Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 285030 krát)

jmp

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #850 kdy: 16 Listopadu 2011, 17:44:26 »
Q:Proč není 1/1 dvě, když doposud mi to vždy vracelo 2?
A:No protože tam má být +
Q:Ajo, pravda, ale proč to tedy doposud vždy vracelo dvě?
A:To je irelevantní
Q:Snažím se to pochopit
A:štveš mne, nechápu na co se ptáš

ano, bylo správně odpovězeno...
ono to z meho pohledu vypada takto:
A:zkusime to vydelit nulou a kdyz to vyjde, tak  provedem BZZ
B:delit nulou nejde, test je spatne, dej tam tento test a precti si manual k testu
A:dotedka to vzdycky bzucelo, kdyz se testovalo deleni nulou - muze mi nekdo vysvetlit jak to s tim delenim nulou je, ze to predtim fungovalo?!
B:nulou opravdu delit nejde ...
...
A: B je zlej, nechce mi vysvetlit, jak to je s tim delenim nulou

daysleeper

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1206
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #851 kdy: 16 Listopadu 2011, 18:01:56 »
Dali jsme ti několik hypotéz, jak k tomu mohlo dojít. Nemůžeme ale znát všechny skutečnosti, které to mohly způsobit: musel bys nám dát všechny logy a stav systému v momentě, kdy k tomu došlo, což je asi příliš práce na to, aby mělo smysl se tím zabývat.

Proč ale ntz to vlákno neignoroval a posílá takové soukromé zprávy, to také nechápu. Na druhou stranu má právo si soukromě posílat komu chce co chce.

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #852 kdy: 16 Listopadu 2011, 18:17:21 »
Q:Proč není 1/1 dvě, když doposud mi to vždy vracelo 2?
A:No protože tam má být +
Q:Ajo, pravda, ale proč to tedy doposud vždy vracelo dvě?
A:To je irelevantní
Q:Snažím se to pochopit
A:štveš mne, nechápu na co se ptáš

ano, bylo správně odpovězeno...
ono to z meho pohledu vypada takto:
A:zkusime to vydelit nulou a kdyz to vyjde, tak  provedem BZZ
B:delit nulou nejde, test je spatne, dej tam tento test a precti si manual k testu
A:dotedka to vzdycky bzucelo, kdyz se testovalo deleni nulou - muze mi nekdo vysvetlit jak to s tim delenim nulou je, ze to predtim fungovalo?!
B:nulou opravdu delit nejde ...
...
A: B je zlej, nechce mi vysvetlit, jak to je s tim delenim nulou

je to trochu jinak, pochopil jsem, uznal a opakovaně řekl, že chápu, že dělit nulou byla chyba. ale to nevysvětlovalo, proč ten test nezafungoval.

k hypotézám - ano, ale všechny byly založeny na tom, že ten proces tam opakovaně již byl, ntz prohlásil, že to, že já tvrdím, že ne, je irelevantní. je krásné, že vezmu upravený test a budu mít krásný pocit, že teď konečně už je to správně. jenže pro jakékoli zdokonalení kohokoli je důležité chápání, proč se tak stalo. A žádná hypotéza založená na jednom a tom samém to nevysvětlila. OK, plně chápu, že někdo nechce vysvětlit, nechce se tím zabývat - ale pak není třeba tvrdit, vysvětlil jsem, zodpověděl jsem, štveš mne... stačí ignorovat.

fakt mne štve, že jsou lidé čím dál nervóznější, dělají ze sebe mistry světa, radí více méně použitelným povýšeným stylem za situace, kdy se tazatel nechce spokojit s povrchním vysvětlením - když auto, které nemá brzdy, bude 2 roky brzdit a pak nezabrzdí, tak přece má také smysl pochopit, proč dva roky brzdilo. Odpověď od odborníků v servisu - neštvete mne, už jsem vám odpověděl, že bez brzd se nejezdí je opravdu hodna toho pravého nadhledu někoho, kdo je považována sám sebe považuje za profesionála.

ale toliko jen na dovysvětlenou, jak přístup vidím já a fakt si myslím, že je v komunitách čím dál tím hůř. někdy mi příjde, že není problém dotaz a odpověď, ale všechyn profíky začne štvát, když někdo nejde po povrchu, ale snaží se pochopit souvislosti. proč? to nevím.

