Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286700 krát)

Rover623

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #575 kdy: 09 Října 2011, 10:26:15 »
Rozdíl mezi 10.04 a 10.10 není nijak markantní, je tam pořád starý GNOME2. Zdroje SW jsou v 10.10 pořád, jen položka která je v menu není implicitně povolená, stačí jít do editace hlavní nabídky a zapnout si jí.

Co se týče kompletního přepsání GNOME2, tak oficiální vyjádření vývojářů bylo to, že se GNOME2 velice komplikovaně udržovalo, což potvrzuji, byl v tom docela zmatek, ale na mě nelze moc brát zřetel, co se týče programátorského uvažování jsem asi trochu na hlavu, už jenom proto, že uvažování tvůrců GRUB2 je mi daleko bližší než u GRUBu1

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #576 kdy: 09 Října 2011, 10:50:36 »
Citace
stačí jít do editace hlavní nabídky a zapnout si jí.

Kudy a jak ?

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #577 kdy: 09 Října 2011, 11:52:33 »
Člověče, doktore, to myslíš vážně, že nevíš jak se "naklikává" hlavní nabídka, nebo si tu zase z někoho děláš šoufky? V kontextu tvého dosavadního působení na fóru se mi té první variantě nějak ne a nechce věřit...
Nemám sice nainstalováno 10.10, ale standardně by to mělo být:
Systém - Předvolby - Hlavní nabídka - Systém - Správa - Zdroje softwaru.
Že bys to tam takhle neměl?

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #578 kdy: 09 Října 2011, 12:22:34 »
Já teda změny vzhledu moc nepozoruju. Při upgrade i při čisté instalaci vzhled zůstává stejný, protože si nemažu nastavení v ~home, takže design i nastavení se nezměnilo už od 9.10.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #579 kdy: 09 Října 2011, 15:10:37 »
Pro mka:  Hlavní nabídka... A kdo má tohle vědět, že tahle Hlavní nabídka dokáže tohle? Lidi pochopte že každý nemůže být administrátor Linuxu? měl by to být intuitivní systém, jak často čtu, systém pro lidi. Ale zdá se, že se to stále nějak nedaří.

A proč mi ty původní Zdroje softwaru po upgrade na vyšší verzi 10.10 zmizely? Proč si to tam musím teď zase domontovávat? Ubuntu mě stále rozčarovává...

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #580 kdy: 09 Října 2011, 16:59:31 »
Jen nevím, podle čeho se sleduje úspěšnost. Podle počtu instalací? I opakovaných? Dost by mne to zajímalo.

Rover623

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #581 kdy: 09 Října 2011, 17:23:06 »
Já bych řekl, že spíš podle počtu stažení. Ovšem ono téměř u všech distribucí platí to, že každá nová verze je úspěšnější než ta předchozí, hlavně proto, že povědomí o Linuxu se rozšiřuje

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #582 kdy: 09 Října 2011, 17:24:19 »
Výrok MS, který odkazoval daysleeper, říká jen to, že stávající uživatelé Ubuntu méně váhali s přechodem na Ubuntu 11.04, než kdykoliv předtím.

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #583 kdy: 09 Října 2011, 18:40:50 »
Takovéhle nadšenecké akce přenechám těm pod 50 let. Ve svém věku už nevěřím tomu, že by to byl zrovna produktivní počin.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #584 kdy: 09 Října 2011, 18:44:33 »
Pro mka:  Hlavní nabídka... A kdo má tohle vědět, že tahle Hlavní nabídka dokáže tohle? Lidi pochopte že každý nemůže být administrátor Linuxu? měl by to být intuitivní systém, jak často čtu, systém pro lidi. Ale zdá se, že se to stále nějak nedaří.

No to teda promiň, ale každej uživatel, kterej se alespoň trošíčku zajímá, by mohl vědět, co je Hlavní nabídka. Viz. např. http://wiki.ubuntu.cz/%C3%9Aprava%20hlavn%C3%AD%20nab%C3%ADdky. Nevím, co víc bys ještě chtěl. Ale pokud nestuduješ, tak si pak nestěžuj, že nic nevíš.

A raději ani nezkoušej něco na způsob: "A kdo má vědět, že na nějaký wiki.ubuntu.cz tohle je"... To bys mě už ale fakt nas...

Pavel Půlpán

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #585 kdy: 09 Října 2011, 19:31:40 »
F klidůůů... 8)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #586 kdy: 10 Října 2011, 09:34:30 »
F klidůůů... 8)

Znáš to s tím hrubým pytlem ne? Až se pan doktor, místo toho, aby se tu vztekal a kopal kolem sebe, bude ptát stylem "Mohl by mi, pěkně prosím, někdo poradit, jak...", tak to bude, samozřejmě, jiná... 8)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #587 kdy: 10 Října 2011, 14:52:22 »
Ještě v minulé verzi 10.04 když jsem si rozkliknul Aplikace - Příslušenství tak jsem tam nalezl Textový editor gEdit. Nyní ve verzi 10.10 už tam figuruje jen jakýsi textový editor.

Hele, můj oblíbený NotePad zmizel. Pomyslel jsem si.

Teprve když ho rozkliknete a spustíte, zjistíte že je to přeci jenom onen gEdit.
Zajímalo by mě tedy, proč došlo k této změně, kdy z řetězce Textový editor gEdit vznikl celkem nic neříkající řetězec Textový editor, neboť Textových editorů jsou mraky? Patrně se tak stalo v rámci "zkvalitnění" systému.

