Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: CONKY  (Přečteno 475933 krát)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:CONKY
« Odpověď #1050 kdy: 01 Února 2014, 13:51:16 »
Ale jistě. Já jsem právě na tu decentnost dost vysazenej. Dalo by se říct, že dokonce nesnáším přeplácanost. Tady je kód.  ;)

edit: jo a kdyby někdo věděl, jak rozchodit tu rss čtečku, dejte vědět. Dík
Kód: [Vybrat]
# Conky by martyj #

# Conky settings #
background no
update_interval 1
double_buffer yes
no_buffers yes

# Window specifications #
own_window yes
own_window_type normal
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
own_window_title
own_window_argb_visual true
own_window_argb_value 0
own_window_transparent yes

minimum_size 300

# Alignment #
alignment top_right
gap_x 1
gap_y 1

border_inner_margin 30
border_outer_margin 0

# Graphics settings #
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no

# Text settings #
use_xft yes
xftalpha 0
xftfont Open Sans Light:size=10

override_utf8_locale yes

# Color scheme #
default_color FFFFFF

color1 FFFFFF
color2 FFFFFF
color3 FFFFFF
color4 FFFFFF
color5 FFFFFF
color6 FFFFFF
color7 333333

TEXT
${font Open Sans Light:size=12}SYSTEM ${color 19b3de}${hr 2}
${color ffffff}${font Open Sans Light:size=8}User:${alignr}${exec users | cut -d " " -f1}@${nodename}
Release:${alignr}${pre_exec lsb_release -r -s} (${pre_exec lsb_release -c -s})
Kernel:${alignr}${kernel}
Disk:${alignr}${fs_free /} Free

${font Open Sans Light:size=12}NETWORK ${color 19de7a}${hr 2}
${color ffffff}${font Open Sans Light:size=8}${if_running pppd}Up ${alignr}${upspeed ppp0} ${upspeedgraph ppp0 6,40 789E2D A7CC5C}
Down ${alignr}${downspeed ppp0} ${downspeedgraph ppp0 6,40 789E2D A7CC5C}
Upload ${alignr}${totalup ppp0} Download ${alignr}${totaldown ppp0}
Ip ${alignr}${addr ppp0}${else}${if_existing /proc/net/route wlan0}SSID:${alignr}${wireless_essid wlan0} Signal: ${wireless_link_qual wlan0}% ${alignr}${wireless_link_bar 6,40 wlan0} Up: ${upspeed wlan0} ${alignr}${upspeedgraph wlan0 6,40 44FF44 44FF44} Down: ${downspeed wlan0} ${alignr}${downspeedgraph wlan0 6,40 FF4444 FF4444E} Upload: ${alignr}${totalup wlan0} Download: ${alignr}${totaldown wlan0}
Local Ip: ${alignr}${addr wlan0}${else}${if_existing /proc/net/route eth0}Up: ${upspeed eth0} ${alignr}${upspeedgraph eth0 6,40 789E2D A7CC5C}
Down: ${downspeed eth0} ${alignr}${downspeedgraph eth0 6,40 789E2D A7CC5C}
Upload: ${alignr}${totalup eth0}
Download: ${alignr}${totaldown eth0}
Local Ip: ${alignr}${addr eth0}${else}${if_existing /proc/net/route eth1}Up: ${upspeed eth1} ${alignr}${upspeedgraph eth1 6,40 789E2D A7CC5C}
Down: ${downspeed eth1} ${alignr}${downspeedgraph eth1 6,40 789E2D A7CC5C}
Upload: ${alignr}${totalup eth1}
Download: ${alignr}${totaldown eth1}
Local Ip: ${alignr}${addr eth1}${endif}${else}
${font Open Sans Light:size=12}4${font} Network Unavailable${endif}

${font Open Sans Light:size=12}WEATHER ${color ded719}${hr 2}
${font Open Sans Light:size=8}${color ffffff}Temperature:${execi 300 curl -s "http://weather.yahooapis.com/forecastrss?w=791229&u=c" -o ~/.cache/weather.xml}${font Open Sans Light :size=8}${goto 35}${alignr}${execi 300 grep "yweather:forecast" ~/.cache/weather.xml | grep -o "low=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*" | awk 'NR==1'}°
Wind:${alignr}${execi 300 grep "yweather:wind" ~/.cache/weather.xml | grep -o "speed=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*"}${execi 300 grep "yweather:units" ~/.cache/weather.xml | grep -o "speed=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*"}
Sunrise:${goto 0}${alignr}${execi 300 grep "yweather:astronomy" ~/.cache/weather.xml | grep -o "sunrise=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*"}
Sunset:${alignr}${execi 300 grep "yweather:astronomy" ~/.cache/weather.xml | grep -o "sunset=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*"}
---------------------------------------------------------------------------
#${execi 60 ~/.conky/rss.sh 1}
#${rss http://rss.cnn.com/rss/cnn_topstories.rss 15 item_titles 10}
${font Open Sans Light:size=14}${alignc}Ubuntu-Linux for human beings


Díky moc, tohle funguje parádně. Udělal jsem teda conky úplně od znova a tady je výsledek. Je to prvotina, ale líbí se mi. Akorát západ a východ jsou zatím napsány ručně, musím to dodělat. Komentáře jsou vítány.

