Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286622 krát)

pivik

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #250 kdy: 06 Listopadu 2010, 18:22:01 »
já mam taky problémi z ubuntu a uz mě to štve ale pořád se to snažim vyřešit  jestli to neviřešim ta tak končim s linux   :(

nauč se nejdřív psát..

studmi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #251 kdy: 06 Listopadu 2010, 23:41:38 »

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #252 kdy: 07 Listopadu 2010, 08:17:09 »
omg moveněte to nekdo do vylévání srdíčka
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Pavel Půlpán

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #253 kdy: 07 Listopadu 2010, 10:32:24 »
Myslíš uzavřená témata nebo tu za tu dobu co to tu celkem zanedbávám fakt něco takového vzniklo? :D

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #254 kdy: 07 Listopadu 2010, 10:54:23 »
omg moveněte to nekdo do vylévání srdíčka
Ako tak kukám tak ty všade iba vypisuješ aby sa presúvalo do 'vylévaní srdíčka'.O čo ti ide?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #255 kdy: 07 Listopadu 2010, 10:55:34 »
Nikto ťa nenúti ten bordel používať.Môžeš používať win alebo iné distro, napr. debian
=> typická reakce.
1. Myslím si že tenhle přístup je zcela typický pro open-source komunitu.

Souhlasím, je to zde hojně rozšířený styl: něco se ti nelíbí, vypadni.

- Ten guláš je spálenej.
- Nikdo Vás nenutí ho jíst, jezte si svíčkovou.
- Ale ten guláš je úplně spálenej.
- Vařím zadarmo ve volném čase...
« Poslední změna: 07 Listopadu 2010, 11:50:51 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #256 kdy: 07 Listopadu 2010, 10:59:19 »
Bohužial ale o tom to je.Robíme to zadarmo vo svojom volnom čase.Pokial použiješ Debian Lenny tak žiadne Rolling updates sa konať nebudú.Rolling Updates sú náhodou dobré.Arch bez RU si neviem predstaviť a málo kedy sa stáva, že by dačo nešlo.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #257 kdy: 07 Listopadu 2010, 11:20:40 »
omg moveněte to nekdo do vylévání srdíčka
Ako tak kukám tak ty všade iba vypisuješ aby sa presúvalo do 'vylévaní srdíčka'.O čo ti ide?

jde mi o to, že obecná diskuze je od toho aby se zde řešily obecné věci. tzn linuxalt, nějaké novinky v linuxu, klidně i vtipy... cokoliv, ale něco konstruktivního.

to, že někdo končí, to je sice smutné, ale koho to zajímá ? když skončil arrange, tak fajn, on byl opravdu persona a jeho odchod forum poznamenalo. ale to, že kde kdo končí kdekdo a vylévá si vstek na linux jak mu tam nešla akcelerace etc, nemusí být kvůli tomu novej topic. proto bych rád, aby podobné výlevy byly právě v 'vylévání srdíčka'.
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #258 kdy: 07 Listopadu 2010, 11:57:38 »

- mám starou grafickou kartu a tudíž žádnou 3d akceleraci

Mě taky trochu mrzelo, když podpora mého starého železa (grafiky) skončila u U8.04 od té doby na akceleraci jen vzpomínám... Jsem laik, aby myslím, že zachovat nějaký ten ovladač či co i v novějších verzích Ubuntu by nebyl až takový problém (blbostí vždy přibývá dost).
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #259 kdy: 07 Listopadu 2010, 21:00:09 »

