Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286028 krát)

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #275 kdy: 08 Listopadu 2010, 17:29:20 »
No, tak to jsem si myslel taky. Zmenšil jsem logický oddíl, ale GParted ani správce disků mi nedovolil s tím volným místem rozumně pracovat. Nevím proč a nezajímá mě to, systém už je konečně nainstalovaný. A vůbec. Vaše představa, že ten kdo si chce vedle Windows nainstalovat Linux musí podrobně znát problematiku rozdělení disku na primární, rozšířené a logické oddíly (ještě když se v tom ztrácí i zkušení uživatelé) mi přijde lehce mimo. Cítím v tom jakousi aroganci, že nejsem hoden Linux používat když nerozumím blbému rozdělení disků.

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #276 kdy: 08 Listopadu 2010, 17:39:11 »
No, tak to jsem si myslel taky. Zmenšil jsem logický oddíl, ale GParted ani správce disků mi nedovolil s tím volným místem rozumně pracovat. Nevím proč a nezajímá mě to, systém už je konečně nainstalovaný. A vůbec. Vaše představa, že ten kdo si chce vedle Windows nainstalovat Linux musí podrobně znát problematiku rozdělení disku na primární, rozšířené a logické oddíly (ještě když se v tom ztrácí i zkušení uživatelé) mi přijde lehce mimo. Cítím v tom jakousi aroganci, že nejsem hoden Linux používat když nerozumím blbému rozdělení disků.
no faktem je, ze by to mel znat i kazdy, kdo instaluje windows;  zkuseni uzivatele se v tom neztraceji :D, hoden pouzivat linux je kazdy, o instalaci se to same rict neda  :) - ty sis poradil, takze hoden pravdepodobne budes - on to zvladne kazdy kdo umi aspon trochu googlit
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #277 kdy: 08 Listopadu 2010, 17:43:32 »
Věštím, že čtečku otisků nakonec rozchodíš, automatický jas ne.
Je tam čtečka DigitalPersona. Driver pro ní zatím neexistuje.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #278 kdy: 08 Listopadu 2010, 18:14:39 »
Každopádně - instalace Linuxu je někdy procházka trnitým sadem, ale dá se s tím (povětšinou) nějak poprat.

Ani instalace Windows neumí udělat pátý primární oddíl a když už jsou tam 4, tak máš smůlu... :-)

Věštím, že čtečku otisků nakonec rozchodíš, automatický jas ne.
Ale to je blbost, můžeš si udělat rozšířený oddíl a na něm další primární. Uč se chlapče. :)

Seš si jistej? Já měl do dneška za to, že v rámci rozšířeného oddílu mohu vytvářet logické disky. Ale že bych tam mohl vytvořit další primární oddíl, o tom jsem v životě neslyšel :-)

A vůbec. Vaše představa, že ten kdo si chce vedle Windows nainstalovat Linux musí podrobně znát problematiku rozdělení disku na primární, rozšířené a logické oddíly (ještě když se v tom ztrácí i zkušení uživatelé) mi přijde lehce mimo. Cítím v tom jakousi aroganci, že nejsem hoden Linux používat když nerozumím blbému rozdělení disků.

Obávám se, že štěkáš u špatných vrat. S tím, jak se rozděluje disk na oddíly a následně logické jednotky, nemá linux nic společného, tohle si nevymysleli žádní linuxáci, tak to u PC prostě je "odnepaměti". Stejně bys narazil, kdyby sis chtěl vedle widlí nainstalovat jakejkoliv jinej operační systém, např. další a další widle. Tak se, prosím, trochu zklidni.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6019
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #279 kdy: 08 Listopadu 2010, 18:40:20 »
@mka .. ale ono to neni tak od veci ;) .. to, ze Linux pouziva MSDOS partition table, ktera povoluje jen 4 oddily, neni zcela nahodne ;)

takze to Tve "odnepameti" == od toho, nez to takhle vymysleli chlapci z redmontu (pokud to teda MS nekomu neukrad)
Jj  ;D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #280 kdy: 08 Listopadu 2010, 19:01:10 »
@mka .. ale ono to neni tak od veci ;) .. to, ze Linux pouziva MSDOS partition table, ktera povoluje jen 4 oddily, neni zcela nahodne ;)

takze to Tve "odnepameti" == od toho, nez to takhle vymysleli chlapci z redmontu (pokud to teda MS nekomu neukrad)

