Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J?  (Přečteno 10377 krát)

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J?
« kdy: 07 Prosince 2007, 23:02:45 »
Ahoj,
mám problém, koupil jsem přehrávač Samsung YP-U3J - umí přehrávat *.ogg, což mi bylo velmi sympatické, po připojení je zřejmě detekován, jelikž se podle nastavení "Výměnných zařízení a médií" rozběhne Rhythmbox, ale netuším, jak na něj cokoli kopírovat, čekal jsem, že se detekuje jako flashka a já na něj prostě to co budu chtít zkopíruji, ale bohužel... Dovoluji si upozornit, že budu nejspíše to, co nazýváte lamou :-) prosím o odpověď, s Ubuntu žiji již půl roku a Win nemám a nechci, nějaká cesta evidentně existuje, jelikož google na dotaz "Samsung YP-U3J Ubuntu" vysype nějaké odkazy, bohužel ve francouzštině a holandštině... Tedy v jazycích pro mě naprosto nesrozumitelných... příkaz lsusb vypíše tohle:

Bus 002 Device 002: ID 04e8:507d Samsung Electronics Co., Ltd
Bus 002 Device 001: ID 0000:0000 
Bus 001 Device 001: ID 0000:0000 

Takže systém o něm ví...
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 22:09:28 od Anna Taliánová »
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: MP3 přehrávač Samsung YP-U3J - jak připojit
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2007, 11:21:48 »
zařízení se ti připojilo do "/media/názevzařízení" objeví se ti to jako adresář. a pak už k tomu i tak přistupuješ

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: MP3 přehrávač Samsung YP-U3J - jak připojit
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2007, 12:05:23 »
Ahoj, díky, psal jsem, že jsem něco jako lama, ale bohužel, nepřipojilo se jako žádný adresář, asi by se mělo ručně mountnout, ale to je věc, kterouprostě neovládám, resp. nevím jako co je to bjeví v /dev, sda to určitě není sdb taky ne... Dokáže někdo poradit. Jinak děkuji alespoň za snahu.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: MP3 přehrávač Samsung YP-U3J - jak připojit
« Odpověď #3 kdy: 08 Prosince 2007, 14:19:11 »
každý nějak s linuxem začíná. usb se ti bude hlásit vždy jako sdxy. navíc se ti na ploše objeví ikona onoho zařízení.

1)  připoj mp3-přehrávač
2)  zadej příkaz: fdisk -l    (parametr l jako lucinka) pošli ten výpis.

z toho výpisu bude jasné jako co se ti to zařízení připojuje.

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: MP3 přehrávač Samsung YP-U3J - jak připojit
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2007, 14:55:08 »
Ahioj,
díky za radu, problém je v tom, že na ploše se žádný adresář neobjeví, ani v /media, kde se normálně mountne flashka, výpis fdisk -l:

Kód: [Vybrat]
Disk /dev/sda: 320,0 GB, 320 072 933 376 bajtů
hlav: 255, sektorů na stopu: 63, cylindrů: 38 913
Jednotky = cylindry po 16065 * 512 = 8 225 280 bajtech
Identifikátor disku: 0x00024904

Zařízení Zavádět   Začátek       Konec    Bloky    Id  Systém
/dev/sda1           38392       38913     4192965   82  Linux swap/Solaris
/dev/sda2           24422       38391   112214025   83  Linux
/dev/sda3   *       19323       24421    40957717+  83  Linux
/dev/sda4               1       19322   155203933+   5  Rozšířený
/dev/sda5               1       19322   155203902   83  Linux

Diskové oddíly jsou chybně seřazeny

Mám pocit, že je se do /dev připojuje jako něco úplně jiného a netuším co. Na NTB s WXP se ohlásí správně jako MP3 přehrávač a zároveň se připojí jako disk. Zkoušel jsem i hledat v nastavení na přehrávači, jestli by nešlo donutit jej hlásit se nějak jinak, kdysijsem měl foťák, kterej se po připojení hlásil buď jako foťák nebo jako "mass storage device" na tomhle přehrávači ale takovéto nastavení není.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J
« Odpověď #5 kdy: 08 Prosince 2007, 18:34:06 »
ahoj, je ten mp3 zapnutý? do systému se nepřipojil totiž vůbec. není tam vidět. jinak máš špatně seřazené disky. toto bych časem opravil kvůli možnému chybnému připojování dalších zařízení. ale netvrdím, že je to ten problém s mp3. tento problém jsem ale měl u sebe na ntbk, projevilo se mi to občasným pipojením/nepřipojením cd mechaniky. já tento mp3 nemám, takže jestli to potřebuje extra ovladače, moc neporadím. ale v každém případě by měl být vidět.

