Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: notebooky Asus a problemy s Ubuntu  (Přečteno 9433 krát)

josua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« kdy: 12 Února 2008, 13:28:20 »
polozil si niekto z vas uz otazku: Su tie nasi notebooky Asus starsieho tipu cca rok dozadu stavane na toto Ubuntu?  Ja ano, podla mna ani velmi vzdy sa tam najde nejaka mala chybicka krasy pre ktoru to nejde tak ako si to predstavujeme.
« Poslední změna: 12 Února 2008, 13:30:58 od Anna Taliánová »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 12 Února 2008, 13:54:21 »
Občas mám dojem, že notebooky firmy Asus nejsou stavěny pro žádný operační systém... :).

Musíte si uvědomit, že v Ubuntu bude vždy (co se podpory hardware) nějaká vada na kráse - chce to prostě vybírat hardware i podle toho, jakou  má v GNU/Linuxu podporu.

josua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2008, 14:16:50 »
toho som si vedomi ze tam budes vzdy najaky problem s hardware teraz som sa rozhodol ze asi buduci mesiac zamenim asus za msi 12,1" dufam ze to bude lepsie

nettezzaumana

  • Host
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 12 Února 2008, 14:48:37 »
4 josua >>
nechci Te desit, ale nejen ntb ASUS kladou odpor ..
je to jak psal vojtech. pokud si porizujes novy ntb, zjisti si o nem nejake reference

josua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 12 Února 2008, 14:53:34 »
no ved prave preto som nahodil tuto temu nech sem da viacej ludi co ma notebooky nazor ze ktory je najoptimalnejsi  ja sa chystam zakupit si toto:

http://notebooky.alza.sk/notebook-msi-pr210x-041cz-d84996.htm

qUAKER

  • Host
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 12 Února 2008, 14:59:50 »
jít by to mělo.. možná bude menší problém s ATI ovladači - vyřeší nejspíš instalace driveru.

josua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 12 Února 2008, 15:02:46 »
pokial to je len v driveri tak to je fajn teraz na tom asuse to ma kopec problemov ale da sa to prezit

qUAKER

  • Host
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 12 Února 2008, 15:05:34 »
kdyžtak můžeš zkusit na tom Asusu nainstalovat Hardy kernel pomocí návodu z tématu v Návody, Tipy a triky - vylepšuje HW podporu a celkově většina věcí jede líp..

josua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 12 Února 2008, 15:19:46 »
diky  za tip idem si to kuk a stiahnut navod a vyskusam to teraz tam maam greenie linux

qUAKER

  • Host
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 12 Února 2008, 15:20:14 »
to je jedno, jede to na jakymkoliv derivatu zalozenym na Gutsy Gibbon

josua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 12 Února 2008, 15:48:48 »
no to je fajn ja som len konstatoval ze co tam maaam teraz a vyzera to byt v pohode az na jeden problem ze to nechce restartovat

Enermatik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 14 Února 2008, 19:41:35 »
Ahoj, ja mam Asus F5N a tiez mam asi jediny problem s restartom a wake up z hibernacie. Inak ostatne ide ok (trebalo mu sice pomoct ;) ) ale myslim ze spokojnost je, s tym restartom to mozno casom bude poriesene :)

josua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 15 Února 2008, 07:26:37 »
no to dufam aj jaaa ze to casom daju nejak dokopy. este tam bol nejaky problem pri instalovani update ale uz si presne nepamatam ktory to bol balicek

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 15 Února 2008, 07:36:30 »
kdyžtak můžeš zkusit na tom Asusu nainstalovat Hardy kernel pomocí návodu z tématu v Návody, Tipy a triky - vylepšuje HW podporu a celkově většina věcí jede líp..

 ;D ;D ;D tak to jsem včera poznal....Přestala jít wifi - ale totálně, 3D akcelerace, hrozné zpomalení systému, spousta problémů, nefunkční gDesklets a totálně rozhozený systém - takže mi nezbývalo nic jiného, než si alespoň zazálohovat důležité věci a komplexně smáznout Ubuntu z disku...O víkendu bude nová instalace 7.10 a už raději bez experimentů  ;) ;) ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 15 Února 2008, 08:17:11 »
to marp!
Taky jsem jaksi pozmenil tve hodnoceni Asus X51R na strankach abclinuxu. Nezlob se, ale vykladat, jak je podpora pro tento notas kompletni a vsechno je nastaveno automaticky behem instalace a poinstalacnim procesu, je blbost. Teda jestli tim poinstalacnim procesem neminis 2 denne trapeni z roschozenim vsech veci - u mne to byla wifi (to nakonec slo a taky jsem si za to mohl i sam) - ale hlavne zvuk (mikrofon se mi nepodarilo rozjet). Vim, ze se ohledne toho Asusu uz tady dost opakuji, ale delal jsem to pro kamarada a sel jsem do toho az po precteni tveho doporuceni na abc!
« Poslední změna: 15 Února 2008, 08:22:31 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 15 Února 2008, 13:08:28 »
2 marp:
grafiku si zkus přeinstalovat přes envy a wifi přes ndiswrapper, mě to pomohlo. Zbytek nevim
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

josua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 15 Února 2008, 13:13:14 »
no ja som pri mojom asuse nemal problem s grafikou maam asus A6KM a wifi som neskusal momentalne mi vyhovuje greenie to tam teraz maam

