Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 284838 krát)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #525 kdy: 02 Srpna 2011, 19:36:37 »
Obavam se, ze zbytecne jancis, chce to kybl studeny vody na hlavu...

Ale vazne. Oprava zalezitosti, ktere ti tak strasne vadi, je otazka nekolika sekund/minut. Jestli kvuli tomu chces menit distro, tak ti v tom nikdo nebrani, jen je to zbytecne..
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #526 kdy: 03 Srpna 2011, 09:26:28 »
To uz si zrovna mohu vyladit Debiana, kazdou malickost si po dlouhych zimnich vecerech vygooglim a nepotrebuju nekomu davat desitky tisic. Tohle zkousejte na nejakeho widlaka...

V tom případě zkus se třeba podívat na Ubuntu Tweak - tam se toho dá spousta naklikat a je to...
Jinak, to, že se ti něco nelíbí ještě neznamená, že je to nějaká chyba. To tak na okraj.

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #527 kdy: 07 Srpna 2011, 16:50:35 »
Nebude to tým, že pán je len ďalším trollom?
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #528 kdy: 07 Srpna 2011, 16:56:45 »
Nebude to tým, že pán je len ďalším trollom?

Pravdu máš, kdyby neodešel, dostal by speciální skupinu "Timrken"  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #529 kdy: 07 Srpna 2011, 19:54:50 »
Vyzerá to tak, že čoskoro sa na fórach objaví núdza o novú profesiu trolorúbačov.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #530 kdy: 07 Srpna 2011, 19:58:33 »
Nouze?  :) No nevím...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #531 kdy: 08 Srpna 2011, 12:21:53 »
Upřímně se mi 11.04 taky moc nezamlouvá. U mě jsou důvody ale spíš grafická karta..a nejen u mě, ale u X PC, co jsem s 11.04 dělal. Všechny měly jedno společné, jakmile jsem přepnul prostředí do Classic a zapnul efekty, tak pohroma (mizely hlavičky oken a vůbec celý compiz se choval nějak podivně, nehledě na neskutečné zpomalení akcelerace oproti 10.10) ..11.04 s Unity funguje ale výborně a s nainstalovaným cairo dock si to uživatelé, kterým tento OS instaluji chválí...to prostředí asi jen nesedí mně :-) ..ale nic to nemění na tom, že ty "drbky", na které tady bylo poukázáno, tak vše jde donastavit ...

a miniaturní minimalizace, maximalizace ...??

V příloze je srovnání Win 7 a Ubuntu ...no já nevím, do obojího se trefí snad i slepý..předpokládám, že dotyčný měl default motiv, kde to malé je..změna je ovšem možná na 4 kliky (1x pravé, 3x levé :) )

[attachment deleted by admin]
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #532 kdy: 08 Srpna 2011, 20:05:36 »
11.04 s Unity funguje ale výborně a s nainstalovaným cairo dock

proč cairo dock, když je tam launcher?

Launcher je těžce nevyhovující..byl jsem zvyklý na 3 panely, kde v každém mám nějakou "sekci" ikon ...pěkně přehledně rozdělené spodní ikony, horní + přidaný nový panel vlevo. Když jsem viděl, co mi s tímhle udělalo Unity, tak to byla konečná.

Ostatním Cairo Dock dávám z podobného důvodu. Všechno "naňahňané" v jednom launcheru je prostě špatně. Takhle má vlevo veškeré office služby + ještě cosi a v cairo docku nejpoužívanější programy, jako Esmska, Skype, Pidgin atd ...tahle kombinace se nejen mě osvědčila. Lidem se líbí i efekty v Cairo Docku, je to líbivé a efektivní, ideální kombinace. V jedné firmě jsem nainstaloval 11.04 přímo majiteli firmy a světe div se, chce migrovat všechny své PC na linux. Už jsem s tím začal :-)
« Poslední změna: 08 Srpna 2011, 20:09:05 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #533 kdy: 08 Srpna 2011, 22:55:45 »
Ale to souvisí i s vylepšením dashe, kterej by to potřeboval mnohem víc..

