Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 289693 krát)

Deadly

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1200 kdy: 10 Ledna 2013, 22:49:46 »
Vypadá to, že Unity se proti některým vyloženě spiklo.

Citace
Do fronty jsem hodil -+ 6 programů a výsledek byl takovej, že to zamrzlo (možná jen zpomalilo na rychlost blížící se 0b/s).
- toto není normální chování!
V Centru softwaru jsem instaloval najednou více než 6 programů a vše bez jakéhokoli zpomalení.
̶I̶n̶t̶e̶l̶ ̶C̶o̶r̶e̶2̶ ̶Q̶u̶a̶d̶ ̶C̶P̶U̶ ̶Q̶9̶4̶0̶0̶ ̶2̶.̶6̶6̶G̶H̶z̶ ̶I̶n̶t̶e̶l̶,̶ ̶4̶ ̶G̶B̶ ̶R̶A̶M̶,̶ ̶G̶e̶F̶o̶r̶c̶e̶ ̶G̶T̶X̶ ̶7̶5̶0̶ ̶T̶i̶,̶ ̶A̶S̶U̶S̶ ̶X̶o̶n̶a̶r̶ ̶D̶S̶,̶ ̶U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶4.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶
Intel Core i5-4690K 3.50GHz, 16 GB RAM, GeForce GTX 1060 6GB, ASUS Xonar DGX, U̶b̶u̶n̶t̶u̶ ̶1̶8̶.̶0̶4̶ ̶6̶4̶b̶i̶t̶,̶ Ubuntu 22.04 64bit

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1201 kdy: 14 Ledna 2013, 02:15:19 »
Vypadá to, že Unity se proti některým vyloženě spiklo.

Citace
Do fronty jsem hodil -+ 6 programů a výsledek byl takovej, že to zamrzlo (možná jen zpomalilo na rychlost blížící se 0b/s).
- toto není normální chování!
V Centru softwaru jsem instaloval najednou více než 6 programů a vše bez jakéhokoli zpomalení.

jo chová se divně, po každým kliknutí na chvilku skočí načítací kolečko, k tomu občas vyskočí prázdné okno debconf což omezuje další činnost. Teď jsem zkusil odebrat- Gimp + Phatch + Transmission + nějaký sdílení plochy na dalším programu už bez reakce. Chvíli kolečko chvíli debconf a pak bylo možný v práci pokračovat.
V synapticu, žádnej problém, likvidoval jsem celý unity + compiz +orca + blindy + bluetooth... nepoznal jsme žádný omezení výkonu. :)

Ono v tom centru softwaru to taky není o tom, že by to nezvládalo železo, ale ten program se chová nějak divně... jako by po každým kliku házel refresh ve stylu (apt-get update) :D
« Poslední změna: 14 Ledna 2013, 02:17:03 od matee »
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1202 kdy: 24 Ledna 2013, 10:23:03 »
Zkouším od včerejška a nefunguje spolehlivě. Například ve složce mám soubor Klient - upomínka.odt a v něm je několikrát slovo "klient" a "Klient".

Kód: [Vybrat]
grep -r Klient *
nic nenajde. Jiné slovo zase najde...

Tak takhle by to nešlo... :-)

A to je důkaz toho, že na velikosti záleží  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1203 kdy: 24 Ledna 2013, 11:32:03 »
Nerad to říkám, protože mám Ubuntu rád, ale vyhledávání ve starých WXP i ve starém MS Office funguje daleko lépe, rychleji a spolehlivěji. Zde je hodně co dohánět.

[příloha smazaná administrátorem]
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1204 kdy: 24 Ledna 2013, 21:33:16 »
No, to máte tak... soubor .odt je v podstatě zip archiv. Zazipovaný texy XML.
A kdo to chtěl? Není náhodou možnost hledání důležitější, než ušetřený prostor na disku?
Hergot chlape, podívej se, jak vypadá rozzipovaný odt a porovnej s původním. Tohle už je vážně moc.
Ne, není ! Ani náhodou, ani omylem, ani z donucení.  Nezazipovaný adresářový strom s XML soubory (Open Document format) je vážně v nezazipovaném stavu absolutně unmanageable. Problematika hledání textového řetězce v binárním formátu je tady snad každému jasná, to pochopí i průměrně inteligentní vačice oppossum. Tak se netvař, že tomu pořád nerozumíš.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1205 kdy: 24 Ledna 2013, 22:32:57 »
Tak se netvař, že tomu pořád nerozumíš.

