Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286264 krát)

mac01

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #725 kdy: 27 Října 2011, 06:58:40 »
Je to těžké, ale já jsem byl celkem 5 let spokojený s Ubuntu. A jsem 5 let bez windows!! Nic mě nechybělo. Jsem starší člověk, tak proč mě nutí do unity? Podle daysleeper vlastně nenutí, ale chci mít bezpečný systém a to znamená stahovat stále nové záplaty a přecházet na nové verze. Nebo si nainstalovat LTS  10.04(ale to bude příští rok končit).  Takže jak z toho ven a chovat se už jenom jako uživatel.  Windows je až poslední možnost. Já chtěl jenom upozornit místní guru, co mají spojení na vývojáře, že existují i normální uživatelé. daysleeper přesně vystihl -> nikdo tě nenutí, ale alternativ v linuxovém rybníčku moc není. Už vidím plno odkazů na různá distribuce, ale když to takhle budou měnit všichni, tak se na to hodně lidí (jen uživatelů) vykašle. Odradíte ještě víc lidí a to jedno procento nikdy nebude větší. Prostě chci svůj systém, který bude stabilní a v rámci možností bezpečný. Jsem už prostě líný pořád něco nastavovat, shánět a ztrácet drahocený čas svého života jenom proto, že si to někdo z šéfů Ubuntu vymyslel.  Uniti 3d mi stále nejde(jedu v 2D) a zatím jsem nic nenašel, jak to spravit. Dávám tam 10.04 a kouknu se jinde. Mám na to půl roku, abych našel alternativu k ubuntu 10.10. (To asi byla nejlepší verze)

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #726 kdy: 27 Října 2011, 07:33:16 »
Je to přesně, jak píše pán přede mnou. Čím je uživatel starší, tím mívá menší tendenci si se systémem hrát. Potřebuje ho na práci a změny a nefunkční prostředí ho obtěžují natolik, že radši investuje a koupí si něco, v čem se nemusí vrtat. Před pěti lety, když jsem z Ubuntu učinil hlavní systém, jsem rád měnil jednu distribuci za druhou. Dnes jsem nešťastný z absence klasického Gnome, a to ze dvou důvodů. Jednak mi přišlo pro práci použitelnější a přehlednější, jednak je nový systém méně stabilní, než býval. Nic bych si nepřál více, než mít v příští LTS verzi na výběr klasiku. Pak bych u Ubuntu zůstal, ale momentálně mě také nic nemotivuje. Při poslední instalaci jsem byl navíc pohoršen skutečností, že ani v čisté instalaci nefungují všechny prvky správně. (Já vím, mám si jít na Debian, který je odladěný:-D). Neberte mi, páni vývojáři, oblíbený systém, prosím.
Have you tried turning it off and on again?

mac01

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #727 kdy: 27 Října 2011, 08:06:09 »
Když jsou mladý a mají spoustu času se pořád v něčem vrtat, tak proč ne. Ale pokud tě neživý linux (správce sítí apod), tak poznají, že život není jenom počítač a své znalosti málokde uplatní. Proč je tak málo uživatelů? Linuxu prostě chybí stabilita. Nemyslím systémová :-), ale vývojová. Sotva si na něco zvykneš, tak to překopají a jede se od nuly. Tohle mi nabídl až systém od Ubuntu (neříkám hračka). Od verze 6 do 10 jsem byl nadmíru spokojený a nechápu proč se to mění. Hodně lidem jsem to nainstaloval a celkem jsem dost propagoval Ubuntu. Zpočátku nevěřili, ale postupem času ohromná spokojenost. No nic, asi vylévání srdíčka, jak se tady někdo vyjádřil. Ale JÁ JSEM UŽIVATEL LINUXU A MÁM PRÁVO SE K TOMU VYJÁDŘIT!!!  To do mě taky budete hustit, že je to zadarmo, ať si nestěžuji a pod. Mě se nelíbí, co momentálně protlačuje firma Canonical a myslím si, jako dlouholetý uživatel, propagátor  na to mám PRÁVO.

branec

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #728 kdy: 27 Října 2011, 08:25:27 »
Súhlasím s pánom jirihufa aj s pánom mac01 všetko čo píšete je svätá pravda taktiež som fungoval chvíľu na Unity2D lenže to 2d je vo fázi tak povediac testing a nič sa tam nedá nastaviť/vyladiť takže tiež som hľadal a hľadal a premíšľal tak povediac trochu do predu čo bude až bude ...
 
