Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286753 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #550 kdy: 01 Října 2011, 12:29:40 »
Mám ten pocit sám nebo má podobné zkušenosti i někdo další?

Jsem taky skeptik a používám denně v práci 8.04. Funguje mi od instalace.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #551 kdy: 01 Října 2011, 12:33:14 »
No ja testujem Ubuntu 11.10 od Alpha verzie a jediná vec čo by som povedal, že ma vytáča je dlhé bootovanie. Každopádne si radšej počkaj na vydanie. Inak takto malo Unity vyzerať už v apríli. Je to omnoho lepšie, teda celkovo by sa to dalo hodnotiť pozitívne.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #552 kdy: 01 Října 2011, 17:02:23 »
No, Linus s Markem se nudí a tak vymýšlejí bejkoviny...ono se to zase usadí...14.04 LTS by zase mohla mít úroveň ;)

Věštím, že se brzo přesuneme do Obecné diskuse->Vylévání srdíčka...
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #553 kdy: 01 Října 2011, 17:09:45 »
Věštím, že se brzo přesuneme do Obecné diskuse->Vylévání srdíčka...

Měl bys to zkusit profesionálně, tahle věštba ti vyšla na 100 % :)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #554 kdy: 02 Října 2011, 12:13:32 »
Zdravím,
tak jsem upgradoval na 11.10 a nestačím se divit. Můj notebook sony vaio v 10.10 fungoval  naprosto dokonale (fungovalo fakt všechno, s2ram, s2disk, wifi, modem...) Po přechodu na 11.4 mi přestal fungovat správně touchpad. V rámci možností to vyřešil modul psmouse, jinak vše ok. Ale v. 11.10 je opravdu chuťovka - s jádrem 3.xxx v této verzi mi přestala fungovat wifina, s2ram i s2disk, o touchpadu se už radši ani nevyjadřuju... No vyřešil jsem to tak, že bootuju do starýho jádra, ale ten pokrok směrem dolů je dost drsnej... Mám ten pocit sám nebo má podobné zkušenosti i někdo další?

Musíš počkat na jádro 4.xxx, tam už to všechno určitě zase šlapat bude  ;D.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Rover623

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #555 kdy: 02 Října 2011, 12:56:10 »
Já bych to na jádro 3 moc nesváděl, Fedora 15 má taky trojkové jádro a funguje pořád o 500% lépe než Ubuntu a to srovnávám jak s 11.04 tak s 11.10 Beta2

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #556 kdy: 02 Října 2011, 13:26:58 »
Já bych to na jádro 3 moc nesváděl, Fedora 15 má taky trojkové jádro a funguje pořád o 500% lépe než Ubuntu a to srovnávám jak s 11.04 tak s 11.10 Beta2

No ano, tak to mi vychází, že v Ubuntu jde o vzhled Unity atd., ve Fedoře se lze dočkat i nějakých těch patchů do jádra...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #557 kdy: 04 Října 2011, 00:33:15 »
No, takže po dřívější aktualizaci jádra a cupsu tisk 11 stránkovýho pdf dokumentu trval hodinu. K tomu 30 zničených A4 listů a já zfetovanej z ozonu, to nemluvím o toneru..

Fakt mám hroznou chuť teď nabootovat lajvko a zkoušet jak to tiskne tam, nejlépe v několika různých distribucích, nebo vzít tiskárnu k sousedce a vyzkoušet to u ní na windoes :P
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #558 kdy: 04 Října 2011, 08:26:49 »
Já bych to na jádro 3 moc nesváděl, Fedora 15 má taky trojkové jádro a funguje pořád o 500% lépe než Ubuntu a to srovnávám jak s 11.04 tak s 11.10 Beta2

No ano, tak to mi vychází, že v Ubuntu jde o vzhled Unity atd., ve Fedoře se lze dočkat i nějakých těch patchů do jádra...
Je to fakt, jámám mj. taky Fedoru a funguje bez problémů i s rozšířeními, což se o ubuntu říci nedá. Já už ho mám jen s tradice, moc ho tedy nepouštím. Ale abych uklidnil, openSUSE 12.1. je něco podobné jako ubuntu. Jestli od sebe neopisují.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #559 kdy: 04 Října 2011, 14:20:55 »

Já bych to na jádro 3 moc nesváděl, Fedora 15 má taky trojkové jádro a funguje pořád o 500% lépe než Ubuntu a to srovnávám jak s 11.04 tak s 11.10 Beta2

