Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: CONKY  (Přečteno 479105 krát)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:CONKY
« Odpověď #850 kdy: 19 Prosince 2011, 17:44:25 »
Čus lidi. Zkouším na KDEčku rozjet tohle:

http://bigrza.deviantart.com/art/notifyOSD-conky-206763506

Ale nějak mě to nejde.

http://imageshack.us/photo/my-images/408/snmek1.png/

Zkus změnit own_window_type na normal.

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re:CONKY
« Odpověď #851 kdy: 20 Prosince 2011, 09:55:59 »
Tak nakonec už to mám průhledný, ale jaksi se nezobrazuje ten podkladovej obrázek, byť v konfigu uvedenej je.

Kód: [Vybrat]
######################
# - Conky settings - #
######################
update_interval 1
total_run_times 0
net_avg_samples 1
cpu_avg_samples 1

imlib_cache_size 0
double_buffer yes
no_buffers yes

#####################
# - Text settings - #
#####################
use_xft yes
xftfont Ubuntu:size=9
override_utf8_locale yes
text_buffer_size 2048

#############################
# - Window specifications - #
#############################
own_window yes
own_window_transparent yes
own_window_argb_visual yes
own_window_type normal
own_window_class Conky
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager

alignment tr
gap_x -2
gap_y 180
minimum_size 350 300


default_bar_size 60 8

#########################
# - Graphics settings - #
#########################
draw_shades no

default_color efefef
default_shade_color 1d1d1d
color0 ffffff
color1 ffffff
color2 ffffff


#lua_load ~/.conky/conkybg.lua
#lua_draw_hook_pre conky_draw_bg

TEXT
${voffset 5}
${goto 92}CPU1  Auslastung: ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color1}${cpu cpu1}%${font}${color} ${alignr 15}Temperatur: ${color1}${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color1}${execi 30 sensors | grep 'Core0' | cut -c15-16}°C${color}${font} 

${goto 92}CPU2  Auslastung: ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color1}${cpu cpu2}%${font}${color} ${alignr 15}Temperatur: ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color1}${execi 30 sensors | grep 'Core1' | cut -c15-16}°C${color}${font} 


${goto 92}RAM:${color1} ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${memperc}%${font}${color}${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${font}     Free: ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color2}${memeasyfree}${color} ${font}${alignr 22}Used: ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color2}${mem}${color}${font}

${goto 92}HDD:${color1} ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${fs_used_perc /home}%${font}${color}     Free: ${color2}${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${fs_free /home}${color}${font} ${alignr 22}Used: ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color2}${fs_used /home}${color}${font}

${if_up wlan0}
${voffset -4}${goto 92}${voffset -6}Upload: ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color1}${upspeed wlan0}${color}${font} ${goto 230}Insgesamt: ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color2}${totalup wlan0}${color}${font}
${voffset 4}${goto 92}Signal:   ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color1}${wireless_link_qual wlan0}%${color}${font} ${alignr 15}
${voffset 4}${goto 92}Down:   ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color1}${downspeed wlan0}${color}${font} ${goto 230}Insgesamt: ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color2}${totaldown wlan0}${color}${font}



