Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome  (Přečteno 26157 krát)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #25 kdy: 31 Května 2006, 14:05:10 »
Citace: corwin78
Nevíte jak to rozchodit na KDE?
Tam, nahrad: gdm --> kdm, gnome --> kde

Fungovalo mi to, jen stejny problem co prispevek vyse od Jojko ohledne oken. A v nabidce kdm je odkaz na Xgl nefunkcni. Musi se to zase rucne zapnout. Dal jsem to zatim neresil...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Jindro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 132
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #26 kdy: 31 Května 2006, 14:32:42 »
proč se to rozebírá v oddíle pro Brrezy?
________________________________________
Jin U Buntů

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #27 kdy: 31 Května 2006, 14:45:14 »
Citace: milhouse
Citace: corwin78
Nevíte jak to rozchodit na KDE?
Tam, nahrad: gdm --> kdm, gnome --> kde

Fungovalo mi to, jen stejny problem co prispevek vyse od Jojko ohledne oken. A v nabidce kdm je odkaz na Xgl nefunkcni. Musi se to zase rucne zapnout. Dal jsem to zatim neresil...
To jsem si i myslel, ale co s tím gconf?
Kubuntu forever :-)

jojko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #28 kdy: 31 Května 2006, 15:07:48 »
Budem rad ked mi to pojde v Gnome lebo toto je uz ako u je**** na dapperovy beta 4 to ide ale na RC to nejde.
Amd Sempron 2600+ 1.6Ghz 64 Bit, Asus K8N, 512Mb Ram DDR ECC Twin, Wdc 40Gb 8Mb Cache, Geforce 4 MX440 64Mb Ram. Mam rad Linux pretoze je ako moja priatelka vrtochiva a proste uzastna. Xite RT/Gnu Linux - Oficialny vyvojar.

jojko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #29 kdy: 31 Května 2006, 15:10:14 »
V gconf sa nachadzaju mensie registre a tam sa upravuje spravanie compizu ak tam neni kluc pre compiz tak sa neda upravit spravanie a tim padom zmiznu okna. Ako to kua rozbehnem ? Uz ani nefunguju ostatne manuali co kedisi mi isli.
Amd Sempron 2600+ 1.6Ghz 64 Bit, Asus K8N, 512Mb Ram DDR ECC Twin, Wdc 40Gb 8Mb Cache, Geforce 4 MX440 64Mb Ram. Mam rad Linux pretoze je ako moja priatelka vrtochiva a proste uzastna. Xite RT/Gnu Linux - Oficialny vyvojar.

spiny

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #30 kdy: 22 Června 2006, 18:13:10 »
Ahoj všichni, předně děkuji za skvělý návod. Chodí mi to perfektně až na pár drobností, nejvíce mě trápí fakt že u některých programů mi chybí okraje oken. jedná se například o program Hugin. O trochu jiná situace je u ptogramu WengoPhone, kde sice okraj je ale jen u hlavního okna, ne u oken pro jednotlivé uživatele (při telefonování s nimi). Poslední varianta je, že okraj u okna je ale nemá žádné ovládací prvky (minimalizace...) a nejde s ním ani hýbat.

Další věc která mě trápí je nemožnost (nebo má neschopnost???) průhlednosti oken, když pominu slabou průhlednost okrajů.

Poslední věcí je spíše překvapení že i přes HW akceleraci mi XGL např. při posouvání okna zatěžuje procesor až někde okolo 35%. To asi bude ale mým HW - GeForce2 MX440 64MB, Athlon XP 1700+.

Děkuji za odpověď.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #31 kdy: 22 Června 2006, 18:49:26 »
Citace: spiny
Ahoj všichni, předně děkuji za skvělý návod. Chodí mi to perfektně až na pár drobností, nejvíce mě trápí fakt že u některých programů mi chybí okraje oken. jedná se například o program Hugin. O trochu jiná situace je u ptogramu WengoPhone, kde sice okraj je ale jen u hlavního okna, ne u oken pro jednotlivé uživatele (při telefonování s nimi). Poslední varianta je, že okraj u okna je ale nemá žádné ovládací prvky (minimalizace...) a nejde s ním ani hýbat.

Další věc která mě trápí je nemožnost (nebo má neschopnost???) průhlednosti oken, když pominu slabou průhlednost okrajů.

Poslední věcí je spíše překvapení že i přes HW akceleraci mi XGL např. při posouvání okna zatěžuje procesor až někde okolo 35%. To asi bude ale mým HW - GeForce2 MX440 64MB, Athlon XP 1700+.