No ano, tak to mi vychází, že v Ubuntu jde o vzhled Unity atd., ve Fedoře se lze dočkat i nějakých těch patchů do jádra...
Je to fakt, jámám mj. taky Fedoru a funguje bez problémů i s rozšířeními, což se o ubuntu říci nedá. Já už ho mám jen s tradice, moc ho tedy nepouštím. Ale abych uklidnil, openSUSE 12.1. je něco podobné jako ubuntu. Jestli od sebe neopisují.
Ted na diit.cz vyšel článek o betě openSUSE a prý plánuje převzít Unity...
http://www.diit.cz/clanek/opensuse-12-1-se-blizi-vysla-beta/38893/
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #560 kdy: 04 Října 2011, 17:37:28 »

Já bych to na jádro 3 moc nesváděl, Fedora 15 má taky trojkové jádro a funguje pořád o 500% lépe než Ubuntu a to srovnávám jak s 11.04 tak s 11.10 Beta2

No ano, tak to mi vychází, že v Ubuntu jde o vzhled Unity atd., ve Fedoře se lze dočkat i nějakých těch patchů do jádra...
Je to fakt, jámám mj. taky Fedoru a funguje bez problémů i s rozšířeními, což se o ubuntu říci nedá. Já už ho mám jen s tradice, moc ho tedy nepouštím. Ale abych uklidnil, openSUSE 12.1. je něco podobné jako ubuntu. Jestli od sebe neopisují.
Ted na diit.cz vyšel článek o betě openSUSE a prý plánuje převzít Unity...
http://www.diit.cz/clanek/opensuse-12-1-se-blizi-vysla-beta/38893/

Proč se všude píše o prostředí Unity, když nejde o prostředí...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #561 kdy: 04 Října 2011, 19:42:49 »

Já bych to na jádro 3 moc nesváděl, Fedora 15 má taky trojkové jádro a funguje pořád o 500% lépe než Ubuntu a to srovnávám jak s 11.04 tak s 11.10 Beta2

No ano, tak to mi vychází, že v Ubuntu jde o vzhled Unity atd., ve Fedoře se lze dočkat i nějakých těch patchů do jádra...
Je to fakt, jámám mj. taky Fedoru a funguje bez problémů i s rozšířeními, což se o ubuntu říci nedá. Já už ho mám jen s tradice, moc ho tedy nepouštím. Ale abych uklidnil, openSUSE 12.1. je něco podobné jako ubuntu. Jestli od sebe neopisují.
Ted na diit.cz vyšel článek o betě openSUSE a prý plánuje převzít Unity...
http://www.diit.cz/clanek/opensuse-12-1-se-blizi-vysla-beta/38893/

Proč se všude píše o prostředí Unity, když nejde o prostředí...

Lebo škrupina/lastúra znie divne :D
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #562 kdy: 04 Října 2011, 22:01:23 »

Já bych to na jádro 3 moc nesváděl, Fedora 15 má taky trojkové jádro a funguje pořád o 500% lépe než Ubuntu a to srovnávám jak s 11.04 tak s 11.10 Beta2

No ano, tak to mi vychází, že v Ubuntu jde o vzhled Unity atd., ve Fedoře se lze dočkat i nějakých těch patchů do jádra...
Je to fakt, jámám mj. taky Fedoru a funguje bez problémů i s rozšířeními, což se o ubuntu říci nedá. Já už ho mám jen s tradice, moc ho tedy nepouštím. Ale abych uklidnil, openSUSE 12.1. je něco podobné jako ubuntu. Jestli od sebe neopisují.
Ted na diit.cz vyšel článek o betě openSUSE a prý plánuje převzít Unity...
http://www.diit.cz/clanek/opensuse-12-1-se-blizi-vysla-beta/38893/

Proč se všude píše o prostředí Unity, když nejde o prostředí...

Lebo škrupina/lastúra znie divne :D

To je fakt, ale je to zmateční...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #563 kdy: 08 Října 2011, 18:22:52 »
Nemám nic proti změnám vedoucím k lepší funkcionalitě, vyšší rychlosti, podpoře většího množství hardware a snadnějšímu ovládání Ubuntu, ale:

Nemůžu se ubránit dojmu, že některé změny v nových verzích Ubuntu jsou jenom změny pro změny, aby to vypadalo že se toho změnilo ještě víc.
Postrádám však detailnější popis toho, co podstatného se vlastně v nové verzi Ubuntu změnilo.

