Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 284886 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #225 kdy: 05 Listopadu 2010, 15:21:33 »
?
Hlavne ze mame samy graficky vopicarny vokolo,

Mě taky připadá, že hovadin přibývá.

Už několik let se tu stále řeší stejné věci, instalace wifi, uspávání, kodeky, nastavení přihlašovací obrazovky, obnova GRUBu... jó... tohle kdyby se vyřešilo... Ale i tak je systém výborný...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #226 kdy: 05 Listopadu 2010, 16:44:01 »
Ako uz LuciusMare povedal vývojári majú radi nestabilné veci.Predstav si RPG, ktoré prejdeš a potom ťa to omrzí.Čakáš až vydajú ďaľšie.Tak títo chclapci sa nehrajú Diblo ani nič podobné ale čumia do zdrojového kódu a hladajú/likvidujú chyby.Ale tiež som názoru, že počítač by mal byť v prvom rade funkčný.Ale práve pre toto je tu Debian Lenny(stable)-starý soft ale za to stabilný.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pivik

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #227 kdy: 05 Listopadu 2010, 17:34:41 »
?
Hlavne ze mame samy graficky vopicarny vokolo,

Mě taky připadá, že hovadin přibývá.

Ale práve pre toto je tu Debian Lenny(stable)-starý soft ale za to stabilný.

Právě kvůli tomuto jsem před 2 lety přešel na Debian. Vadily mi přibývající kravinky místo nefunkčních základních věcí. Začínal jsem na stable, pak jsem přešel na testing a teď už skoro rok používám SIDa (unstable) a naprostá spokojenost.

Musky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #228 kdy: 05 Listopadu 2010, 20:09:50 »
Odcházím z Ubuntu, protože:
- už 14 dní nemůžu koukat na tv z tv karty v žádném programu, nedá se na to koukat, ve windows žádný problém
- je to maličkost, ale nedokážu v ničem rozbalit zip soubory rozdělené na několik částí, vždy to hlásí chyby, ve freecommanderu pod
  win to funguje.
- mám starou grafickou kartu a tudíž žádnou 3d akceleraci pomocí gpu. Takže žádné hry. Vlastně se grafika v ubuntu fláká a jen
  vykresluje obraz na monitor
- v Opeře mi nefunguje Opera Unite, a to mi vadí nejvíce. Možná řešení je, ale to už je poslední kapka.
- pár programů pro které nemám dost dobrou náhradu.

Ubuntu je dobré, rýchlé, ale nemám čas hledat týden řešení problému. S těmi soubory zip jsem pročetl snad všechny možné diskuse, ale nic nepomohlo.

Zkusím jiné distribuce, ale uvidím.

pivik

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #229 kdy: 05 Listopadu 2010, 20:33:16 »
Tak čau..

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #230 kdy: 05 Listopadu 2010, 21:29:57 »
Tak hej sidík je stále stabilnejší ako UBUNTU.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

pivik

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #231 kdy: 05 Listopadu 2010, 21:40:12 »
Nechtěl jsem to tady napsat na plnou hubu, ale tak nějak jsem to myslel... ;D

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #232 kdy: 05 Listopadu 2010, 22:07:44 »
hodte to prosim nekdo do vylevani srdicka....
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

ras

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #233 kdy: 05 Listopadu 2010, 22:10:06 »
Počítač s Debianem nikdy nespadne, ale levituje.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #234 kdy: 05 Listopadu 2010, 22:14:04 »
Ináč keď už sme pri tom, že moja empétrojka sony nikdy nešla pod linuxom.Objavil som skvelú aplikáciu, ktorá plne nahradza sonicstage leňochoda. JSymphonic
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #235 kdy: 05 Listopadu 2010, 22:19:20 »
Tak mrzí ma to ale s tvojími problémami ti nepomôžem.Ta karta by možno išla.3D akceleráciu zrejme máš akurát nie propiertárne drajvre...tam je problém s hrami...taktiež ti nepomôžem.Aj ja mám win.Nebootujem do neho.Iba cez víkend kvôli hre.Aj keď sa nehrávam ale teraz cez sviatky som sa hral.Raz za uherský rok.A dokonca už aj sony MP3 mi ide pod linuxom bez sonicstage.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #236 kdy: 06 Listopadu 2010, 02:06:39 »
S těmi soubory zip to je fakt katastrofa...

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #237 kdy: 06 Listopadu 2010, 10:34:23 »
S těmi soubory zip to je fakt katastrofa...


Nevím jaké to máte zip soubory, ale ještě se mě nestalo, že bych měl problém rozbalit takové soubory. Resp. jakýkoliv archiv.