Vypadá to skutečně dobře! Decentní, ale se vším potřebným... Poskytl bys mi to k náhledu a inspiraci??  ::)  ;D
« Poslední změna: 01 Února 2014, 13:54:39 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

geofre

Re:CONKY
« Odpověď #1051 kdy: 01 Února 2014, 14:31:50 »
Je to skvělé, díky! (K+)
Jen snad ještě, který parametr určuje šířku zobrazení? Jakože, kterým to "splácnout" víc ke kraji...

Ale jistě. Já jsem právě na tu decentnost dost vysazenej. Dalo by se říct, že dokonce nesnáším přeplácanost. Tady je kód.  ;)

edit: jo a kdyby někdo věděl, jak rozchodit tu rss čtečku, dejte vědět. Dík
Kód: [Vybrat]
# Conky by martyj #

# Conky settings #
background no
update_interval 1
double_buffer yes
no_buffers yes

# Window specifications #
own_window yes
own_window_type normal
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
own_window_title
own_window_argb_visual true
own_window_argb_value 0
own_window_transparent yes

minimum_size 300

# Alignment #
alignment top_right
gap_x 1
gap_y 1

border_inner_margin 30
border_outer_margin 0

# Graphics settings #
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no

# Text settings #
use_xft yes
xftalpha 0
xftfont Open Sans Light:size=10

override_utf8_locale yes

# Color scheme #
default_color FFFFFF

color1 FFFFFF
color2 FFFFFF
color3 FFFFFF
color4 FFFFFF
color5 FFFFFF
color6 FFFFFF
color7 333333

TEXT
${font Open Sans Light:size=12}SYSTEM ${color 19b3de}${hr 2}
${color ffffff}${font Open Sans Light:size=8}User:${alignr}${exec users | cut -d " " -f1}@${nodename}
Release:${alignr}${pre_exec lsb_release -r -s} (${pre_exec lsb_release -c -s})
Kernel:${alignr}${kernel}
Disk:${alignr}${fs_free /} Free

${font Open Sans Light:size=12}NETWORK ${color 19de7a}${hr 2}
${color ffffff}${font Open Sans Light:size=8}${if_running pppd}Up ${alignr}${upspeed ppp0} ${upspeedgraph ppp0 6,40 789E2D A7CC5C}
Down ${alignr}${downspeed ppp0} ${downspeedgraph ppp0 6,40 789E2D A7CC5C}
Upload ${alignr}${totalup ppp0} Download ${alignr}${totaldown ppp0}
Ip ${alignr}${addr ppp0}${else}${if_existing /proc/net/route wlan0}SSID:${alignr}${wireless_essid wlan0} Signal: ${wireless_link_qual wlan0}% ${alignr}${wireless_link_bar 6,40 wlan0} Up: ${upspeed wlan0} ${alignr}${upspeedgraph wlan0 6,40 44FF44 44FF44} Down: ${downspeed wlan0} ${alignr}${downspeedgraph wlan0 6,40 FF4444 FF4444E} Upload: ${alignr}${totalup wlan0} Download: ${alignr}${totaldown wlan0}
Local Ip: ${alignr}${addr wlan0}${else}${if_existing /proc/net/route eth0}Up: ${upspeed eth0} ${alignr}${upspeedgraph eth0 6,40 789E2D A7CC5C}
Down: ${downspeed eth0} ${alignr}${downspeedgraph eth0 6,40 789E2D A7CC5C}
Upload: ${alignr}${totalup eth0}
Download: ${alignr}${totaldown eth0}
Local Ip: ${alignr}${addr eth0}${else}${if_existing /proc/net/route eth1}Up: ${upspeed eth1} ${alignr}${upspeedgraph eth1 6,40 789E2D A7CC5C}
Down: ${downspeed eth1} ${alignr}${downspeedgraph eth1 6,40 789E2D A7CC5C}
Upload: ${alignr}${totalup eth1}
Download: ${alignr}${totaldown eth1}
Local Ip: ${alignr}${addr eth1}${endif}${else}
${font Open Sans Light:size=12}4${font} Network Unavailable${endif}