Jednou jsou šipky vpřed  - vzad, vlevo nahoře kulaté a tlusté, pak zase hranaté a útlé, jako v některé starší verzi ostatně už kdysi byly. Jednou správce přihlašování vypadá tak, potom je políčko uživatele do růžova a zrovna tak bude vypadat třebas zase za 2 roky. Jednou vypadá průvodce instalací tak, pak zase diametrálně jinak. Píšu o tom proto, že u některých věcí je to jenom matoucí a změny nejsou žádným přínosem.
 
Přijde mi poněkud kontraproduktivní, provádět takovéto "levné" změny za každou cenu, jen aby se dezorientovalo co nejvíc lidí kteří se s Ubuntu  začínají sžívat a najednou mají pocit že ten instalátor " je teď úplně nějaký jiný než byl ", ale ne, on není úplně jiný, on je jenom jinak graficky vyvedený, tak že jiný jenom vypadá, jinak je takřka stejný jako o 4 verze zpátky.

Pozoruju tenhle jev už asi 5 verzí a nestačím se divit těm celkem dost matoucím zbytečnostem okolo. Týká se to designu spousty systémových utilit, když opomenu to, že občas některá utilita zcela zmizí aby se tam o dvě verze příště zase objevila. Přijde mi to tak trochu jako škatulata hejbejte se!

Nevím zdali se tyto věci dějí i v jiných distribucích. Budu se po tom teď docela pídit.

Určitě jste si těchhle docela "trapných detailů" po přechodu na vyšší verze také všimli. Vypadá to že účelem je uživatelům co nejvíc zamotat hlavu celkem zbytečnými estetickými změnami nepodstatných cinkrlátek okolo.
« Poslední změna: 09 Října 2011, 08:26:41 od Dr Fuss »

Pavel Půlpán

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #564 kdy: 08 Října 2011, 18:37:27 »
Nn, účel je úplně jiný! Jde o to rozhořčit co nejvíce uživatelů, aby mohli psát srdceryvné příspěvky do blogů a na fóra. ;)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #565 kdy: 08 Října 2011, 18:44:12 »
Nemám nic proti změnám vedoucím k lepší funkcionalitě, vyšší rychlosti, podpoře většího množství hardware a snadnějšímu ovládání Ubuntu, ale:

Nemůžu se ubránit dojmu, že některé změny v nových verzích Ubuntu jsou jenom změny pro změny, aby to vypadalo že se toho změnilo ještě víc.
Postrádám však detailnější popis toho, co podstatného se vlastně v nové verzi Ubuntu změnilo.

Jednou jsou šipky vpřed  - vzad, vlevo nahoře kulaté a tlusté, pak zase hranaté a útlé, jako v některé starší verzi ostatně už kdysi byly. Jednou správce přihlašování vypadá tak, potom je políčko uživatele do růžova a zrovna tak bude vypadat třebas zase za 2 roky. Jednou vypadá průvodce instalací tak, pak zase diametrálně jinak. Píšu o tom proto, že u některých věcí je to jenom matoucí a změny nejsou žádným přínosem.
 
Přijde mi poněkud kontraproduktivní, provádět takovéto "levné" změny za každou cenu, jen aby se dezorientovalo co nejvíc lidí kteří se s Ubuntu začínají a sžívat a najednou mají pocit že ten instalátor " je teď úplně nějaký jiný než byl ", ale ne, on není úplně jiný, on je jenom jinak graficky vyvedený, tak že jiný jenom vypadá, jinak je takřka stejný jako o 4 verze zpátky.

Pozoruju tenhle jev už asi 5 verzí a nestačím se divit těm celkem dost matoucím zbytečnostem okolo. Týká se to designu pousty systémových utilit, když opomenu to že občas některá utilita zcela zmizí aby se tam o dvě verze dále zase objevila. Přijde mi to tak trochu jako škatulata hejbejte se!

Nevím zdali se tyto věci dějí i v jiných distribucích. Budu se po tom teď docela pídit.

Určitě jste si těchhle docela "trapných detailů" po přechodu na vyšší verzi také všimli. Vypadá to že účelem je uživatelům co nejvíc zamotat hlavu celkem zbytečnými estetickými změnami nepodstatných cinkrlátek okolo.
Já taky ubuntu teď příliš nemusím ale základní fakt je: Darovanému koni na zuby nehleď. Až bude ubuntu za peníze, což věřím nikdy, tak můžeš chtít změny. V opačném případě hledat pro Tebe lepší možnost jinde. A ještě jedna otázka. Co jsi konkrétně Ty zlepšil?

