Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: CONKY  (Přečteno 479087 krát)

lipi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: CONKY
« Odpověď #425 kdy: 08 Července 2009, 16:38:33 »
Jede vám všem počasí? Od včera nejede.. a to jsem nic neprováděl. Přesněji, chybí obrázky a hodnoty. Položky bez hodnot jsou vidět.
dneska jsem si toho taky všiml ... http://xoap.weather.com/ ale funguje, tak nevim ...
ja som si vsimol, ze ta stranka xml z ktorej ten skript na pocasie berie informacie (v mojom pripade http://xoap.weather.com/weather/local/LOXX0003?dayf=6&unit=m&cc) nefunguje...asi nieco pani z weather.com menili.. >:(

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re: CONKY
« Odpověď #426 kdy: 08 Července 2009, 18:21:57 »
Jede vám všem počasí? Od včera nejede.. a to jsem nic neprováděl. Přesněji, chybí obrázky a hodnoty. Položky bez hodnot jsou vidět.
Mam presne ten isty problem. Nemenil som ziadne nastavenia

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: CONKY
« Odpověď #427 kdy: 08 Července 2009, 18:55:10 »
Zdá se, že Weather.com změnil pravidla a strukturu xml požadavku. Jestli nenajde někdo jiný nějaké univerzální řešení, tak já osobně jsem to vyřeši tak, že jsem si na weather.com zřídil účet a opravil v url parametry požadavku na xml.

1) na weather.com jsem si vytvořil účet: http://registration.weather.com/ursa/xmloap/step1
2) po registraci dorazí mail ve kterém je mimo jiné PartnerId a LicenseKey (budete to potřebovat)
3) otevřete si v textovém editoru ~/.conky/weather.pl
4) najděte si řádek kde je adresa začínající http://xoap.weather.com/... a končící nejspíše &cc*
5) hned za to &cc* (tj. ještě před uvozovky) přidejte
Kód: [Vybrat]
&link=xoap&prod=xoap&par=[PartnerID]&key=[LicenseKey] (kde vyměňte [PartnerID] a [licenseKey] za to co Vám přišlo mailem)
6) uložte a zavřete
7) restarujte conky
Kód: [Vybrat]
killall conky
conky
8) počasí je opět na scéně :)

« Poslední změna: 14 Července 2009, 15:11:09 od Iljusin »

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re: CONKY
« Odpověď #428 kdy: 08 Července 2009, 19:48:13 »
Zdá se, že Weather.com změnil pravidla a strukturu xml požadavku. Jestli nenajde někdo jiný nějaké univerzální řešení, tak já osobně jsem to vyřeši tak, že jsem si na weather.com zřídil účet a opravil v url parametry požadavku na xml.

1) na weather.com jsem si vytvořil účet: http://registration.weather.com/ursa/xmloap/step1
2) po registraci dorazí mail ve kterém je mimo jiné PartnerId a LicenseKey (budete to potřebovat)
3) otevřete si v textovém editoru ~/.conky/weather.pl
4) najděte si řádek kde je adresa začínající http://xoap.weather.com/... a končící nejspíše &cc*
5) hned za to &cc* (tj. ještě před uvozovky) přidejte
Kód: [Vybrat]
&link=xoap&prod=xoap&par=[PartnerID]&key=[LicenseKey] (kde vyměňte PartnerID a LicenseKey za to co Vám přišlo mailem)
6) uložte a zavřete
7) restarujte conky
Kód: [Vybrat]
killall conky
conky
8) počasí je opět na scéně :)

Prosim ta vies presne poslat ako vizera ten tvoj riadok ? Samozrejme si daj ine ID a password..., pretoze som to skusal podla toho tvojho navodu a nefunguje mi to.
A co prosim ta presne myslis tym ze si si upravil "URL parametry v pozadavku na XML"
Dakujem

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: CONKY
« Odpověď #429 kdy: 08 Července 2009, 20:10:49 »
Prosim ta vies presne poslat ako vizera ten tvoj riadok ? Samozrejme si daj ine ID a password..., pretoze som to skusal podla toho tvojho navodu a nefunguje mi to.
A co prosim ta presne myslis tym ze si si upravil "URL parametry v pozadavku na XML"
Dakujem
Tou změnou url/parametrů jsem myslel právě změnu toho řádku. V mém waether.pl je to konkrétně řádek 130:
Kód: [Vybrat]
`wget -O $tempfile "http://xoap.weather.com/weather/local/$code?unit=$unit&dayf=10&dayd=10&cc=*&prod=xoap&link=xoap&par=MojePartnerID&key=MůjLicenseKey"`;

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re: CONKY
« Odpověď #430 kdy: 08 Července 2009, 20:30:41 »
Tou změnou url/parametrů jsem myslel právě změnu toho řádku. V mém waether.pl je to konkrétně řádek 130:
Kód: [Vybrat]
`wget -O $tempfile "http://xoap.weather.com/weather/local/$code?unit=$unit&dayf=10&dayd=10&cc=*&prod=xoap&link=xoap&par=MojePartnerID&key=MůjLicenseKey"`;

Dakujem za odpoved, uz som podla tvojho riadku nasiel chybu...nechal som tam hranate zatvorky...uz to slape ako ma !!! Este raz diky.

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: CONKY
« Odpověď #431 kdy: 08 Července 2009, 21:17:36 »
Děkuji, zobrazuje;-)!
Have you tried turning it off and on again?

Cendas

Re: CONKY
« Odpověď #432 kdy: 10 Července 2009, 09:10:16 »
Ahoj taky mě přestalo fungovat počasí v Conky tak jsem se registroval a upravil podle zdejšího návodu, počasí už funguje, jen my to nezobrazuje poslední den v předpovědi. Nevíte někdo kde by mohla být chyba?

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: CONKY
« Odpověď #433 kdy: 10 Července 2009, 11:46:57 »
Poslední den se asi nezobrazuje nikomu. Weather.com teď vrací v XML jen 5 dnů. Aktuální den + 4 následující.
Kdybys nechtěl aby jsi na konci měl to lomítko a stupně Celsia, musel by jsi si nejspíš nějak opravit soubory weather.conky a weather.template. Asi. Zas tolik jsem to nezkoumal.

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563
Re: CONKY
« Odpověď #434 kdy: 10 Července 2009, 15:53:27 »
Já jsem se na tu změnu ve weather v počasí v conky teď podíval a opravil soubor ~/.conky/weather.template. Ten poslední den, o němž už nám neposílají předpověď, se už nezobrazuje. Svůj sem připojuji jako návod pro opravu Vašeho, ubunťáci.