Skúšal som toho dosť za posledný mesiac verte my..... a prestalo ma to baviť :-( takže som si zrátal + a - a šiel som na istotu, vyhralo Kubuntu hehe malo najviac + :-) a u toho som zaparkoval a po pravde zatial asi naj distro čo sa dá použivať for normal user, efekty OFF, odozva pri spúštani aplikácii OFF a ide to jak raketa, rýchle a hlavne čo sa divím (v dobrom zmysle) je to stabilne, behom 9 dni ani jeden pád nič a to mám toho pozapínane hooodne Konversation, Kopete, Radiotray, Ktorrent, Skype, Mozilla, Teamspeak3/Mumble ()tieto softy zapnute stále) a + ktomu hrávam hry FPS atd atd Snaď to nepokazia a pôjdu takou cestou ako išli doteraz opravili veľa bugov, prostredie je to stale KDE klasický panel atď... SNAD to nezmenia ako Ubuntu ze po vyladení klasického Kubuntu tam hodia nejakú platformu na štýl Unity lebo fakt potom už skončím s Linuxom :-( a prejdem na DOS :-D
Kubuntu dávam poslednú šancu
>>> Skúste aj vy páni Kubuntu možno Vás milo prekvapí ako to prekvapilo mňa.
« Poslední změna: 27 Října 2011, 08:36:49 od branec »

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #729 kdy: 27 Října 2011, 08:46:16 »
Když jsou mladý a mají spoustu času se pořád v něčem vrtat, tak proč ne. Ale pokud tě neživý linux (správce sítí apod), tak poznají, že život není jenom počítač a své znalosti málokde uplatní. Proč je tak málo uživatelů? Linuxu prostě chybí stabilita. Nemyslím systémová :-), ale vývojová. Sotva si na něco zvykneš, tak to překopají a jede se od nuly. Tohle mi nabídl až systém od Ubuntu (neříkám hračka). Od verze 6 do 10 jsem byl nadmíru spokojený a nechápu proč se to mění. Hodně lidem jsem to nainstaloval a celkem jsem dost propagoval Ubuntu. Zpočátku nevěřili, ale postupem času ohromná spokojenost. No nic, asi vylévání srdíčka, jak se tady někdo vyjádřil. Ale JÁ JSEM UŽIVATEL LINUXU A MÁM PRÁVO SE K TOMU VYJÁDŘIT!!!  To do mě taky budete hustit, že je to zadarmo, ať si nestěžuji a pod. Mě se nelíbí, co momentálně protlačuje firma Canonical a myslím si, jako dlouholetý uživatel, propagátor  na to mám PRÁVO.

Plně respektuji Váš názor a proto tvrdím, že když nás jako uživatele něco štve, řešme to. Co třeba přejít na Xubuntu ? (http://www.xubuntu.cz/snimky) A nebo protlačit tento názor na Ubuntu párty tuto sobotu v Hradci Králové ?

