Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 285080 krát)

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1070
    • Lords Of Tech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #825 kdy: 28 Října 2011, 12:28:32 »
Veď je tu veľa vlákien o tom, ako si zachovať Ubuntu bez Unity, tak si myslím, že všetky diskusie o tom, aké je Ubuntu s Unity nanič sú hlúpe. Gnome 2 je kaput, takže si je treba vybrať - buď Unity, alebo ktorékoľvek iné DE dostupné na Ubuntu. Nepochopím, prečo tu ľudia vypisujú, že kvôli Unity migrujú na iné distrá. Ubuntu nie je len Unity. Ubuntu je o repozitároch, skvelej komunite, inováciam a vlastnej ceste za výbornou pracovnou stanicou. Ja som s Ubuntu spokojný a je mi v podstate jedno, či používam LXDE, GS, alebo Unity - používam všetky tri, pričom Unity najčastejšie.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #826 kdy: 28 Října 2011, 12:55:28 »
Dělá se mi z tohoto threadu nedobře.
No fajn, vylévání srdíčka. Takže.
Už je to dlouhá doba co jsem zavětřil Unity.
Hm takhle má vypadat Ubuntu? Líbí se mi to? Nelíbí.
Kdo to rozhodl? Majitel. Udělám s tím něco? Nic moc. http://brainstorm.ubuntu.com/idea/27614/
Co s tím sleduje? IMHO buď časem bude Ubuntu daleko intuitivnější než OsX a/nebo jenom chce zachovávat logiku rozlišení názvů a Ubuntu s Gnome se bude jmenovat Gubuntu.
Dokážu s Unity žít? Zatím ne.
Co se mi na Ubuntu líbí? Všechno kromě Unity.
Mám alternativu? Mám, tak ji budu používat.
A od té doby jedu na Kubuntu a na slabších PC na Lubuntu.

Ale nějak mne nenapadlo jít brečet na fórum (nebo na fotbal - výsledek by byl stejný) že chci aby Unity v Ubuntu nebylo.
Nějaký záměr s ním majitel společnosti má a pro některé lidi je to nejpoužitelnější prostředí. Pro mne ne.
Řešte tady na fóru prosím skutečné problémy a chyby.
Není lepší "chtít fork Ubuntu s Gnome"(s tím se dá něco dělat, doporučit) než "nechtít Unity v Ubuntu?"(s tím nikdo nic neudělá)

Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #827 kdy: 28 Října 2011, 13:25:06 »
Ubuntu používam od verzie 5.10 (ak si dobre spomínam) nonstop, ani jednu verziu som nevynechal. Neviem čo sa s Canonicalom stalo, ale par vydani dozadu to šlo dole vodou.
To, čo ubuntu celý čas budovalo, rázom zamietli pod koberec. Začalo to zmenou typických farieb ubuntu z hnedej na tú bordovo šedú či čo to je. A pritom hnedá bola trademark ubuntu, každý kto to zbadal mu bolo jasné o čo ide (ak to poznal). Niečo ako červené ferrari. Nasledovalo úplne uletené presunutie ovládacíh prvkov okien na ľavú stranu, a zaklincovalo to unity. Od začiatku malo ubuntu dva panely, jeden hore jeden dole a logicky rozmiestnenú ponuku. Prečo sa od toho rázom upustilo a spravili dáky paskvil ktorý je daný na boku zvislo, a pritom sa nedá ani presunúť? Neviem to pochopiť. Keď si vezmeme windows, pracovné prostredie ako také je stále rovnaké, vždy iba inovujú a modernizujú. Prečo aj ubuntu nejde týmto smerom a snažia sa v poslednej dobe stále testovať niečo nové? úplne stačilo spraviť nové gnome (keďže gnome 2 je už naozaj za zenitom), v klasickom ubuntu prostredí (dva panely, klasické rozloženie) a pritom inovovať na použitie dotykových monitorov, tabletov a pod. Tak ako to spravil microsoft pri win7
Mne to už začína pripadať ako keby nejaká veľká firma platila canonical s tým, že testujú ludí ako zareagujú na nové "intuitívne" prostredie a všeobecne na zmeny na ktoré niesú zvyknutí.

Jasne, je to zadarmo, je to naše rozhodnutie čo budeme používať. Ide mi len o to že celé roky som ubuntu držal palce, bolo mi sympatické čo tvorci robili a o čo sa snažili, a zrazu to chytilo akýsi komerčný "smrad" ktorý mne osobne bohužial nevoní  :(
« Poslední změna: 28 Října 2011, 13:34:54 od PELKO »

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #828 kdy: 28 Října 2011, 14:54:31 »
Podla mna je to velmi jednoduche:
1. Cez Ubuntu Tweak dat ikony okien vpravo
2. nainstalovat Gnome-shell
Hotovo, som uplne spokojny.  ;)

Ubuntu je super distro, ze menia pracovne prostredie je uplne ten najmensi problem. Vnutro Ubuntu je proste super a stale viac a viac podporovane tretimi stranami. Co si viacej priat?
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #829 kdy: 28 Října 2011, 15:14:00 »
...A od té doby jedu na Kubuntu a na slabších PC na Lubuntu...
Mimochodem - pokud jsi to už někde psal a buď jem to přehlédl nebo zapomněl, tak se omlouvám, ale jak konkrétně ty řešíš v lubuntu přepínání rozložení klávesnice?
Ď.