Ale jistě, že ukrad. MSDOS je, jak je všeobecně známo, vykradený CPM.
A co se týče používání MSDOS partition table, no, nevím, co jiného bys chtěl používat, pokud bys zároveň nechtěl automaticky poslat do řiti všechny, kteří chtějí vedle linuxu používat ještě widle. Jinými slovy - jistě by nebyl problém založit si vlastní "standard", ale v tu chvíli by zřejmě všichni, kteří nechtějí, neodváží se nebo prostě nemohou s přechodem na linux automaticky zahodit widle, měli smolíka nebo alespoň mnohem těžší život, než mají dnes. Což nijak nesouvisí s tím, jestli to fujtajkxljakonsejenomsakrajmenuje máš nebo nemáš rád.
Takže tady bych byl s těmi příkrými výroky na adresu "linuxáků" opravdu velmi opatrný.

A jen tak na okraj - ať se to někomu líbí nebo ne, bez MSDOSu by PC zřejmě nebyly tam, kde jsou dnes, protože v té době zkrátka žádný opravdu konkurenceschopný systém k dispozici nebyl, různé jiné xxxDOSy nevyjímaje - to byly pouze klony, nikoliv konkurence.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #281 kdy: 08 Listopadu 2010, 19:14:30 »
Problém se kterým jsem zápasil hned na začátku byl dualboot. Za živýho boha jsem nemohl nastavit partitions tak abych na disk dostal jak Ubuntu tak Win. Až po nastudování jak vlastně oddíly na disku fungují jsem zjistil, že problém byl v tom, že od výrobce jsou na disku nastavené 4 primární oddíly a jakýkoli pokus vytvořit další se setká s neúspěchem (nelze mít více jak 4 primární oddíly). Ovšem v návodech se to nikde nedočtete. Další babrání bylo s tou grafikou Intel (které ještě neskončilo). Sám sebe bych zařadil jako mírně poučeného uživatele Linuxu, ale tohle se mi stát před rokem, tak CD s Linuxem sešrotuju a vracím se k Windows. Každopádně - instalace Linuxu je někdy procházka trnitým sadem, ale dá se s tím (povětšinou) nějak poprat. Když už si Linux (ať sám či s cizí pomocí) nastavím, tak potom běhá krásně a je to pohoda. Žádné hodinové aktualizace Windows, žádné zatěžování systému antivirem, automatické updaty programů z repozitářů, rychlejší odezva systému,... Mínusem pak kromě krkolomné instalace je takřka nulová podpora Linuxu ze strany výrobců různého externího HW (tiskárny, scannery, tv karty, telefony, foťáky, ...) Dostanete CD se softwarem pro Windows případně Mac a uživateli Linuxu, ty si trhni. Tohle je taky deprimující.

Ohledně komunity. Je fajn, je velká a je ochotná. Ale určitě bych netvrdil, že když se člověk (byť sebeslušněji) na fóru zeptá, tak se mu dostane vždy odpovědi. Bylo by to hezké, ale není to tak ;)

-nj když už se člověk pouští do instalace OS či jiných vyšších ukonů s PC, předpokládá se, že má nějaké ktomu určené znalosti. Když je nemá přenechává tyto ukony zkušenějším (např. odbornému servisu, a ti jsou zpravidla na tuto práci řádně proškolení...neříkám ať kvuli každé hovadině se to strká do servisu). Myslím, že instalace konkrétně Ubuntu je velmi velmi jednoduchá a nedá se tam nic pokazit narozdíl od instalace Win, kdy i zkušený uživatel muže přijít o spoustu dat v případě, že je nezálohuje.
-Výrobci HW bouhužel stále Linux hodně ignorují. Je to jeden z důvodů proč se Linux snaží prosadit a rozšířit a je to hodně složitý konkurenční boj. I tak ale Linux umí pracovat s HW na myslím, že vysoké urovni.
-Pochopitelně každý z nás se tu snaží poradit v případě, že zná na dotaz odpověď.  Problém, že s počítačem jde všeobecně dělat miliony různých věcí a někdy se tu objevují velmi specialní dotazy na věci které prostě nikdo nezná nehledě na to, že některé dotazy jsou opravdu tak špatně položené, že nejde poznat na co se tazatel vlastně ptá.
Fire's in my soul, steel is on my side

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #282 kdy: 08 Listopadu 2010, 19:34:52 »
To je fakt pořád do kola. Počítačově gramotný člověk, který umí používat emailového klienta, webový prohlížeč, upravuje fotky, shrinkuje a pálí filmy si jednoho dne řekne, že je zkušený uživatel - protože soused grabovat filmy neumí a nainstaluje si nejoblíbenější linuxovou distribuci. Po instalaci buď zírá na černou obrazovku, nebo si stěžuje na to, že na něj nevybíhají ty stejný okýnka programů na které je léta zvyklý.