# |--ETH0
${else}${if_up eth0}
${voffset -13}${color0}${font VariShapes Solid:size=14}q${font}${color}${goto 92}${voffset -6}Up: ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color1}${upspeed eth0}${color}${font} ${alignr 15}${color2}${upspeedgraph eth0 8,60 92B6F1 CCDFFF}${color}
${goto 92}Insgesamt: ${color2}${totalup eth0}${color}
${voffset -2}${color0}${font VariShapes Solid:size=14}Q${font}${color}${goto 92}${voffset -6}Down: ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color1}${downspeed eth0}${color}${font} ${alignr 15}${color2}${downspeedgraph eth0 8,60 92B6F1 CCDFFF}${color}
${goto 92}Insgesamt: ${color2}${totaldown eth0}${color}
${voffset -2}${color0}${font Poky:size=13}w${font}${color}${goto 92}${voffset -4}Lokale IP: ${alignr 15}${color2}${addr eth0}${color}
${goto 92}Öffentliche IP: ${alignr 15}${color2}${execi 10800 ~/.conkycolors/bin/conkyIp}${color}
# |--PPP0
${endif}${else}${if_up ppp0}
${voffset -13}${color0}${font VariShapes Solid:size=14}q${font}${color}${goto 92}${voffset -6}Up: ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color1}${upspeed ppp0}${color}${font} ${alignr 15}${color2}${upspeedgraph ppp0 8,60 92B6F1 CCDFFF}${color}
${goto 92}Insgesamt: ${color2}${totalup ppp0}${color}
${voffset -2}${color0}${font VariShapes Solid:size=14}Q${font}${color}${goto 92}${voffset -6}Down: ${font Ubuntu:style=Bold:size=9}${color1}${downspeed ppp0}${color}${font} ${alignr 15}${color2}${downspeedgraph ppp0 8,60 92B6F1 CCDFFF}${color}
${goto 92}Insgesamt: ${color2}${totaldown ppp0}${color}
${voffset -2}${color0}${font Poky:size=13}w${font}${color}${goto 92}${voffset -4}Lokale IP: ${alignr 15}${color2}${addr ppp0}${color}
${endif}${else}${voffset 4}${color0}${font PizzaDude Bullets:size=12}4${font}${color}${goto 92}Netzwerk nicht verfügbar${endif}${endif}

${image ~/.conky/base.png -p 10,0 -s 339x86}${image ~/.conky/base.png -p 10,146 -s 339x86}${image ~/.conky/base.png -p 10,73 -s 339x86}${image ~/.conky/Task_Manager.png -p 32,20 -s 45x45}${image ~/.conky/Memory.png -p 32,93 -s 45x45}${image ~/.conky/wlan100.png -p 32,166 -s 45x45}

ArchLinux (KDE)
Můj web

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:CONKY
« Odpověď #852 kdy: 20 Prosince 2011, 15:27:37 »
Tak nakonec už to mám průhledný, ale jaksi se nezobrazuje ten podkladovej obrázek, byť v konfigu uvedenej je.

Ten obrázek se zobrazuje, jinak by ti to hodilo chybu. Problém je v tom, že při použití own_window_argb_visual yes, se obrázek defakto přičítá k pozadí a protože černá je 0,0,0, je to jako by tam nic nebylo. Třeba v Gimpu se toto míchání vrstev jmenuje "zesvětlení". Pomůže změna sytosti/barvy. Zatím nevím, jak to vyřešit. Tedy pokud by ti nevadila pseudoprůhlednost - nastavit výše zmíněný parametr na no.
« Poslední změna: 20 Prosince 2011, 15:44:10 od GdH »

skunkos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 399
    • Osobní web
Re:CONKY
« Odpověď #853 kdy: 20 Prosince 2011, 17:12:10 »
Vyzkouším...
ArchLinux (KDE)
Můj web

johnnytaurus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re:CONKY
« Odpověď #854 kdy: 22 Prosince 2011, 00:00:10 »
zdravim,
po update na ubuntu 11.10 sa mi prestalo zobrazovat conky
viete mi niekto poradit? (som len uzivatel, v tvorbe sa moc nevyznam)

v ubuntu 11.04 sa mi pustal prikazom conky a ako zdroj bral ~/.conkyrc, teraz sa vsak nespusti
este pridam vystup z terminalu
Kód: [Vybrat]
$ conky
Conky: use_spacer should have an argument of left, right, or none.  'yes' seems to be some form of 'true', so defaulting to right.
Conky: desktop window (1e00004) is subwindow of root window (b0)
Conky: drawing to desktop window
Conky: drawing to double buffer

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:CONKY
« Odpověď #855 kdy: 30 Prosince 2011, 16:44:01 »
Dobrý večer,chcel som sa zaregistrovať na www.weather.com atď...ale keď sa dostanem po položku:screen name,dám tam nejakú prezývku štvorpísmenovú,tak mi to asi po 30. krát napíše,že také niečo už existuje, a nemôžem sa zaregistrovať aby mi poslali na mail cod na počasie do Conky.Poradí mi niekto,mal niekto taký problém?Ďakujem.

Cendas

Re:CONKY
« Odpověď #856 kdy: 01 Ledna 2012, 07:16:11 »
Ahoj taky mi ten server www.weather.com přestal fungovat i když jsem klíč měl.
Už pracuju na scriptu který bude zobrazovat počasí z servru www.yr.no zdá se mi že mají lepší předpověď a taky tam se dá najít skoro každá malá vesnice v Čechách. :) A není potřeba se nikde registrovat. :) Tak jestli se mi to podaří dodělat tak by to sem dal.
Zatím mám jen tohle.