Kód: [Vybrat]
${wString weather} $hr
${font bauhaus:pixelsize=9}$wLocation${alignr 3}($wLatitude$wUnitLatitude, $wLongitude$wUnitLongitude)
${wString as_of}: $wSuplTime, $wSuplDate ${alignr 3}${wString update}: $wUpdateTime
  ${wConditions}
${voffset -5}${goto 20}${Font weather:size=65}$wConditionsSymbol
${voffset -70}${goto 13}${Font bauhaus:pixelsize=25}$wTemperature$wUnitTemperature
${voffset -20}${font weather:size=25}${alignr 20}$wMoonSymbol${font bauhaus:pixelsize=9}${voffset -107}
                                 ${wString pressure  }: ${wBarTendencySymbol} $wPressure$wUnitPressure
                                 ${wString wind      }: ${wWindSpeed        }$wUnitSpeed $wWindDirection ($wWindAzimuthËš)
                                 ${wString humidity  }: ${wHumidity         } %
                                 ${wString dew_point }: ${wDewPoint         }$wUnitTemperature
                                 ${wString visibility}: ${wVisibility       }$wUnitDistance
                                 ${wString uv        }: ${wUVIndex}  ($wUVLevel)
                                 ${wString sunrise   }: ${wSunrise          }
                                 ${wString sunset    }: $wSunset
                                 ${wString moon      }: ${wMoon             }$font
${voffset -10}${wString forecast} $stippled_hr
${goto 11}${ wDayName_Short  1 }${goto 61}${wDayName_Short 2 }${goto 111}${wDayName_Short 3}${goto 161}${wDayName_Short 4}
${font weather:size=25}${goto 8}${wDayPartConditionsSymbol 1 0}${goto 58}${wDayPartConditionsSymbol 2 0}${goto 108}${wDayPartConditionsSymbol 3 0}${goto 158}${wDayPartConditionsSymbol 4 0}
${voffset -20}${font bauhaus:pixelsize=9}${goto 5}${wDayHighestTemperature 1}/${wDayLowestTemperature 1}$wUnitTemperature${goto 55}${wDayHighestTemperature 2}/${wDayLowestTemperature 2}$wUnitTemperature${goto 105}${wDayHighestTemperature 3}/${wDayLowestTemperature 3}$wUnitTemperature${goto 155}${wDayHighestTemperature 4}/${wDayLowestTemperature 4}$wUnitTemperature

zelwa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: CONKY
« Odpověď #435 kdy: 13 Července 2009, 03:01:12 »
 :D Tak jsem tu chybu nasel sam. Mala ukazka
[img=http://img200.imageshack.us/img200/6264/snmekobrazovky.png]

greengold

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: CONKY
« Odpověď #436 kdy: 17 Července 2009, 19:01:39 »
upravil som ten riadok takto :
 
Kód: [Vybrat]
`wget -O $tempfile "http://xoap.weather.com/weather/local/$code?unit=$unit&dayf=10&dayd=10&cc=*&prod=xoap&link=xoap&par=111796252x&key=501af06703959b9x"`; posledny udaj prepisany na x,ajked si myslim že by to nikoho nzaujímalo (:
no stále sa nezobrazuje.Vymazal som aj weather.xml z tmp a preistotu znovu stiahol template.
Kde ešte môže byť chyba?  :(

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: CONKY
« Odpověď #437 kdy: 18 Července 2009, 11:45:27 »
upravil som ten riadok takto :
 
Kód: [Vybrat]
`wget -O $tempfile "http://xoap.weather.com/weather/local/$code?unit=$unit&dayf=10&dayd=10&cc=*&prod=xoap&link=xoap&par=111796252x&key=501af06703959b9x"`; posledny udaj prepisany na x,ajked si myslim že by to nikoho nzaujímalo (:
no stále sa nezobrazuje.Vymazal som aj weather.xml z tmp a preistotu znovu stiahol template.
Kde ešte môže byť chyba?  :(
Me to taky nejede..

edit: Tak uz to fici, ale jenom v Ubuntu. V Sabayonu to z nejakeho neznameho duvodu neslape.. :-\
« Poslední změna: 26 Července 2009, 17:18:39 od Pepe999 »

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563
Re: CONKY
« Odpověď #438 kdy: 18 Července 2009, 12:14:55 »
greengold a pepe: Včera jsem weather upravoval u svého bratra, tu řádku si upravil sám už předtím a nejelo to. Nakonec se ukázalo, že špatně zkopíroval jedno číslo - PartnerID nebo LicenseKey - prostě si to nechtěně vybral při kopírování i s vedlejší mezerou a zkopíroval a pak si toho nikdo nevšiml, protože se celý řádek v textovém editoru lámal zrovna v místě té mezery, a tak ta mezera nešla vidět. Je fakt, že je to hloupost, ale vadí a lze ji snadno přehlédnout. Tak ty čísla zkuste znovu překopírovat, jestli jste je nekopírovali předtím s mezerou.

greengold

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 80
Re: CONKY
« Odpověď #439 kdy: 18 Července 2009, 22:27:57 »
greengold a pepe: Včera jsem weather upravoval u svého bratra, tu řádku si upravil sám už předtím a nejelo to. Nakonec se ukázalo, že špatně zkopíroval jedno číslo - PartnerID nebo LicenseKey - prostě si to nechtěně vybral při kopírování i s vedlejší mezerou a zkopíroval a pak si toho nikdo nevšiml, protože se celý řádek v textovém editoru lámal zrovna v místě té mezery, a tak ta mezera nešla vidět. Je fakt, že je to hloupost, ale vadí a lze ji snadno přehlédnout. Tak ty čísla zkuste znovu překopírovat, jestli jste je nekopírovali předtím s mezerou.
hmm,no sranda,ale v tomto to neni :(

Cendas

Re: CONKY
« Odpověď #440 kdy: 19 Července 2009, 14:36:19 »
Ahoj Upravil jsem soubor weather.template aby se zobrazovali jen 4 dny a nezůstávalo tam volné místo po pátém. Jestli někdo budete chtít si to upravit tady je výpis.
Kód: [Vybrat]
${font weather:size=22:weight=bold}I$font${font ae_AlMothnna:size=6:weight=bold}${wString weather} $hr
${font bauhaus:pixelsize=9}$wLocation${alignr 3}($wLatitude$wUnitLatitude, $wLongitude$wUnitLongitude)
${wString as_of}: $wSuplTime, $wSuplDate ${alignr 3}${wString update}: $wUpdateTime
  ${wConditions}
${voffset -5}${goto 20}${Font weather:size=65}$wConditionsSymbol
${voffset -70}${goto 13}${Font bauhaus:pixelsize=25}$wTemperature$wUnitTemperature
${voffset -20}${font weather:size=25}${alignr 20}$wMoonSymbol${font bauhaus:pixelsize=9}${voffset -107}
                                 ${wString pressure  }: ${wBarTendencySymbol} $wPressure$wUnitPressure
                                 ${wString wind      }: ${wWindSpeed        }$wUnitSpeed $wWindDirection ($wWindAzimuth˚)
                                 ${wString humidity  }: ${wHumidity         } %
                                 ${wString dew_point }: ${wDewPoint         }$wUnitTemperature
                                 ${wString visibility}: ${wVisibility       }$wUnitDistance
                                 ${wString uv        }: ${wUVIndex}  ($wUVLevel)
                                 ${wString sunrise   }: ${wSunrise          }
                                 ${wString sunset    }: $wSunset
                                 ${wString moon      }: ${wMoon             }$font