Připomíná mi to X.Y. redaktora jednoho webového plátku. Když zjistil že existuje jakýsi galvanický oddělovač, který je nutné v určitých případech použít k TV/receiveru/PC, tak napsal sáhodlouhý článek o tom, jak je hrozně nespokojený (jako spotřebitel, jinými slovy konzument) s tím, že ho nemohl sehnat hned v prvních "domácích potřebách", který má naproti přes ulici - takže kritika obchodních řetězců, tohle by se na západě nestalo, atd., atd.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #283 kdy: 08 Listopadu 2010, 19:49:56 »
Připomíná mi to X.Y. redaktora jednoho webového plátku. Když zjistil že existuje jakýsi galvanický oddělovač, který je nutné v určitých případech použít k TV/receiveru/PC, tak napsal sáhodlouhý článek o tom, jak je hrozně nespokojený (jako spotřebitel, jinými slovy konzument) s tím, že ho nemohl sehnat hned v prvních "domácích potřebách", který má naproti přes ulici - takže kritika obchodních řetězců, tohle by se na západě nestalo, atd., atd.
K***t dnes na každom rohu.Preto radšej podobné veci nečítam.Chodím iba sem, poprípade si ma nejaká úžasná novinka nájde.Nepotrebujem zabíjať čas čo i len čítaním nadpisu podobných článkov.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #284 kdy: 08 Listopadu 2010, 20:11:11 »
Když tu tak čtu tyhle názory, tak se vracím do svých mladých let, kdy jsem si stavěl počítače sám, instaloval furt dokola co se dalo, a OS jsem reinstaloval několikrát do roka. Taky jsem byl ten "zkušený" ;) Jenže doba pokročila, je ze mě starý páprda a tohle už mě nebaví. Instalaci OS považuju posledních 15 let za nutné zlo kterému se snažím vyhnout jak to jde. Poslední instalaci jsem dělal někdy před dvěma roky na Ubuntu, protože mě Windows fakt už s*aly. A protože jsem si na ně zvykl, chtěl jsem se i na na novém ntb. Toliko k tomu, proč si nezkušený uživatel instaluje Linux. A instaluje si ho sám, protože v jeho okolí je tolik zkušených linuxových borců a servisů, že neví kterého si dřív vybrat.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #285 kdy: 08 Listopadu 2010, 22:33:02 »
Když tu tak čtu tyhle názory, tak se vracím do svých mladých let, kdy jsem si stavěl počítače sám, instaloval furt dokola co se dalo, a OS jsem reinstaloval několikrát do roka. Taky jsem byl ten "zkušený" ;) Jenže doba pokročila, je ze mě starý páprda a tohle už mě nebaví. Instalaci OS považuju posledních 15 let za nutné zlo kterému se snažím vyhnout jak to jde. Poslední instalaci jsem dělal někdy před dvěma roky na Ubuntu, protože mě Windows fakt už s*aly. A protože jsem si na ně zvykl, chtěl jsem se i na na novém ntb. Toliko k tomu, proč si nezkušený uživatel instaluje Linux. A instaluje si ho sám, protože v jeho okolí je tolik zkušených linuxových borců a servisů, že neví kterého si dřív vybrat.

Ale já jsem se nechtěl nikoho dotknout.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #286 kdy: 08 Listopadu 2010, 22:56:20 »
Ale já dotčený nejsem. Za prvé je na světě milion důležitějších věcí než jsou počítače a za druhé - kdybychom spolu seděli v hospodě, tak bychom si to jistě vysvětlili ke společné shodě :) Diskuze ve fórech se nesmí tak prožívat :)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #287 kdy: 08 Listopadu 2010, 23:21:01 »
Když tu tak čtu tyhle názory, tak se vracím do svých mladých let, kdy jsem si stavěl počítače sám, instaloval furt dokola co se dalo, a OS jsem reinstaloval několikrát do roka. Taky jsem byl ten "zkušený" ;) Jenže doba pokročila, je ze mě starý páprda a tohle už mě nebaví. Instalaci OS považuju posledních 15 let za nutné zlo kterému se snažím vyhnout jak to jde. Poslední instalaci jsem dělal někdy před dvěma roky na Ubuntu, protože mě Windows fakt už s*aly. A protože jsem si na ně zvykl, chtěl jsem se i na na novém ntb. Toliko k tomu, proč si nezkušený uživatel instaluje Linux. A instaluje si ho sám, protože v jeho okolí je tolik zkušených linuxových borců a servisů, že neví kterého si dřív vybrat.

