Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286077 krát)

Standa99

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #875 kdy: 27 Prosince 2011, 08:37:11 »
To jsem si pouze ulevil, stejně tam bude tikat linux a je celkem šumák jaký. Na Ubuntu jsem se s pár věcma trápil (např. Cacti + traffic&ping) a na Debianu to šlape bezproblému. A třeba ho nasadím rovnou z LXDE, protože potřebuju jenom klikací rozhraní přes vzdálenou plochu.
Akorát se mi subjektivně nelíbí, kam se Ubuntu ubírá, toť vše. Chápu, že se snaží a zkouší co se dá, jenže logicky se vše nemusí podařit. Určitě jim zpětná vazba naznačuje, že to asi není ono, tak uvidíme jestli někdo opustí své ego a připustí další změnu?

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #876 kdy: 27 Prosince 2011, 09:06:34 »
Mně by zajímalo co je tak zajímavého v Mintu. Je tam "jen" Gnome3(Gnome shell)s pluginy a zkrypleným menu.
To samé je Gnome3 ve stylu Gnome2.
Musím říci, že jsem nainstalil revamp a gnome 3 tam chodí, navíc je hezky použitelné unity s menu na dolním řádku. Opravdu je to docela dobré, jako tux ale ten se mi brzy rozhasil. Nejlepší je ale pořád frugalware i když rozjet gnome byl horor. Hezký den.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #877 kdy: 27 Prosince 2011, 14:41:23 »
Mně by zajímalo co je tak zajímavého v Mintu. Je tam "jen" Gnome3(Gnome shell)s pluginy a zkrypleným menu.
To samé je Gnome3 ve stylu Gnome2.
Musím říci, že jsem nainstalil revamp a gnome 3 tam chodí, navíc je hezky použitelné unity s menu na dolním řádku. Opravdu je to docela dobré, jako tux ale ten se mi brzy rozhasil. Nejlepší je ale pořád frugalware i když rozjet gnome byl horor. Hezký den.
Ten revamp sa dosť podobá na pear os :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #878 kdy: 27 Prosince 2011, 15:50:11 »
Mně by zajímalo co je tak zajímavého v Mintu. Je tam "jen" Gnome3(Gnome shell)s pluginy a zkrypleným menu.
To samé je Gnome3 ve stylu Gnome2.
Musím říci, že jsem nainstalil revamp a gnome 3 tam chodí, navíc je hezky použitelné unity s menu na dolním řádku. Opravdu je to docela dobré, jako tux ale ten se mi brzy rozhasil. Nejlepší je ale pořád frugalware i když rozjet gnome byl horor. Hezký den.
Ten revamp sa dosť podobá na pear os :D
Je to tak. Je vidět, že máš přehled. Co říkáš na unity dole?

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #879 kdy: 28 Prosince 2011, 04:03:12 »
Mně by zajímalo co je tak zajímavého v Mintu. Je tam "jen" Gnome3(Gnome shell)s pluginy a zkrypleným menu.
To samé je Gnome3 ve stylu Gnome2.
Musím říci, že jsem nainstalil revamp a gnome 3 tam chodí, navíc je hezky použitelné unity s menu na dolním řádku. Opravdu je to docela dobré, jako tux ale ten se mi brzy rozhasil. Nejlepší je ale pořád frugalware i když rozjet gnome byl horor. Hezký den.
Ten revamp sa dosť podobá na pear os :D
Je to tak. Je vidět, že máš přehled. Co říkáš na unity dole?
Pokial viem, tak je to Gnome-Shell s cairo-dock. Tak vyzerá to dosť podobne ako jabĺčkový systém a pripomína to aj upravené gnome2. Na Unity by som vela vecí vylepšil ale hlavné čo sa mi páči je to ako to šetrí miestom a to myslím hlavne to, že nie sú použité panel zvlášť a okraj okna zvlášť. Je to také celistvé, akurát chýbajú záležitosti z Gnome-Shell :-\
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #880 kdy: 28 Prosince 2011, 09:22:17 »
Mně se to také líbí. Používám sice gnome-shell ale to cairo je rozhodně lepší než unity.

