Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: iPod  (Přečteno 13193 krát)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: iPod
« Odpověď #25 kdy: 14 Února 2008, 16:04:57 »
Dobře dobře, trochu blb určitě su...
Stačil přeinstalovat QuickTime. :)

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: iPod
« Odpověď #26 kdy: 14 Února 2008, 16:24:04 »
Vytvořil sem v iTunes knihovnu, připojím iPod a hle! iTunes mi vzkazuje něco ve smyslu: Nástroj pro komunikaci s iPodem není správně nainstalován, přeinstalujte prosím iTunes. iTunes ale běží v pohodě. Problém je v tom, že Apple asi o možnosti nainstalovat si iTunes přes Wine v Linuxu ví a tak novější iPody vybavil závislosti na nový iTunes, který mi přes Wine nešel...
A je to zase v ... na začátku.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: iPod
« Odpověď #27 kdy: 14 Února 2008, 16:41:35 »
iTunes nejdou pod Wine vůbec nainstalovat. Hlásí: iTunes vyžaduje Windows XP nebo Vista.
iTunes mi pod Wine jede... zlobí jen zobrazení obalů desek a listování v nich, to zmrzne...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: iPod
« Odpověď #28 kdy: 14 Února 2008, 16:46:08 »
iTunes nejdou pod Wine vůbec nainstalovat. Hlásí: iTunes vyžaduje Windows XP nebo Vista.
iTunes mi pod Wine jede... zlobí jen zobrazení obalů desek a listování v nich, to zmrzne...

Jaká verze iTunes?

qUAKER

  • Host
Re: iPod
« Odpověď #29 kdy: 14 Února 2008, 18:33:27 »
byla by od Apple blbost uvolnit windows verzi itunes, kdyby to pod wine neběželo :)

Jen by přišli o linuxové uživatele

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: iPod
« Odpověď #30 kdy: 14 Února 2008, 18:42:12 »
No, dobře, nějaké jiné nápady proč mi iTunes 7.6.0.29 nejde nainstalovat?

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: iPod
« Odpověď #31 kdy: 20 Září 2008, 21:18:50 »
Čaute, koupil jsem si Ipod včera, a chtěl bych poradit jak do něj mám dát hudbu video fotky atd.? Jak to dát přes ubuntu? A nebo i přes win, přes win dám jen hudbu ale nevim jak tam dát video, fotky......
???
Linux je cesta do budoucnosti

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: iPod
« Odpověď #32 kdy: 20 Září 2008, 23:42:09 »
Video a hudbu zcela jiste pres amarok (odzkouseno na 4gen nano), funkcni je i gtkpod (obe tusim pouzivaj stejnej balicek) a dalsi.

Pripojis ipod a v Amaroku na zalozce "devices (asi zarizeni)" das connect. Muzes tam nastelovat i model. Fungujou i covery atd... Je treba vzdycky pred odpojenim ipodu dat Disconnect (!!!!!) a pockat az se dosynchronizujou data (musi se tam vygenerovat tusim nejaka dbase songu). Hudbu/video z kolekce nebo z prochazenyho adresare se prenasi pomoci pravyho tlacitka. Celou frontu zkopirujes opet na zalozce devices.

Funguje dokonce synchronizace s amarokem, takze se ti do statistik zapocitavaji pisnicky co sis poustel na ipodu - pokud mas last.fm odeslani tehle veci je samozrejmost. Pokud potrebujes video zformatovat do formatu pro ipod, pouzij avidemux.
(http://blog.starenka.net/linux/2008-07-24-jak-v-linuxu-zkonvertovat-video-pro-ipod-nano)
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: iPod
« Odpověď #33 kdy: 21 Září 2008, 08:13:00 »
Moc díky.....Jdu to vyzkoušet  ;)
Linux je cesta do budoucnosti

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: iPod
« Odpověď #34 kdy: 21 Září 2008, 08:57:38 »
Tak nakonec jsem nainstaloval gtkpod, jde mi přes to dát do Ipodu hudba ale když tam chci dát video (v mp4 formátu) tak mi to vyhodí tuto hlášku
Kód: [Vybrat]
Import of '/home/erico/Plocha/trutnov.mp4' failed: m4a/m4p/m4b not supported without the mp4v2 library. You must compile the gtkpod source together with the mp4v2 library.
The following track could not be processed (filetype is known but analysis failed): '/home/erico/Plocha/trutnov.mp4'
Nevíte co s tím? Jinak hudba mi tam jde bez problémů. A fotky tam jdou přes gtkpod taky dát?
« Poslední změna: 21 Září 2008, 10:08:34 od erico9999 »
Linux je cesta do budoucnosti

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: iPod
« Odpověď #35 kdy: 21 Září 2008, 10:08:03 »
sory, uz jsem si to moc nepamatoval... connect je treba zmacknout, jen pokud jsi predtim dal disconnect (tedy typicky kdyz neco zapomenes  a jeste tam chces neco zkopirovat). Jinak se ti to pripoji SAMO. To co jsem psal o disconnect ale stale plati. Nezpomen si vybrat ten model... GL
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: iPod
« Odpověď #36 kdy: 21 Září 2008, 10:10:31 »
sory, uz jsem si to moc nepamatoval... connect je treba zmacknout, jen pokud jsi predtim dal disconnect (tedy typicky kdyz neco zapomenes  a jeste tam chces neco zkopirovat). Jinak se ti to pripoji SAMO. To co jsem psal o disconnect ale stale plati. Nezpomen si vybrat ten model... GL
Ten příspěvěk jsi tu dal asi ve stejnou dobu co já jsem změnil ten svůj  :D
Mno ten Amarok už nic, budu asi používat gtkpod, no ale jak jsem psal, jak tam mám dát video? Nějak mi to nejde
Linux je cesta do budoucnosti

