovat, PC zamrzne ještě před ukončovací obrazovkou. Zmizí mi plocha, myš a pak už nic, jen tvrdý restart.

Víte někdo jak ten problém vyřešit??? Přeci nejsem jediný koho to potkalo. Je to jediný problém, proč nepřejít na linux.

Můj HW:
AMD Athlon 64 3200+
DFI nForce4 Ultra
2x512MB RAM Kingston 433MHz
ATI Radeon X800GTO
Creative Live! 24bit
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Kubuntu nejde vypnout po instalaci fglrx
« Odpověď #1 kdy: 27 Dubna 2007, 13:54:51 »
ovladač GK? to jsem ještě neslyšel...

2) zkuste bootovat s parametrem acpi=force
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Kubuntu nejde vypnout po instalaci fglrx
« Odpověď #2 kdy: 27 Dubna 2007, 21:11:16 »
Citace: jakub.lucky
ovladač GK? to jsem ještě neslyšel...

2) zkuste bootovat s parametrem acpi=force
Ehm... ovladač grafické karty, je to tak lepší??? Byl jsem línej psát to celý

2) zkusím
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Kubuntu nejde vypnout po instalaci fglrx
« Odpověď #3 kdy: 27 Dubna 2007, 22:23:25 »
Tak to nepomohlo. Nevím co s tím může být. Doma mám taky stroj s ATI kartou a tam u novýho Kubuntu funguje ati ovladač, a s tím to vypnout jde. Ale když jsem tam měl starou verzi 6.10 tak tam byl taky fglrx a ten taky nešel vypnout. Teď mě napadlo že bych moh zkusit ubuntu, třeba tady bude zakopanej pes.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Kubuntu nejde vypnout po instalaci fglrx
« Odpověď #4 kdy: 28 Dubna 2007, 13:46:35 »
1) ježiši, neuvědomil jsem si, že GK znamená grafická karta

2) nejsem si úplně jist, že to bude tím ovladačem, podle mého názoru je v tom něco jiného... Několikrát se to rozebíralo tady na fóru, zkuste hledat
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Kubuntu nejde vypnout po instalaci fglrx
« Odpověď #5 kdy: 29 Dubna 2007, 10:53:31 »
Citace: jakub.lucky
1) ježiši, neuvědomil jsem si, že GK znamená grafická karta

Omlouvám se, trochu jsem Vám nerozumněl

2) nejsem si úplně jist, že to bude tím ovladačem, podle mého názoru je v tom něco jiného... Několikrát se to rozebíralo tady na fóru, zkuste hledat
dle mého názoru to bude mít s tím ovladačem úzkou souvislost, protože doku jsem fungoval na vesa ovladač, tak vše fungovalo správně. Vím, že se to řešilo, už jsem se na to jednou ptal, ale nepomohlo mi to
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.