${font Open Sans Light:size=12}WEATHER ${color ded719}${hr 2}
${font Open Sans Light:size=8}${color ffffff}Temperature:${execi 300 curl -s "http://weather.yahooapis.com/forecastrss?w=791229&u=c" -o ~/.cache/weather.xml}${font Open Sans Light :size=8}${goto 35}${alignr}${execi 300 grep "yweather:forecast" ~/.cache/weather.xml | grep -o "low=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*" | awk 'NR==1'}°
Wind:${alignr}${execi 300 grep "yweather:wind" ~/.cache/weather.xml | grep -o "speed=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*"}${execi 300 grep "yweather:units" ~/.cache/weather.xml | grep -o "speed=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*"}
Sunrise:${goto 0}${alignr}${execi 300 grep "yweather:astronomy" ~/.cache/weather.xml | grep -o "sunrise=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*"}
Sunset:${alignr}${execi 300 grep "yweather:astronomy" ~/.cache/weather.xml | grep -o "sunset=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*"}
---------------------------------------------------------------------------
#${execi 60 ~/.conky/rss.sh 1}
#${rss http://rss.cnn.com/rss/cnn_topstories.rss 15 item_titles 10}
${font Open Sans Light:size=14}${alignc}Ubuntu-Linux for human beings


Díky moc, tohle funguje parádně. Udělal jsem teda conky úplně od znova a tady je výsledek. Je to prvotina, ale líbí se mi. Akorát západ a východ jsou zatím napsány ručně, musím to dodělat. Komentáře jsou vítány.

Vypadá to skutečně dobře! Decentní, ale se vším potřebným... Poskytl bys mi to k náhledu a inspiraci??  ::)  ;D
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:CONKY
« Odpověď #1052 kdy: 01 Února 2014, 14:39:51 »
Přepiš border_inner_margin třeba na nulu. Jinak k pozici by mělo sloužit standartně gap x a y.

Je to skvělé, díky! (K+)
Jen snad ještě, který parametr určuje šířku zobrazení? Jakože, kterým to "splácnout" víc ke kraji...

Ale jistě. Já jsem právě na tu decentnost dost vysazenej. Dalo by se říct, že dokonce nesnáším přeplácanost. Tady je kód.  ;)

edit: jo a kdyby někdo věděl, jak rozchodit tu rss čtečku, dejte vědět. Dík
Kód: [Vybrat]
# Conky by martyj #

# Conky settings #
background no
update_interval 1
double_buffer yes
no_buffers yes

# Window specifications #
own_window yes
own_window_type normal
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
own_window_title
own_window_argb_visual true
own_window_argb_value 0
own_window_transparent yes

minimum_size 300

# Alignment #
alignment top_right
gap_x 1
gap_y 1

border_inner_margin 30
border_outer_margin 0

# Graphics settings #
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no

# Text settings #
use_xft yes
xftalpha 0
xftfont Open Sans Light:size=10

override_utf8_locale yes

# Color scheme #
default_color FFFFFF

color1 FFFFFF
color2 FFFFFF
color3 FFFFFF
color4 FFFFFF
color5 FFFFFF
color6 FFFFFF
color7 333333

TEXT
${font Open Sans Light:size=12}SYSTEM ${color 19b3de}${hr 2}
${color ffffff}${font Open Sans Light:size=8}User:${alignr}${exec users | cut -d " " -f1}@${nodename}
Release:${alignr}${pre_exec lsb_release -r -s} (${pre_exec lsb_release -c -s})
Kernel:${alignr}${kernel}
Disk:${alignr}${fs_free /} Free

${font Open Sans Light:size=12}NETWORK ${color 19de7a}${hr 2}
${color ffffff}${font Open Sans Light:size=8}${if_running pppd}Up ${alignr}${upspeed ppp0} ${upspeedgraph ppp0 6,40 789E2D A7CC5C}
Down ${alignr}${downspeed ppp0} ${downspeedgraph ppp0 6,40 789E2D A7CC5C}
Upload ${alignr}${totalup ppp0} Download ${alignr}${totaldown ppp0}
Ip ${alignr}${addr ppp0}${else}${if_existing /proc/net/route wlan0}SSID:${alignr}${wireless_essid wlan0} Signal: ${wireless_link_qual wlan0}% ${alignr}${wireless_link_bar 6,40 wlan0} Up: ${upspeed wlan0} ${alignr}${upspeedgraph wlan0 6,40 44FF44 44FF44} Down: ${downspeed wlan0} ${alignr}${downspeedgraph wlan0 6,40 FF4444 FF4444E} Upload: ${alignr}${totalup wlan0} Download: ${alignr}${totaldown wlan0}
Local Ip: ${alignr}${addr wlan0}${else}${if_existing /proc/net/route eth0}Up: ${upspeed eth0} ${alignr}${upspeedgraph eth0 6,40 789E2D A7CC5C}
Down: ${downspeed eth0} ${alignr}${downspeedgraph eth0 6,40 789E2D A7CC5C}
Upload: ${alignr}${totalup eth0}
Download: ${alignr}${totaldown eth0}
Local Ip: ${alignr}${addr eth0}${else}${if_existing /proc/net/route eth1}Up: ${upspeed eth1} ${alignr}${upspeedgraph eth1 6,40 789E2D A7CC5C}
Down: ${downspeed eth1} ${alignr}${downspeedgraph eth1 6,40 789E2D A7CC5C}
Upload: ${alignr}${totalup eth1}
Download: ${alignr}${totaldown eth1}
Local Ip: ${alignr}${addr eth1}${endif}${else}
${font Open Sans Light:size=12}4${font} Network Unavailable${endif}