${voffset -10}${wString forecast} $stippled_hr
${goto 11}${ wDayName_Short  1 }${goto 71}${wDayName_Short 2 }${goto 131}${wDayName_Short 3}${goto 191}${wDayName_Short 4}${goto 211}${wDayName_Short 5}
${font weather:size=45}${goto 8}${wDayPartConditionsSymbol 1 0}${goto 68}${wDayPartConditionsSymbol 2 0}${goto 128}${wDayPartConditionsSymbol 3 0}${goto 188}${wDayPartConditionsSymbol 4 0}
${voffset -50}${font bauhaus:pixelsize=9}${goto 15}${wDayHighestTemperature 1}/${wDayLowestTemperature 1}$wUnitTemperature${goto 75}${wDayHighestTemperature 2}/${wDayLowestTemperature 2}$wUnitTemperature${goto 135}${wDayHighestTemperature 3}/${wDayLowestTemperature 3}$wUnitTemperature${goto 195}${wDayHighestTemperature 4}/${wDayLowestTemperature 4}$wUnitTemperature

MPavel

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: CONKY
« Odpověď #441 kdy: 20 Července 2009, 19:40:52 »
Po dlhšom čase a bádání sa mi podarilo vytvoriť conky takmer k obrazu svému.
Obrázok:
http://img29.imageshack.us/img29/5120/obrazovka.jpg

Funkcie:
Na net sa pripájam alebo cez kábel, alebo cez wifi, alebo cez mobil. Podľa spôsobu pripojenia zobrazí správne pripojenie  alebo zahlási nedostupnú sieť.
Email - funguje aj imap, aj pop, s SSL aj bez.
Hudba - zobrazuje skladby z Exaile alebo audacious
Počasie - napriamo, bez šablon.

V prípade záujmu pripojím nielen kód, ale aj podrobný návod.
HP 6735s, AMD Athlon X2, 2GB RAM
Ubuntu 9.04 amd64
Xubuntu 9.04 amd64

vawaver

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 381
Re: CONKY
« Odpověď #442 kdy: 20 Července 2009, 19:48:41 »
Po dlhšom čase a bádání sa mi podarilo vytvoriť conky takmer k obrazu svému.
.......
V prípade záujmu pripojím nielen kód, ale aj podrobný návod.
Velmi prijemne rozlozenie a aj spracovanie. Prosim o zaslanie navodu + kodu.
Dakujem

MPavel

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: CONKY
« Odpověď #443 kdy: 20 Července 2009, 20:33:24 »
Návod:
1) treba nainstalovať niekoľko balíkov - samozrejme conky, a okrem nich conkyforecast, conkyemail, conky exaile. Conky sú samozrejme v rezitároch. Pre dalšie balíky treba pridať zdroj:
Kód: [Vybrat]
sudo wget -q http://www.kaivalagi.com/ubuntu/ppa/m-buck-conky-jaunty.list -O /etc/apt/sources.list.d/m-buck-conky-jaunty.listďalej treba pridať klúč pre prístup k zdroju
Kód: [Vybrat]
wget -q http://www.kaivalagi.com/ubuntu/ppa/m-buck-conky-key.gpg -O- | sudo apt-key add -Obnoviť zdroje a nainstalovať vyššie uvedené balíky.

2) Ďalej treba doplniť fonty: PizzaDude Bullets, StyleBats, Pie charts for maps, ConkyWeather. Niektoré sú súčasťou balíčkov, ostatné sa dajú nájsť a stiahnuť na http://www.dafont.com/ Treba ich uložiť do domáceho priečinka do skrytej zložky "fonts"

3) všetko spúšťam startovacím scriptom, ktorý je ako skrytý súbor uložený v mojom domácom priečinku a spúšťam ho pri startu
Kód: [Vybrat]
#!/bin/sh

sleep 30 && conky -c /home/pavel/.conkyrc |conky -c /home/pavel/.conkyrc3 |conky -c /home/pavel/.conkyrc1 &
Je potrebné nastaviť mu spustiteľný príznak.

4) systémový script
Kód: [Vybrat]
# Use Xft?
use_xft yes
xftfont DejaVu Sans:size=8
xftalpha 0.8
text_buffer_size 2048

# Update interval in seconds
update_interval 1

# This is the number of times Conky will update before quitting.
# Set to zero to run forever.
total_run_times 0

# Create own window instead of using desktop (required in nautilus)
own_window yes
own_window_transparent yes
own_window_type override
#own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager

# Use double buffering (reduces flicker, may not work for everyone)
double_buffer yes

# Minimum size of text area
minimum_size 250 0
#maximum_width 250

# Draw shades?
draw_shades no

# Draw outlines?
draw_outline no

# Draw borders around text
draw_borders no

# Stippled borders?
stippled_borders 0

# border margins
border_margin 5

# border width
border_width 1

# Default colors and also border colors
default_color 626262
#default_shade_color black
#default_outline_color white
own_window_colour white

# Text alignment, other possible values are commented
#alignment top_left
alignment top_right
#alignment bottom_left
#alignment bottom_right

# Gap between borders of screen and text
# same thing as passing -x at command line
gap_x 5
gap_y 17

# Subtract file system buffers from used memory?
no_buffers yes

# set to yes if you want all text to be in uppercase
uppercase no

# number of cpu samples to average
# set to 1 to disable averaging
cpu_avg_samples 2

# number of net samples to average
# set to 1 to disable averaging
net_avg_samples 2

# Force UTF8? note that UTF8 support required XFT
override_utf8_locale yes

# Add spaces to keep things from moving about?  This only affects certain objects.
use_spacer none

TEXT
${color 0066FF}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}SYSTÉM ${hr 2}${font}${color}
${color #adde79}${voffset 2}${font OpenLogos:size=16}u${font}   Kernel:${color}  ${alignr}${kernel}
${color #adde79}${font StyleBats:size=16}A${font}   CPU1:${color} ${cpu cpu0}% ${alignr 5}Temp:${acpitemp}˚C ${alignr}${cpubar cpu0 8,60}
${color #adde79}${font StyleBats:size=16}A${font}   CPU2:${color} ${cpu cpu1}% ${alignr 5}Temp:${acpitemp}˚C ${alignr}${cpubar cpu1 8,60}
${color #adde79}${font StyleBats:size=16}g${font}   RAM:${color} $memperc% ${alignr}${membar 8,60}
${color #adde79}${font Webdings:size=16}~${font}  Batéria:${color} ${battery_percent BAT0}% ${alignr}${battery_bar 8,60 BAT0}

${color 0066FF}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}TOP PROCESY ${hr 2}${font}${color}
${color #adde79}${top_mem name 1}${color} ${alignr}${top mem 1} %
${color #adde79}${top_mem name 2}${color} ${alignr}${top mem 2} %
${color #adde79}${top_mem name 3}${color} ${alignr}${top mem 3} %
${color #adde79}${top_mem name 4}${color} ${alignr}${top mem 4} %

${color 0066FF}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}DÁTUM a ČAS ${hr 2}${font}${color}${voffset 5}
${color #adde79}${alignc 35}${font :size=26}${time %H:%M}${font}${color}
${alignc}${time %A, %e. %B %Y}

${font monospace:size=10}${execpi 3600 cal -m | awk 'NR>1' | sed -e 's/   /    /g' -e 's/[^ ] /& /g' -e 's/..*/  & /' -e 's/ \('`date | awk '{print $3}'`'\) /\ $\{color blue\}'`date | awk '{print $3}'`'\$color /'}$font