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J
« Odpověď #6 kdy: 08 Prosince 2007, 18:51:24 »
Ahoj, právě kolem toho se to celé točí, vždyt v prvním odstavci pšu výpis z lsusb, což znamená, že systém o něm ví, dokonce se správně podle nastavení toho, jak se má chovat spustí rhythmbox, ale ten přehrávač není prostě vidět jako disk.. Zkoušel jsem ho připojovat jak zapnutý, zak vypnutý.
O těch discích vím, až budu mít půl dne času, předělám to.. Tenhle maglajz vznikl při první instalaci, kdy jsem to blbě rozdělil, pak jsem pracně všechno rozběhl k obrazu svému, s tím, že o hned předělám, ale už to je půl roku... Stydím se.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J
« Odpověď #7 kdy: 08 Prosince 2007, 20:57:02 »
ono jde hlavně o to, jestli se to připojí do systému. což zjistíš pomocí fdisku. ale zřejmě ne-e. nechápu jednu věc, když se ti spustí rhythmbox, tak mp3 musí být připojen, měla by být vidět i ikona na ploše. no, já bych určitě začal znovu rozdělením disku, novou instalací (k)ubuntu ve verzi 7.10. a pak znova zkusil mp3 přehrávač. jinak se budeš motat pořád dokola kolem více problémů mezi sebou souvisejících. zatím mě víc nenapadá.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J
« Odpověď #8 kdy: 08 Prosince 2007, 20:57:34 »
Je to mp3 prehrávač, kt. sa nevie pripojiť ako mass storage, vďaka dohode medzi cananom a MS funguje len s Windows Media Playerom 10, ALE dá sa spojazdniť (vraj) s použitím Amarok-u a libmtp.
link

EDIT:
Libmtp je asj v repozitári, balík sa volá libmtp6
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 21:00:21 od menganito »

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J
« Odpověď #9 kdy: 08 Prosince 2007, 21:19:58 »
Je to mp3 prehrávač, kt. sa nevie pripojiť ako mass storage, vďaka dohode medzi cananom a MS funguje len s Windows Media Playerom 10, ALE dá sa spojazdniť (vraj) s použitím Amarok-u a libmtp.
link

EDIT:
Libmtp je asj v repozitári, balík sa volá libmtp6

zajímavá informace. fakt o tomto netuším nic. pomocí čeho potom dostaneš do toho mp3 soubory?, ale na druhou stranu, je-li možnost ho používat i jako flash disk, tak se musí dát jako disk připojit. jestli je to přes extra ovladače pro win, bude nejspíš trochu se spožděním i pro linux. jinak by měl být připojen jako mass storage
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 21:26:46 od martasek »

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J
« Odpověď #10 kdy: 08 Prosince 2007, 21:28:49 »
V Amaroku je tuším (dávno je to čo som ho používal) sekcia "devices" a tam sa dá spravovať dokonca aj iPod (len mne to nejak nefungovalo), ktorý síce podporuje mass storage, ale databázu má špeciálnu ktorú by zasa mal vedieť jedine iTunes, ale ako som vravel, je naň tiež vhodný Amarok.
A libmtp je knižnica, ktorá nahrá mp3-ky (al. oggy) do prehrávača a zároveň vytvorí databázu v potrebnom formáte.
(toto v podstate len predpokladám, sám takýto prehrávač nemám, ale má iPod, s ktorým som hodne dlho laboroval)

