Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalovat HH nebo ne?  (Přečteno 19560 krát)

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #25 kdy: 23 Února 2008, 16:03:32 »
Neni vypnuta, jsou tam prednastaveny dva stupne efektu a i s tim nizsim Compiz bezi. Pokud by byl vypnutej, tak by nesel napr. AWN (takovej ten panel s aplikacema ala Mac).
No ano, vyhodit spodní lištu a nainstalovat AWN - moc povedené řešení  ;) Taky ho používám. Ale nejde jen o AWN. Například Screenlets spuštěné bez Compizu mají ve vyšším rozlišení nečitelné fonty. A jistě by se našlo ještě něco dalšího. V každém případě CF, pokud se nebudeme bavit o vlnících se oknech, plamenech, vodních efektech atd., má jistě pár užitečných fičur, na které si člověk rychle zvykne a nerad je opouští (např. výběru zmenšených oken na ploše). 

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #26 kdy: 23 Února 2008, 21:25:02 »
Neni vypnuta, jsou tam prednastaveny dva stupne efektu a i s tim nizsim Compiz bezi. Pokud by byl vypnutej, tak by nesel napr. AWN (takovej ten panel s aplikacema ala Mac).

Tak to jsem nevěděl. No i tak je CF super.

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #27 kdy: 23 Února 2008, 22:32:43 »
systém jede v pohodě jsem zatím měl jenom ve FF, asi jsem míň experimentoval...každopádně si s upgrade dám načas ;)
prostý user
...selským rozumem...

honorguard

  • Host
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #28 kdy: 27 Února 2008, 22:02:05 »
Kašlu na to. Mám na GG problémy s grafikou které mi nikdo nepomohl vyřešit ani na tomhle foru ani na abclinuxu... na HH je nová verze ovladačů a Xek. Tak si to prostě nainstaluju. Třeba to pomůže... když rozběhám pc tak dám vědět.

honorguard

  • Host
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #29 kdy: 27 Února 2008, 23:12:56 »
Hele, povedlo se vám někomu nainstalovat Kubuntu HH z livka? Když dám instalaci, vyberu češtinu a pokračovat tak to sice šrotuje ale nic se neděje... po 20 min. čekání a sledování hodin jsem to vzdal...

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #30 kdy: 27 Února 2008, 23:20:59 »
Češtinu nedávej, tu to nezkousne.

monty

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #31 kdy: 27 Února 2008, 23:28:24 »
Hele, povedlo se vám někomu nainstalovat Kubuntu HH z livka? Když dám instalaci, vyberu češtinu a pokračovat tak to sice šrotuje ale nic se neděje... po 20 min. čekání a sledování hodin jsem to vzdal...

Tady se to řešilo. Sice je to pro Alpha4, ale IMHO to neopravili. Nainstaluj to v angličtině a pak v nainstalovaném systému doinstaluješ podporu češtiny.

honorguard

  • Host
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #32 kdy: 28 Února 2008, 09:24:34 »
Dobrá, když se k tomu dnes dostanu tak to zkusím. Minulé ubuntu (kubuntu) uměli při instalaci rozdělit partition na kterém již jsou data... Já mám 2. rád bych jednu rozdělil. Je tam ještě asi 30GB volno. Formát je EXT3.
Umí to ten HH instalátor? Jak moc je to nebezpečné?

honorguard

  • Host
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #33 kdy: 28 Února 2008, 22:46:07 »
Helejte, asi jsem něco udělal špatně, ale nainstaloval jsem si HH, vše v poho běží, ale mám tam KDE3. Jak nainstaluju KDE4? Díky

Aktron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #34 kdy: 28 Února 2008, 22:49:04 »
Slyšel jsem od kámoše že ta poslední alpha má bugy jak noha, hlavně čeština je mizerná a compiz tam vůbec pořádně nefunguje. Rozhodně bych to teď neinstaloval a počkal si hezky na finální verzi... nebo na nějaký počítač který je určen jen pro toto. Ale ruku na srce, kdo z vás má počítač jen na zkušební účely...

honorguard

  • Host
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #35 kdy: 28 Února 2008, 23:06:22 »
Ještě jedna věc... stáhnul a nainstaloval jsem si 32bit verzi, ale updatuje se mi i386_64... To je zvláštní. Buď jsem si to stáhnul špatně, nebo si to volí samo ...

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #36 kdy: 02 Března 2008, 20:46:09 »
HH jsem nainstaloval z minimal CD, a to az na podruhe, kdy jsem zvolil nainstalovani jen zakladniho systemu (command line) a pak pres apt doinstalovat ubuntu-desktop (a nakonec jeste kubuntu-kde4-desktop na otestovani).

