Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na Seznamu [vyřešeno]  (Přečteno 12768 krát)

nettezzaumana

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #25 kdy: 02 Prosince 2007, 16:27:40 »
vypada to ze jsem jeden z mala komu GG bezi daleko lip nez FF..asi jsem mel stesti s HW.. Co mi naposled nefungovalo ve FF byla ctecka karet kterou jsem si koupil.. a po instalaci GG fungovala. System se mi zrychlil, glxgears vypisuje vic FPS atd..
dyk jo -- budiz ti to prano.. ;) .. ted si dovolim zacitovat kousek jednoho clanku na root.cz:
Citace: root.cz
Noví i stávající uživatelé dnes a denně procházejí webové stránky, aby našli operační systém nebo distribuci, která jim vyhovuje. Kritéria má každý jiná. Linux dává možnost velkého výběru a hlavně možnost vyzkoušet jej zcela neomezeně.
...
Většina uživatelů, kteří se o Linux začnou zajímat, nakonec vybírá distribuci takovou, která jim nejlépe funguje na jejich konkrétním hardwaru, a o ostatních z nějakého, mnohdy banálního, důvodu prohlásí „nikdy více“
-- to snad neni muj pripad, jedina distribuci, kterou jsem takto odsoudil byla  -- jak se to ksakru jmenovalo ??
melo to tam "nt" jako "new technology" a byla tam nejaka wokna .. kdybych si jen vzpomel .. melo to ve jmenu nejake zemedelske naradi nebo tak neco ..
.. asi si nevzpomenu -- nicmene tam krome toho toho hw nic nefungovalo .. :D

qUAKER

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #26 kdy: 02 Prosince 2007, 16:30:12 »
ja zkousel z dister knoppix jako prvni, jen z livecd, pak ubuntu 6.06 a u toho jsem zustal.. ted zkousim debian :)

qUAKER

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #27 kdy: 02 Prosince 2007, 16:34:18 »
.. ale myslim ze to tady zacina byt trochu offtopic ;)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #28 kdy: 02 Prosince 2007, 16:34:57 »
v roku  2004 som si pomocou 3 CD nainstaloval Mandrivu a tak sa mi to strasne nelubilo, ze som pol roku ziadny iny linux neskusal...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #29 kdy: 02 Prosince 2007, 16:37:39 »
.. ale myslim ze to tady zacina byt trochu offtopic ;)

 ;D ;D ;D Hlavně, že je sranda a trochu jsme se zasmáli, ne?
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

nettezzaumana

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #30 kdy: 02 Prosince 2007, 16:38:37 »
4 qUAKER >>
ps ale tedka vazne: premejslim, ze si zkazim zbytek odoledne nejakym reinstalem..

jak je na tom od vydani GG -- zkousel jsem ho 14 dnu po vyjiti a na mem ntb to byla takova tragedie, ze jsem si dal to suse 10.2 ..
ted prede mnou lezi
openSuSE 10.3
debian 4.0
fedora core 8
a netinstall ubuntu GG 7.10 ..

quakere .. mas muj zbytek odpoledne v rukach -- po cem (mam-li vubec) mam sahnout -- ps. debian radsi nerad, pac ten ma jadro 2.6.16 a ja
if ($kernel(version) =< "2.6.16") { jsem v prdelce; }

qUAKER

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #31 kdy: 02 Prosince 2007, 16:40:45 »
to marp:
.. a taky posthunting  ;D ;D

to ntz:
Ubuntu GG jsem instaloval hned jak byl Release Candidate. v te dobe nebyl zdaleka dokonaly.. mel hodne chyb aj. ale od te doby bylo nekolik aktualizaci, takze nejlepsi je nainstalovat, prepsat zdroje z cz.archive.ubuntu.com na archive.ubuntu.com a apt-get upgrade..

pokud nemas nejaky hardware od vyrobce co absolutne linux ignoruje, tak by to melo slapat.