v každém případě hezký den všem, srdíčko se vylélo a život půjde dál.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #853 kdy: 16 Listopadu 2011, 21:14:55 »
Len aby to tu ntz zase nezavrel :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

timmynovak

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 300
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #854 kdy: 16 Listopadu 2011, 21:42:30 »
to by byla škoda i neškoda současně. můj názor.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #855 kdy: 16 Listopadu 2011, 21:50:45 »
Tady není pochyb o tom, že ten test za určitých okolností může fungovat, není to to samé, jako dělit nulou. Osobně nevidím jiný teoretický důvod pro jeho selhání, než newline v řetězci vráceném pgrepem, tudíž, že těch procesů v danou chvíli odpovídalo hledanému výrazu více. Opravdu asi není co vysvětlovat, a pokud by to byla nějaká zcela náhodná anomálie, těžko to někdo objasní takhle na dálku.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #856 kdy: 17 Listopadu 2011, 00:16:31 »
Dá se toto téma nějak vyškrtnout, aby se mi nezobrazovalo v aktualizovaných?
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #857 kdy: 17 Listopadu 2011, 12:53:44 »
Dá se toto téma nějak vyškrtnout, aby se mi nezobrazovalo v aktualizovaných?

Profil - Nastavení profilu - Volba ignorování diskusí
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #858 kdy: 17 Listopadu 2011, 18:37:13 »
Díky Filipe, hledal jsem to, ale asi začínám slepnout...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Slunečnice77

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #859 kdy: 19 Listopadu 2011, 20:12:35 »
Díky Filipe, hledal jsem to, ale asi začínám slepnout...

Ano Filip je Eso ;) vždy poradí i polopatě . A když „sprdne“ tak slušně .  ;)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #860 kdy: 20 Listopadu 2011, 16:10:55 »
To jo, ale musel bych vyškrtnou celou Volnou diskuzi...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

libcosenior

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #861 kdy: 20 Listopadu 2011, 19:13:23 »
sabraq neblázni, to by si sa určite nudil.  ;D
Ubuntu 10.04

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #862 kdy: 20 Listopadu 2011, 19:54:56 »
sabraq neblázni, to by si sa určite nudil.  ;D
Je možné vyškrtat celou Volnou diskusi v konečném čase? :D
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

rydlobeton

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #863 kdy: 23 Prosince 2011, 12:38:08 »
Zdar lidi mám co se tíče OS jisté nejasnosti! počítačům se plně vjenuji od roku 2001 když sjem měl svůj Stone OS win 95 který byl asi tím nejlepší co microsoft napadlo naprosto spolehlivý a zabíralo jen 9 MB RAM ale doba jde kupředu a objevilo se tu XP a 2 průsery vista A 7 a to už jsem byl naprosto rozhořčen kvůli virům neustalím ptákovinám jak to zabezpečit který stejnak fungovaly na 10% a 1GB RAM v prdeli pro nic a stabilita a kompatibilita šla taky do díry a tak jsem roku 2009 hledal jinou alternativu A poprvé jsem se setkal s něčím NonMicrosofťáckým! Apple Macintosh (MAC) upřímě jsem si ho koupil za zhruba 25˘dolarů a výsledek byl náslodující : že to stálo za tu samou bačkoru naprosto graficky stabilni OS jednoduchý jak pro miminka ale naprosto si to brnkalo na moje nervy protože jsem na tom absolutňe nic nemoh naprogramovat ani upravovat A tak mě jeden kamarád doporučil v práci Linux no samožřejmě že jsem zkusil nejdřív z jednu s tradičních distribucí Debian konečně jsem byl dojat jak dokáže člověk být tak ochotnej udělat takouvou prácičku zadarmo :D OS to byl Ohebný na programovaní naprosto ideální ale moc nepodporovaný a tak jsem zkoušel udělat pár nových prográmku asi po jednom měsíci a seknul jsem stim protože se mi tu zjevilo Ubuntu 10.04LTS
a tak jsem ho ze zvědavosti vyzkoušel a  konečně jsem našel svoji životní lásku :D Podporovaný spolehlivý  Vychitaný a ke všemu ohebný a jelikož jsem docela pařmen a hrozně rád si hraju na lan party tak jsem už tady stím konečně přestat používat Windows nadobro Wine to zařídil :) sice to nebylo plně kompatibilní a ze začátku mi to na warcraft 3 stačilo následující rok se začali objevovat nativní hry ! a já jsem se rozhodl na UBuntu zůstat nadobro  proto bych byl rád abyste popsali svoje životní story a svěřilise co vás na ubuntu štve a co vás na Ubunu štve a co vás na něm udržuje byl bych rád kdybyste poslali dál tuto veždbu dalším lidem ať už může zbytek OS nonlinux poslat do řitě!