P.S.
Ostatním se omlouvám, že si momentálně zrovna na nic nestěžuju...

jmp

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #830 kdy: 28 Října 2011, 15:20:24 »
v lubuntu jde prepinat rozlozeni klavesnice ve volby->lxkeymap

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #831 kdy: 28 Října 2011, 17:11:12 »
2. nainstalovat Gnome-shell
Vieš to rozvinúť? Skušal som nainštalovať gnome-panel, pri prihlasovaní zmenil na gnome classic, ale ten paskvil s tradičným gnome2 panelom nema spoločne nič...

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #832 kdy: 28 Října 2011, 17:22:05 »
v lubuntu jde prepinat rozlozeni klavesnice ve volby->lxkeymap

Měl jsem na mysli operativní přepínání buď kombinací kláves nebo nějakou speciální klávesou. Tohle, obávám se, není úplně ono...

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #833 kdy: 29 Října 2011, 00:00:34 »
ctrl-shift, někam do rc pro automatické spuštění jsem dával něco jako setxkbmap -option grp:ctrl_shift_toggle cz,us
Nemám tu teď žádné u sebe tak zkuste pogooglit pro přesný tvar.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #834 kdy: 29 Října 2011, 11:19:26 »
OK, až žase někdy zkusím lubuntu...

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #835 kdy: 31 Října 2011, 09:35:37 »
hmm .. navrat po vikdendu rusny - nebojte, neobtezoval jsem se seznamovat se detailne s veskerou aktivitou ktera se tu stala .. me oficialni prohlaseni:

thread jsem zamknul pac se tady hryzete mezi sebou .. kdyby jste si vylevali v pratelske atmosfere srdicko tak s tim nemam problem .. jakmile se zacnete hryzat zase thread zamykam a definitivne presouvam do uzavrenejch temat ..

zaroven timto prosim nase stare i mlade *dobre *holuby co se uz roky vraceji, aby se misto kravin a absolutni ztraty casu a energie flejmovanim zde radsi sli treba projit po venku ..


ave, ntz
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #836 kdy: 31 Října 2011, 09:41:53 »
...
Dokážu s Unity žít? Zatím ne.
Co se mi na Ubuntu líbí? Všechno kromě Unity.
Mám alternativu? Mám, tak ji budu používat.
A od té doby jedu na Kubuntu a na slabších PC na Lubuntu.

Ale nějak mne nenapadlo jít brečet na fórum (nebo na fotbal - výsledek by byl stejný) že chci aby Unity v Ubuntu nebylo.
Nějaký záměr s ním majitel společnosti má a pro některé lidi je to nejpoužitelnější prostředí. Pro mne ne.
Řešte tady na fóru prosím skutečné problémy a chyby.
...

Konečně někdo, kdo jen neplká a rovnou koná. Udělal jsem to samé před 3/4 rokem, když jsem se o Unity dozvěděl - doma proběhl přechod na Kubuntu (a na slabším NB na Xubuntu) a jsem maximálně spokojen.

Holt, opět tu platí kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody...
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #837 kdy: 31 Října 2011, 10:41:42 »
thread jsem zamknul pac se tady hryzete mezi sebou .. kdyby jste si vylevali v pratelske atmosfere srdicko tak s tim nemam problem .. jakmile se zacnete hryzat zase thread zamykam a definitivne presouvam do uzavrenejch temat ..

Takže, vylévejme si srdíčko dle libosti, ale jen tak nic proti ničemu a nikoho nenaštvat...

Nebylo by od věci založit zde větev, nebo téma, které nelze zamknout.
« Poslední změna: 31 Října 2011, 16:43:00 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #838 kdy: 15 Listopadu 2011, 21:49:35 »
béé, pláču, ty nejlepší mne nechápou a ještě ubližují, co s tím? no nic.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #839 kdy: 15 Listopadu 2011, 22:06:33 »
Kdo?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Kubino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #840 kdy: 16 Listopadu 2011, 09:49:41 »
2. nainstalovat Gnome-shell
Vieš to rozvinúť? Skušal som nainštalovať gnome-panel, pri prihlasovaní zmenil na gnome classic, ale ten paskvil s tradičným gnome2 panelom nema spoločne nič...

mně to Gnome 3 Classic (fallback) po doinstalování Indicator Applet a drobných úpravách nastavení nepřijde tak špatné ;). Takhle to vypadá na mém notebooku :).