PS: moje konfigurace je Athlon64 3500+, 1GB RAM A-Data, Gigabyte nVidia GF7600GS, HDD SATA Seagate 160GB a Seagate IDE 250GB, ctecka karet Apacer, obycejna klavesnice a mys dohromady za 300kc :D, zakladni deska s cipsetem nForce 4 ultra
« Poslední změna: 02 Prosince 2007, 16:44:12 od qUAKER »

nettezzaumana

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #32 kdy: 02 Prosince 2007, 16:43:32 »
qUAKERE >>
ok pacholku ;D, pokud se ti od ted za pul hodiny fyzicky pritizi, tak si bud jistej:
ze instalace se nepovedla a ja Te proklel :D ..

.. ubuntu strikes back, budiz mi nebe milostivo :DD

logout && reboot

qUAKER

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #33 kdy: 02 Prosince 2007, 16:45:05 »
jo to ntz: nerucim za to kdyz to fungovat nebude  :D ale me funguje naprosto skvele a jsem spokojeny

nettezzaumana

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #34 kdy: 02 Prosince 2007, 16:49:25 »
nepotrebuju rucit "ze to fungovat nebude" ..

nemusis se o me bat .. me uz Linux nejakou dobu prakticky neskodi :D

.. ja jen, ze ono ma vsechno neco do sebe .. ted po dvou mesicich se suse mi i toho bude (bude li to behat) trocha lito.. vsechno ma nejakou svou vyhodu a nevyhodu.

SuSE mi tak jak jsem ho mel (az na smrtelne pomalej a nesikovnej spravce balicku) slouzilo naprosto bezvadne ..

qUAKER

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #35 kdy: 02 Prosince 2007, 16:52:24 »
ja se rpm bojim tak suse ani nezkousim :D

nettezzaumana

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #36 kdy: 02 Prosince 2007, 17:00:02 »
4 qUAKER >>
no .. rpm neni spatne .. samo o sobe je rpm straslive mocne (rekl bych ze i vic nez dpkg), spis pokud na .rpm distribuce vylezes mimo low-level package managenment (aby to hlidalo zavislosti) tak az tam zacina peknej opruz ..

rpm je jak jsem psal samo osobe skutecne mocne

qUAKER

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #37 kdy: 02 Prosince 2007, 17:02:25 »
nevim..ja jsem zvykly na apt, pres ktere se daji instalovat balicky opravdu skvele..ale instalovat balicky bez netu rucne pres dpkg je horor..stahovat zavislosti, ktere maji jeste dalsi zavislosti..

nettezzaumana

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #38 kdy: 02 Prosince 2007, 17:07:18 »
ps. ale mam jeden problem, co se tyka evolution -- takze zpet k puvodnimu Topic:
-- jak se vyexportuje komplet profil vc. nastaveni???

posledne jsem s tim stravil 3 hodiny a vysledek bylo, ze jsem byl nakonec rad, kdyz jsem dokazal nastrkat dovnitr maily a nastavit vse rucne znovu ..

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #39 kdy: 02 Prosince 2007, 17:25:14 »
Matně tušim že když se jsem používal ještě GNOME tak se to ukládalo do .evolution v domovském adresáři ale možná kecám  ???
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #40 kdy: 02 Prosince 2007, 17:36:07 »
ps. ale mam jeden problem, co se tyka evolution -- takze zpet k puvodnimu Topic:
-- jak se vyexportuje komplet profil vc. nastaveni???

posledne jsem s tim stravil 3 hodiny a vysledek bylo, ze jsem byl nakonec rad, kdyz jsem dokazal nastrkat dovnitr maily a nastavit vse rucne znovu ..