${font Open Sans Light:size=12}WEATHER ${color ded719}${hr 2}
${font Open Sans Light:size=8}${color ffffff}Temperature:${execi 300 curl -s "http://weather.yahooapis.com/forecastrss?w=791229&u=c" -o ~/.cache/weather.xml}${font Open Sans Light :size=8}${goto 35}${alignr}${execi 300 grep "yweather:forecast" ~/.cache/weather.xml | grep -o "low=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*" | awk 'NR==1'}°
Wind:${alignr}${execi 300 grep "yweather:wind" ~/.cache/weather.xml | grep -o "speed=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*"}${execi 300 grep "yweather:units" ~/.cache/weather.xml | grep -o "speed=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*"}
Sunrise:${goto 0}${alignr}${execi 300 grep "yweather:astronomy" ~/.cache/weather.xml | grep -o "sunrise=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*"}
Sunset:${alignr}${execi 300 grep "yweather:astronomy" ~/.cache/weather.xml | grep -o "sunset=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*"}
---------------------------------------------------------------------------
#${execi 60 ~/.conky/rss.sh 1}
#${rss http://rss.cnn.com/rss/cnn_topstories.rss 15 item_titles 10}
${font Open Sans Light:size=14}${alignc}Ubuntu-Linux for human beings


Díky moc, tohle funguje parádně. Udělal jsem teda conky úplně od znova a tady je výsledek. Je to prvotina, ale líbí se mi. Akorát západ a východ jsou zatím napsány ručně, musím to dodělat. Komentáře jsou vítány.

Vypadá to skutečně dobře! Decentní, ale se vším potřebným... Poskytl bys mi to k náhledu a inspiraci??  ::)  ;D
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:CONKY
« Odpověď #1053 kdy: 01 Února 2014, 14:46:21 »
RSS
do ~/.conkyrc pridaj
Kód: (http://how-to.wikia.com/wiki/How_to_add_an_RSS_feed_to_Conky) [Vybrat]
${execi 300 /the/scripts/location/scripts_name} a niekde si ulož tento skript simple-rss-reader.pl a označ ho ako spustiteľný
Je funkčný ;)
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:CONKY
« Odpověď #1054 kdy: 01 Února 2014, 14:47:05 »
Ještě tam chci doplnit rolovací předpověď, až rozchodim tu rss čtečku. Nevím, jestli je wiki zastaralá, ale každopádně příkaz rss je nefunkční a když to zkouším přes externí script, vytáhne mi to cokoliv, jenom ne feed, který chci.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:CONKY
« Odpověď #1055 kdy: 01 Února 2014, 15:06:15 »
Máš nainštalovaný curl?
 Tu je ďalšia funkčná rss
 Conky with RSS Feed Reader
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:CONKY
« Odpověď #1056 kdy: 01 Února 2014, 15:16:53 »
Ano, curl nanstalovaný mám, sehnal jsem feed, který funguje, ale potřeboval bych aby se zobrazoval v jednom řádku, aby se mohl rolovat, nevím, která proměnná to určuje. A taky potřebuju odstranit ty znaky. viz obr.

Máš nainštalovaný curl?
 Tu je ďalšia funkčná rss
 Conky with RSS Feed Reader

[příloha smazaná administrátorem]
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:CONKY
« Odpověď #1057 kdy: 01 Února 2014, 15:27:27 »
Kód: [Vybrat]
${scroll 50 tu vlož čo chceš skrolovať} napr.
Kód: [Vybrat]
${scroll 50 ${execi 300 ~/.conky/scripts/conky-rss2.sh http://rss.cnn.com/rss/cnn_topstories.rss?format=xml 5 2}}Edti: ${scroll 50 5 text} posuv po 5 písmen
Hladší posun je asi len cez lua, tam sa to dá aj otočiť hore nohami  ;)
« Poslední změna: 01 Února 2014, 16:13:36 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:CONKY
« Odpověď #1058 kdy: 01 Února 2014, 17:39:01 »
Tak rolování jakžtakž funguje, rss už taky, ale problém je nastavit jenom zdroj pro předpověď. Většinou s mi tam zapletou i odkazy a podobně. Hledal jsem české rss čtečky počasí, našel jsem jich asi patnáct, bohužel ani jedna nefunguje. Místo počasí to zobrazuje data ze stránky, i když je nastaven zdroj přímo pro předpověď. Kdyby se někdo chtěl zapojit a pomohl mi to rozlousknout, bylo by to super.

