Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 284862 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #625 kdy: 14 Října 2011, 09:35:18 »
Souhlasím, ale Fuss má také pravdu v tom, že cingrlátek časem přibývá na úkor důležitých věcí.
Já to osobně řeším tak, že používám stále U8.04 (ale fakt je ten, že si nekupuju nový HW).
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #626 kdy: 14 Října 2011, 09:42:17 »
Souhlasím, ale Fuss má také pravdu v tom, že cingrlátek časem přibývá na úkor důležitých věcí.
Já to osobně řeším tak, že používám stále U8.04 (ale fakt je ten, že si nekupuju nový HW).

Ano chápu co tím myslíte. Jen někdy je to řeceno dost "kontroverzně" ,myslím neslušně na ostaní uživatele či vývojáře. Také nejsem dokonalá v Linuxu ale vše má své pro a proti a jde to řící "slušněji" .

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #627 kdy: 14 Října 2011, 09:52:37 »
Pro BSG Sharon Valerii

Připouštím že jsem cholerik! Mám si brát servítky ? Nikomu tu přece nenadávám ! Jenom argumentuju !
Ale moje argumenty se nejspíš nehodí do komunity, která je sebestředná a chce slyšet jen slova chvály.
« Poslední změna: 14 Října 2011, 09:54:42 od Dr Fuss »

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #628 kdy: 14 Října 2011, 09:59:45 »
Ale jak tu už někdo psal...  je to o lokalizaci, v anglické verzi BUDIŽ a jiné...  nejspíš nebudou. Ani anglicky!

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #629 kdy: 14 Října 2011, 10:10:28 »
Ty, hele, Fussi, a nevadí ti, že tohle fórum UŽIVATELŮ a nikoliv VÝVOJÁŘŮ ubuntu?

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #630 kdy: 14 Října 2011, 10:47:10 »
Začínající s Ubuntu by, podle mého, měli začít ne stahováním iso a už vůbec ne přes wubi, ale přečtením knihy.

Instaloval jsem Ubuntu několika úplným začátečníkům a i po několika letech je vidět rozdíl. Kdo si přečetl knihu, má určité podvědomí, co se v té bedničce děje a trápí se (i mě) méně častěji.
Kniha se dá přečíst za večer, ale komu není rady...


Pěkný a rozumný argument tedy podle mého názoru ,aby mě někdo „netahal-a“ za slovíčko.  Sice sem líná po ní sáhnout když je třeba ale nakonec se to vždy vyplatí. Občas člověk něco zapomene tak koukne do knížky ;) http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=58689.25
« Poslední změna: 14 Října 2011, 11:06:22 od BSG Sharon Valerii »

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #631 kdy: 14 Října 2011, 11:48:03 »
Kvalitný matroš? :-)
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #632 kdy: 14 Října 2011, 14:15:40 »
Proboha compaqu, co to dělá na tomhle foru?
Tohle je komunitní forum a né vývojářské.
Řekni mi co máme s těmahle dotazama dělat?
Jsou od lidí, kteří nejsou debilové a dokážou to samé napsat anglicky do mailistů nebo kanálů vývojářů kam to patří.
Nevim co to je za módu strhávat na sebe pozornost idiocií příspěvků.

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #633 kdy: 14 Října 2011, 14:47:18 »
No taky jí mám doma.Tu světlou na vrchu od té verze 9.10. s kterou jsem před 3 lety začínal.

397 kč jsem za ní vyvalil a "že jsem se toho z ní toho dozvěděl". Je to takové povrchní - letem světem. Opakovaně si jí už určitě nekoupím. To co mě zajímá tam docela určitě nenajdu!  To už je lepší investovat 1300 kč do 4. vydání Linux - dokumentační projekt.
« Poslední změna: 14 Října 2011, 14:51:57 od Dr Fuss »

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #634 kdy: 14 Října 2011, 14:49:05 »
No taky jí mám doma.Tu světlou na vrchu od té verze 9.10.

