Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalovat HH nebo ne?  (Přečteno 19559 krát)

emil54

  • Host
Instalovat HH nebo ne?
« kdy: 13 Února 2008, 22:08:16 »
Pozdraveni vsem.
Resim male dilema: padl mi disk ve starem TravelMate 243, takze musim znovu instalovat systemy. Widle uz mi bezi, ale potreboval bych par referenci od vas odvaznejch ci masochistu :), co uz HH bezne pouzivate. Moc rad bych HH prubnul a tuhle situaci beru jako prilezitost. Nemam ale momentalne moc casu na experimenty, procez bych se nerad na necem zacyklil. Ubuntu mi na tomhle notasu bezi vicemene jenom pro ucely automatickeho zalohovani nekolika serveru, takze klidne polknu, pokud mi ve finale nepojede korektne grafika. Nicmene potrebuji, aby jinak system bezel v pohode.

- Myslite si, ze to mam risknout, nebo tam mam vratit osvedcenou instalaci GG?
- Instalovat z alternate, nebo uz je zrala i normalni alfa verze?

Predem diky za rychle odpovedi.

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #1 kdy: 13 Února 2008, 22:59:00 »
Čtyřikrát jsem zkusil HH a zase jsem se pokaždé vrátil k GG.
Zatím bych počkal.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #2 kdy: 13 Února 2008, 23:48:05 »
"Nicmene potrebuji, aby jinak system bezel v pohode." → z čehož jasně vyplývá, že alfa verze není věc pro vás ;).

emil54

  • Host
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #3 kdy: 14 Února 2008, 00:25:26 »
"Nicmene potrebuji, aby jinak system bezel v pohode." → z čehož jasně vyplývá, že alfa verze není věc pro vás ;).
No, vono to neni uplne presne formulovano - staci mi, kdyz pobezi cron, pripoji se mi usb disk a pujde tam nainstalovat ftpcopy...
...a v pripade, ze nepobezi x-server, nebude to samovolne po pulhodinach padat :-)

Jak jsem tak procital forum, dela to na mne dojem, ze nejvic much je prave v ty grafice, zvuku a podobne.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #4 kdy: 14 Února 2008, 00:43:13 »
Já mám HH nainstalovaný na druhém oddíle vedle GG a občas do něj na pár hodin přepnu. Přijde mi, že základ jede bez problémů. Problémy jsou spíše s GUI aplikacema. Ale celkově už se to dá používat jako produktivní OS, pokud člověk trošku přimhouří oči.
Horší to je s KDE4, to jsem zkoušel a zhruba po hodině vrtání jsem došel k závěru, že to vidím ještě na rok, než to bude opravdu použitelné  :)

Miki22

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #5 kdy: 14 Února 2008, 15:22:00 »
V HH mi veselo padaju programi. Wi-Fi som nenastavil ani po 3hodinach. A nastavit graficku kartu je tiez problem.
HP nx7300; Intel C2D T5500; 2GB RAM; Intel i945                      
PC AMD Athlon 2500+; 2GB RAM; nForce2; GeForce FX5700

lubos.pb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #6 kdy: 14 Února 2008, 15:26:27 »
Pokud HH nechce testovat, tak bude lepší když si počkáte, nebo si tam radši dejte GG.
HP 6125
Kubuntu 8.04

emil54

  • Host
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #7 kdy: 14 Února 2008, 17:53:59 »
Muzna ted reknete: proc se ten vul pta, kdyz si stejne nenecha poradit. :)
Proste mi to nedalo a nakonec jsem stahnul HH alternate a napral to tam.

Prislo mi, ze instalace trvala ponekud dele, nezli treba u GG, ale obecne musim rict, ze je, alespon z meho pohledu, delana dost blbuvzdorne a hlavne probehla cela bez zadrhelu. Takze uz mam nastavene a funkcni to zalohovani a ted opatrne zkousim grafiku. Urcite se ted nebudu poustet do nejakejch vetsich experimentu, ale zatim jsem docela mile prekvapenej, ze vsechno, co je v zakladni instalaci k dispozici, chodi zatim bez zjevnych problemu - dokonce i compiz, tedy i akcelerace ty mizerny intel-grafiky bezi a to bez jakehokoli zasahu do nastaveni - coz je pro mne dost prijemna novinka.