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #864 kdy: 23 Prosince 2011, 12:58:31 »
Mně taky brnká na nervy nepoužívání interpunkčních znamének a chyby alla ZŠ. Nehledě na to, že vypovídající hodnota je nulová, takže via Vylévání srdéčka.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #865 kdy: 23 Prosince 2011, 14:15:25 »
Mně taky brnká na nervy nepoužívání interpunkčních znamének a chyby alla ZŠ. Nehledě na to, že vypovídající hodnota je nulová, takže via Vylévání srdéčka.
Ale no tak... nebuď tak úzkoprsý :)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #866 kdy: 23 Prosince 2011, 14:27:07 »
Mně taky brnká na nervy nepoužívání interpunkčních znamének a chyby alla ZŠ. Nehledě na to, že vypovídající hodnota je nulová, takže via Vylévání srdéčka.
Ale no tak... nebuď tak úzkoprsý :)

Dobrým zvykem bývá přečíst si, co napíšu. Jestli je někdo schopen pustit do světa podobnou srágoru, tak to mluví za vše...  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #867 kdy: 23 Prosince 2011, 14:47:50 »
Mně taky brnká na nervy nepoužívání interpunkčních znamének a chyby alla ZŠ. Nehledě na to, že vypovídající hodnota je nulová, takže via Vylévání srdéčka.
Ale no tak... nebuď tak úzkoprsý :)

Dobrým zvykem bývá přečíst si, co napíšu. Jestli je někdo schopen pustit do světa podobnou srágoru, tak to mluví za vše...  ;)
To máš tedy hlubokou pravdu. navíc si myslím, že je to žert. To snad nikdo nemohl vážně myslet. Nebo je dotyčný zralý pro Bohnice.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #868 kdy: 23 Prosince 2011, 20:52:46 »
Mimo iné sa masox dá zohnať iba na apple strojoch. Teda myslím tu legálnu cestu. Ale čo, nebuďte kritický, buďte radi, že ste a že ste zdraví...furt sa za niečim ženieme, máme hodnoty a zabúdame na bližných...dobre dosť začínam vyzerať ako jehovista :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #869 kdy: 24 Prosince 2011, 12:51:22 »
Mimo iné sa masox dá zohnať iba na apple strojoch. Teda myslím tu legálnu cestu. Ale čo, nebuďte kritický, buďte radi, že ste a že ste zdraví...furt sa za niečim ženieme, máme hodnoty a zabúdame na bližných...dobre dosť začínam vyzerať ako jehovista :D

Nejnovější masox byl distribuován i na flashkách :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #870 kdy: 24 Prosince 2011, 13:03:22 »
Mimo iné sa masox dá zohnať iba na apple strojoch. Teda myslím tu legálnu cestu. Ale čo, nebuďte kritický, buďte radi, že ste a že ste zdraví...furt sa za niečim ženieme, máme hodnoty a zabúdame na bližných...dobre dosť začínam vyzerať ako jehovista :D

Nejnovější masox byl distribuován i na flashkách :)
Myslel som tým, že licencia neumožňuje iné použitie ako na APPLE. A to je iba upgrade, čiže potrebuješ verziu predtým. ;)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Standa99

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #871 kdy: 25 Prosince 2011, 21:53:24 »
Před rokem jsem rozjel svůj domácí strojek (server, router, nas atd.) na Ubuntu 10.10 a ten mi zabezpečil veškeré potřeby jako jedinečné all-in-one zařízení. Vím, že za pár měsíců ztratím podporu a tak jsem zkusil naklonovat disk do jiného testovacího PC. Prvně jsem zkoušel věci, kterými si nechci rozvrtat server (squid, openvpn atd.). Až je budu mít vyzkoušené, tak je teprve nasadím na server.
Potom přišlo na řadu povýšení systému, kvůli kterému jsem ten disk klonoval. Na 11.04 to prošlo v pohodě, zachovalo se prostředí a veškeré nastavení (např. vzdálená plocha přes SSH tunel atd.). Na 11.10 to už byla katastrofa a vůbec se nedivím, že to jde kytek a začíná převládat Mint. Už to nebudu řešit, jak to znova rozchodit a další čas budu věnovat akorát opětovnému naklonování disku. Na jaře půjde testovací PC na pár dnů místo serveru a na něj nasadím Debian.
Je velká škoda se vlastním přičiněním zbavovat takové komunity!