397 kč jsem za ní vyvalil a "že jsem se toho z ní toho dozvěděl". Je to takové povrchní - letem světem. Opakovaně si jí už určitě nekoupím. To co mě zajímá tam nenajdu!  To je lepší už investovat 1300 kč do 4. vydání Linux - dokumentační projekt.
Omyl, běžnému uživateli je TLDP k ničemu, běžný uživatel si koupí knihu Ubuntu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #635 kdy: 14 Října 2011, 14:51:53 »
Náhodou trefné a zábavné... ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #636 kdy: 14 Října 2011, 15:09:56 »
No taky jí mám doma.Tu světlou na vrchu od té verze 9.10.

397 kč jsem za ní vyvalil a "že jsem se toho z ní toho dozvěděl". Je to takové povrchní - letem světem. Opakovaně si jí už určitě nekoupím. To co mě zajímá tam nenajdu!  To je lepší už investovat 1300 kč do 4. vydání Linux - dokumentační projekt.
Omyl, běžnému uživateli je TLDP k ničemu, běžný uživatel si koupí knihu Ubuntu.

Ale no tak, doktor přece není žádný běžný uživatel :-)

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #637 kdy: 14 Října 2011, 15:13:50 »
Pro mka.

To je mi ale argument: Fórum uživatelů, ne vývojářů...  Jenomže ti uživatelé produkt užívají a měli by mít možnost se k němu vyjádřit. Ale fakt je, že je to nejspíš o lokalizaci.

Když si stáhnu anglickou mutaci z Ubuntu.com tak se spoustě cinkrlátkům asi vyhnu.
Konec konců na angličtinu jsem si v programech, jak vy říkáte Widlí zvyknul a klíčové anglické texty v anglické WIKI se díky překladačům dají taky přeložit, i když je pravda, že ten překlad někdy veliký smysl opravdu nedává.

Vím už dávno z Widlí že v tzv. počeštěných programech nasekají počešťovatelé jednak nepřesné překlady slov, ba co víc, zavlečou tam často další funkční chyby . Jsou dokonce uživatelé, kteří po počeštěném programu nikdy nesáhnou!  Důvěřují jen originálním programům, byť v angličtině. Slyšeli jste o tom někdy? Skutečně v mnoha případech to ušetří spoustu času.

Ale všechno to je pouze o důslednosti a přístupu k věcem.

« Poslední změna: 14 Října 2011, 16:06:10 od Dr Fuss »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #638 kdy: 14 Října 2011, 15:14:10 »
Proboha compaqu, co to dělá na tomhle foru?
Tohle je komunitní forum a né vývojářské.
Řekni mi co máme s těmahle dotazama dělat?

Asi si přehlídl, že jsi v sekci Volná diskuse, která je právě pro podobné výlevy vytvořená.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #639 kdy: 14 Října 2011, 15:16:36 »
Jsou od lidí, kteří nejsou debilové a dokážou to samé napsat anglicky do mailistů nebo kanálů vývojářů kam to patří.

Můj příspěvek není myšlený jako kritika vývojářů Ubuntu. Stejné pokušení mají jednou za čas i jiní vývojáři (Mac, Android, MS atd.)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #640 kdy: 14 Října 2011, 15:42:27 »
Proboha compaqu, co to dělá na tomhle foru?
Tohle je komunitní forum a né vývojářské.
Řekni mi co máme s těmahle dotazama dělat?

Asi si přehlídl, že jsi v sekci Volná diskuse, která je právě pro podobné výlevy vytvořená.

Volná diskuze kolem Linuxu a OSS

Diskuse o počítačích, Ubuntu, GNU/Linuxu a svobodném softwaru obecně


A tohle je opravdu divnej topic  :D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #641 kdy: 14 Října 2011, 16:22:04 »
Oni asi věci kolem počítačů nebo Ubuntu, nebude to samé co páčka ostřikovače, ponožky ve skříni, či tlačítka ve výtahu. Myslím si, že tady by měla být jakási štábní kultura.

