Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: pripojeny do wifi siete,nejde internet.  (Přečteno 12467 krát)

svisto

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 108
pripojeny do wifi siete,nejde internet.
« kdy: 06 Února 2008, 01:22:31 »
Zdravim vsetkych a zaroven prosim o pomoc :-*
mam Ubuntu 7.10,cez ndiswrapper som si naistaloval usb wireless kartu Actiontec 802UIG-1,robil som to podla navodu z ubuntu.cz, normalne ma to prekvapilo,lebo sa mi to podarilo rozbehat, ikonka bezdrotovych pripojeni mi pekne ukazala dostupne siete, klikol na svoju a zadal heslo (pouzivam wpa-psk) a normalne mi siel internet Very Happy
Lenze potom zacal vypadavat, nieco sa dialo,lebo PC sa skusalo pripojit do mojej siete a vypytovalo heslo,a ked som ho zadal,tak aj tak ma nepripojilo,a pytalo ho znova.Sranda je,ze po restarte PC sa pekne pripoji do mojej siete,ale internet mi aj tak nejde.Karta pekne detekuje okolite siete,proste to vyzera tak,ze som pripojeny do mojej siete.Zaujimave je to,ked sa z laptopu dostanem do routera,a pozriem na ,,attached devices,, ten linuxovy PC tam nevidim,ze by bol pripojeny,aj napriek tomu,ze on ukazuje,ze je pripojeny k mojej sieti.
Router je nastaveny na DHCP,tam si myslim,ze chyba nebude,ved sprvoti internet krasne siel,mam sice nastavenu filtraciu Mac,ale tu ktoru mam na tom PC s Ubuntu (usb wifi)ta je povolena.
neviem,ci sa mi to nerozladilo updatami,lebo to som mal cistu instalaciu Ubuntu,spojazdnil som teda tu usb wifi kartu,internet nabehol,potom som bol upozorneny na dostupne updaty,tak som ich dal stahovat,ziadny problem pri stahovani,dal som restartovat PC,internet potom isiel tiez ale zacal vypadavat.
Embarassed Evil or Very Mad Embarassed
neviete niekto,co to moze nahodou byt?resp. co by som mal skontrolovat a nastavit atd?
martin

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: pripojeny do wifi siete,nejde internet.
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2008, 19:35:02 »
Pokročil jste nějak, nebo jste se na to vybodnul?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

svisto

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 108
Re: pripojeny do wifi siete,nejde internet.
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2008, 01:57:30 »
Som to dneska doobeda zapol a kupodivu to islo.Aj teraz to funguje,tak som pekne browsoval,kym nezamrzol Firefox,skusil som operu a ta tiez nesla,cize internet opet vypadol.Restartoval som teda PC a po restarte wifi vobec nenastartovalo,tak som ho restartoval este raz a po restarte nabehlo wifi a aj internet ide.Vsimol som si,ze prijem signalu je vzdy okolo 20 az 40 percent,ale niekedy zrazu vystupi aj na 100.Toto sa s tou wifi kartou ale dialo aj pod Windows,neustala zmena sily signalu.Rozmyslam,ze stiahnem posledny ndiswrapper a skusil to naistalovat,ci sa nieco zmeni.Este jedna vec,v nastaveni wifi v Ubuntu mi pri DNS vypisuje IP adresu 192.168.0.1 co je adresa routera,je to ok?Nemam to nastavit podla tej adresy DNS,ktoru mi uvadza router? Ked som ,,brouzdal,, po internete,vsimol som si ze sa odporuca editovat nejaky subor a dopisat tam tieto veci rucne.Ak to bude nadalej robit problem,skusim poslednu verziu ndiswrapper,a potom uvidime.
Tu som sa len chcel opytat,ci nie je treba nieco editovat alebo zadefinovat aby wifi karta vedela ako ma startovat:-)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: pripojeny do wifi siete,nejde internet.
« Odpověď #3 kdy: 07 Února 2008, 08:42:52 »
Ten soubor bude určo /etc/network/interfaces
Zkuste na tu wifi nahrát nejnovější firmware. Jinak mám taky problém s Wifi, není možné se na ni připojit(D-link DI-524) pouze pokud se hrabu v nastavení přes prohlížeč, občas problikne, když opakuju příkaz "sudo iwlist eth1 scan".