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #872 kdy: 26 Prosince 2011, 13:11:16 »
Před rokem jsem rozjel svůj domácí strojek (server, router, nas atd.) na Ubuntu 10.10 a ten mi zabezpečil veškeré potřeby jako jedinečné all-in-one zařízení. Vím, že za pár měsíců ztratím podporu a tak jsem zkusil naklonovat disk do jiného testovacího PC. Prvně jsem zkoušel věci, kterými si nechci rozvrtat server (squid, openvpn atd.). Až je budu mít vyzkoušené, tak je teprve nasadím na server.
Potom přišlo na řadu povýšení systému, kvůli kterému jsem ten disk klonoval. Na 11.04 to prošlo v pohodě, zachovalo se prostředí a veškeré nastavení (např. vzdálená plocha přes SSH tunel atd.). Na 11.10 to už byla katastrofa a vůbec se nedivím, že to jde kytek a začíná převládat Mint. Už to nebudu řešit, jak to znova rozchodit a další čas budu věnovat akorát opětovnému naklonování disku. Na jaře půjde testovací PC na pár dnů místo serveru a na něj nasadím Debian.
Je velká škoda se vlastním přičiněním zbavovat takové komunity!
Komunita tu je a bude. Inak je to tvoja chyba. Pokial používaš Ubuntu dlhšie, tak si určite zistil, že najlepšia cesta je nová ištalácia. Zálohovať nastavenia ide, dokonca je možné zálohovať aj balíčky, teda zoznam balíčkov, ktorý sa následovne stiahne. A prechodom k debianu určite nič nepokazíš.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

min25

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 488
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #873 kdy: 26 Prosince 2011, 13:22:17 »
Před rokem jsem rozjel svůj domácí strojek (server, router, nas atd.) na Ubuntu 10.10 a ten mi zabezpečil veškeré potřeby jako jedinečné all-in-one zařízení. Vím, že za pár měsíců ztratím podporu a tak jsem zkusil naklonovat disk do jiného testovacího PC. Prvně jsem zkoušel věci, kterými si nechci rozvrtat server (squid, openvpn atd.). Až je budu mít vyzkoušené, tak je teprve nasadím na server.
Potom přišlo na řadu povýšení systému, kvůli kterému jsem ten disk klonoval. Na 11.04 to prošlo v pohodě, zachovalo se prostředí a veškeré nastavení (např. vzdálená plocha přes SSH tunel atd.). Na 11.10 to už byla katastrofa a vůbec se nedivím, že to jde kytek a začíná převládat Mint. Už to nebudu řešit, jak to znova rozchodit a další čas budu věnovat akorát opětovnému naklonování disku. Na jaře půjde testovací PC na pár dnů místo serveru a na něj nasadím Debian.
Je velká škoda se vlastním přičiněním zbavovat takové komunity!
Komunita tu je a bude. Inak je to tvoja chyba. Pokial používaš Ubuntu dlhšie, tak si určite zistil, že najlepšia cesta je nová ištalácia. Zálohovať nastavenia ide, dokonca je možné zálohovať aj balíčky, teda zoznam balíčkov, ktorý sa následovne stiahne. A prechodom k debianu určite nič nepokazíš.
Navíc by jsi mohl vědět, že je veliký rozdíl mezi G2 v 11.04 a G3 v 11.10! A jistě i Debian časem přejde na Gnome3, protože dvojková verze prostě končí >:(

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #874 kdy: 26 Prosince 2011, 15:32:04 »
Mně by zajímalo co je tak zajímavého v Mintu. Je tam "jen" Gnome3(Gnome shell)s pluginy a zkrypleným menu.
To samé je Gnome3 ve stylu Gnome2.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.