${color 0066FF}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}HDD ${hr 2}${font}${color}
${color #adde79}${voffset 4}${font Pie charts for maps:size=14}7${font}   ${voffset -5}Root:${color}
${voffset 4}${fs_used /}/${fs_size /} ${alignr}${fs_bar 8,60 /}
${color #adde79}${font Pie charts for maps:size=14}7${font}   ${voffset -5}Home:${color}
${voffset 4}${fs_used /home}/${fs_size /home} ${alignr}${fs_bar 8,60 /home}

${color 0066FF}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}SIEŤ ${hr 2}${font}${color}
${if_existing /proc/net/route wlan0}
${color #adde79}${voffset -6}${font PizzaDude Bullets:size=14}O${font}   Up:${color} ${upspeed wlan0} ${alignr}${upspeedgraph wlan0 8,60 3465A4 729FCF}
${color #adde79}${voffset 4}${font PizzaDude Bullets:size=14}U${font}   Down:${color} ${downspeed wlan0} ${alignr}${downspeedgraph wlan0 8,60 3465A4 729FCF}
${color #adde79}${voffset 4}${font PizzaDude Bullets:size=14}Z${font}   Signal:${color} ${wireless_link_qual wlan0}% ${alignr}${wireless_link_bar 8,60 wlan0}
${color #adde79}${voffset 4}${font PizzaDude Bullets:size=14}a${font}   Local Ip:${color} ${alignr}${addr wlan0}
${color #adde79}${voffset 4}${font PizzaDude Bullets:size=14}b${font}   Public Ip:${color} ${alignr}${execi 1 ~/.scripts/ip.sh}
${else}${if_existing /proc/net/route ppp0}
${color #adde79}${voffset -6}${font PizzaDude Bullets:size=14}O${font}   Up:${color} ${upspeed ppp0} ${alignr}${upspeedgraph ppp0 8,60 3465A4 729FCF}
${color #adde79}${voffset 4}${font PizzaDude Bullets:size=14}U${font}   Down:${color} ${downspeed ppp0} ${alignr}${downspeedgraph ppp0 8,60 3465A4 729FCF}
${color #adde79}${voffset 4}${font PizzaDude Bullets:size=14}a${font}   Local Ip:${color} ${alignr}${addr ppp0}
${color #adde79}${voffset 4}${font PizzaDude Bullets:size=14}b${font}   Public Ip:${color} ${alignr}${execi 1 ~/.scripts/ip.sh}
${else}${if_existing /proc/net/route eth0}
${color #adde79}${voffset -6}${font PizzaDude Bullets:size=14}O${font}   Up:${color} ${upspeed eth0}  ${alignr}${upspeedgraph eth0 8,60 3465A4 729FCF}
${color #adde79}${voffset 4}${font PizzaDude Bullets:size=14}U${font}   Down:${color} ${downspeed eth0} ${alignr}${downspeedgraph eth0 8,60 3465A4 729FCF}
${color #adde79}${voffset 4}${font PizzaDude Bullets:size=14}a${font}   Local Ip:${color} ${alignr}${addr eth0}
${color #adde79}${voffset 4}${font PizzaDude Bullets:size=14}b${font}   Public Ip:${color} ${alignr}${execi 1 ~/.scripts/ip.sh}
${else}${if_existing /proc/net/route eth1}
${color #adde79}${voffset -6}${font PizzaDude Bullets:size=14}O${font}   Up:${color} ${upspeed eth1} ${alignr}${upspeedgraph eth1 8,60 3465A4 729FCF}
${color #adde79}${voffset 4}${font PizzaDude Bullets:size=14}U${font}   Down:${color} ${downspeed eth1} ${alignr}${downspeedgraph eth1 8,60 3465A4 729FCF}
${color #adde79}${voffset 4}${font PizzaDude Bullets:size=14}Z${font}   Signál:${color} ${wireless_link_qual eth1}% ${alignr}${wireless_link_bar 8,60 eth1}
${color #adde79}${voffset 4}${font PizzaDude Bullets:size=14}a${font}   Local Ip:${color} ${alignr}${addr eth1}
${color #adde79}${voffset 4}${font PizzaDude Bullets:size=14}b${font}   Public Ip:${color} ${alignr}${execi 1 ~/.scripts/ip.sh}
${else}
${color #adde79}${font PizzaDude Bullets:size=14}4${font}   Sieť nedostupná${color}
${endif}${endif}${endif}${endif}
${color 0066FF}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}E-MAIL ${hr 2}${font}${color}
${voffset 5}${color #adde79}Amimail:${color} ${goto 130}${font}${execi 600 conkyEmail --servertype=POP --servername=xxxx --username=xxxx --password=xxxx --ssl}
${color #adde79}Gmail:${color} ${goto 130}${font}${execi 600 conkyEmail --servertype=IMAP --servername=xxxx --username=xxxx --password=xxxx --ssl}
${color #adde79}VOG:${color} ${goto 130}${font}${execi 600 conkyEmail --servertype=POP --servername=xxx --username=xxx --password=xxxx} 
Namiesto xxx treba samozrejme vyplniť potrebné údaje k mailboxom. Script uložiť ako skrytý do domáceho priečinka pod názvom conkyrc a nastaviť spustiteľný príznak.

5) Script
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
# eigene öffentliche ip anzeigen

wget http://checkip.dyndns.org/ -q -O - |
grep -Eo '\<[[:digit:]]{1,3}(\.[[:digit:]]{1,3}){3}\>'
treba uložiť ako ip.sh a uložiť v domácom priečinku do skrytého priečinka "scripts". Tento skriptík zisťuje verejnú ip adresu.

6)Skript Počasie
Kód: [Vybrat]
# System Weather

# Create own window instead of using desktop (required in nautilus)
own_window yes
own_window_type override
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
 
# Use double buffering (reduces flicker, may not work for everyone)
double_buffer yes
 
# fiddle with window
use_spacer left

# Use Xft?
use_xft yes
xftfont DejaVu Sans:size=8
xftalpha 0.8
text_buffer_size 2048
 
# Update interval in seconds
update_interval 3.0
 
 
# Draw shades?
draw_shades no
 
# Text stuff
draw_outline no # amplifies text if yes
draw_borders no
uppercase no # set to yes if you want all text to be in uppercase
 
# Stippled borders?
stippled_borders 3
 
# border margins
border_margin 9
 
# border width
border_width 10
 
# Default colors
default_color 626262
 
# Text alignment, other possible values are commented
alignment bottom_left
 
# Gap between borders of screen
gap_x 10
gap_y -250

TEXT
${color 0066FF}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}POČASIE ${hr 2}${font}${color}

${goto 130}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009 --datatype=CN --locale=sk}, ${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009 --datatype=CO}
${goto 130}Aktualizácia: ${alignr} ${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009 --hideunits --datatype=LU -m 0 }
${voffset -40}${color #a6a6a6}${font ConkyWeather:size=85}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=WF}$color
$font${voffset -167}${goto 130}Vietor: ${alignr}${execi 300 conkyForecast  --location=LOXX0009 --datatype=WS} ${execi 300 conkyForecast --datatype=WD}
${goto 130}Tlak vzduchu: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009 --hideunits --datatype=BR}
${goto 130}Tendencia: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=BD}
${goto 130}Vlhkosť: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=HM}
${goto 130}Riziko zrážok: ${alignr}${execi 300 conkyForecast  --location=LOXX0009 --startday=0 --datatype=PC}
${goto 130}Východ slnka: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009 --datatype=SR}
${goto 130}Západ slnka: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009 --datatype=SS}
${goto 35}${voffset 10}${color #adde79} ${font :size=20}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=HT}${color} $font ${voffset -25}${goto 130}Pocitová teplota: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=LT}