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #566 kdy: 08 Října 2011, 19:22:49 »
Jenom jsem chtěl napsat, že některé změny v Ubuntu mi připadají legrační a převážně k ničemu. Ale jak je vidět, někomu se to nelíbí a tak můj příspěvek okamžitě přesunul tam kde na něj není moc vidět...

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #567 kdy: 08 Října 2011, 19:27:55 »
Na prispevky tohodle typu je tu kategorie Vylévání srdíčka.
Ubuntu neni demokracie, jak se o nem vyjadril Mark. Narku uz slysel spoustu a nejak to s nim moc nehnulo. Pokud se ti neco hodne nelibi, vzdy muzes prejit k jine distribuci (nebo zpet na win)
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #568 kdy: 08 Října 2011, 21:11:32 »

Já taky ubuntu teď příliš nemusím ale základní fakt je: Darovanému koni na zuby nehleď. Až bude ubuntu za peníze, což věřím nikdy, tak můžeš chtít změny. ...
S tím bych nesouhlasil ze 3 důvodů:
 - hodně lidí (řekl bych většina) NEpoužívá linuxové distribuce proto, že jsou zadarmo. Mají jiné důvody. Já jsem si taky zaplatil kdysi Windows, ale používám ho minimálně
 - že je něco zadarmo neznamená, že je horší, a že bychom se neměli snažit to zlepšit. Takže konstruktivní návrhy určitě: jen houšť - launchpad, ayatana, blog marka shuttleworthe
 - pokud jsem měl s něčím problém v linuxu a kontaktoval jsem vývojáře, většinou jsem dostal odpověď a jednou i pochodil s vlastním návrhem. Nevím, jestli je u placeného softwaru podobná možnost (čti veselá komunikace s helpdeskem). Pravda, s launchpadem je to trochu na delší lokte.

Dalším zdrojem nedorozumění je fakt, že lidé žádají změny ve stávajícím vydání, které je už zmražené a většinou se dělají jen bezpečnostní záplaty. Návrhy je třeba dávat spíš při testování nového vydání. Taky Mark tvrdí, že 11.04 bylo nejúspěšnější vydání Ubuntu od začátku, takže asi nebude moc přístupný ke změnám strategie...  ;)

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #569 kdy: 08 Října 2011, 21:15:22 »
Taky Mark tvrdí, že 11.04 bylo nejúspěšnější vydání Ubuntu od začátku, takže asi nebude moc přístupný ke změnám strategie...  ;)

Bylo by dobre zjistit, proc je posledni ubuntu nejpouzivanejsi. kvuli tabletum/dotykovym kompum to urcite nebude.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #570 kdy: 08 Října 2011, 21:42:50 »
Taky Mark tvrdí, že 11.04 bylo nejúspěšnější vydání Ubuntu od začátku, takže asi nebude moc přístupný ke změnám strategie...  ;)

Nejúspěšnější dle počtu vyvolaných flamewarů? :)

Ale v poslední době to není jen Unity. Příliš horlivě nasazované Gnome3, GRUB2 a chaos kolem kernelu (3.x a výpadek kernel.org) způsobili celkovou nestabilitu prostředí a neochotu vývojářů začínat nové projekty než se situace uklidní. A za dveřmi je Wayland, masivné prosazovaný "argumentem", že přece nebudeme používat XX let stará (a funkční!) Xka...

Ještě se divíte komerčním vývojářům že raději programují pro widle u kterých má 10let stará verze stále >polovinu trhu?

Ano, mám rád linux, ale tyhle bezkoncepční změny me opravdu ser... vytáčejí.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #571 kdy: 08 Října 2011, 22:15:49 »
Taky Mark tvrdí, že 11.04 bylo nejúspěšnější vydání Ubuntu od začátku, takže asi nebude moc přístupný ke změnám strategie...  ;)

Nejúspěšnější dle počtu vyvolaných flamewarů? :)

Ale v poslední době to není jen Unity. Příliš horlivě nasazované Gnome3, GRUB2 a chaos kolem kernelu (3.x a výpadek kernel.org) způsobili celkovou nestabilitu prostředí a neochotu vývojářů začínat nové projekty než se situace uklidní. A za dveřmi je Wayland, masivné prosazovaný "argumentem", že přece nebudeme používat XX let stará (a funkční!) Xka...