vidocqcz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #881 kdy: 29 Prosince 2011, 12:37:41 »
Vyleju si, vyleju. Po 5 letech s ubuntu mě 11.10 vrátila zpět k win. Rozdíly mezi Ubuntu 11.10 a Win7 ve funkčnosti nevidím. Používám pořád stejné programy jak pro grafiku, kancelář, multimédia s pol. Jenom výdrž ntb stoupla z nějakých 2:30 v Ubuntu na 5:30 ve win. Systém je svižnější a "tyvole" vždyť i widle mají víc možností nastavení s logickým dohledáním. Do staršího U se už nevrátím, protože mám porblémy s podporou HW na novém ntb.
Euforórii kterou jsem kdysi prožíval při opačném přechodu mezi systémy, kdy jsem byl okouzlen možnostmi a funkcionalitou ubuntu jsem teď prožil znovu. Obráceně.
ProBook 4730s (Radeon HD 6490M, Intel i5 2.3GHz, 4GB DDR3), Ubuntu 11.10

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #882 kdy: 29 Prosince 2011, 13:03:28 »
Uvidíme jestli tě ta euforie nepřejde po pár měsících používání až se systém sám zaseká bordelem...

Pak ho sice začneš čistit ale ty čistící programy vyčistí i to co nemají a pak to teprve začne být pořádný horor.

Ono to čekání dlouhé minuty na zapnutí počítače protože si tam Microsoft něco nastavuje a instaluje i bez toho že by se mě ptal je doslova k nasrání.

Ale máš pravdu že po každé instalaci jakéhokoliv operačního systému je na začátku euforie. Prostě je to nové... ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #883 kdy: 29 Prosince 2011, 13:41:50 »
Hej hej eufória. Ale s tým logickým hladaním nastavení nesúhlasím. Vo win7 to ani horšie byť nemohlo. Keď niečo hladáš, najskôr musíš prejisť všetky položky lebo je to tak skryté aby to nikdo nenašiel. Jediný pádny dôvod by som hladal vo výdrži batérie. Mohol si sem napísať a určite by ti niekto poradil, ako dosiahnuť vyššiu úroveň. Predpokladám, že máš Sandy Bridge od Intelu že?
Boot parametre, ktoré by si si mal pridať
Kód: [Vybrat]
i915.i915_enable_rc6=1
pcie_aspm=force
Možno na inšpiráciu http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1822629
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #884 kdy: 29 Prosince 2011, 14:09:10 »
Bez tak nejlepší je mít k dispozici oba systémy.
Přeci jenom žádný systém není dokonalý i když mi na 99% vyhovuje Ubuntu tak třeba iPhone si musím jednou za půl roku aktualizovat přes iTunes, atd...
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

vidocqcz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #885 kdy: 29 Prosince 2011, 17:09:09 »
Pokud porovnám hledání nastavení ve Win a v poslední verzi Ubuntu, tak U hodně ztrácí.
ProBook 4730s (Radeon HD 6490M, Intel i5 2.3GHz, 4GB DDR3), Ubuntu 11.10

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #886 kdy: 29 Prosince 2011, 18:17:43 »
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #887 kdy: 29 Prosince 2011, 22:59:12 »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #888 kdy: 29 Prosince 2011, 23:49:02 »
Před pěti lety jsem přešel z win na lin protože jsem měl staženou prdelku
, tak jsem první přechod učinil s vyměnitelným šuplíkem HDD. Po první instalaci jsem experimentoval a před definitivním použitím jsem provedl 3x kompletní reinstal. Největší chyby každého OS jsou mezi klávesnicí a uživatelem

speedzero

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #889 kdy: 30 Prosince 2011, 00:42:39 »
Zdravim mynule som po dlhej dobe instaloval to nove ubuntu. ale namiestu radosty som nechapal ....ved sa to neda pouzivat! ale hlavne sa musia opicit po osx vzhlade....kedze uz dlhsie pracujem v osx neda mi to ...ale zbadal som to. a co je ta lista...a to menu? jedine co musim pochvalit je ze konecne vsetok hardware funguje od webcam az po wify a netreba nic dodatocne riesit....ale ta pouzitelnost....pekne to niekto po...al....tento wzhlad uskody do buducnosty velmy! lebo uplne nowy uzivatel ktory tento chaos spatry co i len s live sedenia tak to nebude chciet ... newiem kam to ubuntu smeruje ..... ale od 9.04 to ide dole vodou ....len tolko som chcel lebo som bol stoho doslova sokovany.....CO TO SPRAVILY STIMTO SUPER SYSTEMOM???