eidt: http://meteoalarm.eu/ce_CZ/0/0/CZ009-StCedoCesky.html tak ani výstrahy se nezobrazují. Zase mi to píše jenom Czech republic. Řádků mám nastaveno deset, v tom by neměl být problém, zkoušel jsem ty hodnoty měnit, ale je to pořád to samé.

Kód: [Vybrat]
${alignr}${scroll 50 4${execi 60 ~/.conky/rss.sh http://www.predpovedpocasi.estranky.cz/rss/section/1/data.xml 5 2}}
Kód: [Vybrat]
# RSS Feed Display Script by Hellf[i]re v0.1
#
# This script is designed for most any RSS Feed. As some feeds may not be
# completely compliant, it may need a bit of tweaking
#
# This script depends on curl.
# Gentoo: emerge -av net-misc/curl
# Debian: apt-get install curl
# Homepage: http://curl.haxx.se/
#
# Usage:
# .conkyrc: ${execi [time] /path/to/script/conky-rss.sh}
#
# Usage Example
# ${execi 300 /home/youruser/scripts/conky-rss.sh}

#RSS Setup
URI="http://www.predpovedpocasi.estranky.cz/rss/section/1/data.xml" #URI of RSS Feed
LINES=10 #Number of headlines

#Environment Setup
EXEC="/usr/bin/curl -s" #Path to curl

#Work Start
$EXEC $URI | grep title |\
sed -e :a -e 's/<[^>]*>//g;/</N' |\
sed -e 's/[ \t]*//' |\
sed -e 's/\(.*\)/ \1/' |\
sed -e 's/\.//' |\
sed -e 's/\"//' |\
sed -e 's/\"//' |\
head -n $(($LINES + 2)) |\
tail -n $(($LINES))

« Poslední změna: 01 Února 2014, 18:41:36 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:CONKY
« Odpověď #1059 kdy: 01 Února 2014, 18:38:20 »
Edit: Ešte som tam pridal čas východu a západu, ak chcete.
Na koniec
Kód: [Vybrat]
${font Droid Sans :size=16}${goto 0}${voffset -30}Sunrise ${execi 300 grep "yweather:astronomy" ~/.cache/weather.xml | grep -o "sunrise=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*"} ${alignr 40}Sunset ${execi 300 grep "yweather:astronomy" ~/.cache/weather.xml | grep -o "sunset=\"[^\"]*\"" | grep -o "\"[^\"]*\"" | grep -o "[^\"]*"}

Tohle je opravdové grepové peklo ;) Co třeba takto:

Kód: [Vybrat]
sed -n '/astronomy/s/.*sunrise="\([^"]*\).*/\1/p' ~/.cache/weather.xml
sed -n '/astronomy/s/.*sunset="\([^"]*\).*/\1/p' ~/.cache/weather.xml

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:CONKY
« Odpověď #1060 kdy: 01 Února 2014, 19:56:32 »
...Tohle je opravdové grepové peklo ;) Co třeba takto...
GdH, pozri sa na to mojimi očami prosím :) Ani netuším čo to \"[^\"]*\"" znamená. Len som to skúsil skombinovať s východom a západom a fungovalo to :D Helpni nám radšej s tým rss ako zobraziť aj ostatné info okrem nádpisov. Ale ďakujem za opravu. Ešte taká jednoduchá otázočka, to odľahčenie má aj nejakú funkčnosť okrem estetickej? Mojimi očami, nezabudni!  :)
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:CONKY
« Odpověď #1061 kdy: 01 Února 2014, 20:40:35 »
GdH, pozri sa na to mojimi očami prosím :) Ani netuším čo to \"[^\"]*\"" znamená. Len som to skúsil skombinovať s východom a západom a fungovalo to :D Helpni nám radšej s tým rss ako zobraziť aj ostatné info okrem nádpisov. Ale ďakujem za opravu. Ešte taká jednoduchá otázočka, to odľahčenie má aj nejakú funkčnosť okrem estetickej? Mojimi očami, nezabudni!  :)

Výstup je stejný, ale je to párkrát rychlejší. Ještě by tam mělo být q za tím p, aby okamžitě po nalezení řetězce s parsováním souboru skončil. Jinak jsou to klasické regulární výrazy, něco si o tom najdi. [^"]* tahle konstrukce pobere od daného místa všechny znaky až do uvozovek. Do hranatých závorek se píše výčet znaků, které se na dané pozici mohou vyskytnout, stříška význam invertuje.