[příloha smazaná administrátorem]

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:CONKY
« Odpověď #857 kdy: 01 Ledna 2012, 09:18:06 »
Ďakujem,do Nového roku 2012 prajem všetko dobré,a ako sa to Tvoje počasie dá spojazdniť?Veľmi sa mi páči,nemohol by si mi dať návod?Ďakujem.

Cendas

Re:CONKY
« Odpověď #858 kdy: 01 Ledna 2012, 10:00:44 »
Ještě nemám dodělanou předpověď  pro další dny.
Ale můžu sem ten script dát.
V conky se to spouští tímhle:
Kód: [Vybrat]
${execpi 900 ~/.conky/pocasi/pocasi.sh}Vytvoř si soubor pocasi.sh v adresáři ~/.conky/pocasi/
do něj zkopíruj tohle.
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash

STATE_CITY=Czech_Republic/Liberec/Frýdlant~3076124
cd .conky/pocasi/

#wget -O forecast.xml http://www.yr.no/place/$STATE_CITY/forecast.xml
wget -O hour.xml http://www.yr.no/place/$STATE_CITY/forecast_hour_by_hour.xml

FORECAST_FILE=forecast.xml
HOUR_FILE=hour.xml

CITY=`sed -n 's/ *<name>\(.*\)<.*/\1/'p $HOUR_FILE`
COUNTRY=`sed -n 's/ *<country>\(.*\)<.*/\1/'p $HOUR_FILE`
eval `sed -n 's/ *<location *\(.*"\) *\/>/\1/'p $HOUR_FILE`
LOCATION_LATITUDE=$latitude #`printf "%.2f\n", $latitude`
LOCATION_LONGITUDE=$longitude #`printf "%.2f\n", $longitude`
eval `sed -n 's/ *<sun.*T\(.*\) .*T\(.*\) .*/SUN_RISE="\1 SUN_SET="\2/'p $HOUR_FILE`
eval `sed -n 's/ *<time from=.*T\(.*\) .*T\(.*\)/VALID_FROM="\1 VALID_TO="\2/;31p' $HOUR_FILE`
eval `sed -n 's/ *<symbol *\(.*"\).*/\1/;33p' $HOUR_FILE`
  SIMBOL_NUMBER=$number
  SIMBOL_NAME=$name
  SIMBOL_VAR=$var
eval `sed -n 's/ *<precipitation *\(.*"\).*/\1/;34p' $HOUR_FILE`
  PRECIPITATION_VALUE=$value
eval `sed -n 's/ *<windDirection *\(.*"\).*/\1/;36p' $HOUR_FILE`
  WIND_DIRECT_DEG=$deg
  WIND_DIRECT_CODE=`echo $code|sed 's/W/Z/g;s/S/J/g;s/E/V/g;s/N/S/g'` #Změna světových stran na české
  WIND_DIRECT_NAME=$name
eval `sed -n 's/ *<windSpeed *\(.*"\).*/\1/;37p' $HOUR_FILE`
  WIND_SPEED_MPS=$mps
  WIND_SPEED_NAME=$name
eval `sed -n 's/ *<temperature *\(.*"\).*/\1/;38p' $HOUR_FILE`
  TEMPERATURE_UNIT=$unit
  TEMPERATURE_VALUE=$value
eval `sed -n 's/ *<pressure *\(.*"\).*/\1/;39p' $HOUR_FILE`
  PRESSURE_UNIT=$unit
  PRESSURE_VALUE=$value

#Překlad do čestiny
SIMBOL_NAME=`echo $SIMBOL_NAME|sed 's/Rain/Déšť/;s/Sleet/Plískanice/;s/Cloudy/Zataženo/;s/Fair/Skorojasno/;s/Partly cloudy/Polojasno/;s/Sun\/clear sky/Jasno/;s/Rain showers/Dešťové přeháňky/;s/with thunder/s bouřky/;s/Sleet showers/Déšť se sněhem/;s/Snow showers/Sněhové přeháňky/;s/Rain/Déšť/;s/Heavy rain/Silný déšť/;s/Rain and thunder/Déšť a bouřky/;s/Snow/Sníh/;s/Snow and thunder/Sníh a blesky/;s/Fog/Mlha/'`