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #238 kdy: 06 Listopadu 2010, 11:34:06 »
Já ho chápu, linux není pro všechny - s linuxem je spousta sraní a ne každý na to má čas a náladu. Mě ubuntu na obstarožním železe šlape skvěle, tak neměním - budu pořizovat notas a silně uvažuji, že tam nechám jen win7, i když po čase budu tak naštvaný, že tam stejně hodim brášku tučňáka :-)
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #239 kdy: 06 Listopadu 2010, 11:46:37 »
To si myslíš teraz.Ale win sa fakt nedá používať.A to sa nezmenilo ani so sedmičkou.Pokiaľ tam nebudú virtuálne plochy a podobné nevyhnutné veci tak to tak aj zostane.Komfort je komfort.Ja som inštaloval sestre na MacBook pro teraz win7 a to iba kvoli MS acces (škola).Prvý ozajstný kontakt s týmto produktom.Popravde nič moc.Čakal som viac.Ako to všetci ospevujú.Som si všimol iba pár grafických zmien.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #240 kdy: 06 Listopadu 2010, 11:50:45 »
Pro luisah - ohledně zip šlo o toto:

http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,51463.0.html

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #241 kdy: 06 Listopadu 2010, 11:59:40 »
Pro luisah - ohledně zip šlo o toto:

http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,51463.0.html


Zajímavý, nedokážu nic poradit. Viz. stejné zkušenosti jako mají ve vlákně jAster_BA a libor007. Napadá mě snad jen, že se jedná o nějak "sprasený zip archiv", který byl pomocí "kdovíčeho" vytvořen.
« Poslední změna: 06 Listopadu 2010, 12:41:47 od luisah »

Rover623

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #242 kdy: 06 Listopadu 2010, 12:07:31 »
Jen maličkost,zip archiv nelze dělit,to rozdělení provádí nějaký pitomý program který to dělí až poté,tj.nejdřív se to zabalí jako celek a potom se to rozseká a přejmenuje,ale podle oficiální dokumentace k ZIP archivům není dělení podporováno a pokud je to nevyhnutelně nutné,mají se dělit z celistvého archivu nějakým commanderem a rozbalovat tak,že se nejdříve všechny části sloučí a potom extrahují

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #243 kdy: 06 Listopadu 2010, 12:11:00 »
Ja sa až niekedy čudujem tým (zlým) skúsenostiam s linuxom o ktorých tu ludia vypisujú.Popravde tí ludia nemajú žiadne skúsenosti s linuxom.Tam je asi ten problém.Už som zažil bársčo.Nejedna situácia keď mi nenabehli Xka.Vždy som si za to mohol sám a aj tak som sa nevzdal a za chvilu som to mal v poriadku.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #244 kdy: 06 Listopadu 2010, 12:44:53 »
Chce to chtít a hledat, to je vše.
A mohl by sem někdo poslat ten nefunkční .zip soubor, rád bych se na něj podíval.
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #245 kdy: 06 Listopadu 2010, 12:52:07 »
Protože developeři milují, když jim soft nefunguje, a libují si v zpětné nekompatibilitě ;)

No haha, hihi mě to zas jako taková legrace nepřijde. Tohle je přesně to, co táhne Linux/OpenSource ke dnu - všechno je free, každej si dělá co ho napadne jak ho napadne - prostě opensource. A pak všichni brečí jak nám zlí výrobci HW nepíšou ovladače - no že jim to ulehčujeme.
Tu tiskárnu jsem rozběhal a to jen díky pomoci a návodu německé Ubuntu-komunity. A zase příklad za všechny :
9.04/9.10 se ty binárky - kde se musí zkontrolovat závislosti na knihovnách - instalovaly do /usr/bin. V 10.04. do /usr. A v 10.10. jsou zase v /usr/bin. To není k smíchu - vážně - to je prostě bord***
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

studmi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #246 kdy: 06 Listopadu 2010, 13:35:49 »
já mam taky problémi z ubuntu a uz mě to štve ale pořád se to snažim vyřešit  jestli to neviřešim ta tak končim s linux   :(

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #247 kdy: 06 Listopadu 2010, 13:54:01 »
A aký je tvoj problém?Nechcem nikoho nabádať na iné distro, ale niekedy je táto rada na nezaplatenie.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #248 kdy: 06 Listopadu 2010, 13:56:40 »
Nikto ťa nenúti ten bordel používať.Môžeš používať win alebo iné distro, napr. debian
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #249 kdy: 06 Listopadu 2010, 17:28:36 »
Nikto ťa nenúti ten bordel používať.Môžeš používať win alebo iné distro, napr. debian
=> typická reakce.
1. Myslím si že tenhle přístup je zcela typický pro open-source komunitu.
2. Podobnými neduhy tprí v určité míře většina distribucí. Snad tak tedy ještě používat Debian stable. Nebo rovnou Ms DOS - tam bude různých překotných změn taky už pomálu. A žít s verzemi programů z doby "před válkou"
Apropos Debian : onehdá si tady někdo stěžoval na fóru, že zkoušel Debian a že ty rolling updates jsou k pomilování, když každý update může znamenat že něco přestane fungovat.

Už končím, už mlčím, ale stejně ... achjo  :-\
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.