Na to vaše rss se případně zkusím podívat, ale oproti tomu grepování to vyžaduje soustředění na pochopení problému :)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:CONKY
« Odpověď #1062 kdy: 01 Února 2014, 22:25:57 »
Tohle je přesně ono : http://conky.pitstop.free.fr/wiki/index.php5?title=Forecast_MobileDiesel_%28en%29 kdyby to běželo v jednom řádku, tak je problém vyřešen. Zkoušel jsem to, nic jsem tam neměnil, kromě lokace a jako vždycky mi to vypisuje úplně něco jinýho.

tak už to nedělá vůbec nic a terminál žádnou chybu nevypíše.
« Poslední změna: 01 Února 2014, 23:09:10 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:CONKY
« Odpověď #1063 kdy: 02 Února 2014, 02:48:55 »
Tak jsem zjistil, že mi conky blokuje klávesové zkratky, pokud mám minimalizovaná okna. Četl jsem něco na fóru tady : https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=966141 je to jediný, co jsem našel. Zkoušel jsem změnit "own_window_type" na "dock", pak "panel", to nepomohlo.  Když dám "override" tak zkratky fungují, ale conky má černé pozadí. Nevíte, jak ho znovu zprůhlednit ?
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:CONKY
« Odpověď #1064 kdy: 02 Února 2014, 10:27:17 »
Tak jsem zjistil, že mi conky blokuje klávesové zkratky, pokud mám minimalizovaná okna.

Pozor na to, že ty klávesové zkratky zaručeně přestanou fungovat ve chvíli, kdy není aktivní žádné okno obecně, bez ohledu na Conky. V Unity stačí zakázat zobrazování ikon na ploše, resp. zakázat Nautilovi správu plochy (i to je okno) a nemít aktivní žádné okno. GNOME Shell má správu plochy ve své režii, ale už se mi také stalo, že to nenápadně kleklo a pak to dopadne stejně.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:CONKY
« Odpověď #1065 kdy: 02 Února 2014, 13:37:23 »
Ale když vypnu conky, tak to funguje. Jak mám tedy zakázat zobrazování ikon, když mám klasický gnome panel?

gconf and go to apps>nautilus>preferences and unpick “show_desktop” tuhle položku tam nemám.

Tak jsem zjistil, že mi conky blokuje klávesové zkratky, pokud mám minimalizovaná okna.

Pozor na to, že ty klávesové zkratky zaručeně přestanou fungovat ve chvíli, kdy není aktivní žádné okno obecně, bez ohledu na Conky. V Unity stačí zakázat zobrazování ikon na ploše, resp. zakázat Nautilovi správu plochy (i to je okno) a nemít aktivní žádné okno. GNOME Shell má správu plochy ve své režii, ale už se mi také stalo, že to nenápadně kleklo a pak to dopadne stejně.
« Poslední změna: 02 Února 2014, 14:34:37 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:CONKY
« Odpověď #1066 kdy: 02 Února 2014, 16:02:42 »
Já nepsal, že to máš řešit zakázáním ikon na ploše, naopak to problém v některých prostředích (Unity) přináší. U tebe to třeba s Conky souvisí, ale ve výsledku to pravděpodobně vede k tomu samému - eventy X11 se někde ztrácí, když není okno, do kterého by mohly být směrovány a to i když jde o zkratky samotného prostředí.

Já každopádně používám typ okna normal.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:CONKY
« Odpověď #1067 kdy: 02 Února 2014, 16:11:27 »
Aha tak jsem to špatně pochopil. Hodnota normal ten problém zřejmě způsobuje, jak jsem psal, když zadám override, zkratky fungují. Problém ale je, že conky vykresluje černé pozadí. Dá se to nějak vyřešit ? Samozřejmě jsem to hledal, ale všichni radí abych přepsal own_window_type na normal, což právě způsobuje můj problém.

update: tak jsem přidal do conkyrc "own_window_colour 2a2d2f" což je barva wallpaperu. Problém jsem vyřešil, ale kdybych neměl jednobarevný wallpaper, tak je to stejně k ničemu. Hlavně, že zkratky fungují, bez nich bych se nedostal ani do menu.

