Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na Seznamu [vyřešeno]  (Přečteno 12773 krát)

Jean1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Nazdar Linuxáci,

tak, včera jsem tu hořekoval nad tím, jak je Ubuntu pomalý. Ale stalo se něco, co by mě ani ve snu ...
To, co se nepodařilo žádnému viru pod windows na mém PC za posledních 10 let,
to zvládl squělý Evolution za 10 minut :(
Dokonale mně promazal všechny emaily na mém účtu na seznamu - opravdu jsem netušil, že "tlačítko Odeslat /přijmout" může být tak zákeřné.

aneb "... nenávidíte svoje Windows - nainstalujte si Linux a začnete je milovat ..."
« Poslední změna: 03 Prosince 2007, 12:36:52 od Anna Taliánová »

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #1 kdy: 02 Prosince 2007, 11:53:13 »
A nestáhl přes POP3 spíše maily do počítače?

Jean1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #2 kdy: 02 Prosince 2007, 11:58:56 »
Ano, ale proč? - to abych měl Linux na věčné časy?

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #3 kdy: 02 Prosince 2007, 12:19:02 »
Myslím že je to spíš chyba Seznamu, doporučuji přejít na gmail :). A jestli je opravdu chcete mít na tom Seznamu, tak si je třeba všechny přepošlete zpátky na svoji vlastní adresu :).
« Poslední změna: 03 Prosince 2007, 12:01:48 od Anna Taliánová »
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #4 kdy: 02 Prosince 2007, 12:33:21 »
Neni nahodou v Evolution volba: zanechat zpravy na serveru (ktera se musi zaskrtnout aby se zpravy ze serveru nesmazaly)



[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 03 Prosince 2007, 12:02:37 od Anna Taliánová »
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #5 kdy: 02 Prosince 2007, 12:39:33 »
Nazdar Linuxáci,

tak, včera jsem tu hořekoval nad tím, jak je Ubuntu pomalý. Ale stalo se něco, co by mě ani ve snu ...
To, co se nepodařilo žádnému viru pod windows na mém PC za posledních 10 let,
to zvládl squělý Evolution za 10 minut :(
Dokonale mně promazal všechny emaily na mém účtu na seznamu - opravdu jsem netušil,
že "tlačítko Odeslat /přijmout" může být tak zákeřné.

aneb "... nenávidíte svoje Windows - nainstalujte si Linux a začnete je milovat ..."

Zase pláčeš na nesprávném hrobě. Kolegové výše naznačili, kde je problém - tj. v samotném Seznamu (po letech používání a neustálého rozčilování jsem raději přešel na Gmail) a v nastavení Evolutionu. Takže zde je zářný příklad toho, že největší problém bývá v samotném uživateli (mezi klávesnicí a židlí), který ovšem pak hledá jakoukoliv výmluvu, místo toho, aby uznal svou neznalost.

P.S.: Začíná mi to tu (konkrétněji u návštěvníka jménem Jean1) zavánět "Hulánstvím". Co příspěvek, to flame, kdy se vymlouvá na Linux, aniž by si nejprve zjistil základní informace jak o systému, tak o jednotlivých aplikacích.
« Poslední změna: 02 Prosince 2007, 12:56:29 od marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #6 kdy: 02 Prosince 2007, 12:53:54 »
Nie je to chyba Seznamu, je to problém v hardvéri - konkrétne v tom zariadení medzi stoličkou a klávesnicou.
Keď si vytváraš účet, neklikaj len na ďalej ďalej ešte ďalej a ešte ďalej ale aj si prečítaj čo odklikávaš... Je tam taká voľba že "nechať správy na serveri" alebo tak nejak, tú ti určite ponúklo počas aktivácie účtu, len si si to neprečítal...

EDIT: Ako už Luboš Truhlář povedal :)

Jean1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #7 kdy: 02 Prosince 2007, 13:23:24 »
Je to tam - ale kdo má předvídat takový chování ve výchozím nastavení - zanechat zprávy na serveru - co si asi pod tím má chudák uživatel představit - to je jako kdybych při instalaci nějakýho programu měl zaškrtnout volbu zachovat monitor - a když to nezaškrtnu tak mně exploduje do xichtu :(
Btw. - odeslané zprávy jsou stejně ztraceny - a měnit si účet na gmail, když to používám pracovně? - to je jako bych měl změnit telefoní číslo na mobil ...

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #8 kdy: 02 Prosince 2007, 13:29:48 »
Ale stejný problém byste měl i na windows. Opravdu to není problém ubuntu.
Maily se stáhly někam na váš počítač. Nemyslím, že by byly smazane (ale neznám přesnný popis kroků, které jste prováděl).
Změna emailové adresy je nepříjemná, souhlasím, ale například výše zmiňovaný gmail (který také používám) má možnost spravovat jiné mailové účty než gmail.