WIND_SPEED_NAME=`echo $WIND_SPEED_NAME|sed 's/Moderate/Mírný/;s/breeze/vánek/;s/Gentle/Jemný/;s/Light/Lehký/'`


color(){
if [ "$*" -ge "1" ];  then
COLOR='${color red}'
else
COLOR='${color blue}'
fi
echo $COLOR
}

rm icon.png
wget -O icon.png http://symbol.yr.no/grafikk/sym/b38/$SIMBOL_VAR.png

echo '${color 21EAE3}Předpověď od: ${color red}'$VALID_FROM'${color 21EAE3} - do: ${color red}'$VALID_TO
echo '${color ff841f}'$CITY' ('$LOCATION_LATITUDE' s.š., '$LOCATION_LONGITUDE' v.d.)${image ~/.conky/pocasi/icon.png -p 5,640 -s 60x60 -n -f 5}'
echo '${color red}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}  '$SIMBOL_NAME'$font'
echo '${color 21EAE3}                          Východ: ${color red}'$SUN_RISE
echo '${color 21EAE3}                          Západ: ${color red}'$SUN_SET
echo '${color 21EAE3}                          Tlak: ${color red}'$PRESSURE_VALUE' '$PRESSURE_UNIT
echo '${color 21EAE3}                          Srážky: ${color red}'$PRECIPITATION_VALUE
echo '${color 21EAE3}                          Vítr: ${color red}'$WIND_DIRECT_CODE'. '$WIND_SPEED_NAME' '$WIND_SPEED_MPS' m/s'
echo `color $TEMPERATURE_VALUE`'${font ae_AlMothnna:size=15:weight=bold} '$TEMPERATURE_VALUE'°C$font'

exit
Změn si tenhle řádek:STATE_CITY=Czech_Republic/Liberec/Frýdlant~3076124
Změn práva na spustitelný.
A mělo by to fungovat ještě si budeš muset posunout tu ikonu, to je tenhle řádek číslo 640 si změň tak aby ti to vycházelo.:echo '${color ff841f}'$CITY' ('$LOCATION_LATITUDE' s.š., '$LOCATION_LONGITUDE' v.d.)${image ~/.conky/pocasi/icon.png -p 5,640 -s 60x60 -n -f 5}'

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:CONKY
« Odpověď #859 kdy: 01 Ledna 2012, 10:36:31 »
Ďakujem,teraz som u dcéry ale večer doma po 18 hod.sa to pokúsim spojazdniť,už sa teším.

Cendas

Re:CONKY
« Odpověď #860 kdy: 01 Ledna 2012, 17:40:55 »
Tak už jsem ten script dodělal.
Přejmenuj si ho na pocasi.sh
tu je


[příloha smazaná administrátorem]

Cendas

Re:CONKY
« Odpověď #861 kdy: 01 Ledna 2012, 18:58:36 »
Ještě jsem tam našel chybu neukazovalo to srážky.
Tady je to opravené.


[příloha smazaná administrátorem]

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:CONKY
« Odpověď #862 kdy: 01 Ledna 2012, 20:08:40 »
Zdravím,nejde mi to, nedá sa mi to nakopírovať.

Cendas

Re:CONKY
« Odpověď #863 kdy: 02 Ledna 2012, 07:23:51 »
Zdravím,nejde mi to, nedá sa mi to nakopírovať.
Tak si vytvoř soubor z tohohle:
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
# V conky se spouští: ${execpi 900 ~/.conky/pocasi/pocasi.sh}
# Na serveru www.yr.no si vyhledej své město a z adresi si zkopíruj zemi a město to vlož  do proměnné STATE_CITY
STATE_CITY=Czech_Republic/Liberec/Frýdlant~3076124
#Posunutí pozice icon
POZICE=100

cd .conky/pocasi/
wget -O forecast.xml http://www.yr.no/place/$STATE_CITY/forecast.xml
wget -O hour.xml http://www.yr.no/place/$STATE_CITY/forecast_hour_by_hour.xml
FORECAST_FILE=forecast.txt
HOUR_FILE=hour.xml