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #730 kdy: 27 Října 2011, 09:02:39 »
Když jsou mladý a mají spoustu času se pořád v něčem vrtat, tak proč ne. Ale pokud tě neživý linux (správce sítí apod), tak poznají, že život není jenom počítač a své znalosti málokde uplatní. Proč je tak málo uživatelů? Linuxu prostě chybí stabilita. Nemyslím systémová :-), ale vývojová. Sotva si na něco zvykneš, tak to překopají a jede se od nuly. Tohle mi nabídl až systém od Ubuntu (neříkám hračka). Od verze 6 do 10 jsem byl nadmíru spokojený a nechápu proč se to mění. Hodně lidem jsem to nainstaloval a celkem jsem dost propagoval Ubuntu. Zpočátku nevěřili, ale postupem času ohromná spokojenost. No nic, asi vylévání srdíčka, jak se tady někdo vyjádřil. Ale JÁ JSEM UŽIVATEL LINUXU A MÁM PRÁVO SE K TOMU VYJÁDŘIT!!!  To do mě taky budete hustit, že je to zadarmo, ať si nestěžuji a pod. Mě se nelíbí, co momentálně protlačuje firma Canonical a myslím si, jako dlouholetý uživatel, propagátor  na to mám PRÁVO.

Plně respektuji Váš názor a proto tvrdím, že když nás jako uživatele něco štve, řešme to. Co třeba přejít na Xubuntu ? (http://www.xubuntu.cz/snimky) A nebo protlačit tento názor na Ubuntu párty tuto sobotu v Hradci Králové ?

Nevím, komu to tam chcete "tlačit" do hlavy  ;D My nejsme vývojáři... tudíž tyto změny neřídíme my.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #731 kdy: 27 Října 2011, 09:05:46 »
Pěkné ráno. Lubuntu jste zkoušel. ?  Doporučím pokud mohu, čistou instalaci. www.lubuntu.cz  .

branec

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #732 kdy: 27 Října 2011, 09:09:10 »
Tadeas ako som správne pochopil tak Ubuntu/Canonical si ide svojou cestou ? a nepočúva to čo chcú alebo lepšie povedané to čo by nám užívateľom vyhovovalo ? proste kašlú na nás a robia si veci po svojom ?

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #733 kdy: 27 Října 2011, 09:16:45 »
Když jsou mladý a mají spoustu času se pořád v něčem vrtat, tak proč ne. Ale pokud tě neživý linux (správce sítí apod), tak poznají, že život není jenom počítač a své znalosti málokde uplatní. Proč je tak málo uživatelů? Linuxu prostě chybí stabilita. Nemyslím systémová :-), ale vývojová. Sotva si na něco zvykneš, tak to překopají a jede se od nuly. Tohle mi nabídl až systém od Ubuntu (neříkám hračka). Od verze 6 do 10 jsem byl nadmíru spokojený a nechápu proč se to mění. Hodně lidem jsem to nainstaloval a celkem jsem dost propagoval Ubuntu. Zpočátku nevěřili, ale postupem času ohromná spokojenost. No nic, asi vylévání srdíčka, jak se tady někdo vyjádřil. Ale JÁ JSEM UŽIVATEL LINUXU A MÁM PRÁVO SE K TOMU VYJÁDŘIT!!!  To do mě taky budete hustit, že je to zadarmo, ať si nestěžuji a pod. Mě se nelíbí, co momentálně protlačuje firma Canonical a myslím si, jako dlouholetý uživatel, propagátor  na to mám PRÁVO.
Já tedy nevím. Jsi starší 65 let? Proč si stěžuješ a neřešíš? Platíš snad něco? Jestli ne, tak drž pusu a řeš nebo jdi jinam. Na to máš právo ale to je jediné. Ten typ lidí jako Ty mám opravdu rád.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #734 kdy: 27 Října 2011, 09:20:39 »
Tadeas ako som správne pochopil tak Ubuntu/Canonical si ide svojou cestou ? a nepočúva to čo chcú alebo lepšie povedané to čo by nám užívateľom vyhovovalo ? proste kašlú na nás a robia si veci po svojom ?

Canonical funguje na principu meritokracie, jednoduše kdo se víc zaslouží, má více rozhodovacích pravomocí, stejný model je i zde na fóru. Takže žádná demokracie. Komunitu sice poslouchá, ale musíme si narovinu říct, že když někdo (Mark) do něčeho (Ubuntu) nacpe svoje peníze, tak je celkem pochopitelné, že bude mít vždy právo veta a může si dělat co chce.