No, pro mě je Dash v podstatě jen něčím navíc, pač v 10.10 dash nemám, ale je to supr věc. Napíšu co hledám a mám to tam..což jde samozřejmě i doinstalováním doplňků, ale tohle se mi líbí ...kdyby v 10.10 bylo to automatické půlení oken přetažením do stran, tak bych byl spokojený s 10.10 maximálně..
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

poool

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #534 kdy: 02 Září 2011, 16:36:28 »
Zdravím všechny Linuxáky, s Linuxem koketuji dlouho, měl jsem asi 2 roky Kubuntu, teď mám jako druhý systém všude Ubuntu(3 počítače), Windows používám hlavně kvůli  hraní, navíc bohužel, co se týká přívětivosti pro uživatele, momentálně podle mně vedou sedmičky.
Nemůže mi někdo poradit:

1.Neustálé přihlašovaní-potvrzování
Kurňa, když chci vypnout počítač, tak asi chci vypnout počítač, a nepotřebuji, aby se mně někdo vyptával, jestli doopravdy chci udělat, co chci udělat.
Stejně tak mazání a cokoliv jiného.
Proč se neptají zrovna pětkrát?

Vím, že je to kvůli bezpečnosti, ale možnost nějakým způsobem vypnout neustálé potvrzování heslem je prostě nezbytná.
Nechce se mi zjišťovat, jak to rootnout jako na Androidu, ale kdy už někomu dojde, že je to potřeba?
Na počítači, kde jsem sám, je to prostě opruz.

Taky mně se.. :
2.Zasloužilý linuxák, který vysvětlí, že je to pro tvoje dobro, ať je to cokoli. Většinou jde o člověka, který ví prd o technice, o světě, i o lidech, a miluje Linux, na fórech je jako doma, nesouhlasí s jakoukoli kritikou Linuxu, potřebuje si tímhle způsobem pořád potvrzovat, že on je ten pravý člen bratrstva.
Tady mám řešení já, najdi si už konečně chlapa, chlape.

Ještě jednou, NENÍ TO PRO MOJI BEZPEČNOST,  já se o svoji bezpečnost dokážu postarat, jdo O MOŽNOST VOLBY,  nepotřebuji aby někdo superchytrý rozhodl za mně, dík.
Taky nepotřebuji, aby mi někdo vysvětloval jak je to nutné, jak to je, dík, já to chci jenom vypnout.
Dávám to schválně jako obecné téma, protože ten opruz s heslem se musí jednou vyřešit.
Na dvou počítačích pod windows žádné zabezpeční hesly nemám, PROTOŽE HO NEPOTŘEBUJI,  na pracovním notebooku mám zabezpečení na několikrát, a nemám s tím problém, PROTOŽE TAM ZABEZPEČENÍ POTŘEBUJI.
UŽIVATEL MUSÍ MÍT ŠANCI SI VYBRAT, nikdo není tak chytrý, aby věděl, co je pro ostatní nejlepší (teda samozřejmě kromě těch pár trolů, co mi teď vysvětlí, jak je to nezbytné atd. atd.).


TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #535 kdy: 02 Září 2011, 17:13:04 »
Nepises ake ubuntu pouzivas tak pisem pre 10.10 a starsie.
1. Vypnut. Pravym klik na panel-pridat do panelu-Vypnut...(vypnut pocitac). Toto ti da ponuku kde ked kliknes na vypnut tak sa pc vypne bez pytania.
2. Odstranovanie. Otvor si tvoj domovsky adresar-upravit-predvolby-spravanie-kos a tam si zapni odstranovanie suborov bez pouzitia kosa. Pouziva sa to cez menu po kliknuti pravym tl. na subor/adresar.

Tak budem prvy troll co ti povie ze hesla su dolezite a niesu na ochranu teba ale systemu. Pretoze sa stava ze ak sa neskuseny clovek preklikava suborovym systemom mohol by prepisat/odstranit systemove subory a tym odpisat system.
Heslo sa pyta iba vtedy ked sa pracuje zo systemom a nie pri beznych operaciach. Cize nieje mozne aby si musel zadavat heslo pri kazdej prilezitosti.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #536 kdy: 02 Září 2011, 17:17:40 »
1) Na tohle tu máme Vylévání srdéčka.
2) Nevidím jeden jediný důvod pro to, aby se někdo z vývojářů zabýval individuálními požadavky kdejakého někoho, zvláště pak aby přidělával nějaké vymyšlenosti, které by sice jednomu přišly vhod, ale řadě dalších by mohly zkomlikovat život.
Linux je open source a je takový, jaký je. Ber nebo nech ležet. A nebo, pokud to chceš změnit, zapoj se do vývoje.
Nazdar...