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 15 Února 2008, 14:00:13 »
to marp!
Taky jsem jaksi pozmenil tve hodnoceni Asus X51R na strankach abclinuxu. Nezlob se, ale vykladat, jak je podpora pro tento notas kompletni a vsechno je nastaveno automaticky behem instalace a poinstalacnim procesu, je blbost. Teda jestli tim poinstalacnim procesem neminis 2 denne trapeni z roschozenim vsech veci - u mne to byla wifi (to nakonec slo a taky jsem si za to mohl i sam) - ale hlavne zvuk (mikrofon se mi nepodarilo rozjet). Vim, ze se ohledne toho Asusu uz tady dost opakuji, ale delal jsem to pro kamarada a sel jsem do toho az po precteni tveho doporuceni na abc!

No pozor - při normální instalaci jak 7.04, tak 7.10 jsem na žádné problémy nenarazil a všechno běhalo, jak má, tj. včetně grafiky a wifi, která mi po instalaci (pomocí Správce nesvobodných ovladačů) chodila IHNED. No a ten mikrofon - já ho teda na mé X51R nemám a pochybuji, že ho někdo na X51R má - on tam totiž není, resp. já ho FAKT nanašel a nenašel ho ani jeden systém. Už jsem psal i na Asus a odepsali mi, že "některé notebooky mají vestavěný mikrofon a některé nikoliv a je potřeba použít vnější zdroj"...

Mimochodem na abclinuxu mě obviňuješ, žes mě žádal o pomoc a já ti vůbec neodepsal...Takže toto pravda samozřejmě není! Soukromou zprávou zde na fóru jsi se mě ptal 7. února 2008 v 11:48 a já jsem Ti na tuto soukromou zprávu odpovídal téměř okamžitě a to 7. února 2008 ve 12:15!!! Takhle to vypadá, že z mé strany není žádná ochota - takže jsem Tvé tvrzení na abclinuxu opravil v Poznámkách!
« Poslední změna: 15 Února 2008, 17:21:14 od marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

josua

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 15 Února 2008, 14:14:47 »
ja som mal pri instalacii ubuntu par problemov ato nasleodvne:
nemohol som mat v usb nic zastrcene, instalaciu som musel robit cisto len cez safe  mod.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 15 Února 2008, 17:35:08 »
Tak sorry nevim kde je chyba, protoze ja jsem od tebe fakt zadnou zpravu nedostal...
Co se tyce toho notasu tak jsem myslel samozrejme externi mikrofon - teda mikrofonni vstup jsem nerozbehal. To nedorozumeni s tou zpravou teda muzeme smazat (opravdu nevim co se stalo) ale do abc doplnim to o tom mikrofonnim vstupu - myslim ze to je dost podstatna chyba....fakt jsem s tim delal vse mozne
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 15 Února 2008, 17:53:35 »
Tak sorry nevim kde je chyba, protoze ja jsem od tebe fakt zadnou zpravu nedostal...
Co se tyce toho notasu tak jsem myslel samozrejme externi mikrofon - teda mikrofonni vstup jsem nerozbehal. To nedorozumeni s tou zpravou teda muzeme smazat (opravdu nevim co se stalo) ale do abc doplnim to o tom mikrofonnim vstupu - myslim ze to je dost podstatna chyba....fakt jsem s tim delal vse mozne

Tak to na abclinuxu uprav a dodej tam, že jde o EXTERNÍ mikrofon - ten já samozřejmě nepoužívám, proto jsem to ani nezkoušel, nerozjížděl ap. Ale za tou wifi si stojím - tj. IHNED po instalaci mi běhala, jak má...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Yontalcar

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 833
  • Semper fidelis
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #21 kdy: 15 Února 2008, 18:21:52 »
2 hase:
mě stačilo v alsamixeru zvýšit Playback/Mic Boost a Capture/Capture a jde to

2 B honest zprovoznil jsem to dnes ráno dělám na tom +- od 7. kdy jsi mě na to upozornil
NB: ASUS X53U - AMD Brazos E450; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE 4.14)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: notebooky Asus a problemy s Ubuntu
« Odpověď #22 kdy: 15 Února 2008, 18:49:30 »
to jsem delal taky a nekolikrat...a instaloval ovladace...a nevim co jeste....a nic
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.