Takze vsem diky za dobre minene rady, ktere jsem vesmes nevyslysel ;-)
Kazdopadne si vezmu k srdci, ze to jeste neni dovareny a nebudu to moc skadklit, aby mi to vydrzelo do dubna - docela se na to tesim - nacpu to pak do vsech pocitacu.
-
-
EDIT:
Takze prd  :-\
Po update (vyssi verze kernelu atd. - tusim) zacaly problemy:
- Pri startu grafiky vyhodi chybovou hlasku ze "jazyk CS_cz neexistuje"... pritom cestina i anglictina, zda se, funguje regulerne
- Obraz je leholince potrhany - evidentne nekorektni frekvence
- V nastaveni rozliseni byla nejaka silena frekvence hodne pres stovku - na prenastaveni sice zdanlive reaguje, ale mam dojem, ze ji fyzicky nezmeni
- Kdyz pustim nastaveni grafiky - neni tam nic a po chvilce to zuchne a odesle bug-report...

Asi to uz drazdit nebudu, aby to vydrzelo do vydani stable verze. Pres ssh konzoli mi tam funguje vsechno co potrebuju a to je hlavni...
« Poslední změna: 14 Února 2008, 19:37:44 od emil54 »

fenquick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
  • Professional llama
    • Linux User #487408
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #8 kdy: 15 Února 2008, 08:08:47 »
Ubuntu HH - Lenovo T61 - absolutně bez problémů. BT, Wifi, Lan, Grafika, DVD-RW, jedině čtečka xD Picture karet zatím nefachčí. Jinak nic nepadá, vše v poho. ;)
******** Neděkujte mně! Poděkujte přitažlivé síle Měsíce! ********
.........................................................................................MacGyver

Aktron

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #9 kdy: 15 Února 2008, 16:25:33 »
Tak alespoň že jsme se někam dostali. I když třeba já se na 8.04 taky těším tak rozhodně bych to teď netestoval. Ono i 7.10 měla bugy dost hezký, např. to s tím compizem..., občas naskočí podivná černá obazovka apod... Ale pokud není bluescreen, tak jsem rozhodně spokojen :-D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #10 kdy: 15 Února 2008, 17:16:52 »
např. to s tím compizem..., občas naskočí podivná černá obazovka apod... Ale pokud není bluescreen, tak jsem rozhodně spokojen :-D

Compiz je kapitola sama pro sebe, vůbec nechápu, co to vývojáře napadlo za hloupost...

emil54

  • Host
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #11 kdy: 15 Února 2008, 18:38:19 »
Compiz je kapitola sama pro sebe, vůbec nechápu, co to vývojáře napadlo za hloupost...
Tak to ja zase docela chapu jako dobrej "marketingovej" tah - spousta zarytejch zastancu Micro$oftu ted zavistive posilhava a nechape, proc jim to tam jejich milovanej Bill taky nedal. Znam ve svem okoli hned dva pripady z posledni doby, kdy Compiz byl motivaci pro vykouseni Ubuntu.
Nicmene mate pravdu, ze  "natvrdo" to tam bajt nemuselo.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #12 kdy: 15 Února 2008, 18:41:19 »
Nicmene mate pravdu, ze  "natvrdo" to tam bajt nemuselo.
Přesně - já měl právě na mysli tohle. Compiz ve standardní instalaci není to nejlepší - spíš to přinese víc problémů (a taková černá obrazovka místo fungujícího grafického prostředí moc spokojených uživatelů nepřinese...).

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #13 kdy: 17 Února 2008, 14:45:19 »
Citace
Compiz je kapitola sama pro sebe, vůbec nechápu, co to vývojáře napadlo za hloupost...
Compiz že je hloupost :o ???  dyť přesně takhle se bude dělat uživatelské prostředí v příštích letech.. nedovedu si představit, že např. v roce 2015 bude na pc systém s obyčejnými okénky s odměřenými efekty jak je tomu dnes - Compiz, to je budoucnost  :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #14 kdy: 17 Února 2008, 16:42:40 »
Citace
Compiz je kapitola sama pro sebe, vůbec nechápu, co to vývojáře napadlo za hloupost...
Compiz že je hloupost :o ???  dyť přesně takhle se bude dělat uživatelské prostředí v příštích letech.. nedovedu si představit, že např. v roce 2015 bude na pc systém s obyčejnými okénky s odměřenými efekty jak je tomu dnes - Compiz, to je budoucnost  :)

Pomechme stranou můj osobní názor na Compiz (jako uživatel Fvwm mám názor na tyto obludnosti značně vyhraněný...).
Přečti si můj druhý příspěvek a dojde ti, že jsem měl namysli jeho zařazení do základní instalace, kde činí víc problémů než užitku ;).