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: iPod
« Odpověď #37 kdy: 21 Září 2008, 11:27:23 »
v gtkpodu nevim, ale v amaroku si soubor najdes ve file browseru a pravym tlacidlem (stejne jako s hubou) das transfer to media device. funguje ;)

ad to automaticky pripojeni v amaroku.. samozrejme ho musis mit primountovanej!!!
« Poslední změna: 21 Září 2008, 11:29:50 od starenka »
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: iPod
« Odpověď #38 kdy: 21 Září 2008, 12:28:10 »
Nejde mi to. Vybral jsem soubor, dal jsem Transfer to media device, a objevilo se mi to v záložce devices. Předpokládáím že bych pak měl dát start transfer, ale nejde to je to šedé. Zdá se mi že to nemám přimountované, jak to zjistím a připadně přimountuju?
Linux je cesta do budoucnosti

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: iPod
« Odpověď #39 kdy: 21 Září 2008, 12:35:31 »
popisuju kde, ale gnome asi bude hodne podobnej...

Kdyz zastrcis ipod (kabel) do kompu, vyjede ti okno, ktery se pta co s veci chces udelat a nabizi moznosti... ja jsem si pro priklad nastavil aby mi to namountovalo hned pustilo amarok. Nicemene musis tam mit alespon volbu mount a urcite u ni pujde dat, aby se to mountovalo automaticky po zastrceni... tot vse. Prinejhorsim musis mit ikonu na plose a pravim taky namountujes... pokud se do toho chces hrabat rucne, moje mount options jsou

Kód: [Vybrat]
/dev/sdc1 on /media/IPOD type vfat (rw,nosuid,nodev,noatime,uhelper=hal,flush,uid=1000,utf8,shortname=lower)
tranfer samozrejme nefunguje, pokud nemas nic pripojenyho....
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: iPod
« Odpověď #40 kdy: 21 Září 2008, 13:16:42 »
Když připojím iPod tak mi to nenabídne co s tím udělat, jen se mi objeví okno kde jsou soubory, co jsou v té složce. Přimountované to teda asi nemám jak to mám udělat když se mě to nezeptá? A přes terminál prosím pomalu ještě se v tom nevyznám tak dobře  :)
Linux je cesta do budoucnosti

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: iPod
« Odpověď #41 kdy: 21 Září 2008, 19:26:18 »
pokud vidis obsah media, patrne ho namountovany mas  ::)
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: iPod
« Odpověď #42 kdy: 21 Září 2008, 20:41:24 »
A tak proc mi to potom nejde??  :( Ojéééé to je caviku kvůli tomu že jsem si koupil iPod...No napadá někoho jak tam mám dát to video?
Linux je cesta do budoucnosti

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: iPod
« Odpověď #43 kdy: 22 Září 2008, 08:25:14 »
A tak proc mi to potom nejde??  :( Ojéééé to je caviku kvůli tomu že jsem si koupil iPod...No napadá někoho jak tam mám dát to video?
Chce to stáhnout aplikaci přímo pro iPod. Najdeš v Přidat, nebo v Synapticu.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: iPod
« Odpověď #44 kdy: 22 Září 2008, 14:05:55 »
A tak proc mi to potom nejde??  :( Ojéééé to je caviku kvůli tomu že jsem si koupil iPod...No napadá někoho jak tam mám dát to video?
Chce to stáhnout aplikaci přímo pro iPod. Najdeš v Přidat, nebo v Synapticu.

Našel jsem v synaptiku program hipo, nainstaloval spustil, a zjistil že jde přes to nahrát zase jen audio ale video néé. :( Nevíte třeba jaký program je na win? Je mi to celkem jedno mám i win i ubuntu a potřebuju dát video do iPod jakýmkoli způsobem (lepší by bylo samozřejmě přes ubuntu, to používám častěji, win jen málokdy), myslím že by to mělo jít přes ten amarok ale podle toho co tady psal starenka mi to nejde
Linux je cesta do budoucnosti

MarkStone

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: iPod
« Odpověď #45 kdy: 22 Září 2008, 16:17:05 »
Ahoj ,
pouzivam
Kód: [Vybrat]
http://www.getdeb.net/app/Floola k plne spokojenosti umi pridavat pisnicky a co je pro mne dulezite umi je i nakopirovat zpet na disk v pocitaci.
Jsem absolutne spokojeny, mam iPOD 5.
Jinak je dostupny i pod widle, pokud je libo.  ;)
« Poslední změna: 22 Září 2008, 16:20:57 od MarkStone »
Pokud je nula dostatečně velká,
 může se stát malou jedničkou.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: iPod
« Odpověď #46 kdy: 23 Září 2008, 08:26:45 »
Napopírovar zpět nejdou snad jen pomocí iTunes, jinak všude jo :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

erico9999

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 308
Re: iPod
« Odpověď #47 kdy: 23 Září 2008, 14:56:15 »
Skusil jsem ten program, a vono mi to nějak nejde. Spustim ho a nevím jak to tam dám když jsem to poprvé skusil tak jsem vymazal všechnu hudbu co jsem v iPodu mel, a jeste jsem neprisel na to jak ji tam dát. Nemohl bys mi to prosim nejak popsat?  ;D hihi
Linux je cesta do budoucnosti

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.