Víc už neporadím, nejsem síťař... :/

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

svisto

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 108
Re: pripojeny do wifi siete,nejde internet.
« Odpověď #4 kdy: 07 Února 2008, 11:44:19 »
vyskusam teda pohladat novy firmware,uvidime,ci sa podari:-D Inac ja som skusal rozbehat wifi na D-link DWA-111,(usb),to sa mi podarilo nainstalovat ovladac cez ndiswrapper,proste vsetko podla navodu,co bolo zvlastne, pri restarte,ak som nechal zapojenu tu wifi v usb,vzdy to zamrzlo pri restarte tam,kde PC kontroluje pamet,resp. tam,kde sa pri stlaceni DEL dostanes do BIOSu.Ak som wifi odpojil od usb,pocitac normalne dokoncil ten test pamete  a normalne nabehol.Skus toto,mozno ti to s tvojim D-linkom pomoze:http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=400236&highlight=rt73
ja som to neskusal,ale ten moj D-link bol rt73,to je tusim chipset,ktori oni pouzivaju.
Idem skusit to PC s Ubuntu,ci ide net,toto pisem z Windows:-D

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: pripojeny do wifi siete,nejde internet.
« Odpověď #5 kdy: 07 Února 2008, 11:59:43 »
Díky, ale nepomůže. Je to router s wifi připojený přes LAN kabel(USB fuj!). Nepřipojí se na ní žádný notebook(zkoušeny 4 od různých výrobců), avšak LAN konektrory chodí normal...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

svisto

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 108
Re: pripojeny do wifi siete,nejde internet.
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2008, 01:01:38 »
Teraz trochu nerozumiem,ty sa nemozes pripojit k routeru bezdrotovo?Ja mam doma dva PC, a pozicany laptop od kamarata,jedno PC (s Windows) mam pripojene k routeru kablom,druhe PC (z ktoreho teraz pisem tento prispevok) (Ubuntu 7.10) mam pripojene ,,wireless,, laptop tiez ,,wireless,,.Ked pouzivam len PC pripojene kablom,zvyknem nalogovat do routera a vypnut ,,wireless acces point,, aby mi zbytocne nevysielalo siet.Tak ma napada,ci ty nahodou nemas vypnuty ,,wireless acces point,, ked hovoris ze sa nemozes pripojit k routeru inak nez s kablom.
Som najprv myslel,ze ti nejde ,,wireless,, karta na laptope,preto som tam dal ten odkaz na serialmonkey.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: pripojeny do wifi siete,nejde internet.
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2008, 06:54:43 »
Nejde mi wireless na routeru. A vypnutý to fakt nemám. :) Přes kabel router normálně funguje, používám ho. S bráchou jsme na to koukali, ale na nich nepřišli.
Asi to bude HW chyba, ale ještě před reklamací na to snad příde jeden profík... doufám... :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

svisto

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 108
Re: pripojeny do wifi siete,nejde internet.
« Odpověď #8 kdy: 08 Února 2008, 12:45:45 »
Ja teraz pouzivam Netgear,ale prvy router som mal tiez D-Link,neviem ci tiez nie nahodou ten isty,a tiez som mal problem,ked som ho nastavoval cez CD,jedinu ochranu,ktoru som mohol nastavit bola WEP,ked som vosiel do neho,tam sa uz dala nastelovat WPA.Dalsi problem bol,ze na druhom PC ,ktore som pripajal wifi,si to PC resp. usb wifi karta nevedela zapametat siet,po restarte PC sa nedokazala pripojit.Nastastie som ho zaniesol nazad do obchodu a neskor som si teda kupil Netgear,na ktory nemozem povedat ani krive slovo.
Tak vela stastia,mozno sa vam ho podari rozbehat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.