Použiju Váš slovník děcka... Tohle už je vážně moc...

Kancelářský balík, který neumí prohledávat ve svých vlastních souborech je zcela na prd, protože se nedá nasadit ve vážně míněné firmě. To je můj názor. Teď jsem teprve plně pochopil závratné zisky z MS Office. Struktura ODT souboru mě (jako uživatele) vůbec, ale vůbec, nezajímá...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1206 kdy: 25 Ledna 2013, 09:21:24 »
A já zase chci jezdit autem a takové technické detaily jako rozdíl mezi naftou a benzínem, nebo význam dopravních značek mě (jako uživatele) vůbec, ale doopravdy vůbec nezajímají.

To není dobré přirovnání. Rozdíl mezi benzínem a naftou mě opravdu nezajímá (a mám řidičák a auto). Nejradši bych byl, kdyby pistole u pumpy byly jedna čtvercová a jedna kulatá, aby nešly strčit do jiné nádrže (hlavně v cizině). Ani mě nebaví zjišťovat, jak se jmenuje nafta v jiných jazycích. Nejsem motorista - kutil.

Znalost značek, je (narozdíl od rozpitvávání zipů a binárních souborů, co mi tu někteří doporučovali,) užitečná. Může zachránit zdraví či život.

:-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1207 kdy: 25 Ledna 2013, 11:14:07 »
Pokud máš nějaké staré ubuntu, tak můžeš zkusit nahradit jeho názvem, nicméně nevím, jestli podporují nějaké zastaralé verze.

Díky. Nemám staré, mám U10.04 (pro mě je téměř nové) :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

beer

  • Host
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1208 kdy: 25 Ledna 2013, 11:14:19 »
Teď jsem si všiml, že máš U 10.04. Možná konečně důvod přejít na novější verzi systému, co říkáš ;). Na 12.04.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1209 kdy: 25 Ledna 2013, 11:22:44 »
Teď jsem si všiml, že máš U 10.04. Možná konečně důvod přejít na novější verzi systému, co říkáš ;). Na 12.04.
Nemůže.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1210 kdy: 25 Ledna 2013, 11:25:20 »
Teď jsem si všiml, že máš U 10.04. Možná konečně důvod přejít na novější verzi systému, co říkáš ;). Na 12.04.

Je to vždy to po povýšení stejné. Něco lákavého mě přesvědčí... a něco podstatného přestane fungovat (když přejdu to, že odladit novou instalaci systému mi při práci trvá minimálně týden)... takže povýšení systému považuji za poslední a krajní řešení.

Například je, že v nové verzi je nový Thunderbird, ten nepodporuje všechna rozšíření. Novější verze rozšíření nepodporuje data ze starší verze. A to je jeden příklad z padesáti. Dále.... Přestane fungovat KompoZer, FTP, záložky na servery, připojení na vzdálenou plochu, které je na jiném portu než 5900, linky na probouzení jiných strojů, staré nastavení CrashPlanu, obecně část doplňků do čehokoli odejde... atd. atd. atd, mohl bych s tím popsat celou A4. Velký rozdíl je, zda instalace, odlaďování a vymazlování novějších verzí čehokoli baví nebo nebaví...

:-)
« Poslední změna: 25 Ledna 2013, 11:28:43 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1211 kdy: 25 Ledna 2013, 11:27:41 »
A já zase chci jezdit autem a takové technické detaily jako rozdíl mezi naftou a benzínem, nebo význam dopravních značek mě (jako uživatele) vůbec, ale doopravdy vůbec nezajímají.