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J
« Odpověď #11 kdy: 08 Prosince 2007, 21:41:00 »
V Amaroku je tuším (dávno je to čo som ho používal) sekcia "devices" a tam sa dá spravovať dokonca aj iPod (len mne to nejak nefungovalo), ktorý síce podporuje mass storage, ale databázu má špeciálnu ktorú by zasa mal vedieť jedine iTunes, ale ako som vravel, je naň tiež vhodný Amarok.
A libmtp je knižnica, ktorá nahrá mp3-ky (al. oggy) do prehrávača a zároveň vytvorí databázu v potrebnom formáte.
(toto v podstate len predpokladám, sám takýto prehrávač nemám, ale má iPod, s ktorým som hodne dlho laboroval)

tomu bych rozuměl. to samo má sony. do něj taky musím nahrát mp3 pomocí jejich programu (bohužel musím pod win na jiném počítači), jinak si nepřehraju nic. ale jako disk ho vidím normálně. a taky ho tak i můžu používat. takže fakt nevím, proč by neměl být vidět jako disk. je to divný a nezdá se mi to moc. máš nějaké podrobné informace k tomu co jsi psal, že ho lze připojit a provozovat jen pomocí mediaplayeru 10? jen ze zvědavosti. fakt mě to hodně zajímá

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J
« Odpověď #12 kdy: 08 Prosince 2007, 21:50:36 »
Link na blog, na ktorom sa o tom autor rozpisoval (linux spomenul len okrajovo)

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J
« Odpověď #13 kdy: 08 Prosince 2007, 22:01:20 »
Link na blog, na ktorom sa o tom autor rozpisoval (linux spomenul len okrajovo)

tak to je hodně zajímavá informace. takže se dá používat jen jako mp3 přehrávač a nikoliv jako disk. no, takže v tomto případě to nevyřeší a nedonutí linux aby s tím pracoval jako s diskem. což je škoda, že ti výrobci to všechno takto bojkotujou. dík za info, jsem zase o něco málo moudřejší

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J
« Odpověď #14 kdy: 08 Prosince 2007, 22:06:03 »
BTW aký Sony mp3 máš? Skúšal si ho už rozchodiť v Linuxe?

JJ máš pravdu, je to dosť trápne a najhoršie na tom je že keď daný výrobok linuxáci budú bojkotovať, výrobca sa na to ... ,lebo windwsáci ho aj tak budú kupovať...

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J
« Odpověď #15 kdy: 08 Prosince 2007, 22:13:14 »
Díky všem za radu. To, co mi radil martasek jsem vše vyzkoušel, čistit disky budu, ale na tohle to nemá vliv. Nicméně, díky, nejsem tedy až taková lama, jak jsem si myslel :-), v podstatě jsem šel správnou cestou, která nemá potřebný cíl. Co mě ale překvapilo, tak, že i ty WXP ho našly i jako disk, kdyby se tohle nestalo, tak jsem to moc neřešil, protože bych věděl, že potřebuji ovladače nebo něco jiného. Tu stránku, co mi radil menganito jsem také vygoogloval, ale jak správně píšeš, je na ní návod pro Win, o linuxu je tam jen zmínka, že o jde a následuje odkaz na holandsky psané stránky. Celkem mě o mrzí, ale asi není jiné cesty než přes ten Amarok a holandský, případně francouzský návod - ten jsem našel také. Kdybyste někdo našli něco anglicky, česky, slovensky, případně rusky, šoupněte sem prosím odkaz. Jinak Vám chlapi oběma děkuji za snahu. Asi mylně jsem se domníval, že by šlo mountnout i nějaké zařízení /dev/usbhxyz... jako které se asi ten přehrávač připojuje a že mi řeknete, jak je v té změti zařízení v  /dev po připojení najdu. Přehrávač je sympatický tím, že podporuje *.ogg a já se ho chystám dát ženě k vánocům, nerad bych jí dal jako poddárek instalaci Wvista.. Všechny MS produkty jsem z domu vykopal v červnu a už mi nesmí přes práh. Cesta existuje, takže teď jen nějak zlomit ten jazyk.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J
« Odpověď #16 kdy: 08 Prosince 2007, 22:32:58 »
BTW aký Sony mp3 máš? Skúšal si ho už rozchodiť v Linuxe?