System jede nakonec velmi stabilne, jen po instalaci ubuntu-desktop nesel zkonfigurovat HAL, ale to se automaticky vyresilo instalaci dalsiho softu. Momentalne jsem velmi spokojen ;-) Compiz Fusion je opravdu bomba, stejne tak spousta updatovaneho softu (treba FF3)

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #37 kdy: 17 Března 2008, 22:18:05 »
Právě dnes jsem si nainstaloval Ubuntu (ne Kubuntu) Live cd x86 Hardy Heron (8.04) alpha 6 a musim podotknout, že oproti alpha 5, která mně vůbec nešla nainstalovat, jsem byl mile překvapen, když jsem zjistil nejen, že jde nainstalovat v pohodě jako třeba vydané Gutsy pro veřejnost, ale také, že zatím vše co jsem stačil vyzkoušet (totem, rhythembox,gftp-gtk) běží v pohodě.
První co mě příjemně praštilo do očí je, že už oproti Gutsy funguje po nainstalování splash při startu a používá hned properties ovladače ATI (mam ATI X1600 mobile) a běží hned. Správné rozlišení atd.. Jsem mile překvapen. Takže to samé asi bude u NVIDIA.
Jo zapomněl jsem dodat, že po zkušenosti a nabažení z předchozích verzí a z jiných dister nepoužívám Beryl, Compiz a atd 3D efekty.

Tedy abych to shrnul. Mě se alpha 6 zatím zdá velmi povedená. Zkuste ale předem podotýkám, že je to vývojová verze a to že mě běží v pohodě nemusí nutně znamenat, že bude hned běžet v pohodě i Vám.

Můj stroj: MSI MEGABOOK M655x =  AMD turion64 2GHz, 2x512RAM, ATI x1600 256MB DDR3, 100GB disk (20+60G NTFS, 5G ext3 ubuntu, 4G ext3 suse, 1G swap), wifi, bluetooth, GLAN, DVD+-RW atd...
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #38 kdy: 18 Března 2008, 19:37:41 »
Pozítří (20. 3. 2008) má vyjít první beta a jak to tak "poslouchám", asi to nevydržím. Jenom abych se už pustil do zálohování.
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #39 kdy: 18 Března 2008, 21:51:29 »
Právě dnes jsem si nainstaloval Ubuntu (ne Kubuntu) Live cd x86 Hardy Heron (8.04) alpha 6 a musim podotknout, že oproti alpha 5, která mně vůbec nešla nainstalovat, jsem byl mile překvapen, když jsem zjistil nejen, že jde nainstalovat v pohodě jako třeba vydané Gutsy pro veřejnost, ale také, že zatím vše co jsem stačil vyzkoušet (totem, rhythembox,gftp-gtk) běží v pohodě.
První co mě příjemně praštilo do očí je, že už oproti Gutsy funguje po nainstalování splash při startu a používá hned properties ovladače ATI (mam ATI X1600 mobile) a běží hned. Správné rozlišení atd.. Jsem mile překvapen. Takže to samé asi bude u NVIDIA.
Jo zapomněl jsem dodat, že po zkušenosti a nabažení z předchozích verzí a z jiných dister nepoužívám Beryl, Compiz a atd 3D efekty.

Tedy abych to shrnul. Mě se alpha 6 zatím zdá velmi povedená. Zkuste ale předem podotýkám, že je to vývojová verze a to že mě běží v pohodě nemusí nutně znamenat, že bude hned běžet v pohodě i Vám.

Můj stroj: MSI MEGABOOK M655x =  AMD turion64 2GHz, 2x512RAM, ATI x1600 256MB DDR3, 100GB disk (20+60G NTFS, 5G ext3 ubuntu, 4G ext3 suse, 1G swap), wifi, bluetooth, GLAN, DVD+-RW atd...

Mě se opět nepodařila instalce na 160 GB disk, jako by ho HH vůbec neznal. Všude možně se cpe, rozděluje mi disk, takže z instalace sešlo.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #40 kdy: 19 Března 2008, 22:57:00 »
Osobně jsem upgradoval úplně bez potíží (přes konzoli) a jsem s hardym moc spokojený... Zvukovka už funguje skoro tak, jak má a celkově působí hardy dobrým dojmem
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

acer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #41 kdy: 20 Března 2008, 09:05:19 »
Já jsem instaloval Hardyho včera a zatím maximální spokojenost. Jediný problém byl, že ve filmech nešel zvuk, akorát v totemu. Mplayer a VLC nic. Kodeky jsem instaloval stejně jako u Gutsyho. Nakonec jsem zkusil odinstaloval balíček pulseaudio a problém byl vyřešen.

