Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 287456 krát)

Pavel Půlpán

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #375 kdy: 19 Prosince 2010, 19:27:24 »
Kernel 2.6.32 bude dlouho podporovaná větev, stejně jako 2.6.18 (etch), proto ji distribuce s delším cyklem nasazují... ;)

ras

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #376 kdy: 19 Prosince 2010, 19:31:19 »
Squeeze co nevidět postoupí do stable, prej ještě letos. Doporučuju testing nebo unstable(sid) na tu chvíli než začnou chodit aktualizace vlastní jádro, používal jsem 2.6.37

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #377 kdy: 19 Prosince 2010, 21:59:20 »
Nie je nad krásne odladený Arch  ::).A čo sa ludia sťažujú na malú výdrž batérie pod linuxom...prkotina...Arch mi oproti ubuntu vydrží okolo 1-1,5 hodiny dlhšie...kdo raz okúsi krásu administrácie Linuxu (Arch  ;D) tak na widle zabudne...viem o čom rozprávam.A aj tak sa budeš vraciať k Ubuntu...aspoň vo forme LiveCD alebo tak.A v kritických situáciách (keď sa pokúsiš nabootovať do win ale dáš namiesto toho Win PE a ono ti to skokotí všetky dáta) tak určite prvé čo budeš hladať bude Ubuntu.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #378 kdy: 20 Prosince 2010, 13:15:04 »
Na chvíli jsem vyzkoušel (asi rok zpátky) Fedoru a Mandrivu, ale nikdy se mi nepodařilo v tom jejich balíčkovacím manageru něco nainstalovat :D Manager pořád na něco čekal ale nikdy sem se nedobral na co...

Na druhou stranu mi přišlo, že mají oproti ubuntu vymakanější vzhled - možná to bylo tím, že tou dobou se U9.10 topilo v hnědé agónii.

Až zastará Lucid, asi přejdu na Debian...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #379 kdy: 20 Prosince 2010, 21:20:48 »
Až zastará Lucid, asi přejdu na Debian...
no ale v squeeze to budes na tom samem jadre a aplikacich jako ted ma LL

yum moc lidi nemusi, alespon co jsem postrehl a to nema nejake GUI jako synaptic co resi i zavislosti - tomu se skoro neda verit ...

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #380 kdy: 20 Prosince 2010, 21:30:07 »
Kernel 2.6.32 bude dlouho podporovaná větev, stejně jako 2.6.18 (etch), proto ji distribuce s delším cyklem nasazují... ;)
jenze ma problemy s xserver-xorg-input-evdev jak jsem jeste predtim zkousel a dle ohlasu co jsem cetl - mrzne forwardovani, proto se mu spise snazim vyhnout, popravde jiny problem s nim nemam a vsechno ostatni je ok

arch je asi hodne kompilacni - nebijte mne jestli je to kec :) a cas straveny resenim a ucenim se linuxu ma u mne limity, jako u vetsiny lidi
« Poslední změna: 20 Prosince 2010, 21:33:27 od tomaskCZ »

ras

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #381 kdy: 20 Prosince 2010, 21:43:14 »
Arch a hodně kompilační?
https://wiki.archlinux.org/index.php/Pacman_%28%C4%8Cesky%29
kompilační může být, ale kompilace je snažší než v Ubuntu.
https://wiki.archlinux.org/index.php/Arch_User_Repository_%28%C4%8Cesky%29

Zaplať pánbůh, jsem prozřel a už Linux nepoužívám. Teď mám klid od všech kompilací, repozitářů a správců balíčků a podobnejch zhovadilostí.
« Poslední změna: 20 Prosince 2010, 23:32:57 od idkfa »

Pavel Půlpán

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #382 kdy: 20 Prosince 2010, 21:51:44 »
Hmm... mě vždycky připadal jednodušší apt-build, který jedním příkazem zvládl to na co s AUR potřebujeme tři. ;)

Vitaa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 314
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #383 kdy: 20 Prosince 2010, 21:57:14 »
idkfa: to je blbost, co s kompilacema atd?? Nemusel jsem nic kompilovat už rok nebo dva a spokojeně žiju a pracuju v linuxu..

já jsem začal s ubuntu, přešel na kubuntu (já vím je to to samé, ale přeci jen mi přijde jiné..). Pak debian, sabayon, chvilku mandriva a fedora až jsem nakonec zakotvil u openSUSE a jsem spokojený.