                                                  Složité věci nejde dělat jednoduše!
« Poslední změna: 14 Října 2011, 16:25:42 od Dr Fuss »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #642 kdy: 14 Října 2011, 16:27:13 »
Stručně, někomu to vyhovuje, ale mě jakékoli automatické skrývání, zobrazování a přesun položek menu VŽDY PĚKNĚ NA$ERE.
(ať se jedná o mikrovlnku, budík, navigaci nebo klimačku v autě)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #643 kdy: 14 Října 2011, 17:38:06 »
Když si stáhnu anglickou mutaci z Ubuntu.com tak se spoustě cinkrlátkům asi vyhnu.

Ano, česká komunita má kopec nevyužitých vývojářů kteří z nudy vymýšlí pi.... cinkrlatka. :D

Ad knihy: Vlastním TLDP a Linux - Začínáme programovat 4.vydání, ale pro BFU to opravdu není. A o to zajímavější věci tam jsou ukryté :)
« Poslední změna: 14 Října 2011, 17:45:31 od sachy »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

alkoholik

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #644 kdy: 14 Října 2011, 17:43:32 »
Citace
Omyl, běžnému uživateli je TLDP k ničemu, běžný uživatel si koupí knihu Ubuntu.
Běžný uživatel používá OS s kterym PC získal, maximálně si umí něco nainstalovat stylem next->další->ok->......a jak vypadá pc bez krytu viděl maximálně na obrázku, tento běžný uživatel nemá o Ubuntu nebo jinym Lin distru šajna, nepatří li k těm pár % šťastných(?), co znaj nějakýho Lin guru nebo "lin Guru".
Většina "běžných" uživatelů Ubuntu a podobně, má jakési znalosti o fungování PC jako celku, fungování a instalaci OS........, zkráceně jsou na jinym levelu a to nejdůležitější jsou zvídaví. Nebudem si tady přece nalhávat, že instalujou Ubuntu z finančních důvodů.
Právě pro takové je kniha Ubuntu i TLDP přínos.

Omlouvám se předem za pravopis a sloh, jsem jenom NBFU co se živí rukama.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #645 kdy: 14 Října 2011, 22:50:06 »
Citace
...jsem jenom NBFU co se živí rukama.
Živíš=chlastáš? :D
##súdiac podla prezývky
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #646 kdy: 15 Října 2011, 13:06:41 »
Nezlobte se na mě, ale nedokážu si představit, že běžný uživatel -  člověk neznalý OS Linux by jej mohl používat pro běžnou práci doma nebo dokonce pro výdělečnou činnost.

Leda by měl v domě administrátora Linuxu.

Dříve či později se dostane do stádia, kdy bude potřebovat něco změnit, přinstalovat atd. V Linuxu jsou sice různé rutiny které pracují v gr. módu a jen se kliká na tlačítka myší, těch je však celkem málo a neřeší zdaleka všechny problémy které uživateli v průběhu práce mohou nastat, nedej Bože aby přidával nějaký hardware, nebo byl postavený před podobný problém!

Jediná cesta jak žít s Linuxem je být sám sobě administrátorem.
Prostě se ten Linux do puntíku naučit v příkazovém - textovém režimu a orientovat se v džungli textových příkazů Linuxu, jejich modifikací a parametrů a vše si psát do nějakého sešitu, protože za rok už to určitě nebudu vědět. A k tomu aby se v Linuxu někdo rochnil příliš hluboko většinu lidí nanadchne.
Jo prosím, kdo to chce mít jako hobby...

Většinu lidí ( a to mluvím o lidech ze svého okolí ) odradí už jenom samotná instalace. Většinou to skončí tak, že to nechodí tak jak by dotyčný chtěl, a nebo v tom horším případě to zničí jeho Windowsy od kterých se chtěl Linuxem právě oprostit, nadšen chvalozpěvy tzv. Linuxářů. Rád se po této zkušenosti asi vrátí zpět k Windows a k Linux je tím pro něho uzavřená kapitola.
Mojemu známému se například nepovedlo nainstalovat 64bitové Ubuntu.Vyhodilo to prý hlášku že to z jakýchsi důvodů nelze. Prohlásil že 64bitové XP mu chodí a že si 32bitovou instalaci ani náhodou na 64 bitový procesor dělat nebude.