No jo, jenže ono se docela často všeobecně zapomíná na to, že když už jeden něco dělá, měl by nejprve vědět (zjistit si), jak na to. Anglicky se tomu prej údajně říká know how. A pokud dělám něco a nevím, jak se to má dělat, tak si pak nestěžuju na zbytek světa, ale na sebe. Se mi zdá, že jsme si všichni nějak moc zvykli na to, že všechno funguje "na první". Nebo se to aspoň tak tváří. Ale to je zkrátka jenom omyl anebo iluze. To, že si někdo pořídí sekyru ještě neznamená, že s tou sekyrou zároveň nabyl vědění, jak se štípe dřevo. A může za to snad ten, kdo mu tu sekyru prodal/půjčil/dal/zkopíroval/vypálil?

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #288 kdy: 09 Listopadu 2010, 08:53:04 »
Stavíš to do ideální situace, kdy každý má ve svém okolí někoho komu řekne, hele Franto, ty Linuxu rozumíš, dej mi ho na počítač. Zdejšímu pokročilému osazenstvu to pravděpodobně takto přijde normální, ale obyčejný smrtelník by se tímto přístupem nikdy k Linuxu nedostal. Jaká je asi penetrace zkušených uživatelů, schopných bezproblémově nasadit Linux a poradit si s případnými problémy při instalaci? Já Ubuntu používám nějaké dva roky a za tu dobu jsem ve svém okolí nepotkal nikoho který by Linux používal (natož by mi byl schopen s něčím poradit). Tedy kromě správců našeho serveru, ti ovšem sedí na ICQ někde na druhém konci republiky. Já se nepohybuji v kruzích nadšenců kteří jsou zalezlí u počítače a hrají si s ním. Pohybuju se mezi lidma, kteří mají jiné zájmy. A když už z nich někdo přeci jen hoví jinému systému než Windows, tak je to OSX. Takže když chci zkusit Linux, tak mám dvě možnosti. Strčit CD do počítače a modlit se, že to nějak dopadne. A když nedopadne, tak se s tím nějak poperu nebo to vzdám. Druhá možnost je ta kterou nastiňuješ a která je možná teoreticky(!) správná, ale prakticky to je blbost ;) Tj., na pár týdnů se ponořím do studování něčeho co mě absolutně nezajímá a co pro pozdější práci nebudu absolutně potřebovat a až to nastuduju, tak strčím CD do mechaniky a do půl hodiny nainstaluju OS na jakýkoli stroj. Uznej, že takto to prostě nechodí.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #289 kdy: 09 Listopadu 2010, 09:01:35 »
Podívej, klidně to dělej tak, že "strčíš CD do mechaniky a budeš se modlit, jak to dopadne". V tom problém nevidím. Ale pokud to nedopadne, tak si pak nestěžuj na nic jiného, než na sebe. To je to, oč tu běží...

P.S.
Pokud u nás v hospodě řeknu slovo Ubuntu, tak polovička lidí bude myslet, že je to pohlavní nemoc a ta druhá, že je to nějaké zaklínadlo. Tož tak...
« Poslední změna: 09 Listopadu 2010, 09:22:09 od mka »

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #290 kdy: 09 Listopadu 2010, 09:22:40 »
Iljusin napsal: A když už z nich někdo přeci jen hoví jinému systému než Windows, tak je to OSX.

OSX taky není moc nainstalovaných. Jedním z důvodů jsou vysoké ceny příslušných počítačů. Měli byjít tak na třetinu, maximálně na polovinu současných cen.

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #291 kdy: 09 Listopadu 2010, 09:37:05 »
Jedním z důvodů jsou vysoké ceny příslušných počítačů. Měli byjít tak na třetinu, maximálně na polovinu současných cen.

Ceny Maců odpovídají kvalitě. MacBook Air začíná na neuvěřitelných 999 USD. Za to PC v srovnatelné kvalitě a designu nikde nekoupíte.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #292 kdy: 09 Listopadu 2010, 10:22:50 »
Produkty Apple již přes třicet let vytáčí celosvětovou komunitu kutilů. Kutilové totiž z duše nenávidí dokonalé věci. Nemůžou se na nich realizovat.