Nejvíc mi asi vyhovoval debian unstable s tím, že jsem vše nainstaloval přes netinst v příkazové řádce a opravdu jen to co používám a systém byl krásně svižný, bez kravin atd. Teď v poslední době mě štvalo, že KDE 4.5 bylo na debianu jen z nějakého experimentálního repozitáře, který ale nebyl updatovaný, tak jsem přešel na openSUSE, kterého jsem se bál kvůli rpm balíčkovacího systému, ale nějak jsem ten přechod nepoznal. Prostředí je to samé a co je uvnitř systému, to mě většinou nezajímá, pokud jdu do terminálu, tak základní příkazy člověk zjistí rychle a ke všemu ostatnímu je příkaz man :D. Yast je přehledný a bezproblémový. Pokud se něco pokazí(což se mi už asi rok nebo víc nestává), tak si to umím vygooglit nebo sám opravit a jsem spokojený.  :)

Ubuntu jsem zkoušel, když jsem končil se sabayonem a šel jsem do opensuse a vím, že se už k ubuntu nevrátím. Jsem zvyklý na KDE a kubuntu není odladěné.  ;)
Intel Core i3-3220, AMD Radeon HD 7770, 8GB RAM - Arch Linux - KDE 4.12

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #384 kdy: 20 Prosince 2010, 23:28:20 »
Až zastará Lucid, asi přejdu na Debian...
no ale v squeeze to budes na tom samem jadre a aplikacich jako ted ma LL

yum moc lidi nemusi, alespon co jsem postrehl a to nema nejake GUI jako synaptic co resi i zavislosti - tomu se skoro neda verit ...

Tou dobou už možná bude squeeze stabilní a sid v testing ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

axoz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #385 kdy: 23 Prosince 2010, 19:37:54 »
Čau lidi tak myslím že je tady verze ubuntu co mi funguje bez větších úprav mám 64 bit verzi ubuntu 10.10 nádhera vše chodí jak má což od minulejch verzí je pokrok a to velkej sem z toho přijemě překvapenej na pár příspěvkách se po ubuntu plival rád bych se za to omluvil . 10.10 je super

foto1977

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #386 kdy: 23 Prosince 2010, 22:33:33 »
Omluva se přijímá.  ;)
Jsem stále "Linux bažant" :-)
Asus Eee1000HE + Ubuntu Netbook Remix 10.04

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #387 kdy: 23 Prosince 2010, 22:50:23 »
Já zase mám dobré zkušenosti s LTS verzemi na různých HW - 8.04, 9.04 a nyní 10.04. Vše šlapalo a šlape, jak má. Občas jsem sice musel něco doladit, ale nesetkal jsem se u těchto verzí s tím, že bych něco vyloženě nerozchodil, co jsem potřeboval - narozdíl od 8.10 a 9.10 :-)
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #388 kdy: 23 Prosince 2010, 23:11:57 »
Já jsem maximálně spokojen s Kubuntu 10.10. Je opravdu super :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #389 kdy: 24 Prosince 2010, 02:11:26 »
Zaplať pánbůh, jsem prozřel a už Linux nepoužívám. Teď mám klid od všech kompilací, repozitářů a správců balíčků a podobnejch zhovadilostí.
Asi si prešiel na MS...tak neviem no ten balíčkovací systém je skvelý.Aj MS taketo chce zaviesť.A neviem či by sa mi zrovna chcelo hladať haldy softu na internete z pochybných stránok, či platiť za office a pod...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #390 kdy: 24 Prosince 2010, 02:46:54 »
Já zase mám dobré zkušenosti s LTS verzemi na různých HW - 8.04, 9.04 a nyní 10.04. Vše šlapalo a šlape, jak má. Občas jsem sice musel něco doladit, ale nesetkal jsem se u těchto verzí s tím, že bych něco vyloženě nerozchodil, co jsem potřeboval - narozdíl od 8.10 a 9.10 :-)
AFAIK 9.04 nie je LTS. :)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #391 kdy: 24 Prosince 2010, 09:50:05 »
je tady verze ubuntu co mi funguje bez větších úprav mám 64 bit verzi ubuntu 10.10 nádhera vše chodí jak má

Tento problém bohužel nedovedu řešit.