Evolution v Ubuntu 7.10 GG již obsahuje vlastní komplexní zálohování vč. možnosti obnovy - ale počítej s tím, že záloha je poněkud objemnější.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

nettezzaumana

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #41 kdy: 02 Prosince 2007, 17:37:38 »
ps. ale mam jeden problem, co se tyka evolution -- takze zpet k puvodnimu Topic:
-- jak se vyexportuje komplet profil vc. nastaveni???

posledne jsem s tim stravil 3 hodiny a vysledek bylo, ze jsem byl nakonec rad, kdyz jsem dokazal nastrkat dovnitr maily a nastavit vse rucne znovu ..

Evolution v Ubuntu 7.10 GG již obsahuje vlastní komplexní zálohování vč. možnosti obnovy - ale počítej s tím, že záloha je poněkud objemnější.
bue. dyk rikam. nejdriv to tam potrbuju dostat

Jean1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #42 kdy: 02 Prosince 2007, 18:21:28 »
Takže jsem se pokusil všch těch asi 250 zpráv poslat naráz na účet na gmailu a výsedek je ten že se to pěkně zakouslo a nedá se ten evolution vůbec spustit, protože se to vždycky zakousne na tom odesílání - je toho trochu víc a protlačit to přes ADSL nebyl asi dobrej nápad ...
« Poslední změna: 03 Prosince 2007, 12:21:04 od Anna Taliánová »

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #43 kdy: 02 Prosince 2007, 18:41:48 »
No, zkus se podívat do .evolution (skrytý soubor) v domovskym adresari  jestli to tam není někde uložený.
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Jean1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #44 kdy: 02 Prosince 2007, 18:42:32 »
tak jsem nakonec obětoval svoje emaily :( a toho evolutiona jsem natvrdo odstranil ze systému - nikdy více
doufám, že to s linuxem v nejbližší době nedopadne podobně ...

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #45 kdy: 02 Prosince 2007, 19:01:43 »
tak jsem nakonec obětoval svoje emaily :( a toho evolutiona jsem natvrdo odstranil ze systému - nikdy více
doufám, že to s linuxem v nejbližší době nedopadne podobně ...

Bože, ty jsi nepoučitelný... Na takové "amatérské" chování fakt nemám slov. Proč jsi se pokoušel procpat těch "všech 250" emailů do schránky naráz? Vždyť jsi je měl v PC a stačilo si je zazálohovat? Proč je cpát zpátky na nějaký anonymní server v zahraničí? Se nedivím, že se ti Evolution kousnul - ale to by se ti kousnul i Thunderbird, Outlook Express i Outlook, věř mi!

Jinak věta "a toho evolutiona jsem natvrdo odstranil ze systému - nikdy více" svědčí o tvém amatérismu ještě více, než jsem si myslel. To si vážně myslíš, že za to může Evolution? Evolution je, myslím si, ještě lepší PIM klient než Outlook - jen ta synchronizace, ta synchronizace... (s mobilem).

Na dobře míněné rady nedáš - uděláš si to po svém a hlavně windowsácky...A to je největší chyba, vlastně tvůj největší problém. Furt uvažuješ v duchu Windows, zkoušíš vše řešit jako ve Windows a porovnávat s Windows. Troufám si tvrdit, že pokud se těchto nesmyslných předsudků nezbavíš, pak pro tebe Linux nemá cenu - protože budeš stále a stále hledat chyby s Linuxu, ale nikoliv u sebe.

Jak jsem už psal - je to Hulánovština!!!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #46 kdy: 02 Prosince 2007, 19:05:17 »
:D :D :D :D :D :D :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

nettezzaumana

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #47 kdy: 02 Prosince 2007, 19:30:03 »
tak jsem nakonec obětoval svoje emaily :( a toho evolutiona jsem natvrdo odstranil ze systému - nikdy více
doufám, že to s linuxem v nejbližší době nedopadne podobně ...

Bože, ty jsi nepoučitelný...
...
Jak jsem už psal - je to Hulánovština!!!
uz by stacilo ne? takhle ho akorat nastves. a uplne zbytecne. myslim, kluk uz si uzil dost. prohledl jsem si Tvych poslednich 50 prispevku a zdas se jako salonni povalec a mentor. setri energii na dobre minene rady a ne na osocovani lidi, ze jsou "hulani"..