Za sebe musím říct, že mi Unity nevyhovovalo, ale zvykl jsem si a dneska už bych v ničem jiném nepracoval. Nicméně tohle je otázka osobních preferencí... čili těžko hodnotit a tyhle diskuze nebudou mít nikdy konce :)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

branec

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #735 kdy: 27 Října 2011, 09:32:20 »
diki za vysvetlenie a musím podoknúť že je sa mi to absolutne nepáči  :-\ v jednoduchosti povedané dotíčný čo do toho nacpe prachy si stavia SVOj VLASTN7 SYSTEM pre seba tak aby sa páčil jemu a vyhovoval jemu, A ponúkne to verejnosti na stiahnutie a to či už ta verejnosť to príjme a bude sa im to páčiť alebo nie tak tomu dotičnému je to u prd****le .... snaď som to vystihol správne... ak áno tak je to pekne SEBECKÉ
« Poslední změna: 27 Října 2011, 09:34:03 od branec »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #736 kdy: 27 Října 2011, 09:42:56 »
diki za vysvetlenie a musím podoknúť že je sa mi to absolutne nepáči  :-\ v jednoduchosti povedané dotíčný čo do toho nacpe prachy si stavia SVOj VLASTN7 SYSTEM pre seba tak aby sa páčil jemu a vyhovoval jemu, A ponúkne to verejnosti na stiahnutie a to či už ta verejnosť to príjme a bude sa im to páčiť alebo nie tak tomu dotičnému je to u prd****le .... snaď som to vystihol správne... ak áno tak je to pekne SEBECKÉ

Proč sobecké? Stejně bychom mohli přemýšlet i nad jinými systémy, např. Win. Prostě něco jde do světa, buď se mi to líbí a používám to, nebo se mi to nelíbí a nepoužívám to, vždy se najde alternativa.

I Canonical poskytuje placenou podporu, takže to není jen o tom, že je to zdarma, ač pro koncového, běžného uživatele, který bude asi těžko požadovat podporu, to zdarma je. Mám pocit, že všeobecně u Linuxu je koncového uživatele slyšet/je na něj brán zřetel, daleko víc než u jiných platforem. Zase, srovnejme to např. s Win. Řekl bych, že je to mnohem více uzavřené a nikomu to nevadí, potažmo si nikdo nestěžuje, a i kdyby, tak je mu to houby platné.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #737 kdy: 27 Října 2011, 09:46:04 »
Tadeas ako som správne pochopil tak Ubuntu/Canonical si ide svojou cestou ? a nepočúva to čo chcú alebo lepšie povedané to čo by nám užívateľom vyhovovalo ? proste kašlú na nás a robia si veci po svojom ?

Canonical funguje na principu meritokracie, jednoduše kdo se víc zaslouží, má více rozhodovacích pravomocí, stejný model je i zde na fóru. Takže žádná demokracie. Komunitu sice poslouchá, ale musíme si narovinu říct, že když někdo (Mark) do něčeho (Ubuntu) nacpe svoje peníze, tak je celkem pochopitelné, že bude mít vždy právo veta a může si dělat co chce.

Za sebe musím říct, že mi Unity nevyhovovalo, ale zvykl jsem si a dneska už bych v ničem jiném nepracoval. Nicméně tohle je otázka osobních preferencí... čili těžko hodnotit a tyhle diskuze nebudou mít nikdy konce :)

Pěkný den. Dobře napsané . Konečně je řečeno někdo dává své peníze …......   Tadeáš k+  ;)   


Rover623

Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #738 kdy: 27 Října 2011, 09:48:24 »
Já vidím v Unity jistou budoucnost a záruku toho, že prostředí se už hezkých pár let nezmění (spíš nikdy), ať si vývojáři GNOME budou dělat sebevětší hlouposti, v Ubuntu na tom vždycky nahoře pojede Unity. Distribuce využívající prostředí třetí strany mají vždy problém, že jsou odkázané na to co s tím prostředím vývojáři provedou. Canonical má teď své vlastní Unity a může mu být relativně ukradené co se s GNOME Shellem bude dít.