CITY=`sed -n 's/ *<name>\(.*\)<.*/\1/'p $HOUR_FILE`
eval `sed -n 's/ *<location *\(.*"\) *\/>/\1/'p $HOUR_FILE`
LOCATION_LATITUDE=$latitude
LOCATION_LONGITUDE=$longitude
eval `sed -n 's/ *<sun.*T\(.*\) .*T\(.*\) .*/SUN_RISE="\1 SUN_SET="\2/'p $HOUR_FILE`
eval `sed -n 's/ *<time from=.*T\(.*\) .*T\(.*\)/VALID_FROM="\1 VALID_TO="\2/;31p' $HOUR_FILE`
eval `sed -n 's/ *<symbol *\(.*"\).*/\1/;33p' $HOUR_FILE`
  SIMBOL_NAME=$name
  SIMBOL_VAR=$var
eval `sed -n 's/ *<precipitation *\(.*"\).*/\1/;34p' $HOUR_FILE`
  VALUE_MAX=`echo $maxvalue | sed 's/.*,//'`
  if [ "$VALUE_MAX" -ge "1" ];  then
    PRECIPITATION=`echo $minvalue - $maxvalue`
  else
    PRECIPITATION=$value
  fi
eval `sed -n 's/ *<windDirection *\(.*"\).*/\1/;36p' $HOUR_FILE`
  WIND_DIRECT_DEG=$deg
  WIND_DIRECT_CODE=`echo $code|sed 's/W/Z/g;s/S/J/g;s/E/V/g;s/N/S/g'` #Změna světových stran na české
eval `sed -n 's/ *<windSpeed *\(.*"\).*/\1/;37p' $HOUR_FILE`
  WIND_SPEED_MPS=$mps
  WIND_SPEED_NAME=$name
eval `sed -n 's/ *<temperature *\(.*"\).*/\1/;38p' $HOUR_FILE`
  TEMPERATURE_VALUE=$value
eval `sed -n 's/ *<pressure *\(.*"\).*/\1/;39p' $HOUR_FILE`
  PRESSURE_UNIT=$unit
  PRESSURE_VALUE=$value

grep -A8 "period=\"2\"" forecast.xml > $FORECAST_FILE
for pn in $(seq 0 4); do
  eval `sed -n 's/.*<time from="\([^T]*\).*/DATE_'$pn'=\1/;'$pn'1p' $FORECAST_FILE` 
  eval `sed -n 's/.* var="\([^"]*\).*/ICON_VAR=\1/;'$pn'3p' $FORECAST_FILE`
  wget -O icon$pn.png http://symbol.yr.no/grafikk/sym/b38/$ICON_VAR.png
  eval `sed -n 's/.* value="\([^"]*\).*/TEMP_VALUE_'$pn'=\1/;'$pn'8p' $FORECAST_FILE`
done

#Překlad do čestiny
SIMBOL_NAME=`echo $SIMBOL_NAME|sed 's/Rain/Déšť/;s/Sleet/Plískanice/;s/Cloudy/Zataženo/;s/Fair/Skorojasno/;s/Partly cloudy/Polojasno/;s/Sun\/clear sky/Jasno/;s/Rain showers/Dešťové přeháňky/;s/with thunder/s bouřky/;s/Sleet showers/Déšť se sněhem/;s/Snow showers/Sněhové přeháňky/;s/Rain/Déšť/;s/Heavy rain/Silný déšť/;s/Rain and thunder/Déšť a bouřky/;s/Snow/Sníh/;s/Snow and thunder/Sníh a blesky/;s/Fog/Mlha/'`
WIND_SPEED_NAME=`echo $WIND_SPEED_NAME|sed 's/Moderate/Mírný/;s/breeze/vánek/;s/Gentle/Jemný/;s/Light/Lehký/'`

color(){
if [ "$*" -ge "1" ];  then
  COLOR='${color red}'
else
  COLOR='${color blue}'
fi
echo $COLOR
}