P.S.
Lidičky, kteří mi vykládají co to či ono musí umět, nabízet, splňovat, ... aniž by do toho sami něco investovali, mám ze všeho nejvíc nejraději!!!
« Poslední změna: 02 Září 2011, 17:20:37 od mka »

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #537 kdy: 02 Září 2011, 17:30:51 »
1) Na tohle tu máme Vylévání srdéčka.
2) Nevidím jeden jediný důvod pro to, aby se někdo z vývojářů zabýval individuálními požadavky kdejakého někoho, zvláště pak aby přidělával nějaké vymyšlenosti, které by sice jednomu přišly vhod, ale řadě dalších by mohly zkomlikovat život.
Linux je open source a je takový, jaký je. Ber nebo nech ležet. A nebo, pokud to chceš změnit, zapoj se do vývoje.
Nazdar...

P.S.
Lidičky, kteří mi vykládají co to či ono musí umět, nabízet, splňovat, ... aniž by do toho sami něco investovali, mám ze všeho nejvíc nejraději!!!
nechapu, nad cim se rozcilujes a vylevas si srdicko, kdyz moznost vypnout vsechna hesla uz tu je; ze by se nekdo z vyvojaru zabyval vymyslenostmi atd.?

koho mas rad nebo nemas, to snad nikoho na foru o ubuntu nezajima...  >:(

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #538 kdy: 02 Září 2011, 18:01:20 »
Také nechápu o co tu jde? Všechno co tu popisuješ jde prostě vypnout.
Napiš co máš za Ubuntu a můžem ti podrobně popsat kde se co vypíná. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jmp

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #539 kdy: 02 Září 2011, 21:30:24 »
pokud je dostatecne "chytry", tak to obejde
pokud je chytry, tak to obchazet nebude
pokud neni ani chytry ani "chytry", tak si bude stezovat na foru...

BSG - Sharon

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #540 kdy: 03 Září 2011, 15:37:06 »
Pěkný den . Trošku z jiného "soudku" . Ubuntu mě plně vyhovuje,vlastně jakákoliv distribuce. Co potřebuji dělat .

1. Openoffice
2. Internet - opera - google chromium na překlady - picasa
3. Přehrávání videa - hudby
4. vypalování
5. úprava fotek - Gimp
6. tisk ,skenovaní

Soyin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #541 kdy: 03 Září 2011, 16:54:42 »
pokud je dostatecne "chytry", tak to obejde
pokud je chytry, tak to obchazet nebude
pokud neni ani chytry ani "chytry", tak si bude stezovat na foru...

Tak tohle je to, čemu říkám FTW! ;D

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #542 kdy: 17 Září 2011, 10:51:24 »
Kurňa, když chci vypnout počítač, tak asi chci vypnout počítač, a nepotřebuji, aby se mně někdo vyptával, jestli doopravdy chci udělat, co chci udělat.
Stejně tak mazání a cokoliv jiného.
Proč se neptají zrovna pětkrát?
###############################
.....navíc bohužel, co se týká přívětivosti pro uživatele, momentálně podle mně vedou sedmičky.

 ;D Tohle mě docela pobavilo ...pane poool, zkoušel jste někdy v těch uživatelsky přívětivých "sedmičkách" kopírovat nebo mazat soubory??? Mohl byste mi tedy vysvětlit, jak je možné, že se mě 3x ptá, jestli je chci opravdu překopírovat? A jestli jako admin...?...takové otázky tam jsou myslím 3, než mi dementní widle povolí něco udělat ..Opět je tady ale možnost volby a toto řízení UAC vypnout - stejně jako na Ubuntu. Až na to, že v Ubuntu si jde nastavit téměř všechno, jen to musíš umět ;) Ve Widlích víš, že si UAC můžeš vypnout, pač jsi to zjistil (aspoň předpokládám) ..proč si tedy stěžuješ a nesnažíš se na tohle přijít i v Ubuntu????

Věnovat čas widlím, aby člověk zjistil, jak s nimi pracovat, to nikomu nevadí..pokud ten čas máš ale věnovat do Linuxu, najednou je to problém...To, že s widlema chvíli pracuješ a myslíš si, že jim rozumíš, oukej, to ti nikdo nebere ...v linuxu jsi ale naprostý amatér a měl bys k tomu přistoupit tak, jako v začátcích s Windows ;-)
« Poslední změna: 17 Září 2011, 11:48:32 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

_Crix_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #543 kdy: 17 Září 2011, 11:10:57 »
Za prvé: Pokud něco instalujete, je to jen na vás a vaší motivaci. Pokud jste si linuxy pořizovali "z frajeřiny," abyste se odlišili, nebo jen proto, že jsou zdarma, měli jste si nejdříve přečíst něco o tom, zda to s vašim hw vůbec pojede.

