Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nerozpoznaná zařízení připojená přes USB  (Přečteno 18616 krát)

NIGHT RIDAH

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Nerozpoznaná zařízení připojená přes USB
« kdy: 11 Listopadu 2007, 17:19:42 »
Zdravím. Mám problém, googloval jsem všude možně, prolézal diskuze a nenašel. Nainstaloval jsem Ubuntu 7.10. Klávesnici mám připojenou přes USB a funguje. Ale když připojím do usb externí přenosný disk nebo čtečku paměťových karet, tak systém dělá že ji vůbec nevidí. Děkuju moc všem za rady, sám už si pomoct nedokážu.
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 22:57:36 od Anna Taliánová »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nerozpozná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #1 kdy: 12 Listopadu 2007, 10:49:26 »
Napřed se podívejte, jestli máte zapnuté automat. připojování externích zařízení (Systém→Volby→Výměnná zařízení a média).
Pokud ano a nejde to, tak dané zařízení připojte, v terminálu zadejte sudo lsusb a pošlete výpis.

NIGHT RIDAH

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Nerozpozná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #2 kdy: 12 Listopadu 2007, 11:26:55 »
Tak nastavení Výměnných zařízení a médií mám následující:



A právě jsem si všimnul jedné věci. Když zařízení připojím do usb, tak přestane fungovat klávesnice také připojená přes usb. když přenosný disk z usb vytáhnu, klávesnice zase začne fungovat. To znamená, že nemůžu mít to přenosné zařízení připojené a zároveň pracovat v Terminálu. Jinak bez připojeného zařízení vypadá ten výpis takhle:

Bus 002 Device 016: ID 05e3:070e Genesys Logic, Inc.
Bus 002 Device 001: ID 0000:0000 
Bus 001 Device 016: ID 0b38:0003 
Bus 001 Device 015: ID 0b38:0101 
Bus 001 Device 014: ID 03f0:7604 Hewlett-Packard
Bus 001 Device 001: ID 0000:0000

NIGHT RIDAH

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Nerozpozná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #3 kdy: 13 Listopadu 2007, 17:30:42 »
Nikdo nemá nápad? :(

okoun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 557
  • Debian --> Mandriva --> Ubuntu
    • http://www.okouns.wz.cz
Re: Nerozpozná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #4 kdy: 13 Listopadu 2007, 17:57:33 »
zkoušel si najet do tento počítač a najít tam ten přenosný disk ??
Ubuntu-64 bit 8.10 na: P4 DC -64 bit, ati HD 3870 a na: Athlonu 3000+ -64 bit, ati x1800 GTO, Ubuntu-32 bit 9.04 na notebooku MSI

NIGHT RIDAH

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Nerozpozná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #5 kdy: 13 Listopadu 2007, 19:14:36 »
To jsem samozřejmě zkoušel, ten disk se tam ale vůbec neobjeví.

NIGHT RIDAH

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Nerozpozná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #6 kdy: 14 Listopadu 2007, 16:15:26 »
jsem vážně bezradnej, prohledal jsem snad celej internet dvakrát místem

NIGHT RIDAH

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Nerozpozná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #7 kdy: 16 Listopadu 2007, 15:46:47 »
up :(

robinek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 174
Re: Nerozpozná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #8 kdy: 08 Prosince 2007, 03:34:27 »
Ahoj mam podobny problem. Koupil jsem si externi disk Hitachi 100GB naformatovany na nfts. Provedl jsem instalaci balicku pro zapis dat na disk v ubuntu dlehttp://wiki.ubuntu.cz/Podpora_zápisu_pro_NTFS?highlight=%28ntfs%29. pri restartu  bzl videt pripojeny externi disk. Pri kopirovani z DVD na onen HDD se po chvilce disk samovolne odpojil. Po restartu se situace opet opakovala. Nevite kde je zakopany pes?
DELL LATITUDE 5530 HW:Intel® Ivybridge Mobile, ntel® Core™ i5-3320M CPU @ 2.60GHz × 4 _(HW:DELL PRECISION M4300, NVIDIA QVADRO Fx 360,Core2Duo T7700 2.4 GHz, SW: Notebook : MATE Ubuntu 15.10 SIP:891407@fwd.pulver.com