JJ máš pravdu, je to dosť trápne a najhoršie na tom je že keď daný výrobok linuxáci budú bojkotovať, výrobca sa na to ... ,lebo windwsáci ho aj tak budú kupovať...

sony walkman. v linuxe ho jako disk vidím bez potíží. lze ho jak hdd normálně používat, ale jak jsem psal, zatím ho neumím v linuxe nahrávat. neboť umí přehrávat mp3 tak, že pomocí jejich win-softu se mp3 převedou do formátu srozumitelného tomuto přehrávači s vytvořením listu se seznamem skladeb. což zatím musím pouze pod win. naštěstí jsem to tam nasypal jednou a od té doby si vystačím s tím co tam mám. ale trápí mě to. raději sáhnu po mp3 se kterým nebudu mít takové provozní nepříjemnosti. tedy jak to nahraju, tak mi to přehraje. nejlepší který jsem kdy měl byl od iriveru

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J
« Odpověď #17 kdy: 08 Prosince 2007, 22:37:42 »
Díky všem za radu. To, co mi radil martasek jsem vše vyzkoušel, čistit disky budu, ale na tohle to nemá vliv. Nicméně, díky, nejsem tedy až taková lama, jak jsem si myslel :-), v podstatě jsem šel správnou cestou, která nemá potřebný cíl. Co mě ale překvapilo, tak, že i ty WXP ho našly i jako disk, kdyby se tohle nestalo, tak jsem to moc neřešil, protože bych věděl, že potřebuji ovladače nebo něco jiného. Tu stránku, co mi radil menganito jsem také vygoogloval, ale jak správně píšeš, je na ní návod pro Win, o linuxu je tam jen zmínka, že o jde a následuje odkaz na holandsky psané stránky. Celkem mě o mrzí, ale asi není jiné cesty než přes ten Amarok a holandský, případně francouzský návod - ten jsem našel také. Kdybyste někdo našli něco anglicky, česky, slovensky, případně rusky, šoupněte sem prosím odkaz. Jinak Vám chlapi oběma děkuji za snahu. Asi mylně jsem se domníval, že by šlo mountnout i nějaké zařízení /dev/usbhxyz... jako které se asi ten přehrávač připojuje a že mi řeknete, jak je v té změti zařízení v  /dev po připojení najdu. Přehrávač je sympatický tím, že podporuje *.ogg a já se ho chystám dát ženě k vánocům, nerad bych jí dal jako poddárek instalaci Wvista.. Všechny MS produkty jsem z domu vykopal v červnu a už mi nesmí přes práh. Cesta existuje, takže teď jen nějak zlomit ten jazyk.

určitě se pokusím ještě něco najít a zjistit. popřípadě si zkusím někde ten mp3 přehrávač půjčit. kdyby jsi se pohyboval někde mezi libercem a lípou, mohli by jsme se sejít a zkusit to i na mém ntbk. ale jestli ho xp našly i jako disk. tak by to v linuxu mělo jít taky
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 22:48:51 od martasek »

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J?
« Odpověď #18 kdy: 08 Prosince 2007, 22:46:19 »
To si právě nejsem jistý, protože do Win jsem musel nahrát aplikaci, která je s tím prodávaná a pak teprve to fungovalo, čili si myslím, že se s tím potajnu nainstalovaly i nějaké ovladače...
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

martasek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J?
« Odpověď #19 kdy: 08 Prosince 2007, 22:50:02 »
To si právě nejsem jistý, protože do Win jsem musel nahrát aplikaci, která je s tím prodávaná a pak teprve to fungovalo, čili si myslím, že se s tím potajnu nainstalovaly i nějaké ovladače...

mylsel jsem si to, ale je tu jeden návod. sice pro mandrivu, ale amarok existuje i v (k)ubuntu. tady: http://www.abclinuxu.cz/forum/show/201861

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J?
« Odpověď #20 kdy: 10 Prosince 2007, 22:37:22 »
Tak jsem tady cca hodinu sepisoval, že vše funguje a psal celkové shrnutí jak na to a příspěvek se po odeslání neobjevil :-(( Tak už jen velmi stručně, chlapi děkuji a funguje jak v Amaroku, tak v Rhythmboxu.. Jen se to musí připojovat jako zařízení MTB...
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: jak připojit MP3 přehrávač Samsung YP-U3J?
« Odpověď #21 kdy: 11 Prosince 2007, 06:48:56 »
sony walkman. v linuxe ho jako disk vidím bez potíží. lze ho jak hdd normálně používat, ale jak jsem psal, zatím ho neumím v linuxe nahrávat.
Skúšal si toto? Je to síce dosť šialený proces (nehrávať skladby tuším po jednej) ale lepšie ako Windows :)
A navyše neviem či a ako vlastne to funguje, nemám sony walkman :)
EDIT
Našiel som ešte tento prográmek, vyzerá jednoduchšie a funkčnejšie.
« Poslední změna: 11 Prosince 2007, 06:56:25 od menganito »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.