Další možností je použít prostředí jako Xfce nebo LXDE kde se (zatím) žádný přelom nerýsuje a jsou již několik let vyvíjena metodou postupné evoluce

branec

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #739 kdy: 27 Října 2011, 09:56:56 »
Proč sobecké? Stejně bychom mohli přemýšlet i nad jinými systémy, např. Win. Prostě něco jde do světa, buď se mi to líbí a používám to, nebo se mi to nelíbí a nepoužívám to, vždy se najde alternativa.
I Canonical poskytuje placenou podporu, takže to není jen o tom, že je to zdarma, ač pro koncového, běžného uživatele, který bude asi těžko požadovat podporu, to zdarma je. Mám pocit, že všeobecně u Linuxu je koncového uživatele slyšet/je na něj brán zřetel, daleko víc než u jiných platforem. Zase, srovnejme to např. s Win. Řekl bych, že je to mnohem více uzavřené a nikomu to nevadí, potažmo si nikdo nestěžuje, a i kdyby, tak je mu to houby platné.
Máš pravdu .... musím uznat...

Liber

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
  • Hledejme řešení, ne důvody proč si stěžovat :-)
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #740 kdy: 27 Října 2011, 10:06:54 »
Citace
Nevím, komu to tam chcete "tlačit" do hlavy  ;D My nejsme vývojáři... tudíž tyto změny neřídíme my.

Možná jsem se nevyjádřil úplně přesně. Mojí myšlenkou bylo říct, že je třeba o problému mluvit a třeba na párty s Ubunťáky najít schůdné řešení. (třeba již zmíněný přechod na Xubuntu) Rozhodně žádné tlaky, já se na vás Ubunťáky rozhodně těším ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #741 kdy: 27 Října 2011, 10:07:42 »
Citace
Nevím, komu to tam chcete "tlačit" do hlavy  ;D My nejsme vývojáři... tudíž tyto změny neřídíme my.

Možná jsem se nevyjádřil úplně přesně. Mojí myšlenkou bylo říct, že je třeba o problému mluvit a třeba na párty s Ubunťáky najít schůdné řešení. (třeba již zmíněný přechod na Xubuntu) Rozhodně žádné tlaky, já se na vás Ubunťáky rozhodně těším ;)

Já jsem s Unity spokojenej  :)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #742 kdy: 27 Října 2011, 10:13:53 »
Já jsem s Unity spokojenej  :)

Dokud je možnost používat i classic tak proč ne. Až ta možnost nebude a budu muset z nějakého důvodu povýšit systém, jdu jinam (asi do SUSE). Potřebuji pracovat a ne léčit dětské nemoci cizího dítka...
« Poslední změna: 27 Října 2011, 10:15:35 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #743 kdy: 27 Října 2011, 10:19:14 »
Já jsem s Unity spokojenej  :)

Dokud je možnost používat i classic tak proč ne. Až ta možnost nebude a budu muset z nějakého důvodu povýšit systém, jdu jinam (asi do SUSE). Potřebuji pracovat a ne léčit dětské nemoci cizího dítka...

To je ta osobní preference a možnost volby, mně všechno funguje, takže nic léčit nemusím a nemám důvod chodit jinam.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #744 kdy: 27 Října 2011, 10:24:48 »
To je ta osobní preference a možnost volby, mně všechno funguje, takže nic léčit nemusím a nemám důvod chodit jinam.

Jen jsem informoval, co asi udělám já. Nebyl to návod, co mají dělat ostatní...  ;)

Že ti vše funguje ti nevěřím, co ty ikony minimalizovaných programů, spolehlivé zmrskání Unity pomocí Compiz manageru, atd. atd. atd. Tyto věci mě otrávily během prvních minut s novým prostředím. Opravovat si to u sebe se mi nevyplatí.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #745 kdy: 27 Října 2011, 10:34:17 »
To je ta osobní preference a možnost volby, mně všechno funguje, takže nic léčit nemusím a nemám důvod chodit jinam.