Rastafar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: Nerozpozná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #9 kdy: 08 Prosince 2007, 06:33:58 »
Jestli muzes, vyzkousej jestli to ten externi disk nedela i ve windows a na jinych pocitacich. Me presne tohle dela redukce USB2IDE od D-Lock, na vsech kompech v jakemkoliv systemu, pokud je pripojena na USB2 (na USB1 funguje spolehlive, ale pomalu, kabelem to neni - menil sem ho)... Jestli se to i na jinych pocitacich bude chovat divne, reklamuj!
P4 3GHz, 2GB RAM, Geforce 6600 GT powered by Kubuntu 8.04
One Love - JAH - Rastafari

robinek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 174
Re: Nerozpozná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #10 kdy: 08 Prosince 2007, 14:27:24 »
Jestli muzes, vyzkousej jestli to ten externi disk nedela i ve windows a na jinych pocitacich. Me presne tohle dela redukce USB2IDE od D-Lock, na vsech kompech v jakemkoliv systemu, pokud je pripojena na USB2 (na USB1 funguje spolehlive, ale pomalu, kabelem to neni - menil sem ho)... Jestli se to i na jinych pocitacich bude chovat divne, reklamuj!
mam taky de u -lock. prtoblem je hlavne v tom kdzy kopiruji data z DVD na externi HDD kdz po urcite dobe zahlasi ze dochazi k samovolnemu odpojovani a odpoji se. Vzykouseno jak u Ubuntu tak u win XP na mem notebooku. Takye mam reklamovat krabicku de-lock?
DELL LATITUDE 5530 HW:Intel® Ivybridge Mobile, ntel® Core™ i5-3320M CPU @ 2.60GHz × 4 _(HW:DELL PRECISION M4300, NVIDIA QVADRO Fx 360,Core2Duo T7700 2.4 GHz, SW: Notebook : MATE Ubuntu 15.10 SIP:891407@fwd.pulver.com

Rastafar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: Nerozpozná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #11 kdy: 08 Prosince 2007, 22:30:12 »
Zkus to jeste na jinem pocitaci a pokud to bude stejny, reklamuj. Pokud to jinde pude (ale myslim ze to stejne nepude) tak y to jeste mohlo byt USB ve tvym notesu. Ale me to de-lock dela vsude :( Mam krabicku ktera se primo pichne do klasickyho disku, kablikem co z ni trci se pripoji k disku napajeni, do krabicky se jeste strci adapter do zasuvky a kablik s USB se da do kompa... Pekne, akorat ze mi dela presne to co tobe a reklamovat uz nemuzu.

POZOR: jeste sem zapomel pripsat ze po urcite dobe se tim samovolnym odpojovanim poskodi filesystem na disku a pak nektere soubory nejdou mazat, pripadne ani cist, proste hrozi velice realna sance ztraty tech dat! Me samotnemu se to stalo uz dostkrat, ale pouzivam to jen na pretahovani mezi komplama, takze mi nevadi kdyz ten disk zformatuju... Jako uloziste dat bych to ale urcite nepouzil.
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 22:34:14 od Rastafar »
P4 3GHz, 2GB RAM, Geforce 6600 GT powered by Kubuntu 8.04
One Love - JAH - Rastafari

robinek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 174
Re: Nerozpozná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #12 kdy: 10 Prosince 2007, 17:59:14 »
Zkus to jeste na jinem pocitaci a pokud to bude stejny, reklamuj. Pokud to jinde pude (ale myslim ze to stejne nepude) tak y to jeste mohlo byt USB ve tvym notesu. Ale me to de-lock dela vsude :( Mam krabicku ktera se primo pichne do klasickyho disku, kablikem co z ni trci se pripoji k disku napajeni, do krabicky se jeste strci adapter do zasuvky a kablik s USB se da do kompa... Pekne, akorat ze mi dela presne to co tobe a reklamovat uz nemuzu.

POZOR: jeste sem zapomel pripsat ze po urcite dobe se tim samovolnym odpojovanim poskodi filesystem na disku a pak nektere soubory nejdou mazat, pripadne ani cist, proste hrozi velice realna sance ztraty tech dat! Me samotnemu se to stalo uz dostkrat, ale pouzivam to jen na pretahovani mezi komplama, takze mi nevadi kdyz ten disk zformatuju... Jako uloziste dat bych to ale urcite nepouzil.
zkousel jsem jej na jinem PC desktopu a fugovalo to bez problemu. Myslim tim kopirovani mechanika  to HDD. Takze problem je u meho laptopu pri kopirovani z DVD mechaniky  na disk (usb). Je to teda chyba USB portu? Ja mam krabicku do ktere se strci disk.Neni tu zadny adapter pro napajeni. Je napajen z USB.
« Poslední změna: 10 Prosince 2007, 18:13:51 od robinek »
DELL LATITUDE 5530 HW:Intel® Ivybridge Mobile, ntel® Core™ i5-3320M CPU @ 2.60GHz × 4 _(HW:DELL PRECISION M4300, NVIDIA QVADRO Fx 360,Core2Duo T7700 2.4 GHz, SW: Notebook : MATE Ubuntu 15.10 SIP:891407@fwd.pulver.com