Lze očekávat, že bude napraven v následujících verzích Ubuntu.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Brouk Pitlík

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #392 kdy: 24 Prosince 2010, 10:46:24 »
Citace
Aj MS taketo chce zaviesť
To už jsem viděl jako prototyp, v pc zabudovaná čtečka platebních karet a po prvnim spuštění pc naběhne průvodce, s možností volby využití pc, tam si navolíte jak bude pc užíván a program sám zakoupí potřebný sw.
První verze byla na mince, pak si uvědomili že v rozvojových zemích střední evropy by samotná pokladnička 10x přesahovala rozměry pc.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #393 kdy: 24 Prosince 2010, 11:32:30 »
To je podla mňa blbosť to s tými mincami.To je ako keby si gembler kúpil hrací automat a hádzal tam mince.Keď mu dojdu automat otvorí :).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

tomaskCZ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #394 kdy: 24 Prosince 2010, 12:43:21 »
Pitlík si z nas dela psinu, ani na tu kartu si to nedovedu HW predstavit z pohledu bezpecnosti, idkfa je provokater ;)
Repositare zejemna v ubuntu je mozna nejvice pridana hodnota, co linux ted ma nez stahovat nejake winrary pokud mozno bez viru a odsouhlasovat 30ti denni trial ...



ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #395 kdy: 24 Prosince 2010, 21:57:43 »
AFAIK 9.04 nie je LTS. :)

Máš pravdu, spletl jsem se a není. Každopádně na mém NB si spokojeně už rok vrní bez problémů :-)
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #396 kdy: 29 Prosince 2010, 22:01:59 »
Právě jsem vyzkoušel openSUSE 11.4 Milestone 5 release nainstalovat na disk. Je neskutečně vpředu oproti Nattymu. I nesvobodný ovladač na Nvidii ukazuje o čtvtinu více fps než u KDE Nattyho. V KDE4.6rc funguje K3B a v Nattym nejde protože nenajde mechaniku. Myslím si že finální verze OS 11.4 bude jedna z nejlepších a pro KDE bezkonkurenční :)

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #397 kdy: 29 Prosince 2010, 22:50:12 »
Ja zas tuhle potkal kolegu - zaprisahleho OpenSUSEaka - a koukam a z jeho notebooku na me kouka Mint 10 LXDE. Po dlouhe dobe sem se s velkou chuti zasmal. No v necem je lepsi SUSE, v necem lepsi Ubuntu a asi tomu tak dlouho bude. Je ale pravda ze vyvojari Ubuntu se posledni tri verze zameruji na kdejakou ptakovinu jako kde maji byt ovladaci prvky oken  a pritom v jadre sou bugy neopravene leta ... a uz tomu asi zustane.
Ja zustavam u Ubuntu podle mota know your enemy  ;D
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #398 kdy: 30 Prosince 2010, 14:52:25 »
OpenSuSE mi nejako nesedí.Mám originálne CD 11.3 a bugov a bugov.Ale možno je problém vo mne.Zdalo sa mi aj to prostredie chaotické(KDE).GNOME som tam ani neskúšal.IMHO Gnome je jednoduchšie prostredie ako KDE.Jak sa hovorí v jednoduchosti je krása.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #399 kdy: 30 Prosince 2010, 20:50:54 »
Tož já zkůšal OpenSuse, ale z Gnome, a byl som spokojný.

Každé má své plusy a mínusy. U OpenSuse taky neopravili ten bug při bootování livka, kdy se to celý sekne. Pořád ho mohu navodit.
Stejně jako v Ubuntu neopravili zas iné věci.

A srovnával bych možná tak Ubuntu Alpha 5 vs OpenSuse Milestone 5. A i tak je to nesrovnatelné.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.