Děkuji za odpověď.
Pruhlednost - nejsem si jist, zda neni treba opacity plugin dodat by ruka. Alespon pred 2 mesici, kdy jsem si s tim hral to tak bylo, viz mezinarodni ubuforum.
Co se tyce zateze procaku - to by tak byt nemelo, ale fakt je, ze to tak proste je. Myslim si, ze jsou nejake divne ububalicky XGL, ponevadz v Kororaa, kde jsem to testoval take, jsem mohl sebevetsim oknem hejbat jak jsem chtel a procak se proste nehnul. V idealnim pripade by to melo jit na GPU grafarny...J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

warior

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #32 kdy: 25 Června 2006, 02:31:53 »
Vo viacerych  clankoch  som nasiel, ze transparency nemusi fungovat dobre... Mne sa po kliknuti na hornu listu vobec nezobrazi... ako sa to sa fixnut?
Ako naistaljem pluginy? Chyba mi water...

Robin M.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
    • http://zkratak.xf.cz
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #33 kdy: 25 Června 2006, 02:51:39 »
hehe, ted jsem to nainstalil a fakt mazec :))))
> Problémy s Windows -  Reboot.
> Problémy s Linux       - Be root.
tatranky.rar - energie zbalena na cestu

machy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #34 kdy: 25 Června 2006, 09:32:42 »
Tak jsem si chtěl taky nainstalovat XGL, ale dopad jsem špatně. Mám integrovanou ATI XPRESS 200 a ani podle návodu na wiki ani podle http://www.ubuntu.wz.cz/hlavni_stranky/navody_hardware_ati-xgl.html, mi to nefunguje. Při pokusu o spuštění jen černá obrazovka. OpenGL mi funguje správně. Navíc mi teď nejde vypnout počítač. Při pokusu o vypnutí, restart nebo odhlášení se ukončí aplikace, ukončovací zvuk se ani nepřehraje celý a zas jen černá obrazovka.
XGL bych oželel, ale to vypínání mi vadí. Netušíte prosím někdo kde mám hledat chybu? Startovací skripty jsem už z programů po přihláení zrušil.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #35 kdy: 25 Června 2006, 09:38:31 »
Hmm...nejlepsi by bylo, kdybys sem pastnul historii. J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

machy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #36 kdy: 25 Června 2006, 09:57:30 »
Historii čeho? :)
Zkoušel jsem nejdřív návod z wiki a pak ten druhý. Výsledek stejný. Od té doby mám problémy s vypínáním. Ovladače mám poslední od ATI.
Kód: [Vybrat]
machy@machy-desktop:~$ fglrxinfo display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: RADEON XPRESS 200 Series Generic
OpenGL version string: 2.0.5814 (8.25.18)
Mimochodem na tom 2. návodu nechápu tohle:
Kód: [Vybrat]
*  Start Gnome a Xgl s názvem startxgl.sh

sudo gedit /usr/bin/startxgl.sh

Zde přidáme tento kód:

/usr/binkript

Po uložení nastavíme práva spouštění:

sudo chmod 755 /usr/bin/startxgl.sh
/usr/binkript - tohle u mě na disku neexistuje a zdá se mi to nějaké divné...

Tenhle skript jsem v obou případech použil z wiki.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #37 kdy: 25 Června 2006, 10:04:23 »
history | tail -n 50 nebo kolik...proste aby tam byly prikazy, cos psal do bashe :-)
Do konsole napis sudo halt a napis, co to dela (normalne by to melo vypnout PC). J

Neni tam: no neni..mam dojem, ze v tom navodu je asi vynechana informace o tomhle skriptu, IMHO.
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

machy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #38 kdy: 25 Června 2006, 10:49:55 »
Dík za pomoc.
Teď jsem v tom udělal úplnej bordel. Jak jsem koukal znova na ty návody, tak jsem si všim rozdilů v upravě xorg.conf v sekci module. Vyhodil jsem modul "dri" a odhlášení proběhlo v pohodě. I restatrt. Tak jsem se jal zkusit znovu XGL. XGL se mi spustilo, ale nějak divně. Nejdou posouvat okna, přepínat plochy atd. No a teď to samé i v sezení GNOME. Nespouští se mi správce oken. Co s tím? Já vím jsem zmatený, ale... :) Jo aten restart teď někdy chodí a někdy ne.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #39 kdy: 25 Června 2006, 11:03:40 »
Hmmm...rozepsat co nejkonkretneji, pls, nemam kristalovou kouli :-O J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