Kód: [Vybrat]
# Window specifications #
own_window yes
own_window_type override
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
own_window_title
own_window_argb_visual true
own_window_argb_value 0
own_window_transparent yes


Já nepsal, že to máš řešit zakázáním ikon na ploše, naopak to problém v některých prostředích (Unity) přináší. U tebe to třeba s Conky souvisí, ale ve výsledku to pravděpodobně vede k tomu samému - eventy X11 se někde ztrácí, když není okno, do kterého by mohly být směrovány a to i když jde o zkratky samotného prostředí.

Já každopádně používám typ okna normal.

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 02 Února 2014, 17:41:51 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

geofre

Re:CONKY
« Odpověď #1068 kdy: 03 Února 2014, 14:39:20 »
Aha tak jsem to špatně pochopil. Hodnota normal ten problém zřejmě způsobuje, jak jsem psal, když zadám override, zkratky fungují. Problém ale je, že conky vykresluje černé pozadí. Dá se to nějak vyřešit ? Samozřejmě jsem to hledal, ale všichni radí abych přepsal own_window_type na normal, což právě způsobuje můj problém.
Tím, že jsem měl tvou hlavičku, tak mi to taky dělalo, ale vyřešil jsem to přepsáním té hlavičky takhle:
Kód: [Vybrat]
# Conky settings #
background no
update_interval 1.0
double_buffer yes
no_buffers yes
out_to_console no
total_run_times 0

# Window specifications #
own_window yes
own_window_type override
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
#own_window_title no #
#own_window_argb_visual true #
#own_window_argb_value 0 #
own_window_transparent yes

minimum_size 200

# Alignment #
alignment top_right
gap_x 10
gap_y 35

border_inner_margin 25
border_outer_margin 0

# Graphics settings #
draw_shades yes
draw_outline yes
draw_borders no
draw_graph_borders no
default_outline_color black

# Text settings #
use_xft yes
xftalpha 0.5
xftfont Open Sans Light:size=10

override_utf8_locale yes

# Color scheme #
default_color FFFFFF

color1 FFFFFF
color2 FFFFFF
color3 FFFFFF
color4 FFFFFF
color5 FFFFFF
color6 FFFFFF
color7 333333
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:CONKY
« Odpověď #1069 kdy: 03 Února 2014, 17:45:29 »
Tak mám posledních pár otázek a pak už to definitivně vzdávám.

1. Jak upravit script, aby zobrazoval za hodnotami °C ?
2. Jak upravit script, aby se hodnoty zobrazovaly v jednom řádku ?
3. Pokud 2. možnost nejde realizovat, jak posunout hodnoty doprava ?

Děkuji za jakékoliv rady a postřehy.

conkyrc
Kód: [Vybrat]
${execi 60 /home/martin/.conky/forecast.sh EZXX0006}forecast.sh
Kód: [Vybrat]
#!/bin/sh

METRIC=1  # 0 for F, 1 for C

curl --silent "http://xml.weather.yahoo.com/forecastrss?p=EZXX0006&u=c"| sed -e '/C<BR\|Low/!d; s/<.*>//'
| sed -n '/Currently:/ s/.*: \(.*\): \([0-9]*\)\([CF]\).*/\2°\3, \L\1/p'

Update: problem 2-3 vyřešen, zbyva č. 1

[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 03 Února 2014, 18:20:49 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:CONKY
« Odpověď #1070 kdy: 03 Února 2014, 18:31:54 »
1.°C dopíš to ručne za príkaz čo tie hodnoty zobrazuje.napr na koniec za }°C Alebo uprav ten skript (aby ak to je možné a je to tam aby to skript prečítal aj to za číslom) napr. číta na 5 riadku hodnotu 2 až 9 a tebe treba 2 až 15 tak to prepíš ak sa dá (k tomu ma určite niekto poopraví)
2. všetko napíš do jedného riadku (hlavne aby bol dosť široký - aby sa to všetko do toho výstupu zmestilo)
3.${goto číslo} posunie to presne tam kde to zadáš berie to zľava ${alignr číslo} berie to z prava, bez čísla zarovná ku pravému kraju
Kód: [Vybrat]
man conky > ~/Plocha/conky.txt na plochu ti to vypíše texťák s možnosťami(užitočné aspoň prezrieť)
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:CONKY
« Odpověď #1071 kdy: 03 Února 2014, 18:40:57 »
Díky, bod 2-3 je vyřešený. Zbývá vyřešit vypsání těch stupňů °C. Ať to napíšu kamkoliv, nic neobrazí, musí na to být nějaký příkaz, něco jak "print" v pythonu, nebo tak nějak. Ale ten sript jsem samozřejmě nedělal já, takže vím prd, kam to napsat. Chtělo by to někoho, kdo se v tom vyzná.

Co se týče toho manuálu, potřeboval bych spíš manuál na ty scripty. V conky mám akorát příkaz na spuštění scriptu forecast.sh,  takže pokud ty stupně napíšu v conky zobrazí se akorát za posledním slovem.