To není dobré přirovnání. Rozdíl mezi benzínem a naftou mě opravdu nezajímá (a mám řidičák a auto). Nejradši bych byl, kdyby pistole u pumpy byly jedna čtvercová a jedna kulatá, aby nešly strčit do jiné nádrže (hlavně v cizině). Ani mě nebaví zjišťovat, jak se jmenuje nafta v jiných jazycích. Nejsem motorista - kutil.

Znalost značek, je (narozdíl od rozpitvávání zipů a binárních souborů, co mi tu někteří doporučovali,) užitečná. Může zachránit zdraví či život.

:-)
ot: Cokoli může zachránit zdraví nebo život. A ne že nějaké znalosti vyselektujeme jako předem zbytečné. Potom upadnou v zapoměnní jako spousta ménně šťastných.

Jinak bych to nazval debilizačními zákony. Nesušte v mikrovlnce kočku apod.

I když zrovna ta nekompatibilita u pump, cos uvedl, má něco do sebe. Stačilo jak se měnil Speciál a vzniklo plno zmatů.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1212 kdy: 25 Ledna 2013, 11:33:28 »
ot: Cokoli může zachránit zdraví nebo život. A ne že nějaké znalosti vyselektujeme jako předem zbytečné. Potom upadnou v zapoměnní jako spousta ménně šťastných.
Pokud máš v hlavě dostatečnou kapacitu HDD tak ukládáš vše. Jinak musíš nějaký selector-engine, který znalosti na pozadí selektuje a i pro něj výkon. Myslím, že bohužel nemám ani jedno. Chci čtverhranou pistoli u pumpy na benzín a myslet při tankování na moře a palmy.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1213 kdy: 25 Ledna 2013, 11:56:39 »
Fakt maso.
Tolik různých věcí řešit během jednoho vlákna to umí jen Compaq (vyhledávání, Google Drive, auto, značky, benzín, atd..).
Co tak toto bezvýznamné téma přesunout do vylévání srdíčka?  ;D
OS: Fedora 25

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1214 kdy: 25 Ledna 2013, 12:00:25 »
Fakt maso.
Tolik různých věcí řešit během jednoho vlákna to umí jen Compaq (vyhledávání, Google Drive, auto, značky, benzín, atd..).
Co tak toto bezvýznamné téma přesunout do vylévání srdíčka?  ;D

Já s tím benzínem nezačal, ale klidně to přesuň...  ;)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1215 kdy: 26 Ledna 2013, 01:15:12 »
A já zase chci jezdit autem a takové technické detaily jako rozdíl mezi naftou a benzínem, nebo význam dopravních značek mě (jako uživatele) vůbec, ale doopravdy vůbec nezajímají.

To není dobré přirovnání. Rozdíl mezi benzínem a naftou mě opravdu nezajímá (a mám řidičák a auto). Nejradši bych byl, kdyby pistole u pumpy byly jedna čtvercová a jedna kulatá, aby nešly strčit do jiné nádrže (hlavně v cizině). Ani mě nebaví zjišťovat, jak se jmenuje nafta v jiných jazycích. Nejsem motorista - kutil.

Znalost značek, je (narozdíl od rozpitvávání zipů a binárních souborů, co mi tu někteří doporučovali,) užitečná. Může zachránit zdraví či život.

:-)
No tak naftu do benzíňáku nenatankuješ, má užší hrdlo, takže řešením je mít auto s benzínovým motorem. Prosté:).
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1216 kdy: 26 Ledna 2013, 11:41:04 »
A já zase chci jezdit autem a takové technické detaily jako rozdíl mezi naftou a benzínem, nebo význam dopravních značek mě (jako uživatele) vůbec, ale doopravdy vůbec nezajímají.

To není dobré přirovnání. Rozdíl mezi benzínem a naftou mě opravdu nezajímá (a mám řidičák a auto). Nejradši bych byl, kdyby pistole u pumpy byly jedna čtvercová a jedna kulatá, aby nešly strčit do jiné nádrže (hlavně v cizině). Ani mě nebaví zjišťovat, jak se jmenuje nafta v jiných jazycích. Nejsem motorista - kutil.