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #890 kdy: 30 Prosince 2011, 00:48:36 »
To by malo ísť do srdiečok, to za prvé a za druhé, ty si skadiaľ? Trnava? Takúto gramatiku ťa kde učili?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

speedzero

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #891 kdy: 30 Prosince 2011, 00:50:38 »
ano som madar..... neeé

Jan Čulík

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #892 kdy: 30 Prosince 2011, 01:41:23 »
I já s těmi modernostmi, co poslední dobou Ubuntu předvádí, nejsem zrovna dvakrát spokojen. Došel jsem do takového stavu, že jsem zkoušel různé linuxové distribuce a nakonec jsem skončil u Debianu. Windows 7 jsem na notebooku zkoušel taky, po třech týdnech jsem to nevydržel a vrátil jsem se k Linuxu.
Teď o svátcích jsem si konečně udělal čas na to, abych konečně taky pořádněji vyzkoušel to nové Ubuntu a Unity. Subjektivně z toho systému mám docela dobrý pocit, je ale spousta věcí, na kterých je potřeba zapracovat. Musím říct, že Unity mě oslovilo o něco víc, než Gnome Shell. Hned první problémy byly s instalací - nejdřív jsem instaloval z CD-RW ze standardního grafického instalátoru. Žádná ultra rychlost, ale s tím se tak předem počítá. Vyplnil jsem všechny potřebné údaje, rozdělil disk, systém se začal instalovat, a ejhle, ve fázi "Nastavování systému" (kdy by se už nemělo nic stahovat z netu nebo kopírovat z CD) se instalátor zasekl (ne samotný program, ale průběh instalace), bez jakékoliv chybové hlášky, progress bar zůstal viset asi v jedné třetině průběhu, půl hodiny jsem to nechal běžet, nic se nezměnilo, tak jsem restartoval booka, zkontroloval CDčko na chyby, prý bylo všechno v pohodě. Stáhl jsem z jiného zdroje nové instalační CD, pomocí unetbootin vytvořil bootovací flashku, vytuhlo to na stejném místě jak předtím. Pak jsem se rozhodl, že to nainstaluju z Alternate CD pomocí klasického textového debian-like instalátoru, zase z flashky. To už se mi podařilo nainstalovat všechno, problém nastal u zavaděče, kdy se nejspíš automaticky instaluje na /dev/sda, kdy běžně při instalaci z CD to je HDD, jenže teď to byla flashka, takže půlka Grubu byla na HDD a druhá půlka na flashce - z obojího se následně nedalo nabootovat. Z live CD jsem se tedy pomocí "grub-install /dev/sda" pokusil zavaděč obnovit, hodilo to nějakou chybu, že na HDD Grubu chybí nějaké soubory. Takže vypálení Alternate instalátoru na CD-RW, opět instalace v textovém módu a díkybohu už všechno fungovalo :D to jste měli vidět, jak jsem to odpoledne nadával :D
Teď k samotnému Unity, samotné prostředí mi nepřišlo vyloženě špatné, pracovalo se s tím docela dobře, nemohl jsem si zvyknout akorát na menu aplikací v horní liště. Dash je docela v pohodě, líbí se mi víc než Činnosti v Gnome Shellu, jen je docela škoda, že to rozšíření pro filtrování hudby funguje pouze s Banshee (používám Clementine). Možnost stáhnout si jednoduše z launchpadu další lenses nebo indicatory do panelu je skvělá, určitě by se více takových doplňků mohlo dostat přímo do oficiálních repozitářů. Systém se dal pak ovládat rychle, jednoduše a efektivně. Taky jsem si hrál s Compizem - už jen proto, že mi celkově práce s okny přišla šíleně pomalá (hlavně přesouvání), i když jsem pozakazoval všechny zbytečnosti a nastavil všechno tak, aby to běželo co nejrychleji, pořád to nebylo ono (dlouhou dobu jsem používal na Debianu Squeeze Gnome 2 s Compizem, a problémy žádné nebyly - Intel GMA X4500 v notebooku). Jako prostředí je Unity určitě zajímavé, zkoušel jsem to hlavně proto, že Debian Squeeze má už na můj vkus poněkud zastaralé balíčky (backporty neřeší vše), Gnome 2 už není dále podporované, Gnome 3 mi nesedí, KDE4 taky ne, MATE je moc mladý projekt na to, abych odhadl, jak to bude s vývojem v budoucnu, tak mi zbyly Unity a Xfce (sice je možnost používat jiné odlehčené nebo tiling WM, ale s tím by bylo hodně práce, zvlášť, když mám před maturitou). U Unity mě nakonec odradila ta pomalost + fakt, že vývojáři nemají v plánu přidat podporu pro větší úpravy nebo přizpůsobení ze strany uživatele. Takže jsem nakonec nahodil Debian Testing s Xfce 4.8, a zatím po všech stránkách naprostá spokojenost :) Oproti Ubuntu je to celé hodně rychlé, ať už se jedná o boot, přihlašování, nebo samotná odezva během práce v systému. Hm, těšil jsem se na Xfce 4.10, které mělo vyjít v lednu, a jak se dívám do roadmapy, tak to odsunuli na březen :( No nevadí... teď už jen vědět, jak do Xfce začlenit expo a exposé bez nutnosti použití Compizu a budu opravdu spokojenej :D