- mám starou grafickou kartu a tudíž žádnou 3d akceleraci

Mě taky trochu mrzelo, když podpora mého starého železa (grafiky) skončila u U8.04 od té doby na akceleraci jen vzpomínám... Jsem laik, aby myslím, že zachovat nějaký ten ovladač či co i v novějších verzích Ubuntu by nebyl až takový problém (blbostí vždy přibývá dost).
No ono to zas nieje také jednoduché a to práve preeto lebo sú uzavreté tie ovládače.Asi narážaš na ATI karty.Aj ja jednu takú mám.Tiež ma to mrzí ale nič s tým neurobím.Je to na firme či ju bude podporovať alebo nie.Hlavne ta kompatibilita s jadrom a xorgom.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #260 kdy: 07 Listopadu 2010, 23:25:07 »
omg moveněte to nekdo do vylévání srdíčka
Ako tak kukám tak ty všade iba vypisuješ aby sa presúvalo do 'vylévaní srdíčka'.O čo ti ide?

jde mi o to, že obecná diskuze je od toho aby se zde řešily obecné věci. tzn linuxalt, nějaké novinky v linuxu, klidně i vtipy... cokoliv, ale něco konstruktivního.

to, že někdo končí, to je sice smutné, ale koho to zajímá ? když skončil arrange, tak fajn, on byl opravdu persona a jeho odchod forum poznamenalo. ale to, že kde kdo končí kdekdo a vylévá si vstek na linux jak mu tam nešla akcelerace etc, nemusí být kvůli tomu novej topic. proto bych rád, aby podobné výlevy byly právě v 'vylévání srdíčka'.
No a už to tu je...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #261 kdy: 07 Listopadu 2010, 23:39:26 »
Omlouvám se, ale většina moderátorů byla přes víkend v Brně na konferenci LinuxAlt, proto chvilku trvalo zasáhnout :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #262 kdy: 07 Listopadu 2010, 23:52:36 »
Omlouvám se, ale většina moderátorů byla přes víkend v Brně na konferenci LinuxAlt, proto chvilku trvalo zasáhnout :)
Nič sa nedeje.A ako bolo?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #263 kdy: 08 Listopadu 2010, 00:21:13 »
Absolutní OT co? ;D
Bylo to super, sice jsem svůj spánkový deficit prohloubil o dalších 12hodin, ale ta cesta za to určitě stála.
Taky jsme utužovali mimokomunitní vztahy v hospě :D

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #264 kdy: 08 Listopadu 2010, 08:30:35 »
No ono to zas nieje také jednoduché a to práve preeto lebo sú uzavreté tie ovládače.Asi narážaš na ATI karty.Aj ja jednu takú mám.Tiež ma to mrzí ale nič s tým neurobím.Je to na firme či ju bude podporovať alebo nie.Hlavne ta kompatibilita s jadrom a xorgom.

Díky za vysvětlení. Chápu.
Ve firmě jsme i z tohoto důvodu zůstali u U8.04. Nebudeme kvůli novému jádru kupovat každý dva roky nová železa...
Podle nás by měla firemní železa vydržet 5 let. Domácí ať si každej kupuje třeba jednou za měsíc... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6023
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #265 kdy: 08 Listopadu 2010, 12:23:54 »
jeste ze je tu tohle tema ::

jsem si teda nainstaloval ubuntu a vlastne jedine dva zvuky co se mi derou z ust posledni dve hodiny je: wtf a omg :D

.. ne, tedka vazne .. jak ubuntu dokazalo ze ho pouziva tak velke procento linuxaku je pro me skutecne mystickou zahadou.

Propagace. Marketing. Dělání ze sebe něco, co nemůže splnit, ale lidí věří.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2010, 12:32:15 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Pavel Půlpán

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #266 kdy: 08 Listopadu 2010, 12:25:23 »
Těží ze své historie, první vydání byly oproti jiným distribucím své doby "použitelnější"? Ty serepetičky, co do toho teď cpou, já bych Gnome variantu používat nedokázal.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #267 kdy: 08 Listopadu 2010, 13:43:10 »
jeste ze je tu tohle tema ::

jsem si teda nainstaloval ubuntu a vlastne jedine dva zvuky co se mi derou z ust posledni dve hodiny je: wtf a omg :D