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #15 kdy: 17 Února 2008, 16:47:32 »
tak to jo.. to je skutečně blbina(zvlášť když je stále ve vývoji).  :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

emil54

  • Host
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #16 kdy: 18 Února 2008, 18:35:08 »
Compiz že je hloupost :o ???  dyť přesně takhle se bude dělat uživatelské prostředí v příštích letech.. nedovedu si představit, že např. v roce 2015 bude na pc systém s obyčejnými okénky s odměřenými efekty jak je tomu dnes - Compiz, to je budoucnost  :)
Skutecne se domnivate, ze budoucnost PC systemu spociva v masovem rozvoji zhovadilejch efektu desktopu? To nemuzete myslet vazne.
Osobne musim rict, ze se mi compiz efekty taky libi, jako hracka pro dlouhou chvili je to super, ale nevidim v tom zadnej prinos prakticke pouzitelnosti OS. Spis naopak. Mel jsem compiz rozbehanej na pracovnim notasu a po dvou tydnech, kdY jsem se snazil si zvyknout v nem seriozne pracovat, jsem to vzdal a vyhodil ho. Az na nekolik malo funkci (treba pretahovani oken mezi plochama), ktere muzou bejt k uzitku i bez rozvlnenejch oken a tancici krychle, mi efekty spis vadily pri praci, protoze rozptylujou a odvadi pozornost. Do pocitace na praci to proste nepatri... a nebo hodne orezane.
Ja vidim spis budoucnost v tom, ze kdyz nainstaluju distribuci OS, nebudu muset travit dalsi tejden bezesnejch noci googlovanim a nekonecnou radou marnejch pokusu ozivit hardware.

Compiz je, aspon z meho pohledu, jenom nepodstatna az nadbytecna nadstavba a hracka pro deti (at uz maly nebo velky ;)), i kdyz chapu, ze to rozsireni povedomi o Ubuntu mezi verejnosti hodne pomaha (viz. muj predchozi prispevek)

impact

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #17 kdy: 18 Února 2008, 22:27:23 »
Nemyslím si, že je to hloupost. Kromě "eye-candy" pluginů pro potěchu oka je tam spousta užitečných věcí - namátkou třeba zoom, negativ, přepínače aplikací s náhledy, různé stupně průhlednosti.

Navíc, protože je všechno akcelerovaný, tak se okna "netrhaj" při překreslování, dá se s nima hezky plynule manipulovat.

A občas i ty eye-candy pluginy maj něco do sebe... např. upozornění na to, že se kamarád přihlásil na ICQ, malou vodní vlnkou, která se od ikonky Pidginu rozlévá po obrazovce... :)

qUAKER

  • Host
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #18 kdy: 18 Února 2008, 23:12:52 »
dobrý je taky třeba plugin Add helper nebo Annotate.. :)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #19 kdy: 19 Února 2008, 16:47:29 »
Citace
Skutecne se domnivate, ze budoucnost PC systemu spociva v masovem rozvoji zhovadilejch efektu desktopu? To nemuzete myslet vazne.
Osobne musim rict, ze se mi compiz efekty taky libi, jako hracka pro dlouhou chvili je to super, ale nevidim v tom zadnej prinos prakticke pouzitelnosti OS. Spis naopak. Mel jsem compiz rozbehanej na pracovnim notasu a po dvou tydnech, kdY jsem se snazil si zvyknout v nem seriozne pracovat, jsem to vzdal a vyhodil ho. Az na nekolik malo funkci (treba pretahovani oken mezi plochama), ktere muzou bejt k uzitku i bez rozvlnenejch oken a tancici krychle, mi efekty spis vadily pri praci, protoze rozptylujou a odvadi pozornost. Do pocitace na praci to proste nepatri... a nebo hodne orezane.
Ja vidim spis budoucnost v tom, ze kdyz nainstaluju distribuci OS, nebudu muset travit dalsi tejden bezesnejch noci googlovanim a nekonecnou radou marnejch pokusu ozivit hardware.