${stippled_hr}
${goto 72}${color #adde79}${font :size=12}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=DW --startday=1}:${font} ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=HT --startday=1} / ${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=LT --startday=1}${color}
${goto 72}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=CC --startday=1}
${goto 72}Vietor: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=WD --startday=1} / ${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=WS --startday=1}
${goto 72}Vlhkosť: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=HM --startday=1}
${goto 72}Riziko zrážok: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=PC --startday=1}
${voffset -60}${color #a6a6a6}${font ConkyWeather:size=40}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=WF --startday=1}$font${color}
${stippled_hr}
${goto 72}${color #adde79}${font :size=12}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=DW --startday=2}:${font} ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=HT --startday=2} / ${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=LT --startday=2}${color}
${goto 72}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=CC --startday=2}
${goto 72}Vietor: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=WD --startday=2} / ${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=WS --startday=2}
${goto 72}Vlhkosť: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=HM --startday=2}
${goto 72}Riziko zrážok: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=PC --startday=2}
${voffset -60}${color #a6a6a6}${font ConkyWeather:size=40}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=WF --startday=2}$font${color}
${stippled_hr}
${goto 72}${color #adde79}${font :size=12}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=DW --startday=3}:${font} ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=HT --startday=3} / ${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=LT --startday=3}${color}
${goto 72}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=CC --startday=3}
${goto 72}Vietor: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=WD --startday=3} / ${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=WS --startday=3}
${goto 72}Vlhkosť: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=HM --startday=3}
${goto 72}Riziko zrážok: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=PC --startday=3}
${voffset -60}${color #a6a6a6}${font ConkyWeather:size=40}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=WF --startday=3}$font${color}
${stippled_hr}
${goto 72}${color #adde79}${font :size=12}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=DW --startday=4}:${font}${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=HT --startday=4} / ${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=LT --startday=4}${color}
${goto 72}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=CC --startday=4}
${goto 72}Vietor: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=WD --startday=4} / ${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=WS --startday=4}
${goto 72}Vlhkosť: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=HM --startday=4}
${goto 72}Riziko zrážok: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=PC --startday=4}
${voffset -60}${color #a6a6a6}${font ConkyWeather:size=40}${execi 300 conkyForecast --location=LOXX0009  --datatype=WF --startday=4}$font${color}

Samozrejme treba upraviť. Treba sa zaregistrovať na http://www.weather.com/services/xmloap.html  Na mail prídu potrebné údaje, na stránke www.weather. com sa dá nájsť kód lokality, pre ktorú chcem zobrazovať počasie. V mojom prípade je kód LOXX0009, čo je Sliač, lebo Banská Bystrica vlastný kód nemá.
Nájdeným kódom prepísať všetky LOXX0009. Upravený skript uložiť ako skrytý do domáceho priečinka pod názvom conkyrc1

7) V domácom priečinku sa nachádza skrytý súbor conkyforecast.config Treba ho upraviť, dopísať do neho Partner_ID a LICENCE_KEY, ktoré nám na mail prídu po registrácii z Weather.com. Pre istotu je možné aj  LOCALE = sk.

8) A zostáva nám skript hudba

Kód: [Vybrat]
# Music

# Create own window instead of using desktop (required in nautilus)
own_window yes
own_window_type override
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
 
# Use double buffering (reduces flicker, may not work for everyone)
double_buffer yes
 
# fiddle with window
use_spacer right

# Use Xft?
use_xft yes
xftfont DejaVu Sans:size=8
xftalpha 0.8
text_buffer_size 2048
 
# Update interval in seconds
update_interval 3.0
 
# Minimum size of text area
minimum_size 250 5
maximum_width 250
 
# Draw shades?
draw_shades no
 
# Text stuff
draw_outline no # amplifies text if yes
draw_borders no
uppercase no # set to yes if you want all text to be in uppercase
 
# Stippled borders?
stippled_borders 3
 
# border margins
border_margin 9
 
# border width
border_width 10
 
# Default colors
default_color 626262
 
# Text alignment, other possible values are commented
alignment top_left
 
# Gap between borders of screen
gap_x 5
gap_y 17


# Possible variables to be used:
#
#      Variable         Arguments                  Description               
#  acpiacadapter                     ACPI ac adapter state.                  
#  acpifan                           ACPI fan state                          
#  acpitemp                          ACPI temperature.                       
#  adt746xcpu                        CPU temperature from therm_adt746x      
#  adt746xfan                        Fan speed from therm_adt746x            
#  battery           (num)           Remaining capasity in ACPI or APM       
#                                    battery. ACPI battery number can be     
#                                    given as argument (default is BAT0).    
#  buffers                           Amount of memory buffered               
#  cached                            Amount of memory cached                 
#  color             (color)         Change drawing color to color           
#  cpu                               CPU usage in percents                   
#  cpubar            (height)        Bar that shows CPU usage, height is     
#                                    bar's height in pixels                  
#  downspeed         net             Download speed in kilobytes             
#  downspeedf        net             Download speed in kilobytes with one    
#                                    decimal                                 
#  exec              shell command   Executes a shell command and displays   
#                                    the output in torsmo. warning: this     
#                                    takes a lot more resources than other   
#                                    variables. I'd recommend coding wanted  
#                                    behaviour in C and posting a patch :-). 
#  execi             interval, shell Same as exec but with specific interval.
#                    command         Interval can't be less than             
#                                    update_interval in configuration.       
#  fs_bar            (height), (fs)  Bar that shows how much space is used on
#                                    a file system. height is the height in  
#                                    pixels. fs is any file on that file     
#                                    system.                                 
#  fs_free           (fs)            Free space on a file system available   
#                                    for users.                              
#  fs_free_perc      (fs)            Free percentage of space on a file      
#                                    system available for users.             
#  fs_size           (fs)            File system size                        
#  fs_used           (fs)            File system used space                  
#  hr                (height)        Horizontal line, height is the height in
#                                    pixels                                  
#  i2c               (dev), type, n  I2C sensor from sysfs (Linux 2.6). dev  
#                                    may be omitted if you have only one I2C 
#                                    device. type is either in (or vol)      
#                                    meaning voltage, fan meaning fan or temp
#                                    meaning temperature. n is number of the 
#                                    sensor. See /sys/bus/i2c/devices/ on    
#                                    your local computer.                    
#  kernel                            Kernel version                          
#  loadavg           (1), (2), (3)   System load average, 1 is for past 1    
#                                    minute, 2 for past 5 minutes and 3 for  
#                                    past 15 minutes.                        
#  machine                           Machine, i686 for example               
#  mails                             Mail count in mail spool. You can use   
#                                    program like fetchmail to get mails from
#                                    some server using your favourite        
#                                    protocol. See also new_mails.           
#  mem                               Amount of memory in use                 
#  membar            (height)        Bar that shows amount of memory in use  
#  memmax                            Total amount of memory                  
#  memperc                           Percentage of memory in use             
#  new_mails                         Unread mail count in mail spool.        
#  nodename                          Hostname                                
#  outlinecolor      (color)         Change outline color                    
#  pre_exec          shell command   Executes a shell command one time before
#                                    torsmo displays anything and puts output
#                                    as text.                                
#  processes                         Total processes (sleeping and running)  
#  running_processes                 Running processes (not sleeping),       
#                                    requires Linux 2.6                      
#  shadecolor        (color)         Change shading color                    
#  stippled_hr       (space),        Stippled (dashed) horizontal line       
#                    (height)       
#  swapbar           (height)        Bar that shows amount of swap in use    
#  swap                              Amount of swap in use                   
#  swapmax                           Total amount of swap                    
#  swapperc                          Percentage of swap in use               
#  sysname                           System name, Linux for example          
#  time              (format)        Local time, see man strftime to get more
#                                    information about format                
#  totaldown         net             Total download, overflows at 4 GB on    
#                                    Linux with 32-bit arch and there doesn't
#                                    seem to be a way to know how many times 
#                                    it has already done that before torsmo  
#                                    has started.                            
#  totalup           net             Total upload, this one too, may overflow
#  updates                           Number of updates (for debugging)       
#  upspeed           net             Upload speed in kilobytes               
#  upspeedf          net             Upload speed in kilobytes with one      
#                                    decimal                                 
#  uptime                            Uptime                                  
#  uptime_short                      Uptime in a shorter format              
#
#  seti_prog                         Seti@home current progress
#  seti_progbar      (height)        Seti@home current progress bar
#  seti_credit                       Seti@hoome total user credit
#
#
# variable is given either in format $variable or in ${variable}. Latter
# allows characters right after the variable and must be used in network
# stuff because of an argument
#
 