Jen jsem informoval, co asi udělám já. Nebyl to návod, co mají dělat ostatní...  ;)

Že ti vše funguje ti nevěřím, co ty ikony minimalizovaných programů, spolehlivé zmrskání Unity pomocí Compiz manageru, atd. atd. atd. Tyto věci mě otrávily během prvních minut s novým prostředím. Opravovat si to u sebe se mi nevyplatí.

ad ikony - co by s nimi mělo být?
ad compiz - nikdy jsem ho moc nepoužíval a v unity mi to přijde už dost nepraktické, manažer nastavení mám jen kvůli nastavení unity
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #746 kdy: 27 Října 2011, 10:56:09 »
ad ikony - co by s nimi mělo být?
ad compiz - nikdy jsem ho moc nepoužíval a v unity mi to přijde už dost nepraktické, manažer nastavení mám jen kvůli nastavení unity

ikony se nezobrazují v systray (pokus sis nevšiml, nedivím se, že ti VŠE funguje) :-)
taky compiz nepoužívám, ale štve mě, když si použitím manageru zmrskám Unity k nepoužití, to je chyba vývojářů a já vidím, že je to nedodělek a nebudu na tom dělat práci a bát se, co se mi zmrská příště. Nemám v práci pokaždý čas hledat na fóru a opravovat systém. Nejsem student, nebaví mě to apod.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #747 kdy: 27 Října 2011, 11:02:00 »
Tak studentem už nejsem celkem dlouho  ;D, ale opravdu jsem si nevšiml, že bych měl nějaký problém s ikonami, veškerý software, který používám, se chová korektně a problém jsem opravdu nezaznamenal. Takže znova říkám, funguje mi to  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #748 kdy: 27 Října 2011, 11:48:38 »
Taky si vyleju srdíčko :)

Byl jednou jeden chlapík, a ten měl velkou zahradu, uprostřed níž rostla obrovská jabloň. Protože měl každý rok jablek dost a dost, rozdával vždy na podzim sousedům, kteří byli náramně spokojeni, protože měli dostatek chutných jablek na celý rok. Pekli z nich koláče, rozdávali dál po rodině, zvykli si na jejich chuť.

Časem se kvalita jablek stala legendární, a lidé na podzim chodili se svými košíky a nechávali si natrhat. Občas někdo pomohl strom prořezat nebo plody posbírat.

Co se ale nestalo, jednoho krásného dne jabloň uschla, a vyschl tak i zdroj Rubínek, na který byli všichni zvyklí. Chlápek už jich měl za ty roky taky dost, a tak vysadil Goldenky, které měl radši. Jaké ale bylo překvapení lidí, když si na podzim přišli pro svůj příděl! Vždyť vždycky dostávali Rubínky! Zvykli si na ně, a teď jim strká něco jiného? Proč to dělá? Děti Goldenky nechtějí, koláč z nich se nedá jíst. Staré recepty na pokrmy z jablek nefungují, vyhozená práce! Proč jim nic neřekl? Rozhořčení mezi lidmi se vystupňovalo natolik, že vtrhli na zahradu zlého zahradníka a strom pokáceli.

(Následuje popis lynče zahradníka, který byl ale zcenzurován  :P )

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #749 kdy: 27 Října 2011, 12:02:42 »
To je dobrý, ale zapomněl jsi zmínit, že ten chlapík starou jabloň (který ještě nesla) pokácel, protože jeho koníčkem je sázet nové jabloně. Potom zasadil jinou odrůdu, protože je to sadař a baví ho naučit se o stromech vždy něco nového. (...a myslí si, že to stojí za to, i když tím zkazí náladu půlce vesnice). Nedělá to proto, aby byli vesničani spokojeni, ale aby ON měl koníčka, který mu vydrží dlouho a bude furt co sázet. Naivní vesničani si dlouho mysleli, že to dělá kvůli nim.
« Poslední změna: 27 Října 2011, 12:06:33 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.