Znalost značek, je (narozdíl od rozpitvávání zipů a binárních souborů, co mi tu někteří doporučovali,) užitečná. Může zachránit zdraví či život.

:-)
No tak naftu do benzíňáku nenatankuješ, má užší hrdlo, takže řešením je mít auto s benzínovým motorem. Prosté:).
Slyšel jsem o pár případech. A víš co? Já to u pumpy zkusím :D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1217 kdy: 26 Ledna 2013, 12:46:55 »
No tak naftu do benzíňáku nenatankuješ, má užší hrdlo, takže řešením je mít auto s benzínovým motorem. Prosté:).

...a ty nemáš auto dlouho, že? Já mám dvě, nafťáka i benzín a vím, že se dá nalejt všechno kamkoli. Ta tlustší je pro kamiony.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1218 kdy: 26 Ledna 2013, 13:41:37 »
Šířka tankovací pistole pro benzín a pro naftu je opravdu jiná.
OS: Fedora 25

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1219 kdy: 26 Ledna 2013, 14:12:04 »
Šířka tankovací pistole pro benzín a pro naftu je opravdu jiná.
Ale Compaq má vždycinky pravdu!!! I kdyby ti tvrdil že má čtyři nohy tak mu to nevyvracej ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1220 kdy: 26 Ledna 2013, 14:15:51 »
RRadek Neužil:  ;D Dobře ty. Asi máš pravdu. Compaq je jiná dimenze.
OS: Fedora 25

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1221 kdy: 26 Ledna 2013, 14:39:12 »
Šířka tankovací pistole pro benzín a pro naftu je opravdu jiná.

Čtěte pozorněji, děcka, nepsal jsem, že je šířka stejná, ale že se dá čepovat obojí kamkoli, stručně, dá se zaměnit benzín a nafta. Původně byl hovor o tom, že by bylo dobré tvarem pistole tomuto zabránit. Nikdy se nediskutovalo o průměrech pistolí.
« Poslední změna: 26 Ledna 2013, 15:05:08 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1222 kdy: 26 Ledna 2013, 14:51:00 »
Šířka tankovací pistole pro benzín a pro naftu je opravdu jiná.
Ale Compaq má vždycinky pravdu!!! I kdyby ti tvrdil že má čtyři nohy tak mu to nevyvracej ;)
Já mám jen tři. A jedna z nich je taková zakrnělá oproti těm dvěma.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1223 kdy: 26 Ledna 2013, 23:07:37 »
No tak naftu do benzíňáku nenatankuješ, má užší hrdlo, takže řešením je mít auto s benzínovým motorem. Prosté:).

...a ty nemáš auto dlouho, že? Já mám dvě, nafťáka i benzín a vím, že se dá nalejt všechno kamkoli. Ta tlustší je pro kamiony.
Jestli dokážeš nalít "všechno kamkoliv", tak z tebe musej mít v servisu velikou radost, že je tak zásobuješ:). Já myslím, že Uno v naftě z roku 88', které má širší hrdlo nádrže, žádná horká novinka není a kamion už vůbec ne. Takže benzín do nafty lze zmastit, ale nafta do benzínu moc ne,  to by předpokládám trklo každýho. A jestli nevěříš, tak si to vyzkoušej :D.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Re:Jak hledat soubory, podle textu, který obsahují?
« Odpověď #1224 kdy: 27 Ledna 2013, 10:24:33 »
A jestli nevěříš, tak si to vyzkoušej :D.

Myslete si co chcete. Můj názor je, že "tenké" pistole na benzín i naftu jsou stejné. U pumpy, kam jezdím, při změně obsahu nádrže (pro osobáky) jen změní etikety na stojanu a ceny a nemění pistole. Zeptejte se nějakého pumpaře, nebo googlete:
http://www.phgia.cz/30_100059-nahradni-dily-k-vydejnim-stojanum-elaflex?giaid=eryarzif
« Poslední změna: 27 Ledna 2013, 10:35:51 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.