Běžný člověk si koupí dražší notebook (například Mac) a pracuje na něm. Nerozšroubovává ho a nevylepšuje.

Kutilův sen je si koupit ve slevě nadupaný NB (nejlépe loňský model), který má starší OS, málo paměti a postrádá vypalovačku. Kutil si zjistí, jaké paměti NB potřebuje, ty si levně dokoupí stejně jako DVD vypalovačku, WiFi modul, NB rozšroubuje, vše zamontuje a nainstaluje poslední OS (nejraději vyzkouší víc OS).

Získá tím

nadupaný NB, který nikdo nemá za neskutečně nízkou cenu (např. s 32GB RAM, RAM byla ve slevě...)
porušenou záruku (takže je možno se v NB kdykoli beztrestně znovu pohrabat, stejně bych to těm zlodějům v servisu nikdy nesvěřil...)
obdiv okolí (ten kluk je šikovnej, já by to nedokázala znovu sestavit, obdivuje babička...)
hezky strávenou sobotu nad rozmontovaným NB (kolik procent lidí vidělo NB uvnitř, já jo, plno věcí jsem se naučil a navíc venku prší...)
příjemný pocit, že všechny přechytračil (blbej výrobce, ani neví, že se dá přetaktovat procesor a flešnout BIOS, blbej dealer ani neví, jaký skvost dal do akce, blbej prodejce pomalejších RAM, blbej soused, kterej si podobnou sestavu koupil 3x dráž "předraženou", blbej kamarád nešika, co se vším chodí do servisu atd. atd.)

 ;)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6019
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #293 kdy: 09 Listopadu 2010, 10:32:51 »
Produkty Apple již přes třicet let vytáčí celosvětovou komunitu kutilů. Kutilové totiž z duše nenávidí dokonalé věci. Nemůžou se na nich realizovat.

Běžný člověk si koupí dražší notebook (například Mac) a pracuje na něm. Nerozšroubovává ho a nevylepšuje.

Kutilův sen je si koupit ve slevě nadupaný NB (nejlépe loňský model), který má starší OS, málo paměti a postrádá vypalovačku. Kutil si zjistí, jaké paměti NB potřebuje, ty si levně dokoupí stejně jako DVD vypalovačku, WiFi modul, NB rozšroubuje, vše zamontuje a nainstaluje poslední OS (nejraději vyzkouší víc OS).

Získá tím

nadupaný NB, který nikdo nemá za neskutečně nízkou cenu (např. s 32GB RAM, RAM byla ve slevě...)
porušenou záruku (takže je možno se v NB kdykoli beztrestně znovu pohrabat, stejně bych to těm zlodějům v servisu nikdy nesvěřil...)
obdiv okolí (ten kluk je šikovnej, já by to nedokázala znovu sestavit, obdivuje babička...)
hezky strávenou sobotu nad rozmontovaným NB (kolik procent lidí vidělo NB uvnitř, já jo, plno věcí jsem se naučil a navíc venku prší...)
příjemný pocit, že všechny přechytračil (blbej výrobce, ani neví, že se dá přetaktovat procesor a flešnout BIOS, blbej dealer ani neví, jaký skvost dal do akce, blbej prodejce pomalejších RAM, blbej soused, kterej si podobnou sestavu koupil 3x dráž "předraženou", blbej kamarád nešika, co se vším chodí do servisu atd. atd.)

 ;)

Pročež se do měsíce usmaží přetaktovanej GPU čip Nvidia a odejde RAM modul Zeppelin.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #294 kdy: 09 Listopadu 2010, 10:36:00 »
 :-\ kdo umí, umí
 ;) kdo ne, tjůní písí
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #295 kdy: 09 Listopadu 2010, 10:39:05 »
To Compaq:

Tu porušenou záruku bych zrovna jako výhodu neviděl ;-) Dělal jsem 6 let v elektroservisu a že bych okrádal já nebo někdo jiný zákazníky na záruční opravu, hmm, to by ten technik musel být opravdu pako. Ale to je o přístupu mechaniků...