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #9 kdy: 02 Prosince 2007, 13:44:34 »
Je to tam - ale kdo má předvídat takový chování ve výchozím nastavení - zanechat zprávy na serveru - co si asi pod tím má chudák uživatel představit - to je jako kdybych při instalaci nějakýho programu měl zaškrtnout volbu zachovat monitor - a když to nezaškrtnu tak mně exploduje do xichtu :(
Btw. - odeslané zprávy jsou stejně ztraceny - a měnit si účet na gmail, když to používám pracovně? - to je jako bych měl změnit telefoní číslo na mobil ...

1) Myslím že "zanechat zprávy na serveru" je dost jasné, nevím co jiného jste si pod tím představoval. A často je nežádoucí naopak nechávat stažené zprávy na serveru, jelikož tam máte potom spoustu "nepřečtených" emailů jež jste si dávno přečetl.
2) K tý změně na gmail, víte co je to automatické přeposílání zpráv ;) ?

PS: Dal jsem vám smite do karmy, jelikož tohle je prostě cílená provokace linuxáků :). Vy tady nežádáte o pomoc ani konstruktivně neodhalujete nedostatky v programu Evolution. Vy tady prostě jenom všechny se*ete (omlouvám se ale někdy vulgarismy jsou jediný způsob efektního vyjádření myšlenky :) ). Mimochodem dal jsem smite jenom vám a panu Hulánovi, jenž tady kdysi působil :).
« Poslední změna: 03 Prosince 2007, 12:06:13 od Anna Taliánová »
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #10 kdy: 02 Prosince 2007, 13:46:18 »
Kód: [Vybrat]
To, co se nepodařilo žádnému viru pod windows na mém PC za posledních 10 let,
to zvládl squělý Evolution za 10 minut

Nezvládne to jen skvělý Evolution, zvládne to i Thunderbird, který používám. Jenom vím jak ho používat, stejně jako Vy víte jak používat WinXP, že?
Náhodou nepoužíváte na WinXP Thunderbird?  :D


[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 03 Prosince 2007, 12:06:53 od Anna Taliánová »

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #11 kdy: 02 Prosince 2007, 14:51:24 »
Načo je mazanie správ zo servera? Používam Chello, mám priestor na maily 1 MB, čo ako uznáte nie je veľa. A ak som si ten mail prečítal doma, načo mi bude visieť v schránke?

Duffy (ps): súhlas.Ale Jean1 mi pripadá menej nepríjemný ;) asi je to tým že som chorý a nevyspatý.
« Poslední změna: 03 Prosince 2007, 12:07:22 od Anna Taliánová »

nettezzaumana

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #12 kdy: 02 Prosince 2007, 15:21:32 »
Nazdar Linuxáci,

tak, včera jsem tu hořekoval nad tím, jak je Ubuntu pomalý. Ale stalo se něco, co by mě ani ve snu ...
To, co se nepodařilo žádnému viru pod windows na mém PC za posledních 10 let,
to zvládl squělý Evolution za 10 minut :(
Dokonale mně promazal všechny emaily na mém účtu na seznamu - opravdu jsem netušil,
že "tlačítko Odeslat /přijmout" může být tak zákeřné.

aneb "... nenávidíte svoje Windows - nainstalujte si Linux a začnete je milovat ..."
ze je nekdo newbie a linux ho zkraje trocha zlobi je normalni, ale kdyz je nekdo moula, co si jeste nevsiml rozdilu mezi pop3 a imap (a pouziva je) uz je jeho problem ..

:D -- abychom to odlehcili .. byl tu jeden jako ty, ten byl zase hotovej ze zakernosti prikazu
rm -fr *  // a to ho ani nepouzil, jen se ho desne bal..
tvuj pop3 je proti tomu sranda ;)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #13 kdy: 02 Prosince 2007, 15:49:59 »
Smej sa ale ja sa toho príkazu bojím jak čert kríža dodnes, vždy keď niečom mažem ako sudo 10 krát sa pozriem či som zadal správny priečinok...

nettezzaumana

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #14 kdy: 02 Prosince 2007, 15:54:39 »
4 menganito >>
:D LOL -- vsichni se ho bojime..

ps. nemyslel jsem tebe

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #15 kdy: 02 Prosince 2007, 15:59:10 »
aj ja sa taa bojim - nemozem v noci spavat...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

qUAKER

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #16 kdy: 02 Prosince 2007, 15:59:49 »
to ntz: jeden znamy ten prikaz zadal..chtel smazat obsah jedne slozky..nevsiml si ze je na root filesystemu.nastesti to nebylo s pravy roota tak mu to smazalo jen nastaveni firefoxu :D