tomato

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Nerozpoznaná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #13 kdy: 10 Prosince 2007, 18:27:48 »
Tak se přidám k problému.. mě to zase dělá foťák (panasonic lumix lz7), vůbec se nenamountuje.. už se to tu někde řešilo, ale nikdy se na nic nepřišlo. když dám lsusb tak vypíše že připojenej je. namountovat nejde, protože není co, vůbec se nic nezobrazí. akorát to vyhodí okno "imporotvat fotografie", asi 2 minuty se snaží najít ovladače a pak skončí chybou, že není driver (kterej ovšem v systému je)..
ve FF bylo vše v pořádku, začalo to dělat až po upgradu.. zkusil jsem live CD GG, tam se mi foťák jako disk připojí (funguje bez problémů i ve woknech). rozhodnul jsem se pro čistou instalaci GG, ale nepomohla :(

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Nerozpoznaná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #14 kdy: 11 Prosince 2007, 10:13:19 »
Tak se přidám k problému.. mě to zase dělá foťák (panasonic lumix lz7), vůbec se nenamountuje.. už se to tu někde řešilo, ale nikdy se na nic nepřišlo. když dám lsusb tak vypíše že připojenej je. namountovat nejde, protože není co, vůbec se nic nezobrazí. akorát to vyhodí okno "imporotvat fotografie", asi 2 minuty se snaží najít ovladače a pak skončí chybou, že není driver (kterej ovšem v systému je)..
ve FF bylo vše v pořádku, začalo to dělat až po upgradu.. zkusil jsem live CD GG, tam se mi foťák jako disk připojí (funguje bez problémů i ve woknech). rozhodnul jsem se pro čistou instalaci GG, ale nepomohla :(
Import fotek pres F-spot funguje? Mam hracicku "canon A 520", ktera nepodporuje pripojeni se jako disk, takze jsem odkazan na importovaci soft. Ve starsich verzich  fungoval primy import (to vyskakovaci okno, o kterem pises), ale od GG (mozna uz FF - nejsem si jisty) se to kousalo. Ale nastesti se v te verzi objevil F-Spot, ktery importuje spolehlive. Vim, ze to neni vyreseni problemu, jen jeho obejiti, ale funguje to.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

tomato

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Nerozpoznaná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #15 kdy: 11 Prosince 2007, 12:40:31 »
Ani F-spot nejde - hodi hlasku:
Citace
Prijata chyba "neurcena chyba" pri pripojovani k fotoaparatu
pres konzoli to hodi tuto fajn hlasku:
Kód: [Vybrat]
item ImportCommand+SourceItem
Testing gphoto path = usb:
PortInfo Universal Serial Bus, usb:
Error GeneraError: LibGPhoto2.GPhotoException: Neurčená chyba
  at LibGPhoto2.Error.CheckError (ErrorCode error) [0x00000]
  at LibGPhoto2.Camera.Init (LibGPhoto2.Context context) [0x00000]
  at GPhotoCamera.InitializeCamera () [0x00000]
  at MainWindow.ImportCamera (System.String camera_device) [0x00000]
cleanup context
horsi ze je ve FF se to jako disk normalne pripojovalo.. importovani jsem nikdy nepouzival..
jeste jsem zkusil odinstalonout vse co obsahovalo libgphoto a znovu nainstalovat, ale chyba je evidentne nekde u usb..
pokud dam sudo f-spot, hodi tento error:
Kód: [Vybrat]
An unhandled exception was thrown: F-Spot cannot find the Dbus session bus.  Make sure dbus is configured properly or start a new session for f-spot using "dbus-launch f-spot"

  at FSpot.Driver.Main (System.String[] args) [0x00000]
.NET Version: 2.0.50727.42

Assembly Version Information:
.....
no a spoustenim dbus-launch f-spot to sice uz chybu nevyhodi, ale chova se to stejne, tzn. nic nefunguje..
jo asi jsem se jeste nikde nezminil, ze pouzivam 64bit ubuntu..
pokud nekdo mate napad, budu moc vdecnej..

Rastafar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 70
Re: Nerozpozná zařízení připojená přes USB
« Odpověď #16 kdy: 16 Prosince 2007, 03:10:56 »
zkousel jsem jej na jinem PC desktopu a fugovalo to bez problemu. Myslim tim kopirovani mechanika  to HDD. Takze problem je u meho laptopu pri kopirovani z DVD mechaniky  na disk (usb). Je to teda chyba USB portu? Ja mam krabicku do ktere se strci disk.Neni tu zadny adapter pro napajeni. Je napajen z USB.
V tom pripade to muze byt i tim, ze USB port notebooku neni dostatecne silny aby "uzivil" ten disk...
P4 3GHz, 2GB RAM, Geforce 6600 GT powered by Kubuntu 8.04
One Love - JAH - Rastafari

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.