1.°C dopíš to ručne za príkaz čo tie hodnoty zobrazuje.napr na koniec za }°C Alebo uprav ten skript (aby ak to je možné a je to tam aby to skript prečítal aj to za číslom) napr. číta na 5 riadku hodnotu 2 až 9 a tebe treba 2 až 15 tak to prepíš ak sa dá (k tomu ma určite niekto poopraví)
2. všetko napíš do jedného riadku (hlavne aby bol dosť široký - aby sa to všetko do toho výstupu zmestilo)
3.${goto číslo} posunie to presne tam kde to zadáš berie to zľava ${alignr číslo} berie to z prava, bez čísla zarovná ku pravému kraju
Kód: [Vybrat]
man conky > ~/Plocha/conky.txt na plochu ti to vypíše texťák s možnosťami(užitočné aspoň prezrieť)
« Poslední změna: 03 Února 2014, 19:28:23 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:CONKY
« Odpověď #1072 kdy: 03 Února 2014, 19:42:47 »
Takhle to myslíš s těmi stupni?

Kód: [Vybrat]
$ curl --silent "http://xml.weather.yahoo.com/forecastrss?p=EZXX0006&u=c"| sed  '/C<BR\|Low/!d; s/<.*>//; s/C$//; s/\([0-9]\+\)/\1 °C/g'
Fair, -3 °C
Mon - Partly Cloudy. High: 1 °C Low: -4 °C
Tue - Mostly Sunny. High: 3 °C Low: -4 °C
Wed - Mostly Cloudy. High: 4 °C Low: -1 °C
Thu - AM Drizzle. High: 5 °C Low: 0 °C
Fri - Light Rain. High: 4 °C Low: 1 °C

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:CONKY
« Odpověď #1073 kdy: 03 Února 2014, 19:52:04 »
To je přesně ono, otázka je, proč mi to nic nezobrazí (myslím vůbec nic), když to zkopíruju.

sorry, už to běží, děkuji mnohokrát K+. Akorát text začal blikat, zkusim google.

Takhle to myslíš s těmi stupni?

Kód: [Vybrat]
$ curl --silent "http://xml.weather.yahoo.com/forecastrss?p=EZXX0006&u=c"| sed  '/C<BR\|Low/!d; s/<.*>//; s/C$//; s/\([0-9]\+\)/\1 °C/g'
Fair, -3 °C
Mon - Partly Cloudy. High: 1 °C Low: -4 °C
Tue - Mostly Sunny. High: 3 °C Low: -4 °C
Wed - Mostly Cloudy. High: 4 °C Low: -1 °C
Thu - AM Drizzle. High: 5 °C Low: 0 °C
Fri - Light Rain. High: 4 °C Low: 1 °C
« Poslední změna: 03 Února 2014, 20:03:25 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

Dano V

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 990
Re:CONKY
« Odpověď #1074 kdy: 04 Února 2014, 18:08:09 »
Nebliká to náhodou s tým scroll? Ak tam je hodnota >100 tak to blbne je to asi 100% šírky okna. a druhé číslo bude asi tiež v percentách. A skript s počasím asi ani netreba, lebo ak ťaháš údaje o východe a západe z .cache/weather.xml tak to stačí takto napr.
Kód: [Vybrat]
${font Droid Sans :size=10}${alignr }${scroll 100 10${execi 300 sed  '/C<BR\|Low/!d; s/<.*>//; s/C$//; s/\([0-9]\+\)/\1 °C/g' ~/.cache/weather.xml}} jeden riadok namiesto tohto
Kód: [Vybrat]
${execi 60 /home/martin/.conky/forecast.sh EZXX0006}forecast.sh
Kód: [Vybrat]
#!/bin/sh

METRIC=1  # 0 for F, 1 for C

curl --silent "http://xml.weather.yahoo.com/forecastrss?p=EZXX0006&u=c"| sed -e '/C<BR\|Low/!d; s/<.*>//'
| sed -n '/Currently:/ s/.*: \(.*\): \([0-9]*\)\([CF]\).*/\2°\3, \L\1/p'
GdH k+ jak tak čítam z tej knihy o AWK a SED, nebere mi to ;D možno časom.
« Poslední změna: 04 Února 2014, 18:09:44 od Dano V »
U12.04 do 04.2017  K3.2.0-60
...Ne vždycky spolu budeme souhlasit, ale to není důvod k neslušnému chování. Každý se občas může cítit zklamaný, ale je vždy potřeba se chovat tak, aby se zklamání neproměnilo v osobní útok. Je nutné si uvědomit, že v komunitě, kde panuje napětí a stres, se toho moc neudělá... ;)
http://www.ubuntu.cz/komunita/pravidla

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.