Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286615 krát)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1325 kdy: 29 Dubna 2013, 20:22:39 »
Já jsem asi ten druhý. Taky nemám problém a to jsem od přírody pesimista. Já si myslím, že to chce i trochu umět si poradit. Dister mám 5, všechny nejnovější.

beer

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1326 kdy: 30 Dubna 2013, 08:49:09 »
Na 13.04 mám v unity bílou plochu již od bety. Jak jsem to vyřešil? Přečetl jsem si, že za to může nautilus a že je to nahlášený bug, k bugu jsem se připsal, že mne také postihnul a vyřešil jsem to nasazením XFCE. Místo spodního panelu jsem si dal cairo-dock a je po problému. Sice se objevili další věci, ty jsem zatím neměl čas řešit.

1) padání libreoffice při psaní - řeším ukládáním práce po každé větě, kterou napíšu
2) absence ikony dropboxu, na synchronizaci nemá vliv, vyzkoušeno, že dle dropbox statusu dropbox jede
3) padání insync při startu - synchronizace mi bohužel nejede.

Co se týká stability, 13.04 má zatím co dohánět.

Tomáš Moravec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
    • Web
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1327 kdy: 30 Dubna 2013, 09:08:22 »
Na Kubuntu 13.04 občas zmrzne FF, jinak cajk;)
Fedora 23

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Paranoidní pesimista...
« Odpověď #1328 kdy: 30 Dubna 2013, 09:17:27 »
Mám špatné zkušenosti s částečným i úplným povyšováním systému. Vždy něco zásadního a pár drobností přestalo fungovat. Dnes mi můj plně funkční systém U12.04.01 nabídl částečné povýšení na U12.04.02. Samozřejmě to ignortuji, ale naťuklo mě to a rád bych znal vaše zkušenosti z praxe. Díky.

P.S. Jestli odpovědí nechcete ztrácet čas, nepište žádnou. Díky.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Paranoidní pesimista...
« Odpověď #1329 kdy: 30 Dubna 2013, 09:25:25 »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Paranoidní pesimista...
« Odpověď #1330 kdy: 30 Dubna 2013, 09:49:08 »
Aktualizuju 12.04 se vším všudy, navíc tam mám asi deset různých desktopových prostředí a jediný problém, který mám je nedostatek RAM, což ale nijak nesouvisí. Jediné, co jsem nedělal, je upgrade kernelu, protože nemám důvod, ale ten to také k instalaci nenabízí.

Edit: ještě by se slušelo dodat konfiguraci:
P4 2,8GHz, RAM 1,5GB,  ATI X300, normální desktop cca 10 let starý (bios z roku 2004)
tiskárna HP Deskjet 1000 J110 series
skener Genius ColorPage-SF600
« Poslední změna: 30 Dubna 2013, 13:38:57 od GdH »

Rover623

Re:Paranoidní pesimista...
« Odpověď #1331 kdy: 30 Dubna 2013, 12:25:57 »
Update v pohodě, jediné co jsem nedělal je instalace X serveru z Quantala, protože mi to chce odstranit asi dvou-stránkový seznam balíků, ale stejně jako u kernelu, aktualizace X se musí vyžádat

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Obecněji: Množí se tu odpovědi typu:

Nejde ti X? Proč nepoužíváš Y.
Nejde ti X? Já X nepoužívám.
Nejde ti X? Mně X vždy šlo.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1333 kdy: 30 Dubna 2013, 18:59:02 »
Já tedy zatím naprostá spokojenost Ubuntu 13.04 64.bit,grafárna ati hd 5830-ovladače instalováný co nabídl systém a funguje jak potřebuju.Něco jsem musel doinstalovat,ale to byli detaily,které nevím proč se stále opakují od 12.04.Jinak fakt dobrý. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1334 kdy: 30 Dubna 2013, 19:05:02 »
Je pěkné pozorovat několik let lidi, jak si vylaďují půl roku či rok systém, potom nainstalují novou verzi a jsou tam kde byli. Asi je to koloběh života.

Už se těším na příspěvky typu:
Citace
- Nainstaloval jsem Ubuntu 18.04 a nejde mi wifina, ale zase jde uspávání.
- U mě přesně naopak.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1335 kdy: 30 Dubna 2013, 19:35:58 »
Každej potřebuje nějakýho toho koníčka.

Přesně. Už pět let se připojuju do kanclu přes VNC. Teď jsem to zkusil, ha novinka v U12.04 - Reminna. Na podruhé se připojí, ale při pokusu o zobrazení 1:1 spolehlivě shodí Metacity a spadne, neběželo to ani 1 minutu a hned to shodím... víkendový koníček pro mě právě začal... Mějte se...