Já například, jsem se při instalaci Ubuntu kdysi ve V.9.04 "dozvěděl" evidentní nepravdu, že na tomto počítači není nainstalován žádný OS.

Kdyby tam bylo napsáno: na tomto disku, bylo by to nejspíš pravda. Ale už v tu chvíli je člověku patrné že cosi je prohnilého ve státě Dánském. Také jsem asi o rok později ke svému údivu zjistil, že mám zašifrovaný domovský adresář, ačkoliv jsem to docela určitě nechtěl. Nojo když ona tam je při instalaci defaultně nenápadná fajfka a já si jí v tu chvíli prostě nevšimnul!

Uživatel s šifrovaným home si může sice připadat důležitě, jako agent CIA ale následně, pokud se dostaví nějaké problémy, bude to jenom k jeho tíži.

Řekl bych prostě, že jakékoliv Windows jsou v tomto směru přece jenom polidštěné daleko víc, ale nelíbí se mi, že když zdechnou, nebo začnou vyvádět hlouposti, tak to nikdo moc neřeší, v ničem se nešťourá, ( protože ono je to beztak všechno utajené ) a jediné co vám dotyčný doporučí je přeinstalace či obnova systému. To už vůbec nemluvím o tom, že někdo je dokonce tak drzý, a jde až tak daleko, že si troufne volat a "obtěžovat" se svým nastanuvším problémem na podpoře Windows. Stejně se dozví jen to, že se tak stalo z jeho nevědomosti a všechno je jenom a jenom jeho vina. Microsoft přece nikdy za nic nemůže Tečka

« Poslední změna: 15 Října 2011, 13:23:41 od Dr Fuss »

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #647 kdy: 15 Října 2011, 13:56:40 »
Pěkný den, už se k sobě nechováme moc pěkně. Také sem to několikrát přehnala.  Jen vidím že si nepřipouštíme jiný názor něž ten svůj i když nám připadá hloupí či  irevalentní. Sem  ve znamení Beran tak vím o čem mluvím ;D  ….  Jen prosím neberte vážně mé „plky“ co na srdci to na jazyku
« Poslední změna: 15 Října 2011, 14:04:26 od BSG Sharon Valerii »

alkoholik

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #648 kdy: 15 Října 2011, 14:19:43 »
Pane doktore, na 100% s váma souhlasim a notýsky též používám, třeba na mplayer mám tři hold jsem důkladnej a zapisuju si do nich všechny parametry a volby ... a s každym novym vydánim zakládám nový. Prostě Linux mi dal možnost jak se grafomaniacky vyřádit a popsat tuny papíru.

A teď vážně, má cenu se s tebou hádat?

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #649 kdy: 15 Října 2011, 14:52:11 »
...

Já pořád nechápu, čeho chcete dosáhnout člověče. Všechno má své mouchy, nedávno když jsem tiskl pár stránek 2 hodiny a byl jsem tak rozpálenej, že jsem měl chuť všechno vyházet z okna. Už dávno jsem se smířil s tím, že 100% není nic.
Užitečnost pořád měřím podle toho, s čím se mi doma pracuje efektivněji a linux stále vítězí. Nebudu tady psát důvody a rozdíly, ty máme každý jiný. Vy jste se nikdy nesnažil nic vyřešit, vše vedlo tak akorát k rozpoutání lamentování a flejmu nad vším co do toho šlo vecpat. Postoj (jestli takový někdy byl) "jé, hurá Linux, možnost volby" jste rychle změnil na "jsem zákazník, nic nastavovat nebudu, chci to nejlepší, tak proč to nefunguje".

Jediné, čeho si cením je, že si pořád melete svou :)
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.