Compiz je, aspon z meho pohledu, jenom nepodstatna az nadbytecna nadstavba a hracka pro deti (at uz maly nebo velky Mrknutí), i kdyz chapu, ze to rozsireni povedomi o Ubuntu mezi verejnosti hodne pomaha (viz. muj predchozi prispevek)
Mno.. ach zas ta kritika..  Tyhle "nadbytečné nadstavby" příjdou a musí přijít z jednoho prostého důvodu: v roce třeba 1998 byly v kurzu windows 98 s grafickým rozhraním typu šedá okénka, modré lišty... o celých deset let později(dnes  :) ) je v kurzu co? šedá okénka s oranžovými lištami. jenže.. s tím se nedá žít věčně, technika se stále vylepšuje, přicházejí stále novější a lepší věci s lepšími vlastnostmi a hezčím vzhledem, a totéž se očekává od uživatelského rozhraní. Neříkám, že v kancelářích si budem hrát s efekty compizu (to asi těžko  :D ), ale doma u běžných uživatelů, kteří pc použijí hlavně pro přehrávání filmů a hraní her se prostě dnešní provedení už dlouho neudrží.  :)

PS: pls nevykejte mi  :) je mi jen 16.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #20 kdy: 19 Února 2008, 22:24:41 »
Já nevím, vždycky jsem si radši počkal až na betu, kde už se pak jenom dolaďovalo, co bylo třeba, a i přes to jsem měl radši data pořádně zálohovaná... Takže pokud je třeba správný a bezchybný běh bez pádů čehokoliv, zůstal bych ještě moment u GG.

A co se týče toho offtopicu, který se tady rozhořel na téma compiz fusion - užitečná věc, nebo blbost - osobně si myslím, že ještě prostě ani nedozrál pro normální používání (problémy s hrami, lištami, ač řešitelné a čím dál více se zlepšující...). Má sice pár hezkých vlastností zlepšujících přístupnost a decentně i efektivitu práce (pokud se vypne to ostatní, co je "jenom" eye-candy), ale raději přeci jenom zůstanu u openboxu s gnome-panelem, který mi přijde rychlejší, čistší a hlavně předvídatelnější.
« Poslední změna: 24 Února 2008, 21:06:30 od sirkubador »
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #21 kdy: 20 Února 2008, 21:36:00 »
Citace
Compiz je kapitola sama pro sebe, vůbec nechápu, co to vývojáře napadlo za hloupost...
Compiz že je hloupost :o ???  dyť přesně takhle se bude dělat uživatelské prostředí v příštích letech.. nedovedu si představit, že např. v roce 2015 bude na pc systém s obyčejnými okénky s odměřenými efekty jak je tomu dnes - Compiz, to je budoucnost  :)

Tohle je taky můj názor. Jsem rád, že je CF v základní instalaci. Jedemi v poho bez problémů, využívám ho při práci, jak jen to jde.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #22 kdy: 21 Února 2008, 11:48:05 »
Ano, compiz v základní instalaci bude fajn, ale až ve chvíli, kdy bude opravdu odladěný - do té doby je to jen testovací hračka, která by v systému měla být vypnutá...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #23 kdy: 21 Února 2008, 13:16:56 »
Ano, compiz v základní instalaci bude fajn, ale až ve chvíli, kdy bude opravdu odladěný - do té doby je to jen testovací hračka, která by v systému měla být vypnutá...

Prakticky vypnutá je, pokud si nenainstaluješ managera. Včleněním do základní instalace právě teď, si myslím, je nejlepší. Odstraní se chyby, které by pak mohly nastat.

impact

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Instalovat HH nebo ne?
« Odpověď #24 kdy: 22 Února 2008, 22:26:34 »
Neni vypnuta, jsou tam prednastaveny dva stupne efektu a i s tim nizsim Compiz bezi. Pokud by byl vypnutej, tak by nesel napr. AWN (takovej ten panel s aplikacema ala Mac).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.