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #42 kdy: 21 Března 2008, 21:32:20 »
Tak som dnes tiez skusil betu. Vsetko OK az na wifi. Protrebujem uplne odstranit b43-fwcutter. Aj po jedo odinstalovani vsak v lsmod je stale modul b43, a koli tomu mi nejde ndiswrapper.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #43 kdy: 21 Března 2008, 21:44:14 »
Mám stejný poznatek s wifi, jak jsem psal ve vedlejším vláknu.
Vůbec to nastavení wifi je v Ubuntu slabina, pokud srovnám třeba s PClinuxOS, kde okamžitě po jednom vyplnění dat funguje.

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #44 kdy: 21 Března 2008, 21:54:41 »
No ja mam problem s Hardare managerom. Pise mi stale ze ovladac sa pouziva ale nema firmware. A neviem ako mu zadat firmware, lebo v 7.10 si sam pytal kde mam ovladace.

Alebo keby som aspon vedel ako zrusit ten B43.....
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

jiri-j

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
  • skill: Lama
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #45 kdy: 21 Března 2008, 23:09:26 »
tak ten modul b43 musíš blacklistnout v /etc/modprobe.d/blacklist
ale jinak s b43 mi jede wifi lépe než s ndiswrapperem

EDIT: jinak ten fwcutter dělá to, že při instalaci při nastavení stáhne z netu firmware, "rozseká ho" do použitelného stavu a nakopíruje do /lib/firmware ....

EDIT2: A co se týče firmware k ovladači b43, tak přesný návod je zde:
http://linuxwireless.org/en/users/Drivers/b43#devicefirmware
« Poslední změna: 21 Března 2008, 23:14:02 od jiri-j »
Acer Aspire 3023WLMi, Sempron 3000+, ATI Mobility Radeon X700, 512MB RAM, Archlinux

Le6n

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #46 kdy: 22 Března 2008, 13:42:54 »
No ja nejsem zadnej Linux manik, proste jsem zkusil pred nekaolik amesici Ubuntu kvuli bezpecnosti na internetu a zustal mi. Ted jsem zkusil Hardyho a teda moc spokojenej nejsem - zvuk nejde, ta Mozilla 3b4 je dost des - jak je prosimvas mozne se opet vratit ke Gutsy Gibbon bez formatu, preinstalovani?

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #47 kdy: 22 Března 2008, 18:19:41 »
No ja nejsem zadnej Linux manik, proste jsem zkusil pred nekaolik amesici Ubuntu kvuli bezpecnosti na internetu a zustal mi. Ted jsem zkusil Hardyho a teda moc spokojenej nejsem - zvuk nejde, ta Mozilla 3b4 je dost des - jak je prosimvas mozne se opet vratit ke Gutsy Gibbon bez formatu, preinstalovani?

Myslím, že to jednoduše downgradovat nepůjde.
Jinak nevím, co jsi čekal od vývojové verze, čerstvé bety. Problémů má pořád hodně a já osobně bych si ji nedovolil dát na produkční mašinu.

Le6n

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #48 kdy: 22 Března 2008, 20:19:32 »
Myslím, že to jednoduše downgradovat nepůjde.
Jinak nevím, co jsi čekal od vývojové verze, čerstvé bety. Problémů má pořád hodně a já osobně bych si ji nedovolil dát na produkční mašinu.

Nevim, nejak jsem se nechal uchvatit zatim bezchybnym Gutsy Gibbonsem, tak mi ten upgrade prislo jako dobrej napad. Uz jej davam dolu a pockam si na finalni release...

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #49 kdy: 22 Března 2008, 21:13:18 »
Myslím, že to jednoduše downgradovat nepůjde.
Jinak nevím, co jsi čekal od vývojové verze, čerstvé bety. Problémů má pořád hodně a já osobně bych si ji nedovolil dát na produkční mašinu.

Nevim, nejak jsem se nechal uchvatit zatim bezchybnym Gutsy Gibbonsem, tak mi ten upgrade prislo jako dobrej napad. Uz jej davam dolu a pockam si na finalni release...

Pamatuji se, že při vydání Gutsyho všichni nadávali na to, jaký je nedodělek a vzpomínali na Feisty či Dappera :-) Všechno chce svůj čas, já mám Hardyho na vedlejším disku, kde mi je jedno, jak blbe, prostě ho jen testuju.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.