Za druhé: Nepouštím se do věcí, o kterých nic nevím

alkoholik

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #544 kdy: 17 Září 2011, 13:58:09 »
Citace
zda to s vašim hw vůbec pojede
To by musela bejt super exotika. Občas se stane že nějakej kus HW si s Ubu atd. moc nerozumí a je potřeba mu pomoct.
Citace
Za druhé: Nepouštím se do věcí, o kterých nic nevím
Správně soudruzi, tak to má být. ;D Proto se o nich nic nedovim.

mskopek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #545 kdy: 17 Září 2011, 20:11:24 »
Také jsem v ubuntu úplným nováčkem, koketuji s ním už dlouho a není to vůbec špatný systém. Hlavně hodně záleží na výrobci HW. Vlastnil jsem notebook Fujitsu-Siemens Li1718 a je to jeden z takových "Vista only" nebyla tam žádná podpora ani pro starší XP ve kterých jsem se setkal s několika problémy ohledně ovladačů. Ubuntu a jiné distribuce na tom nešlo používat protože na vině bylo ACPI, ale to je zase problém výrobce, ale musím uznat že ubuntu s každou verzí část těchto problémů řešilo. V současné době používám stolní počítač Dell Optiplex GX520 a tam je to naprosto bez problémů, vše funguje ihned a není tam jediný problém nebo zádrhel že by něco nefungovalo. Sice mám v počítači legální XP, ale ta zapínám jen a pouze pokud chci hrát World of Warcraft, protože ten jsem ve wine nerozchodil se stejným výkonem jako ve windows. Ubuntu používám jako primární systém a jsem spokojený jak do rychlosti tak do spolehlivosti. Začínal jsem na 8bitových počítačích a pak jsem se na různém hardwaru prokousal od msdosu, windows 3.11 přes všechny verze až k dnešním 7. Přes tyto zkušenosti přechodu na linux nelituji a každému ho rád doporučím :-)

..::malys::..

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 442
  • wake up... hlasujte minus :)
    • CZTorrent
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #546 kdy: 18 Září 2011, 13:53:15 »
Za prvé: Pokud něco instalujete, je to jen na vás a vaší motivaci. Pokud jste si linuxy pořizovali "z frajeřiny," abyste se odlišili, nebo jen proto, že jsou zdarma, měli jste si nejdříve přečíst něco o tom, zda to s vašim hw vůbec pojede.

Za druhé: Nepouštím se do věcí, o kterých nic nevím
tohle zni jak navod -  zustat u windows  ,preci jenom jsou podle me lakavejsi vody tajemne ne ? kdyz to clovek nezkusi tak se nic nedozvi :)
« Poslední změna: 18 Září 2011, 14:08:08 od ..::malys::.. »
Občas se nudím   ;D
http://malysss.deviantart.com

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #547 kdy: 18 Září 2011, 14:05:42 »
To mi připomíná scénu ze Simpsnů: Skiner->Liza: "Chceš být velká ryba v malém rybníčku, nebo malá rybka v jezeře?"
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

slunicko

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #548 kdy: 20 Září 2011, 16:46:30 »
Nazdar,zajímavé počteníčko . Úsměvné  i poučné . ;D  
« Poslední změna: 20 Září 2011, 16:53:10 od sluníčko »

semtex

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #549 kdy: 01 Října 2011, 12:24:56 »
Zdravím,
tak jsem upgradoval na 11.10 a nestačím se divit. Můj notebook sony vaio v 10.10 fungoval  naprosto dokonale (fungovalo fakt všechno, s2ram, s2disk, wifi, modem...) Po přechodu na 11.4 mi přestal fungovat správně touchpad. V rámci možností to vyřešil modul psmouse, jinak vše ok. Ale v. 11.10 je opravdu chuťovka - s jádrem 3.xxx v této verzi mi přestala fungovat wifina, s2ram i s2disk, o touchpadu se už radši ani nevyjadřuju... No vyřešil jsem to tak, že bootuju do starýho jádra, ale ten pokrok směrem dolů je dost drsnej... Mám ten pocit sám nebo má podobné zkušenosti i někdo další?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.