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #48 kdy: 02 Prosince 2007, 19:47:27 »
tak jsem nakonec obětoval svoje emaily :( a toho evolutiona jsem natvrdo odstranil ze systému - nikdy více
doufám, že to s linuxem v nejbližší době nedopadne podobně ...

Bože, ty jsi nepoučitelný...
...
Jak jsem už psal - je to Hulánovština!!!
uz by stacilo ne? takhle ho akorat nastves. a uplne zbytecne. myslim, kluk uz si uzil dost. prohledl jsem si Tvych poslednich 50 prispevku a zdas se jako salonni povalec a mentor. setri energii na dobre minene rady a ne na osocovani lidi, ze jsou "hulani"..

Hele, okřikovat mě nemusíš, mám právo na svůj svobodný názor a jestli tím někoho naštvu (a zejména někoho, kdo si nechce nechat poradit a ano, připomíná mi svým přístupem jistého všeználka), tak to je mi vcelku jedno.
Klidně si prohlédni všech mých 700 příspěvků a poznáš, že se lidem snažím tím málem, co vím, pomáhat, ale pokud někdo vyvádí psí kusy a pak to svádí na Linux - tak u mě pochopení nemá. Pokud si někdo ve své "všeznalosti Windows" myslí, že Linux MUSÍ být stejný - pak je to  naprostý ignorant a hňup.

Takže pokud jsem tím naštval Jeana1 a zcela ho odradil od používání Linuxu, pak jen dobře - ať si upravuje svoje vytuněné Window a nezamořuje svou stupiditou toto fórum. Pokud neumí pochopit základy Linuxu a je pohodlný si o tom něco přečíst, tak je mi ho líto...

Pokud se ti zdám jako salónní povaleč a mentor, tak je to tvůj názor, ale potěšil jsi mě svým ohodnocením  ;) Dám si to na vizitky!

Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

nettezzaumana

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #49 kdy: 02 Prosince 2007, 20:03:10 »
Pokud si někdo ve své "všeznalosti Windows" myslí, že Linux MUSÍ být stejný - pak je to  naprostý ignorant a hňup
ad.1) -vseznalosti +neznalosti   // ne. kluk se snazil. Linux ho zlobi takovy je zivot. Ignorant a Hnup jsi v tomto pripade TY, protoze
:: "ve sve vseznalosti Linuxu" nechapes, ze ne kazdemu se zda Linux pochopitelny od zacatku
Takže pokud jsem tím naštval Jeana1 a zcela ho odradil od používání Linuxu, pak jen dobře - ať si upravuje svoje vytuněné Window a nezamořuje svou stupiditou toto fórum. Pokud neumí pochopit základy Linuxu a je pohodlný si o tom něco přečíst, tak je mi ho líto...
ad.2) co kdyby jsi si setril invektiva na vhodnejsi cile a nezamoroval toto forum nechutnym konfrontacnim tonem, jeste navic v pripade, ze nekdo je natolik odvazny, ze si bez hlubsi znalosti naistaluje Linux a ono to pak "s nim nespolupracuje" jak ceka, takze je dle ocekavani popuzeny ..

ad.3) Lito je mi akorat Tebe, proroze pro me jsi od teto chvile pouze velkohuby krikloun, co venuje vic uhozu do klavesnice kavarenskym debatam a presne jak rika hulan "zlostnemu pubertalnimu kviceni" na adresu kluka, kterej ti zacina kazdy prispevek, "sorry jsem lama, .., BFU" apod ..

4 jean1
.. co si budem povidat. trocha jsi si nabehl, ale nenech se odradit..
kazdeho to(Linux a prechod z Win) zkraje trocha boli, nekoho vic, nekoho min .. takovej je zivot.

zdravi ntz


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.