# stuff after 'TEXT' will be formatted on screen
 
TEXT
${color 0066FF}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}MUSIC ${hr 2}${font}${color}
${if_existing /home/pavel/.exaile/music.db-journal}
${voffset -20}
${color #adde79}${font :size=12}Teraz hrá: $alignr ${color #a6a6a6}${execi 5 conkyExaile -n --datatype=AR} $font${color}
Album:  $alignr ${execi 5 conkyExaile -n --datatype=AL}
Skladba:  $alignr ${execi 5 conkyExaile -n --datatype=TI}
Progress:  $alignr ${execi 1 conkyExaile --datatype=PT}/${execi 5 conkyExaile --datatype=LE} (${execi 5 conkyExaile --datatype=PP}%)$alignr$endif
${if_running audacious}
Teraz hrá:${alignr}${color 00ff66}${exec audtool --current-song }${color}
${execi 0.5 audtool --current-song-output-length}/${exec audtool --current-song-length}
${execibar 0.5  expr 100 \* $(audtool --current-song-output-length-seconds) \/ $(audtool --current-song-length-seconds) }$endif
Uložiť do domáceho priečinka ako skrytý súbor conkyrc3 a samozrejme nastaviť spustiteľný príznak.

A to je vše, malo by to fungovať.

Ak som na niečo zabudol, ozvite sa, doplním.
« Poslední změna: 20 Července 2009, 20:36:09 od MPavel »
HP 6735s, AMD Athlon X2, 2GB RAM
Ubuntu 9.04 amd64
Xubuntu 9.04 amd64

Bum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: CONKY
« Odpověď #444 kdy: 21 Července 2009, 07:12:32 »
Katastrofa!!!!
Tak som si dnes teda vlastne vcera povedal. Si na Linuxe druhy rok je cas posunut sa kusok dalej a skusit nieco nove. Takze skusime Conky. No ideme si o tom nieco pocitat.  vlastne co si budes len tak citat hned si ten zazrak skus aj nainstalovat. Hm Vcelku to ide. Aha aj to to ide aj toto a takto je to lepsie. A lala prvy problem. Hm ale pocasie by sa mi tam pacilo no nic skusime forum. No toto stiahneme to to tiez  a hele ze fonty. .... A mam to. A nic. Asi im napisem. Ale nie sak nebud tlk sak sa to tu riesi. Aha skus toto. Aaaa nic. Takto som sa mordoval celu noc a na 18 strane sa docitam ze bolo niekde nieco zmenene a treba sa registrovat. Kokos!

To neni nik kdo by precistoval forum od zduplovanych nikam neveducich otazok? Napriklad ako ja tejto?  :)  :)  :)

Bum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: CONKY
« Odpověď #445 kdy: 21 Července 2009, 13:07:27 »
Za kolko vam asi prisiel ten mail na registraci na tom http://xoap.weather.com?
Mne nejak nechodi a nechcem tam spamovat.
Dik.

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563
Re: CONKY
« Odpověď #446 kdy: 21 Července 2009, 13:39:52 »
Mě na ...@gmail.com přišel od nich e-mail s údaji k vyplnění okamžitě a po editaci weather.pl mi fungoval taky okamžitě.

Bum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re: CONKY
« Odpověď #447 kdy: 21 Července 2009, 23:01:14 »
Dakujem . Skusil som registraciu este raz. Dal som inu mail adresu a uz to fici.
Fakt som uz o sebe pochyboval. Hehe.

Uz tomu dat len nejaku formu.

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: CONKY
« Odpověď #448 kdy: 25 Července 2009, 23:32:03 »
Moje Conky na tmavem pozadi. Hodne inspiraci z tohohle fora.



http://top100cyprus.com/conky_big.png


Kód: [Vybrat]
own_window yes
own_window_type override
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager

# Use double buffering (reduces flicker, may not work for everyone)
double_buffer yes

# fiddle with window
use_spacer yes
use_xft yes



# Update interval in seconds
update_interval 1.0

# Minimum size of text area
 minimum_size 150 5

# Draw shades?
draw_shades no

# Text stuff
draw_outline no
draw_borders no
#font anorexia
xftfont anorexia:size=8
uppercase no # set to yes if you want all text to be in uppercase

# Stippled borders?
stippled_borders 3

# border margins
border_margin 2

# border width
border_width 1

# Default colors and also border colors, grey90 == #e5e5e5
default_color white

own_window_colour brown
own_window_transparent yes

# Text alignment, other possible values are commented
#alignment top_left
alignment top_right
#alignment bottom_left
#alignment bottom_right

# Gap between borders of screen and text
gap_x 15
gap_y 15

# stuff after 'TEXT' will be formatted on screen

color0 FFFFFF
color1 990000
text_buffer_size 512


TEXT
${font Radio Space:size=14}${alignc}${time %A %d %Y}
${font Radio Space:size=27}${alignc}${time %I:%M}${font} ${color #ff9933}${voffset -18}${font openlogos:size=30}u${font}

${color 990000}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}${execi 60 date +"%B %Y" | tr "[:lower:]" "[:upper:]"}${font Snap.se:size=8} ${hr 1 }${color}