:-)
« Poslední změna: 30 Dubna 2013, 19:39:11 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
tato odpověď byla směrovaná jinak..... asi si to špatně pochopil, ale logika je jednoduchá 13.04 podpora 9 měsíců, 12.04LTS podpora pět let. Napsal si jsem běžný uživatel = za 9 měsíců se nechci hrabat v počítači, ale mít klid. Já se považuji taky za běžného uživatele, tak to hodnotím jen podle sebe. Navíc když na jistotu ti pod 12.04 žádné překvápko nečeká a vše ti bude fungovat.
edit: odkážu tě ještě sem
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=67771.0;topicseen ať vidíš, že nemluvím dovětru  ;)
« Poslední změna: 30 Dubna 2013, 21:31:18 od Cuore »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Původně jsem se k tomu vyjadřovat nechtěl, protože to zavání diskusí, která bude bez konce, ale ano. Máte v něčem pravdu, formulace, alespoň na našich stránkách, je poněkud nešťastná a proto ji změním.

Primárně by ti "normální uživatelé" měli používat jen LTS verze. Proč? Protože si ušetří polovinu problémů a starostí. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že používat ostatní verze je špatné, ale člověk musí počítat s tím, že narazí na chyby častěji než u LTS.

Nicméně nikoho nemůžeme nutit, aby používal to či ono... je to jen na vás a občas se opravdu vyplatí přemýšlet a předcházet problémům.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

geblina

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 326
  • Bez pivka a metalu si svět nedovedu představit.:-)
Správně!Přešel jsem na novější vydání z nedbalosti a lehkomyslnosti.Takže si teďka můžu trhat vlasy,zato,že jsem nezůstal u dlouhodobé podpory.A ten systém má pořád a neustále nějáké mouchy. :)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Ne, sorry to neni odpověď, ale výčitka. Navíc v rozporu s  http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout.

Já jsem sám přiznal, že ta citace, která je tam zvolená, je nevhodná a že ji upravím. Co chceš víc?

Co dodat? Koncept je takový jaký je, my ho nezměníme a slovy klasika: "Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat."
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Sorry, to nebylo na tebe ale na Cuore. Přečti si poslední řádek toho příspěvku.
Jenom mě sr..... navážení se některých do těch co v dobrý víře instalovali doporučenou verzi.
Vlastně tato univerzální odpověď pro všechny co nepoužívaj LTS velmi připomíná už většinou vymícené dříve velmi oblíbené RTFM.
A tohle zdaleka nebyl první ani jedinej případ.

To je to občasné "elitářství", které se tu objevuje... bohužel... je to tak. I když vše musíme brát s rezervou, ono psaný text přeci jen může vyznít jinak, než mluvené slovo... Dotyčný to mohl myslet jinak, nejsou v tom ty emoce... Prostě brát vše s nadhledem  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Bylo to tu řečeno, tak zopakuji:
Nová verze (i LTS) má ze začátku více much, postupem času se ty mouchy odchytávají a právě výhoda LTS verze je, že je déle v provozu => těch much má méně + IMHO se ještě jí vývojáři věnují a proto je stabilnější, a tím (že se jí více věnují) na ní chodí více hardware. Proto je vhodnější pro aplikace nováčků, pro aplikace vyžadující vyšší stabilitu.
Nesmí se nikdo divit lidem, kteří tu nováčkům pomáhají, že se někdy rozčílí, když si vezmou zbrusu novou verzi a pak vyhrožují "protože mi nejde hardware nebo software XY, tak budu používat jiný OS." Stejné je to i s jinými OS, pokud si uvědomuji, málokterý správce si na server, dá supernový OS, obvykle dávají odzkoušené (starší) verze. U nováčků se proto doporučuje pro seznámení se s Ubuntu nainstalovat LTS verzi, protože je menší pravděpodobnost nějaké zásadní nefunkčnosti a nováček má možnost se v klidu seznámit s Ubuntu bez stresu. Až se bude cítit na nějaké další pokusy s Ubuntu může si nainstalovat novější verzi třeba na dualboot a s ní vesele experimentovat.

Samozřejmě si může každý nainstalovat verzi jakou chce. Jenže, fůra nováčků si naivně nainstaluje poslední systém, něco nefunguje, jde se na fórum (ještě že tu je  :) ). Na fóru se dozví, jaké problémy mu nese poslední verze no a na základě toho se rozhodne co udělá dál. Třeba to někdo vezme jako výzvu a popere se s problémem. Někdo potřebuje pracovat a ne řešit pro něj nepodstatné problémy s OS a přejde na jinou verzi, třeba LTS. No a někteří to vzdají a utečí k jinému OS.