« Poslední změna: 16 Listopadu 2011, 09:52:15 od Kubino »
PC: ASUS M4A88T-V EVO/USB3 + AMD Athlon II X3 445 @ AMD Phenom II X4 945 + 8GB RAM + EVGA Nvidia GTX 750-Ti + SSD Kingston V300 60GB + Manjaro GNOME 64 bit

Notebook: HP ProBook 4535s + Manjaro GNOME 64 bit

Soyin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 119
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #841 kdy: 16 Listopadu 2011, 15:45:37 »

2. nainstalovat Gnome-shell
Vieš to rozvinúť? Skušal som nainštalovať gnome-panel, pri prihlasovaní zmenil na gnome classic, ale ten paskvil s tradičným gnome2 panelom nema spoločne nič...

mně to Gnome 3 Classic (fallback) po doinstalování Indicator Applet a drobných úpravách nastavení nepřijde tak špatné ;) . Takhle to vypadá na mém notebooku :) .


Zajímavé, jde to přiblížit ještě víc? :D
Jinak, co víte o DE Pantheon?

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #842 kdy: 16 Listopadu 2011, 16:43:45 »
Kdo?
ten, jehož jméno se nevyslovuje. Jen pro představu obsah soukromé zprávy (ne, nedělám rád zvyřejňování soukromé korespondence, ale holt to nyní udělám

"tak hele ty jelito ... odpoved znam, nekolikrat jsem ti ji rekl a naprosto presne jsem ti vysvetlil jak to funguje .. uklidni se prosim a prestan kousat kolem sebe zvlaste lidi jako me, kteri s tebou potom ztraci evidentne jen cas, protoze ma casova investice do tebe je ocividne nenavratna ..

zdravim "

mimochodem, šlo o vlákno http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=59886.msg427529#msg427529

každý nechť si udělá obrázek sám, zda ví, neví, je arognantí, není apod. a k tomu srdíčku - dříve komunity byly o pomoci si a ten kdo nevěděl či nechtěl pomoci, prostě neodpověděl. Bohužel se čím dál více v komunitách stává, že tomu už tak není. a je to škoda.

jmp

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #843 kdy: 16 Listopadu 2011, 16:48:19 »
krom toho, ze ma ntz pravdu, tam nic zvlastniho nevidim (tedy az na to, ze se musel opakovat a k nicemu to nebylo...)
je-li zlej, protoze ma pravdu, pak to bude jiste uplnej superkrutak  ;D

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #844 kdy: 16 Listopadu 2011, 16:49:43 »
no tak jisteze pravdu nema, neb na otazku odpovezeno nebylo, ale to neva...

jmp

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #845 kdy: 16 Listopadu 2011, 16:52:05 »
spravne odpovezeno bylo, ale opravdu to k nicemu nebylo...

EDIT: dulezite je, ze ten test byl spatne napsanej a je zbytecne resit domnelou funkcnost ci nefunkcnost, protoze to proste nema smysl...
« Poslední změna: 16 Listopadu 2011, 16:54:04 od jmp »

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #846 kdy: 16 Listopadu 2011, 16:54:48 »
Q:Proč není 1/1 dvě, když doposud mi to vždy vracelo 2?
A:No protože tam má být +
Q:Ajo, pravda, ale proč to tedy doposud vždy vracelo dvě?
A:To je irelevantní
Q:Snažím se to pochopit
A:štveš mne, nechápu na co se ptáš

ano, bylo správně odpovězeno...

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #847 kdy: 16 Listopadu 2011, 16:55:59 »
EDIT: dulezite je, ze ten test byl spatne napsanej a je zbytecne resit domnelou funkcnost ci nefunkcnost, protoze to proste nema smysl...
ano, test je blbě, ale dosud fungoval a má nějaký důvod, že nezafungoval. a pokdu otázka na toto je irelevantní včetně zdůvodnění, že to někoho štve, tak ... holt, srdíčko, ano, doba je jiná, věci netřeba chápat.

jmp

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #848 kdy: 16 Listopadu 2011, 17:03:20 »
EDIT: dulezite je, ze ten test byl spatne napsanej a je zbytecne resit domnelou funkcnost ci nefunkcnost, protoze to proste nema smysl...
ano, test je blbě, ale dosud fungoval a má nějaký důvod, že nezafungoval. a pokdu otázka na toto je irelevantní včetně zdůvodnění, že to někoho štve, tak ... holt, srdíčko, ano, doba je jiná, věci netřeba chápat.
Vy se pouze domnivate, ze to fungovalo, ale faktem je, ze s timto testem to fungovat nemohlo
snazit se vytvorit podpurnou konstrukci pro Vasi domnenku imho postrada smysl...

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #849 kdy: 16 Listopadu 2011, 17:10:14 »
probuh, fungovalo to na dvou místech spolehlivě strašně dlouhou dobu. nevytvářím žádnou podpůrnou myšlenku. ale to už se vracíme k původnímu problému a to fakt nechci, já si jen vylil srdíčko (ano, své, možná špatné) nad tím, jak někteří přes své ego nedokáží komunikovat. a ano, je možné, že pravdu nemám a chyba je na straně mé. ale toto právo si snad každý ponechat můžeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.