wget -O icon.png http://symbol.yr.no/grafikk/sym/b38/$SIMBOL_VAR.png

echo '${color 21EAE3}Předpověď od: ${color red}'$VALID_FROM'${color 21EAE3} - do: ${color red}'$VALID_TO
echo '${color ff841f}'$CITY' ('$LOCATION_LATITUDE' s.š., '$LOCATION_LONGITUDE' v.d.)${image ~/.conky/pocasi/icon.png -p 5,'$POZICE' -s 60x60 -n -f 5}'
echo '${color red}${font ae_AlMothnna:size=10:weight=bold}  '$SIMBOL_NAME'$font'
echo '${color 21EAE3}                          Východ: ${color red}'$SUN_RISE
echo '${color 21EAE3}                          Západ: ${color red}'$SUN_SET
echo '${color 21EAE3}                          Tlak: ${color red}'$PRESSURE_VALUE' '$PRESSURE_UNIT
echo '${color 21EAE3}                          Srážky: ${color red}'$PRECIPITATION
echo '${color 21EAE3}                          Vítr: ${color red}'$WIND_DIRECT_CODE'. '$WIND_SPEED_NAME' '$WIND_SPEED_MPS' m/s'
echo `color $TEMPERATURE_VALUE`'${font ae_AlMothnna:size=15:weight=bold} '$TEMPERATURE_VALUE'°C$font'
echo '${color 80d62b}${hr 1}'
echo '${color 21EAE3}'`date -d$DATE_0 +%A;`'      '`date -d$DATE_1 +%A;`'     '`date -d$DATE_2 +%A;`'      '`date -d$DATE_3 +%A;`'      '`date -d$DATE_4 +%A`
POZICE_1=`echo $POZICE+105 |bc`
echo '${image ~/.conky/pocasi/icon0.png -p 1,'$POZICE_1' -s 30x30 -n -f 5}'
echo '${image ~/.conky/pocasi/icon1.png -p 55,'$POZICE_1' -s 30x30 -n -f 5}'
echo '${image ~/.conky/pocasi/icon2.png -p 105,'$POZICE_1' -s 30x30 -n -f 5}'
echo `color $TEMP_VALUE_0`'  '$TEMP_VALUE_0'°C  '`color $TEMP_VALUE_1`'         '$TEMP_VALUE_1'°C  '`color $TEMP_VALUE_2`'         '$TEMP_VALUE_2'°C  '`color $TEMP_VALUE_3`'        '$TEMP_VALUE_3'°C  '`color $TEMP_VALUE_4`'         '$TEMP_VALUE_4'°C  '
echo '${image ~/.conky/pocasi/icon3.png -p 155,'$POZICE_1' -s 30x30 -n -f 5}'
echo '${image ~/.conky/pocasi/icon4.png -p 205,'$POZICE_1' -s 30x30 -n -f 5}'
exit

Cendas

Re:CONKY
« Odpověď #864 kdy: 03 Ledna 2012, 10:13:24 »
Ahoj Jde nějak v conky udělat by mi to script obnovilo každou celou hodinu?
Mám to udělané že to obnovuje po 15 minutách. Ale stačilo by mi kdyby to obnovilo každou celou hodinu tedy třeba v 14:00  15:00 a tak dál.
Kód: [Vybrat]
${execpi 900 ~/.conky/pocasi/pocasi.sh}

jmp

  • Host
Re:CONKY
« Odpověď #865 kdy: 03 Ledna 2012, 12:11:03 »
Ahoj Jde nějak v conky udělat by mi to script obnovilo každou celou hodinu?
Mám to udělané že to obnovuje po 15 minutách. Ale stačilo by mi kdyby to obnovilo každou celou hodinu tedy třeba v 14:00  15:00 a tak dál.
Kód: [Vybrat]
${execpi 900 ~/.conky/pocasi/pocasi.sh}
jj execpi je pro spousteni po uplynuti casoveho intervalu v sec.
900 sec je 15 min. => dejte tam ctyrnasobek a bude to hodina...

Cendas

Re:CONKY
« Odpověď #866 kdy: 03 Ledna 2012, 12:34:16 »
To vím ale jak jsem psal potřeboval bych aby to obnovilo v celou hodinu.
Tedy když to spustím třeba ve 13:50 tak aby mi to obnovilo ve 14:00 pak v 15:00 a tak dál.