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #17 kdy: 02 Prosince 2007, 16:01:56 »
On je vlastně Jean1 takový chudáček - nikdo mu zde neporadí, Ubuntu je pomalejší než jeho skvěle vyladěný Windows XP s nLite, Evolution mu stáhnul všechny zprávy ze serveru (světe div se, ale co by měl asi tak poštovní klient udělat???), pracovně používá Seznam - mmch.  jeden z nejvíce zaspamovaných, jeden z nejvíce napadaných a jeden z nejvíce padajících poštovních serverů, proto je pro něj přechod na stabilnější a propracovanější Gmail nereálný, jako je nereálné změnit mobilní číslo (mmch. až se někdo dostane neoprávněně k tvému číslu a začne tě třeba ve 2 v noci prozvánět a posílat nesmyslné nebo sprosté sms, tak ještě rád změníš číslo a neboj se toho, je to velice jednoduché - koupíš si novou SIM kartu, strčíš ji do telefonu a svým přátelům pošleš sms, že jsi změnil číslo - normální standardní postup).

To by se mu prostě v jeho vyladěných, superrychlých Windows XP nestalo (mmch. i Outlook od MS Windows má v nastavení zachovávat zprávy na serveru  ;) ), to se mu může stát jedině v Ubuntu. Jedině Ubuntu za to může - blbý Ubuntu, blbý Evolution, blbý Linux...

Nj. toto je prostě jasná diagnóza lehké psychické úchylky zvané Hulánovština, ale jde to léčit  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

nettezzaumana

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #18 kdy: 02 Prosince 2007, 16:06:01 »
4 marp >>
LOL ty zase trpis nejakym prebytkem energie a casu .. a nebo ti to "zpropadene" ubuntu nejak dobre funguje ;)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #19 kdy: 02 Prosince 2007, 16:07:49 »
diky Jean
...zase dobre dramaticke pocitanicko...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #20 kdy: 02 Prosince 2007, 16:10:27 »
4 marp >>
LOL ty zase trpis nejakym prebytkem energie a casu .. a nebo ti to "zpropadene" ubuntu nejak dobre funguje ;)

Energie mám na rozdávání, času mám tolik, kolik si ho já sám udělám a máš pravdu, to "zpropadené" ubuntu mi funguje výborně - tobě ne  ;)?
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

nettezzaumana

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #21 kdy: 02 Prosince 2007, 16:13:20 »
to ntz: jeden znamy ten prikaz zadal..chtel smazat obsah jedne slozky..nevsiml si ze je na root filesystemu.nastesti to nebylo s pravy roota tak mu to smazalo jen nastaveni firefoxu :D
ja osobne si v zivote smazal uz nekolik veci nerad, treba naposled tak, ze jsem si napsal skriptik, ktery vytvari .Trash pro sambu a kdyz jsem ho dodelal, tak jsem zapomel, ze ho mam danej jen k jednomu userovi a vitezne pak rekl kamaradovi --
"ha, vychytal jsem to -- zkus si smazat schvalne na serveru nejakou svoji slozku .."
LOL .. jak to dopadlo je jasne :DD

ps. ne. mam suse ale tesim se HH :D -- ff mi nebylo dobry a blbec jsem se snazil upgradovat z perfektne beziciho systemu na gg

qUAKER

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #22 kdy: 02 Prosince 2007, 16:16:47 »
vypada to ze jsem jeden z mala komu GG bezi daleko lip nez FF..asi jsem mel stesti s HW.. Co mi naposled nefungovalo ve FF byla ctecka karet kterou jsem si koupil.. a po instalaci GG fungovala. System se mi zrychlil, glxgears vypisuje vic FPS atd..

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #23 kdy: 02 Prosince 2007, 16:20:59 »
Mě běželo FF dobře a GG také běží dobře, ale to není nic proti WindowsJean1 XP to by se asi z mého compu stala raketa. Ale radši tam WindowsJean1 XP nebudu dávat, to bych compa musel furt držet na uzdě, já raději pracuji v klidu a pohodě zvláště když už se nám blíží ty vánoce. :)

qUAKER

  • Host
Re: Evolution mně kompletně promazal emailovou schránku na seznamu
« Odpověď #24 kdy: 02 Prosince 2007, 16:24:21 »
jedna vec ktere jsem si vsiml: WXP bezi sice i na tom nejslabsim PC,ale je jedno jestli se provozuje na slabem nebo silnem PC - na obou PC to bezi stejne  :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.