.. ne, tedka vazne .. jak ubuntu dokazalo ze ho pouziva tak velke procento linuxaku je pro me skutecne mystickou zahadou.
Řekl bych, že se opravdu značně zhoršilo ve vazbě na použitelný hardware a způsob ovládání. Víc se mi líbí Linux Mint i Mint Debian, openSUSE je taky fajn. Používám Kubuntu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #268 kdy: 08 Listopadu 2010, 14:08:18 »
Je pravda, že asi pár z nás se drží jednoho distra z historických důvodů. Kdyby byl velký problém a nutilo mě to jinam, furt mám možnost. Ale... "Nene, nemusím, já už ho... :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #269 kdy: 08 Listopadu 2010, 15:42:55 »
Nevím čím to, ale ze všech kritik, co jsem kdy na linux slyšel, tak tu zdenkovu i celkem přijímám....snad proto, že i přes veškeré problémy se stále drží :-) Já bych zmínil jen následující...

for zde...nek
Multiboot není samozřejmě problém, sám mám 4 OS (2x Ubuntu v různých architekturách, Fedoru a Win XP)  + jeden OS ve virtuálu.. Takže s rozdělením disku a vším, co k tomu patří ti klidně rád poradím...a jistě nejen já. Tím narážím tak trošku na to, že ochota pomoci zde na fóru rozhodně nechybí, pokud dotyčný prokáže aspoň trochu snahy.

Se železem už asi vše zaznělo. Je celkem nefér stěžovat si na to, když "v linuxu" něco nefunguje..Ta podpora pro win a linux je prostě úplně někde jinde a jestliže chci linux (a to je hlavní otázka), tak se musím přizpůsobit já..Letadlo taky dost těžko někdo odřídí, když o něm nic neví a ten, kdo si myslí, že o něm něco ví ještě neznamená, že to prakticky zvládne.

Když si kupuju nový HW a chci linux, tak si prostě nejdřív zjistím, jestli daný HW bude funkční. Nemůžu si koupit HW a pak si stěžovat, že něco nejede....Pokud už mám nějaký PC a chci linux, není nic jednoduššího, než si ho zdarma vyzkoušet....když půjde, půjde...když nepůjde, vrátím se zpět. To je výhoda svobodného softwaru. Spousta lidí linux vnímá jako windows, troufám si říct, že téměř všichni, kdo přemýšlí o změně systému...Takhle to prostě není...Linux je úplně jiný, nabízí možnosti, o kterým se windowsákům ani nezdá. Konfigurovatelnost systému je až neuvěřitelná (v binárkách ve widlích se hrabe celkem blbě :-) ). Tady se nabízí otázka, jestli linux chci..Pokud ano, já musím být ten, kdo se přizpůsobí jako první...po pochopení a naučení tohoto systému pak po zbytek života bude linux sloužit Tobě ;-)

Opravdu bych Ti přál, abys našel HW konfiguraci, případně se ti podařilo vyladit svůj stávající PC, abys tam rozjel základní věci, bez kterých fungovat nemůžeš....pokud se tak stane a dáš tomuto systému šanci, musíš později pochopit, o čem linux vlastně je..
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #270 kdy: 08 Listopadu 2010, 16:21:52 »
Jak už jsem psal v jiném vlákně (problém s Intel HD), pořídil jsem si nový ntb. Ačkoli jsem už dopředu věděl, že na něm bude Linux, tak jsem se na to nemohl moc ohlížet neb žádný ntb který by mi parametrově vyhovoval není 100% hw s Linuxem kompatibilní. Má volba nakonec padla na HP 2450p kde některé věci fungují ne úplně ideálně (grafika) nebo vůbec (čtečka otisku prstů, automatické přizpůsobení jasu displeje dle okolního světla).