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #893 kdy: 30 Prosince 2011, 01:44:39 »
TL;DR
To je buď na blog alebo na psychiatriu :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #894 kdy: 30 Prosince 2011, 01:59:03 »
TL;DR
To je buď na blog alebo na psychiatriu :D

Varianta 2 vyhrává

speedzero

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #895 kdy: 30 Prosince 2011, 02:10:57 »
nie je na hanbu ked moderatory na ubuntu fore odkazuju na pouzivanie derivatov......namiesto vlajkovej lody ....malo bi to bit opacne.....tu nejde o to ze sa tu stazujeme ...proste to nove ubuntu je nepouzitelne ....

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #896 kdy: 30 Prosince 2011, 02:31:03 »
nie je na hanbu ked moderatory na ubuntu fore odkazuju na pouzivanie derivatov......namiesto vlajkovej lody ....malo bi to bit opacne.....tu nejde o to ze sa tu stazujeme ...proste to nove ubuntu je nepouzitelne ....
To je všetko je v poriadku. Ide tu len o to aby sa na fóre nevyskytovali podobné vlákna ako si založil ty a tvoj kolega, ktorý sa rozpísal na úctyhodných 674 slov :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #897 kdy: 30 Prosince 2011, 12:06:11 »
nie je na hanbu ked moderatory na ubuntu fore odkazuju na pouzivanie derivatov......namiesto vlajkovej lody ....malo bi to bit opacne.....tu nejde o to ze sa tu stazujeme ...proste to nove ubuntu je nepouzitelne ....

Hanbou je robiť také hrubice. Nové Ubuntu je, z mojich skúseností zatiaľ najviac BFU-friendly. Nechápem, prečo všetci pokladajú za dôležité aby bola inštalácia/nastavenie robené pre uživateľov. Uźivateĺ používa, neinštaluje - väčšinou im nahodím systém, pár vecí ktoré by sa im šikli a potom ich už nechám, nech si užijú Ubuntu. Väčšinou ho nakoniec nájdem v tom istom stave ako som ho zanechal keď idem upgradeovať na vyššiu verziu.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

speedzero

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #898 kdy: 30 Prosince 2011, 14:51:52 »
to musis uznat ze nieco na tom asi bude inak bi tolko userov nepisalo do (vylevani srdicka). ako bi som to prirovnal ...je to asi taka situace ako ked bol velky boom okolo windows wista .....a zistilo sa ze je to *censored*. tak richlo spravily windows 7 abi upokojily vasne ....dufam ze to tak dopadne.....dowtedy som na minte..... a uz som to pisal argumentovat na (hrubky) je tiez na hanbu ...uz som pisal ze som madar ktori zije na slovensku ...ale to je skoda reci lebo ako wydim na tomto fore sa nic nezmenilo....posmesky ,zhadzovanie ....toto je moj nazor .... ti si maj svoj...

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #899 kdy: 30 Prosince 2011, 21:45:52 »
Mne je jedno kam sa všetci hrnú, s Unity som spokojný, neustále sa zlepšuje a napriek dlhému slohu Jana Čulíka je z rozhovorov s tvorcami Unity známe, že postupne sa budú pridávať možnosti úpravy. Aj kvôli tomu predsa pribrali autora Ubuntu Tweak do týmu. Momentálne nastavenia a možnosti Unity sú síce obmedzené oproti napr. KDE, ale nezdá sa mi, že by to bolo až také hrozné, ak to porovnáme s Gnome Shell. To, že si maďar prispievajúci na československé fórum tiež neospravedlňuje wypatlančinu ani takmer zjavne úmyselné invertovanie joty a ypsilonu.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.