${font Bitstream Vera Sans Mono:style=Bold:size=10}${execpi 60 DJS=`date +%_d`; cal | sed '1d' | sed '/./!d' | sed 's/$/                     /' | fold -w 21 | sed -n '/^.\{21\}/p' | sed 's/^/${alignc} /' | sed /" $DJS "/s/" $DJS "/" "'${color1}'"$DJS"'${color0}'" "/}
$color
${color 990000}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}SYSTEM ${hr 1}${font}${color}
${color ffffff}${alignc}Intel(R) Core(TM)2 CPU E8400 @ ${freq_g cpu0}Ghz${color}
${color ffffff}${alignc}${font ae_AlMothnna:size=8}$nodename $sysname $kernel on $machine ${font}${color}
${color 990000}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}CPU ${hr 1}${font}${color}
${color ffffff} CPU1: ${cpu cpu0}% ${alignr} CPU2: ${cpu cpu1}%
${color 33FFFF}${cpubar cpu0 6,170} ${alignr} ${cpubar cpu0 6,170}${color}
${cpugraph cpu0 30,170 f70b0b f70b0b } ${alignr} ${cpugraph cpu1 30,170 f70b0b f70b0b}
${color 990000}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}UPTIME ${hr 1}${font}${color}
${color ffffff}${alignc}${font ae_AlMothnna:size=8:weight=bold} $uptime  ${font}${color}
${color 990000}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}MEMORY / SWAP ${hr 1}{font}${color}
${color ffffff}${font ae_AlMothnna:size=8:weight=bold}RAM: ${alignc}  $mem ${alignr}  max: $memmax ${font}${color}
${color 33FFFF}${membar 6}$color
${color ffffff}${font ae_AlMothnna:size=8:weight=bold}Swap: ${alignc} $swap  ${alignr}  max: $swapmax ${font}${color}
${color 33FFFF}${swapbar 6}$color
${color 990000}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}HDD${hr 1}{font}${color}
${color ffffff}${font ae_AlMothnna:size=8:weight=bold}System:  ${fs_free /}  ${alignr} ${fs_used /} / ${fs_size /} ${font}${color}
${color 33FFFF}${fs_bar 6 /}$color

${color 990000}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}WEATHER ${hr 2}${font}${color}
${color #ffffff}
${goto 130}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003 --datatype=CN --locale=en}, ${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003 --datatype=CO}
${goto 130}Aktualisation: ${alignr} ${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003 --hideunits --datatype=LU -m 0 }
${voffset -40}${color #ffffff}${font ConkyWeather:size=85}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=WF}
$font${voffset -167}${goto 130}Wind: ${alignr}${execi 300 conkyForecast  --location=CYXX0003 --datatype=WS} ${execi 300 conkyForecast --datatype=WD}
${goto 130}Barometer: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003 --hideunits --datatype=BR}
${goto 130}Tendency: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=BD}
${goto 130}Humidity: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=HM}
${goto 130}Raining Possibility: ${alignr}${execi 300 conkyForecast  --location=CYXX0003 --startday=0 --datatype=PC}
${goto 130}Sunrise: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003 --datatype=SR}
${goto 130}Sunshine: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003 --datatype=SS}
${goto 35}${voffset 10} ${font :size=18}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=HT} $font ${voffset -25}${goto 130}PC Temperature: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=LT}$color


${stippled_hr}
${goto 72}${color #adde79}${font :size=12}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=DW --startday=1}:${font} ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=HT --startday=1} / ${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=LT --startday=1}${color}
${goto 72}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=CC --startday=1}
${goto 72}Wind: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=WD --startday=1} / ${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=WS --startday=1}
${goto 72}Humidity: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=HM --startday=1}
${goto 72}Raining Possibility: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=PC --startday=1}
${voffset -60}${color #a6a6a6}${font ConkyWeather:size=40}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=WF --startday=1}$font${color}
${stippled_hr}
${goto 72}${color #adde79}${font :size=12}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=DW --startday=2}:${font} ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=HT --startday=2} / ${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=LT --startday=2}${color}
${goto 72}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=CC --startday=2}
${goto 72}Wind: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=WD --startday=2} / ${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=WS --startday=2}
${goto 72}Humidity: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=HM --startday=2}
${goto 72}Raining Possibility: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=PC --startday=2}
${voffset -60}${color #a6a6a6}${font ConkyWeather:size=40}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=WF --startday=2}$font${color}
${stippled_hr}


${alignc}Local IP ${color #5C9CD9}${addr eth0}${color #FFFFDD}   Public IP ${color #5C9CD9}000.000.000.000${color #FFFFDD}

${font :size=8}${color red}Uploading: $color$font ${alignr}${upspeedf eth0}KB/s
${font :size=8}${color green}Downloading:$color$font ${alignr}${downspeedf eth0}KB/s

$stippled_hr


« Poslední změna: 28 Července 2009, 11:32:33 od petrakis »
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

petrakis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 513
Re: CONKY
« Odpověď #449 kdy: 26 Července 2009, 12:23:53 »
Tak jsem se jeste trochu pohral a pridal rss pres conky. Finalni vysledek je zde:



soubor .conkyrc pro system, kalendar a pocasi

Kód: [Vybrat]
own_window yes
own_window_type override
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager

# Use double buffering (reduces flicker, may not work for everyone)
double_buffer yes

# fiddle with window
use_spacer yes
use_xft yes



# Update interval in seconds
update_interval 1.0

# Minimum size of text area
 minimum_size 150 5

# Draw shades?
draw_shades no

# Text stuff
draw_outline no
draw_borders no
#font anorexia
xftfont anorexia:size=8
uppercase no # set to yes if you want all text to be in uppercase

# Stippled borders?
stippled_borders 3

# border margins
border_margin 2

# border width
border_width 1

# Default colors and also border colors, grey90 == #e5e5e5
default_color white

own_window_colour brown
own_window_transparent yes

# Text alignment, other possible values are commented
#alignment top_left
alignment top_right
#alignment bottom_left
#alignment bottom_right

# Gap between borders of screen and text
gap_x 15
gap_y 15

# stuff after 'TEXT' will be formatted on screen

color0 FFFFFF
color1 990000
text_buffer_size 512


TEXT
${font Radio Space:size=14}${alignc}${time %A %d %Y}
${font Radio Space:size=27}${alignc}${time %I:%M}${font} ${color #ff9933}${voffset -18}${font openlogos:size=30}u${font}

${color 990000}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}${execi 60 date +"%B %Y" | tr "[:lower:]" "[:upper:]"}${font Snap.se:size=8} ${hr 1 }${color}

${font Bitstream Vera Sans Mono:style=Bold:size=10}${execpi 60 DJS=`date +%_d`; cal | sed '1d' | sed '/./!d' | sed 's/$/                     /' | fold -w 21 | sed -n '/^.\{21\}/p' | sed 's/^/${alignc} /' | sed /" $DJS "/s/" $DJS "/" "'${color1}'"$DJS"'${color0}'" "/}
$color
${color 990000}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}SYSTEM ${hr 1}${font}${color}
${color ffffff}${alignc}Intel(R) Core(TM)2 CPU E8400 @ ${freq_g cpu0}Ghz${color}
${color ffffff}${alignc}${font ae_AlMothnna:size=8}$nodename $sysname $kernel on $machine ${font}${color}
${color 990000}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}CPU ${hr 1}${font}${color}
${color ffffff} CPU1: ${cpu cpu0}% ${alignr} CPU2: ${cpu cpu1}%
${color 33FFFF}${cpubar cpu0 6,170} ${alignr} ${cpubar cpu0 6,170}${color}
${cpugraph cpu0 30,170 f70b0b f70b0b } ${alignr} ${cpugraph cpu1 30,170 f70b0b f70b0b}
${color 990000}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}UPTIME ${hr 1}${font}${color}
${color ffffff}${alignc}${font ae_AlMothnna:size=8:weight=bold} $uptime  ${font}${color}
${color 990000}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}MEMORY / SWAP ${hr 1}{font}${color}
${color ffffff}${font ae_AlMothnna:size=8:weight=bold}RAM: ${alignc}  $mem ${alignr}  max: $memmax ${font}${color}
${color 33FFFF}${membar 6}$color
${color ffffff}${font ae_AlMothnna:size=8:weight=bold}Swap: ${alignc} $swap  ${alignr}  max: $swapmax ${font}${color}
${color 33FFFF}${swapbar 6}$color
${color 990000}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}HDD${hr 1}{font}${color}
${color ffffff}${font ae_AlMothnna:size=8:weight=bold}System:  ${fs_free /}  ${alignr} ${fs_used /} / ${fs_size /} ${font}${color}
${color 33FFFF}${fs_bar 6 /}$color