Nebo další příklad záhadnosti: Ve Wiki se popisuje program Přidat/Odstranit slovy: Program naleznete v nabídce Aplikace → Přidat/Odstranit... na hlavním (horním) panelu.
Nevím jak ostatní, ale já ho tam  ve verzi 10.10 nemám a ani ve verzi 10.04 tam nebyl. Pouze Centrum software pro Ubuntu.
Jo kdysi tam skutečně býval, to bylo ale asi někdy ve verzi 9.04. před 3 roky.

S takovýmito věcmi se ale potýkám každou chvíli, když se snažím z Wiki něco pochopit a pak mi dojde, že to už nejspíš asi dávno neplatí.
Možná by bylo dobré připsat na úvod Wiki tuto větu:  To co si zde přečtete, nemusí už dávno platit.
Patrně lidé, kteří upravují Wiki nestačí tempu prováděných půlročních změn a ve Wiki se tak nesou různé dezorientující nepravdy které zrovna nepřispívají k rozšiřování popularity Ubuntu v Čechách.
« Poslední změna: 10 Října 2011, 15:20:38 od Dr Fuss »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #588 kdy: 10 Října 2011, 15:03:14 »
Pro mka.

Tak já osobně si představuju, že hlavní nabídka by měla být kdesi na hlavním místě, a ne nedůstojně zapadlá uprostřed desítek ostatních programů kde se snadno přehlédne.!
« Poslední změna: 10 Října 2011, 15:28:57 od Dr Fuss »

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #589 kdy: 10 Října 2011, 15:06:30 »
Nezlob se ale už mne nebaví číst Tvé nic neříkající a matoucí příspěvky. Nechtěl bys opruzovat zas někde jinde? Když Ti vadí, že ve wiki není gedit ale textový editor, tak to už tedy nevím. Moderátorů se zeptám, jestli by nešlo všechny příspěvky dr. Fusse přesouvat automaticky do zvláštního oddílu, aby nebyly rozesety po celém fóru. Děkuji

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #590 kdy: 10 Října 2011, 15:11:00 »
Pro našeho milého Dr Fusse byla před nějakým časem vytvořena zvláštní skupina, Timrken. Kdo si to přelouská, tak pochopí, že na jeho příspěvky nemá cenu reagovat.

Najděte se jeho "pěkné" webové stránky, tak dobře jsem se už dlouho nezasmál  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #591 kdy: 10 Října 2011, 15:16:46 »
Chápu že pravda bolí ale chlapi, musíte holt taky něco skousnout a ne se jen chlácholit vlastní "dokonalostí". Já si tady nic nevymýšlím! Já operuju skutečnými věcmi!

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #592 kdy: 10 Října 2011, 15:26:17 »
 Pěkný den. Také mě na Ubuntu dost věcí nesedí a některé příkazy či aplikace  nejdou ale to je většinou „mezi židlí klávesnicí" :D .  Dostávám od uživatelů i pozitivní emalíky že sem „kontroverzní“ aspoň fórum „oživím“ na druhé straně Vy DR FUSS jsi jen ztěžujete.....  mě jste předběhl na plné čáře a to se mě nelíbí :D .

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #593 kdy: 10 Října 2011, 15:27:32 »
Pro phpus:  100x nic umořilo osla.  Taky mě napadá jiná průpovídka:  Situace na bojišti se mění každou půlhodinu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #594 kdy: 10 Října 2011, 15:33:04 »
To Dr Fuss. Proč když už najdeš chybu na Wiki, tak jí rovnou neopravíš? Na to jsi moc pohodlný že...
Od ubuntu 11.04 už není problém jestli hledám v Dash "Gedit" nebo "Textový editor".  ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #595 kdy: 10 Října 2011, 15:40:10 »
Nemá cenu se hádat. Ukončím debatu tvrzením, že Ubuntu je prostě dokonalé.
« Poslední změna: 10 Října 2011, 15:47:24 od Dr Fuss »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #596 kdy: 10 Října 2011, 15:45:18 »
Ubuntu je debilní, my všichni jsme debilní, schválně uživatele mateme a píšeme na Wiki debility a smějeme se, jak jsou všichni zmatení, nikomu tady na fóru neporadíme nebo poradíme schválně blbě, protože jsme debilové a ještě navíc škodolibí debilové.

Takže vůbec nechápu, proč se zahazujete s takovýma debilama a používáte tak debilní operační systém. Kdybyste radši šel do *censored* a nechal nás debily na pokoji i s naším debilním systémem, byli by všichni spokojení..

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #597 kdy: 10 Října 2011, 15:47:48 »
Ubuntu je debilní, my všichni jsme debilní, schválně uživatele mateme a píšeme na Wiki debility a smějeme se, jak jsou všichni zmatení, nikomu tady na fóru neporadíme nebo poradíme schválně blbě, protože jsme debilové a ještě navíc škodolibí debilové.

Takže vůbec nechápu, proč se zahazujete s takovýma debilama a používáte tak debilní operační systém. Kdybyste radši šel do *censored* a nechal nás debily na pokoji i s naším debilním systémem, byli by všichni spokojení..

:D Tak to se Vám Vojto povedlo.....   ;) Pěkně napsáno snad to dotyčného DR FUSS přestane bavit pouze vyrývat .
« Poslední změna: 10 Října 2011, 15:51:00 od BSG Sharon Valerii »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #598 kdy: 10 Října 2011, 15:50:20 »
Zdá se že jste stále nepochopili. Nemám v úmyslu vás buzerovat, ale inspirovat. Možná kdyby jste se zamysleli...

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #599 kdy: 10 Října 2011, 15:53:33 »
 Ti nejpovolanější ví co dělají …..Vojta ,Tadeáš, ntz_reloaded, jAster_BA a spol vždy poradí .  Máte pravdu musíme se zdokonalit k Vašemu obrazu  :P
« Poslední změna: 11 Října 2011, 07:34:55 od BSG Sharon Valerii »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.