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:CONKY
« Odpověď #867 kdy: 04 Ledna 2012, 08:08:18 »
Ahoj,to počasie mi nejde,som nemožný alebo niekde robím chybu.Bežné Conky s dátumom,s parametrami CPU,s RAM-kou a stým všetkým ostatným mi ide,to dám do toho skrytého súboru:.conkyrc",ten Tvoj skript sa mi nejako podarilo spojazdniť raz ,ale nedávalo to žiadné parametre o počasí,zmenil som si tam City,mám Nitru aj s tým kodom,ale neviem to posunutí pozice ikon,neviem ako a kde.A keď dám do terminálu ten príkaz ${execpi 900 ~/.conky/pocasi/pocasi.sh},napíše mi chybná substitúcia.Neviem si už rady.

jmp

  • Host
Re:CONKY
« Odpověď #868 kdy: 04 Ledna 2012, 08:25:42 »
To vím ale jak jsem psal potřeboval bych aby to obnovilo v celou hodinu.
Tedy když to spustím třeba ve 13:50 tak aby mi to obnovilo ve 14:00 pak v 15:00 a tak dál.
pak asi budete muset spoustet kazdou minutu (tedy hodnota 60) a na zacatku skriptu kontrolovat, jestli nenastala cela
kdyz ne, tak konec
kdyz ano, tak vykonat ...

Cendas

Re:CONKY
« Odpověď #869 kdy: 04 Ledna 2012, 08:45:48 »
Dík dobrej nápat zkusím to tak. :)

Bum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re:CONKY
« Odpověď #870 kdy: 04 Ledna 2012, 09:31:34 »
Ahoj,to počasie mi nejde,som nemožný alebo niekde robím chybu.Bežné Conky s dátumom,s parametrami CPU,s RAM-kou a stým všetkým ostatným mi ide,to dám do toho skrytého súboru:.conkyrc",ten Tvoj skript sa mi nejako podarilo spojazdniť raz ,ale nedávalo to žiadné parametre o počasí,zmenil som si tam City,mám Nitru aj s tým kodom,ale neviem to posunutí pozice ikon,neviem ako a kde.A keď dám do terminálu ten príkaz ${execpi 900 ~/.conky/pocasi/pocasi.sh},napíše mi chybná substitúcia.Neviem si už rady.

Pozri si ci mas spravne cestu. k suboru ~/ .conky/pocasi.sh som dal ja.
A Nitra by mala byt http://www.yr.no/sted/Slovakia/Nitra/Nitra~3058531/forecast.xml
Oprav v skripte ak nemas.
U mna ten skript nejak nefunguje. Moje LMDE nejak nezobrazuje fonty na pocasie a tiez tam nejak nemam tie dalsie dni.

jarohala

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 368
  • Linux je super
Re:CONKY
« Odpověď #871 kdy: 04 Ledna 2012, 09:40:34 »
Ahoj takto nejako to mám aj s tou Nitrou ,zmenil som ju mal som iný kod.

[příloha smazaná administrátorem]

Cendas

Re:CONKY
« Odpověď #872 kdy: 04 Ledna 2012, 10:02:04 »
Ahoj takto nejako to mám aj s tou Nitrou ,zmenil som ju mal som iný kod.
Dej sem svůj conkyrc soubor. Tam to budeš mít špatně. Vypadá to jako by jsi to nakopíroval do toho souboru conkyrc.

Cendas

Re:CONKY
« Odpověď #873 kdy: 04 Ledna 2012, 10:17:03 »
Ahoj ještě jsem ten script upravil aby ty dny necestovali. :)
A přidal jsem ikonku fáze měsíce.
Je to v příloze.

[příloha smazaná administrátorem]

Bum

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 373
Re:CONKY
« Odpověď #874 kdy: 04 Ledna 2012, 13:13:08 »
Ach ne.
Chod v terminali do priecinka kde mas ulozeny ten txt subor -> u mna
cd ~/.conky/
mv pocasi.txt pocasi.sh
chmod +x pocasi.sh
cd
nano .conkyrc a tam vloz ten riadok pod text z shift +ctrl+v
${execpi 900 ~/.conky/pocasi.sh} -> cestu k suboru uprav poda toho kde mas pocasi.sh
ctrl+x  sa spyta ci chces ulozit zmeny odpovedz Y a ukonci to nano
conky -c .conkyrc

toto co si spravil Ty si spustil len vypisanie toho suburu txt

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.