${color 990000}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}WEATHER ${hr 2}${font}${color}
${color #ffffff}
${goto 130}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003 --datatype=CN --locale=en}, ${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003 --datatype=CO}
${goto 130}Aktualisation: ${alignr} ${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003 --hideunits --datatype=LU -m 0 }
${voffset -40}${color #ffffff}${font ConkyWeather:size=85}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=WF}
$font${voffset -167}${goto 130}Wind: ${alignr}${execi 300 conkyForecast  --location=CYXX0003 --datatype=WS} ${execi 300 conkyForecast --datatype=WD}
${goto 130}Barometer: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003 --hideunits --datatype=BR}
${goto 130}Tendency: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=BD}
${goto 130}Humidity: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=HM}
${goto 130}Raining Possibility: ${alignr}${execi 300 conkyForecast  --location=CYXX0003 --startday=0 --datatype=PC}
${goto 130}Sunrise: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003 --datatype=SR}
${goto 130}Sunshine: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003 --datatype=SS}
${goto 35}${voffset 10} ${font :size=18}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=HT} $font ${voffset -25}${goto 130}PC Temperature: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=LT}$color


${stippled_hr}
${goto 72}${color #adde79}${font :size=12}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=DW --startday=1}:${font} ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=HT --startday=1} / ${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=LT --startday=1}${color}
${goto 72}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=CC --startday=1}
${goto 72}Wind: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=WD --startday=1} / ${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=WS --startday=1}
${goto 72}Humidity: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=HM --startday=1}
${goto 72}Raining Possibility: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=PC --startday=1}
${voffset -60}${color #a6a6a6}${font ConkyWeather:size=40}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=WF --startday=1}$font${color}
${stippled_hr}
${goto 72}${color #adde79}${font :size=12}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=DW --startday=2}:${font} ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=HT --startday=2} / ${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=LT --startday=2}${color}
${goto 72}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=CC --startday=2}
${goto 72}Wind: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=WD --startday=2} / ${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=WS --startday=2}
${goto 72}Humidity: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=HM --startday=2}
${goto 72}Raining Possibility: ${alignr}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=PC --startday=2}
${voffset -60}${color #a6a6a6}${font ConkyWeather:size=40}${execi 300 conkyForecast --location=CYXX0003  --datatype=WF --startday=2}$font${color}
${stippled_hr}


${alignc}Local IP ${color #5C9CD9}${addr eth0}${color #FFFFDD}   Public IP ${color #5C9CD9}000.000.000.000${color #FFFFDD}

${font :size=8}${color red}Uploading: $color$font ${alignr}${upspeedf eth0}KB/s
${font :size=8}${color green}Downloading:$color$font ${alignr}${downspeedf eth0}KB/s

$stippled_hr

soubor .conkyrc2 (ulozeny v adresari scripts) pro rss zpravy

Kód: [Vybrat]
# Create own window instead of using desktop (required in nautilus)
own_window yes
own_window_type override
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager

# Use double buffering (reduces flicker, may not work for everyone)
double_buffer yes
 
# fiddle with window
use_spacer right

# Use Xft?
use_xft yes
xftfont DejaVu Sans:size=8
xftalpha 0.8
text_buffer_size 2048
 
# Update interval in seconds
update_interval 3.0
 
# Minimum size of text area
# minimum_size 450 5
 
# Draw shades?
draw_shades no
 
# Text stuff
draw_outline no # amplifies text if yes
draw_borders no
uppercase no # set to yes if you want all text to be in uppercase
 
# Stippled borders?
stippled_borders 3
 
# border margins
border_margin 9
 
# border width
border_width 10
 
# Default colors and also border colors, grey90 == #e5e5e5
default_color white
 
own_window_colour brown
own_window_transparent yes
 
# Text alignment, other possible values are commented
#alignment top_left
alignment top_right
#alignment bottom_left
#alignment bottom_right
 
# Gap between borders of screen and text
gap_x 800
gap_y 10
 
# stuff after 'TEXT' will be formatted on screen
# cislo za URL oznacuje interval v minutach pro update rss-ka, cislo za item_titles oznacuje pocet zprav ktere chceme aby jse zobrazili
TEXT

${color orange}${rss http://forum.ubuntu.cz/index.php?type=rss;action=.xml 5 feed_title} ${hr 1}$color

${rss http://forum.ubuntu.cz/index.php?type=rss;action=.xml 5 item_titles 10}

${color orange}${rss http://ubuntuforums.org/external.php?type=RSS2 5 feed_title} ${hr 1}$color

${rss http://ubuntuforums.org/external.php?type=RSS2 5 item_titles 10}

${color orange}${rss http://rss.sme.sk/rss/rss.asp?sek=smeonline 5 feed_title} ${hr 1}$color

${rss http://rss.sme.sk/rss/rss.asp?sek=smeonline 5 item_titles 10}

${color orange}${rss http://feeds.digg.com/digg/topic/programming/upcoming.rss 5 feed_title}${hr 1}$color

${rss http://feeds.digg.com/digg/topic/programming/upcoming.rss 5 item_titles 10}

${color orange}${rss http://www.zive.cz/rss/sc-47/default.aspx 5 feed_title} ${hr 1}$color

${rss http://www.zive.cz/rss/sc-47/default.aspx 5 item_titles 10}

${color orange}${rss http://feeds2.feedburner.com/techradar/allnews 5 feed_title} ${hr 1}$color

${rss http://feeds2.feedburner.com/techradar/allnews 5 item_titles 10}


a cele jse to zpusti pres soubor .conkystart ktery jsem pridal take mezi startup programs

Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash

sleep 9 &&
conky -d -c /home/user/.conkyrc &
sleep 9 &&
conky -d -c /home/user/scripts/.conkyrc2 &
exit



« Poslední změna: 28 Července 2009, 11:33:06 od petrakis »
Znalosti ⇛ Linux: Pokročilý ┃ Programování: Pokročilý ┃ Angličtina: Pokročilý
Systém: Ubuntu 10.04 32-bit (en_US.utf8)
Specifikace⇛ Intel Core 2 E8400 3.00GHz │ RAM 3072 MiB │ DG31PR INTEL - Intel DG31PR Grafické karty: nVidia NV44 [GeForce 6200 TurboCache(TM)] [10DE:161] Sítě: Ethernet: Realtek RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller [10EC:8168]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.