Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Další Ubuntu blog - tentokráte na Lunix.cz  (Přečteno 2514 krát)

gusty32

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Break Monopoly
Další Ubuntu blog - tentokráte na Lunix.cz
« kdy: 01 Května 2007, 10:53:32 »
Tak jsem založil další Ubuntu blog na české scéně.  Je veřejný, pokud se zaregistrujete, můžete přispívat. :)

Blog je na mém serveru Lunix.cz, což by měl být jednou něco jako IT operátor (podobně jako třeba mobilní operátoři).

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Další Ubuntu blog - tentokráte na Lunix.cz
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2007, 11:24:17 »
Mno ale ten už je delší dobu, ne? Ten už mám v záložkách :) Našel jsem to při hledání Opery do FF :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Další Ubuntu blog - tentokráte na Lunix.cz
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2007, 11:30:03 »
Ale teda k lunix.cz - dělá to jen v Konqueroru, že neregistrovaní nevloží komentář? A ani to neupozorní, že musím být registrovaný, aby se vložil.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Další Ubuntu blog - tentokráte na Lunix.cz
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2007, 11:38:24 »
Vidím to jenom já, nebo titulek nejnovějšího článku vždy trochu "zalejzá" nahoru do hlavičky stránky? (Firefox 1.0.6, Safari 2.0.2)

Jinak uděluji extra bod navíc za vtipný název domény :)

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Další Ubuntu blog - tentokráte na Lunix.cz
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2007, 11:42:56 »
... ano "zalejzá" ... FF 2.0.0.3 i Opera 9.20 =)

... a nebuď tak tendenčně zaujatý vůči MS... nabízej alternativy... to stačí...jinak super

gusty32

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Break Monopoly
Další Ubuntu blog - tentokráte na Lunix.cz
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2007, 12:24:27 »
Citace: Kačer
Mno ale ten už je delší dobu, ne? Ten už mám v záložkách :) Našel jsem to při hledání Opery do FF :)
Jj, je starý ale asi jenom 14 dní... Mám ale radost, že už má nějaký traffic.

Citace: Kačer
Ale teda k lunix.cz - dělá to jen v Konqueroru, že neregistrovaní nevloží komentář? A ani to neupozorní, že musím být registrovaný, aby se vložil.
Díky za upozornění na anonymní komentáře - Bitweaver je celkem komplexní CMS, člověk se v něm trochu ztrácí a ještě více zapomíná, co má vlastně aktuálně nastaveno ;). Měl jsem to zakázaný, bohužel Bitweaver přesto zobrazuje ten formulář - moje omluva. Takže jsem komentáře povolil a už by to mělo frčet i pro neregistrované. Bohužel tam není kolonka pro jméno, takže se všichni jmenují "Guest" (toto řeší tuším verze 2 Bitweaveru, která ovšem ještě není stable).

Citace: dratenik
Vidím to jenom já, nebo titulek nejnovějšího článku vždy trochu "zalejzá" nahoru do hlavičky stránky? (Firefox 1.0.6, Safari 2.0.2)

Jinak uděluji extra bod navíc za vtipný název domény :)
O problému vzhledu vím. Vím o něm již od té doby, co používám Bitweaver (na jiných webech, zhruba rok). Chci to v dohledné době pořešit, snad úplně novým tématem. V Opeře je ještě občas problém "trefit" se při klikání do některých ikon.

Jinak jsem rád, že se doména líbí. :D

Citace: Jony
... a nebuď tak tendenčně zaujatý vůči MS... nabízej alternativy...
Přiznávám, s tímhle mám občas problém. Připadá mi totiž, že někteří alternativy nechtějí vidět... ale to je asi zase jejich problém.

Jinak o mně možná ještě uslyšíte, chystám se totiž poskytovat podporu pro Ubuntu a prodávat Ubuntu OEM PC - právě jako alternativu v Windows.. No, uvidíme, jak to celé dopadne.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Další Ubuntu blog - tentokráte na Lunix.cz
« Odpověď #6 kdy: 01 Května 2007, 21:35:02 »
Hele, není blbý, že už jeden český Ubuntu blog (starší) na netu je??? Použil jsi totiž stejný název, jako mám já už nějakou dobu :(
Nemám nic proti blogům na téma Ubuntu, ale pokud již na netu tento název figuruje, tak šlo použít jinej, podobnej... nemám nic proti konkurenci, je to zdravé a prospěšné, ale v Google se budou bít...

Ale co, vždyť jsi napsal "další Ubuntu blog na české scéně" :)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Další Ubuntu blog - tentokráte na Lunix.cz
« Odpověď #7 kdy: 03 Května 2007, 08:45:10 »
Ale Marpe, jeho blog se jmenuje "Lunix". "Ubuntu blog" je jen všeobecný popis textů obsažených na jeho stránkách. :)
A vypadá to docela hezky, i ten název Lunix...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

gusty32

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Break Monopoly
Další Ubuntu blog - tentokráte na Lunix.cz
« Odpověď #8 kdy: 03 Května 2007, 08:54:28 »
No, Lunix není nebo spíše nebude jen "Ubuntu blog", jsou tam i další blogy... ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.