Takže plakat nad tím, že mi někdo řekl, proč nejsi na LTS je sice hezké. Jenže ten, kdo to tázajícímu řekl, tím chce šetřit nejen svůj čas, ale i čas tázajícího. Tázající se pak rozhodne podle své vůle a za své rozhodnutí si nese následky.

Uff to jsem se rozpovídal ;) .
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Myrmica: No konečně pořádný názor! K+
Ono co si pamatuji (bohužel již nejsem uživatelem Ubu, jen si to pamatuji z tohoto fora) tak jak vyšla 12.04 tak taky nebyla vůbec dobrá. Dobrou se stala možná časem. Tím možná myslím to že Ubuntu to posr*lo tím upgradem 12.04.02 což se tady také řeší (nevím proč tam dávali nové jádro).
Takže problémy jsou:
Ubuntu vydává novou verzi striktně v daný termín (nehledě na opravené bugy, však uživatelé to otestují :-)),
během půl roku se nestihne nové ubuntu vyvinout a řádně otestovat,
problematické upgrady (nejlépe dělat čisté instalace).
Tudíž by se mělo doporučovat instalovat nový release tak cca po měsíci až dvou od vydání ostré verze.
Bohužel teď to Ubuntu trošku zkomplikovalo tou zkrácenou podporou - než se daný release vychytá už pomalu končí podpora.
Takže LTS má už větší smysl v tom, že nemusí se na systém šahat delší dobu.
Jen mně napadlo zda by nebylo dobré na stránky http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout dopsat něco ve stylu: vyzkoušejte funkčnost v live režimu. Pokud něco nepojede pořešte problém na foru. Případně dát odkaz na návod jak zkontrolovat základní věci zda jedou.
OS: Fedora 25

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Stránky v tomto směru upravím a předělám.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
nebudu se k tomuto tématu už vyjadřovat, protože v tom vidím jen ztrátu času. Jen nahodím odkaz, na který popud host založil toto vlákno a snaží se překroutit kontext mé odpovědi http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=67767.msg485613#msg485613

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1345 kdy: 01 Května 2013, 22:08:31 »
Konečne je 12.04 na http://www.ubuntu.com/download/desktop navrchu a pod ňou je 13.04
Do nedávna bola hore 12.10 a pod ňou 12.04 :(
Na ubuntu.cz je ponúknuté 13.04 a k 12.04 sa treba zdĺhavejšie preklikať. Čo si stiahnem ako nový záujemca čo málo číta, to čo mám pod nosom, alebo to ktoré musím hľadať? A to nehovorím o tom čo je v ReleaseNotes ktoré by bolo dobré si pred inštaláciou prečítať,
napr.
Desktop>Skype won't star
  Kernel>There are reports of non-functional HDMI audio on various machines...
Potom by bolo možno menej otázok:  Mám13.04 a nejde skype a ani zvuk nejak nepočujem :D
« Poslední změna: 01 Května 2013, 22:15:01 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1346 kdy: 02 Května 2013, 10:42:29 »
Konečne je 12.04 na http://www.ubuntu.com/download/desktop navrchu a pod ňou je 13.04

Tak by to mělo být všude, toto je pro mě nejlepší zpráva tohoto týdne. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1347 kdy: 02 Května 2013, 11:14:21 »
Konečne je 12.04 na http://www.ubuntu.com/download/desktop navrchu a pod ňou je 13.04

Na první straně bych nechal jen LTS. Ostatní bych zahrabal někam za pár kliknutí...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1348 kdy: 02 Května 2013, 11:16:20 »
Konečne je 12.04 na http://www.ubuntu.com/download/desktop navrchu a pod ňou je 13.04

Na první straně bych nechal jen LTS. Ostatní bych zahrabal někam za pár kliknutí...

Píšu to počtvrté a naposled - ano předělám to.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1349 kdy: 02 Května 2013, 19:15:24 »
...Píšu to počtvrté a naposled - ano předělám to.
    Tadeáš, určite som to nemyslel zle a ani nijak negatívne.
Len som konštatoval, ako to na mňa osobne vplýva. To, že na tom pracuješ som čítal a rozumiem a vážim si to!
   compaq reagoval na môj post, nie na to čo si písal predtým (Stránky v tomto směru upravím a předělám.) Ospravedlňujem sa ak som napísal niečo zlé, myslel som to len tak ako som to napísal ;)  Písal som to z pohľadu ako by som a čo by som keby som (niekedy je zaujímavé vidieť svet očami niekoho iného (nemyslím organ donor :D))
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.