Ještě se divíte komerčním vývojářům že raději programují pro widle u kterých má 10let stará verze stále >polovinu trhu?

Ano, mám rád linux, ale tyhle bezkoncepční změny me opravdu ser... vytáčejí.

Jo, kvůli tabletům ani flameware to asi nebude...tak proč?:D

S tím podílem na trhu je to taky dost zvláštní, z čeho ty statistiky vycházejí? Je tam třeba zohledněno i procento počítačů, které nemají jenom 1 operační systém? Nebo když je v PC namontován windoes, tak vyhrál a to co je dual bootu se nepočítá?:D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #572 kdy: 08 Října 2011, 23:15:10 »
S tím podílem na trhu je to taky dost zvláštní, z čeho ty statistiky vycházejí? Je tam třeba zohledněno i procento počítačů, které nemají jenom 1 operační systém? Nebo když je v PC namontován windoes, tak vyhrál a to co je dual bootu se nepočítá?:D

Se statistikami je vždycky kříž, ale multiboot lze zahrnout jednoduše...jsi-li 80% času na linuxu, pak na google přijdeš 8x z linuxu a 2x z windows - návštěvnost googlu jako dobrý reprezentativní vzorek je jistě bez diskuse - to že se jedná o jedno železo ničemu nebrání. Statistika prodejnosti je ta nejhorší možná, protože nereflektuje uživatelské instalace, multibooty a virtuály.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #573 kdy: 08 Října 2011, 23:33:26 »
Souhlasím, že se statistikou je problém, podařilo se mi najít odkaz, který upřesňuje, co jsem si matně pamatoval (fastest-adopted release...judge[d] quite accurately from wikipedia log analysis)
...yes, I agree, while there are still rough edges most users have come around to the view that this is the best free desktop option. 11.04 was the fastest-adopted release of Ubuntu ever (the percentage of upgrades, which we can judge quite accurately from wikipedia log analysis, was faster to 11.04 than any previous release).

Mark

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #574 kdy: 09 Října 2011, 09:32:12 »
Já přece ale nechci říct že Ubuntu je nějaké horší - špatné protože je free! Co se mi to snažíte podsunout? Naopak, zdá se mi celkem dobré. A dělám pro něj třebas to, že na tyto věci - matoucí zbytečnosti - cinkrlátka poukazuju!

Vemte si už jenom tu skutečnost, že nadšenci zde, kteří převážně zdarma připravují zdejší Wiki , to pak mají o to horší, že ji musí po každé nové verzi která vyjde, nějak  korigovat, protože se to tam hemží nejrůznějšími takovými cinkrlátky, nejen účelnými změnami, protože když se podle Wiky někdo učí a najednou se mu tam objeví screenshooty oken, které vypadají docela jinak, než ty, které má na počítači on, ( jsou tam jiná klikátka prostě to jinak vypadá ), tak to v něm právem vyvolá pochybnosti, jestli má vůbec cenu tohle študovat, když je to všechno nějak jinak - třeba to není ani pravda a odradí ho to !!!

Prostě bych neměnil to, co není bezpodmínečně nutné změnit! Nedělal bych změny pro změny - chaos!
Ovšem pokud někdo chce, aby každého půl roku bylo něco nějak jinak, za každou cenu, tak proti gustu žádný dišputát!

Když někdo bude chtít, aby to či ono vypadalo nějak jinak, tak ať si to individuálně změní v nastavení, tam bych mu dal na výběr z více možností než nyní
ale ve Wiki by to mělo mít vždy standartní - uniformní vzhled, třebas 10 verzí. Takhle je to zaběhlé ve Windows, ale nepochybně někdo odpapouškuje známou poučku, že Linux není Windows.

Nainstaloval jsem verzi 10.10. , před tím jsem měl 10.04. Hned několik gr. věcí tam bylo docela jinak i jiné nepodstatné věci jsou jinak - připadá mi, že jsou jenom zpřeházené. Proč? Jen aby měl uživatel zas nad čím celkem zbytenčně bádat?
Jen jeden příklad za všechny, kam se mi poděla utilita Zdroje softwaru, která dřív byla v Systém-Správa? Určitě někde bude! Ale kde?
Možná na nějakém repozitáři.

Zůstal bych stále na nějaké verzi, kterou už mám prošťouranou a nastavenou, ale za čas skončí její podpora, což není také cesta.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.