Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Integrovana grafika  (Přečteno 1143 krát)

DarkKeeper

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Integrovana grafika
« kdy: 25 Září 2007, 20:07:43 »
Ahoj, chtel jsem vyzkouset linux, ale narazil jsem na problem s integrovanou grafikou na desce (MSI 845GVM2-V). Monitor mam pripojeny pres GeforceFX 5200 a v biosu nastavene, aby se grafika hledala na AGP. Kdyz dam bootovat CD tak mi ubuntu vyhodi chybu X, v xorg.conf jsem si nasel ze to detekuje tu grafiku na desce. Flashovat bios radeji nechci a kdovi jestli by to pomohlo. Nenapada nekoho nake mozne reseni, snad jsem to napsal srozumitelne.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Integrovana grafika
« Odpověď #1 kdy: 25 Září 2007, 20:12:56 »
Skusit v xorg.conf pouzit ovladac vesa alebo nv, nepises aky sa to snazi spustit.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

DarkKeeper

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Integrovana grafika
« Odpověď #2 kdy: 25 Září 2007, 20:57:00 »
Jo tak uz se mi to rozjelo zmenil jsem driver na "nv" a busid na PCI:1:0:0 (bylo tam 0:2:0 - nevim jestli to melo vliv) diky za radu. Bylo to docela banalni :rolleyes: cekal jsem ze to bude slozitejsi :lol:

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Integrovana grafika
« Odpověď #3 kdy: 26 Září 2007, 07:00:01 »
Ak si mal zmenene busid to bola hlavna chyba pretoze to je nastavenie ktore hovori kde je karta zapojena na doske.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.