To Iljusin:

V některých bodech s tebou souhlasím, také si nemyslím, že je je přívětivé studovat návody ještě předtím, než se pustím do instalace...Bohužel si myslím, že je to takhle se všemi systémy..Člověk, který instaluje systém, který nezná se logicky o něm musí něco dozvědět....ať už v průběhu instalace nebo po ní. Člověk, který nezná linux a instaluje jej, tak si neustále na něco stěžuje. Pokud do té samé pozice vystavím člověka, který prvně instaluje windows, dopadne uplně stejně a nikdo mi nebude tvrdit, že to tak není. Teď jsem dostal pracovní notebook, kde se měl nainstalovat Win 7. Tolik nastavení, co si HP vyžádalo nemá šanci běžný uživatel nastavit. Samotný systém nainstaluje každý bez ohledu na OS. Nastavit jej tak, aby fungoval dle představ uživatele, je pro začátečníka naprostou španělskou vesnicí, platí to i pro WINDOWS!! Resp hlavně pro windows. V linuxu odpadá minimálně (mimojiné) např zabezpečení, na které pokud "widlák" zapomene (a o tom běžný uživatel nic neví), tak za půl roku reinstaluje znovu....a dopadne to uplně stejně, opět hledá zkušenější kamarády ve svém okolí nebo hledá na netu návody...

Tohle mě opravdu vytáčí, kolik lidí si myslí, že NAD LINUXEM je třeba strávit X času, aby se dopídili nějakého výsledku. Když už srovnávat, tak vemte člověka, který Windows v životě neviděl a zaúkolujte ho nainstalováním a zprovozněním
« Poslední změna: 09 Listopadu 2010, 10:40:50 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #296 kdy: 09 Listopadu 2010, 10:48:32 »
Pokud se týká notebooků, nevybral bych nikdy MAC, ale například něco z této nabídky:

http://www.zive.cz/clanky/computer-7-hernich-notebooku-ve-srovnavacim-testu/sc-3-a-154550/default.aspx

Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #297 kdy: 09 Listopadu 2010, 10:53:58 »
Dělal jsem 6 let v elektroservisu a že bych okrádal já nebo někdo jiný zákazníky na záruční opravu, hmm,

Já si nemyslím, že v servisu okrádají. Myslí si to KUTIL. Má z toho strach. Strach je velice důležitý jev v životě kutila...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #298 kdy: 09 Listopadu 2010, 11:02:20 »
To Iljusin:
Tohle mě opravdu vytáčí, kolik lidí si myslí, že NAD LINUXEM je třeba strávit X času, aby se dopídili nějakého výsledku. Když už srovnávat, tak vemte člověka, který Windows v životě neviděl a zaúkolujte ho nainstalováním a zprovozněním
Když si člověk který nikdy neviděl Windows koupí notebook HP 2540p, tak se mu po prvním spuštění zobrazí průvodce po instalaci windows 7, kde zaškrtne odkud je a jakou che klávesnici. Pak jen čeká, a výsledkem je pro něj funkční systém. Že je nezabezpečený a že je tam potřeba tak jako tak mraky věcí poladit je laikovi zcela u p*dele. Taky je mu u zadku, že za tohle nemůže Linux jako takový, ale výrobce HW který na něj prdí. Prostě za půl hodiny funguje bez študování čehokoli. Tak to prostě je. Já si nestěžuju, já si tam ten Linux nakonec snad nějak narvu, ale dokážu se naprosto jasně vcítit do situace člověka který bude říkat, že Linux je na instalaci moc složitý.

Mimochodem, dnes jsem pustil ntb u kterém jsem si myslel, že už mám vyřešené potíže s blikáním displeje. No, a pomrkává tu na mě zas jak vzteklej. Právě se mi stahují nové aktualizace driveru intel, jdu se opět modlit, že se to vyřeší. Sám si bohužel nové drivery schopen napsat nejsem. A myslím, že mi je nenapíší ani v servisu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #299 kdy: 09 Listopadu 2010, 11:12:01 »
Mimochodem, dnes jsem pustil ntb u kterém jsem si myslel, že už mám vyřešené potíže s blikáním displeje. No, a pomrkává tu na mě zas jak vzteklej. Právě se mi stahují nové aktualizace driveru intel, jdu se opět modlit, že se to vyřeší. Sám si bohužel nové drivery schopen napsat nejsem. A myslím, že mi je nenapíší ani v servisu.

Dovolte mi tuto větu lehce pozměnit:

Mimochodem, dnes jsem pustil MacBook u kterém jsem si myslel, že už mám vyřešené potíže s blikáním displeje. No, a pomrkává tu na mě zas jak vzteklej. Právě se mi stahují nové aktualizace driveru intel, jdu se opět modlit, že se to vyřeší. Sám si bohužel nové drivery schopen napsat nejsem. A myslím, že mi je nenapíší ani v servisu

To zní blbě co? Protože je to úplný nesmysl... A vo tom to je...

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.