Problém se kterým jsem zápasil hned na začátku byl dualboot. Za živýho boha jsem nemohl nastavit partitions tak abych na disk dostal jak Ubuntu tak Win. Až po nastudování jak vlastně oddíly na disku fungují jsem zjistil, že problém byl v tom, že od výrobce jsou na disku nastavené 4 primární oddíly a jakýkoli pokus vytvořit další se setká s neúspěchem (nelze mít více jak 4 primární oddíly). Ovšem v návodech se to nikde nedočtete. Další babrání bylo s tou grafikou Intel (které ještě neskončilo). Sám sebe bych zařadil jako mírně poučeného uživatele Linuxu, ale tohle se mi stát před rokem, tak CD s Linuxem sešrotuju a vracím se k Windows. Každopádně - instalace Linuxu je někdy procházka trnitým sadem, ale dá se s tím (povětšinou) nějak poprat. Když už si Linux (ať sám či s cizí pomocí) nastavím, tak potom běhá krásně a je to pohoda. Žádné hodinové aktualizace Windows, žádné zatěžování systému antivirem, automatické updaty programů z repozitářů, rychlejší odezva systému,... Mínusem pak kromě krkolomné instalace je takřka nulová podpora Linuxu ze strany výrobců různého externího HW (tiskárny, scannery, tv karty, telefony, foťáky, ...) Dostanete CD se softwarem pro Windows případně Mac a uživateli Linuxu, ty si trhni. Tohle je taky deprimující.

Ohledně komunity. Je fajn, je velká a je ochotná. Ale určitě bych netvrdil, že když se člověk (byť sebeslušněji) na fóru zeptá, tak se mu dostane vždy odpovědi. Bylo by to hezké, ale není to tak ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #271 kdy: 08 Listopadu 2010, 16:29:19 »
Každopádně - instalace Linuxu je někdy procházka trnitým sadem, ale dá se s tím (povětšinou) nějak poprat.

Ani instalace Windows neumí udělat pátý primární oddíl a když už jsou tam 4, tak máš smůlu... :-)

Věštím, že čtečku otisků nakonec rozchodíš, automatický jas ne.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #272 kdy: 08 Listopadu 2010, 17:03:19 »
Citace
Až po nastudování jak vlastně oddíly na disku fungují jsem zjistil, že problém byl v tom, že od výrobce jsou na disku nastavené 4 primární oddíly a jakýkoli pokus vytvořit další se setká s neúspěchem (nelze mít více jak 4 primární oddíly). Ovšem v návodech se to nikde nedočtete.

Hehe, to ovšem není vlastnost linuxu ani žádného jiného os a ani to není "nastaveno od výrobce". Existuje prostě stará dobrá dohoda, že 4 primární oddíly a dost. Platilo to už v době, kdy na pc kraloval dos, pokud se nepletu. A mlčky se předpokládá, že pokud si někdo troufá instalovat si více os vedle sebe, tak má alespoň tyto elementární znalosti.
Ale je skvělé, žes na to nakonec přišel :-)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #273 kdy: 08 Listopadu 2010, 17:14:14 »
Je pravda, že asi pár z nás se drží jednoho distra z historických důvodů. Kdyby byl velký problém a nutilo mě to jinam, furt mám možnost. Ale... "Nene, nemusím, já už ho... :)
Já jsem asi druhý extrém. Na dvou počítačích jich mám šest. I Sabayon mi nedělá problém ani PCL. Až budu mít chuť, zkusím Slackware ale myslím, že bych měl znalosti ještě vylepšit. Pořád je se co učit. :)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #274 kdy: 08 Listopadu 2010, 17:18:07 »
Každopádně - instalace Linuxu je někdy procházka trnitým sadem, ale dá se s tím (povětšinou) nějak poprat.

Ani instalace Windows neumí udělat pátý primární oddíl a když už jsou tam 4, tak máš smůlu... :-)

Věštím, že čtečku otisků nakonec rozchodíš, automatický jas ne.
Ale to je blbost, můžeš si udělat rozšířený oddíl a na něm další primární. Uč se chlapče. :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.