machy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #40 kdy: 25 Června 2006, 11:19:25 »
Když jsem teď zkoušel XGL, tak mi naběhlo,ale divně, jak jsem psal. Zkusil jsem tedy spustit skript startcompiz podle návodu
Kód: [Vybrat]
killall gnome-window-decorator
wait

gnome-window-decorator & LD_PRELOAD=/usr/share/fglrx/diversions/libGL.so.1.2 compiz --replace gconf &
výsledek žádný. Jetě se zkusím znovu přihlasit pod XGL abych napsal přesný výpis.
Teď se mi ale nestartuje správce oken ani při sezení GNOME. Když se podívám do SYSTEM-VOLBY-SEZENÍ-AKTUÁLNÍ SEZENÍ tak mám v právě běžících aplikacích i ten skript startcompiz, nějak netuším proč se spouští. Zkoušel jsem ho odstrtanit, ale po restartu je spuštěný zas.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #41 kdy: 25 Června 2006, 11:25:57 »
Hehe...ten je treba odtud vykopat nebo ho aspon zakazat. J

kdyztak lze proste spustit
Kód: [Vybrat]
metacity
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

machy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #42 kdy: 25 Června 2006, 11:26:25 »
Tak jsem ještě znova zkusil XGL, potom jen startcompiz a krásně to běhá. Teď bohužel musím jet pryč, ale pokusím se vyzkoumat proč.

To BOTANICUS: Zatím díky za pomoc zmatenému člověku, ještě se ozvu co jsem, vyzkoumal.

Machy

spiny

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #43 kdy: 01 Července 2006, 20:11:42 »
Jěště bych se rád zeptal. Je tu někdo komu podle tohoto návodu funguje efekt transparency (nebo jak se jmenuje)? Vůbec se mi nezobrazí nabídka při klinuti na horni listu. Diky, Spiny

machy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #44 kdy: 01 Července 2006, 20:28:05 »
Jestli myslíš nastavení průhlednosti okna, tak mě to funguje. Buď pomucí Alt+kolečko myši, nebo kliknutí pravým talčítkem na horní lištu > apperance > opacity.

spiny

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #45 kdy: 01 Července 2006, 21:09:33 »
To MACHY: Tak tomu nerozumím, neví někdo proč se tato volba jednomu člověku ukáže a jinému ne? Instaloval si to podle tohoto návodu? Nemohl bys mi sem zkopírovat příkaz pomocí kterého XGL spouštíš. Předem díky.

machy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #46 kdy: 01 Července 2006, 21:31:10 »
Instaloval jsem to podle návodu na wiki.ubuntu.com. Efekty má na starosti, pokud se nepletu, compiz. Spouštění viz příkaz o pár příspěvků výš. Při prvním spuštění je potřeba spustit s těmito parametry:
Kód: [Vybrat]
compiz --replace gconf decoration wobbly fade minimize cube rotate zoom scale move resize place switcher water &Je to pořád jen ve vývoji. Mě ještě před pár dny nefungoval Alt+Tab, respektive při něm padal compiz. Po poslední aktualizaci je to OK.

spiny

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #47 kdy: 01 Července 2006, 22:42:52 »
No tak jsem to celé nainstaloval podle návodu na wiki.ubuntu.com, nakonec funguje vše, dokonce průhlednost oken, ale zjistil jsem že mi nefunguje prozměnu HW akcelerace... Každopádně teď je compiz nainstalováno z tohoto depozitáře, již v článku zmiňovaného:


deb http://www.beerorkid.com/compiz/ dapper main
deb http://xgl.compiz.info/ dapper main



Tak teď jdu řešit tu akceleraci...

spiny

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #48 kdy: 01 Července 2006, 23:41:57 »
Tak mam dalsi problem, glxgears mi sice vypise toto:

adam@tux:~$ glxgears
3679 frames in 5.1 seconds = 714.759 FPS
4332 frames in 5.1 seconds = 857.218 FPS

Ale kdyz dam:

adam@tux:~$ glxinfo | grep "direct"
direct rendering: No

Zase to vypada ze vubec HW akceleraci nemam. Hlavne mi jde googleerth oproti predtim o dost pomaleji...

machy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 141
Instalacia XGL, Compiz v Drake 6.06 - Gnome
« Odpověď #49 kdy: 02 Července 2006, 09:35:29 »
Co máš za grafiku? Pro Ati a Nvidii jsou návody popsány. Já jsem si nedávno taky trochu naběh. Mám Ati a instloval jsem ji podle jednoho navodu na wiki (teď ho nemůžu najít). Funguje dobře, jen při změně jádra se musi přeinstalovat a na to já zapomněl a dlouho pak přemýšlel proč to nefunguje.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.